Skocz do zawartości

narty - rolki, rolki - narty


.Beata.

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.03.2022 o 19:08, KamaG napisał:

Garbik, ja też szukam alternatywy na lato i najbliższe to nartorolki terenowe skike. Nie próbowałam. 

Może sie mylę, ale przez to że są dłuższe wydają się być stabilniejsze od tych SUV,bo te mnie trochę przerażają, chyba bardziej niż zwykłe 😅

Na moje oko skike są bardziej przerażające niż rolki SUV no i jednak ich manewrowalność jest ograniczona, przez co trening stricte kondycyjny i bardziej pod narciarstwo biegowe mi tutaj podpada niż pod zjazdowe (jak zjeżdżają to na prosto albo wykonują małe ruchy skręcające). Ale nie próbowałam więc nie mogę obserwacji poprzeć doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja w sumie tylko teoretyzuję, poza zwykłymi rolkami innych nawet nie widziałam z bliska 😁

Może masz rację, generalnie rolki zwykle czy suv wydają mi się znacznie bardziej manewrowalne od tych terenowych skiki, na zasadzie różnicy pomiedzy łyżwą i nartami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

https://bladeville.pl/

https://www.zicoracing.com/

Tam znajdziesz dobry, profesjonalny sprzęt i doradztwo.

Możesz też zacząć od produktów z sieci ostatnio bojkotowanej na D. Najlepiej pójść do sklepu i przymeirzyć chociażby parę modeli i  poczuć różnicę między twardym i miękkim butem, mniejszymi / większymi kółeczkami etc.

Trudno coś konkretnie doradzić nie znając Twoich preferencji, tego gdzie / jak możesz jeździć, czy jesteś lekki/ciężki, czego oczekujesz od jazdy etc.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2022 o 16:07, Gabrik napisał:

Jeśli ktoś ma namiar na sklep z rolkami i może jakiś model wart polecenia (nie za milion złociszy)...

Paweł znajdź na FB Michał Bąk z lokalizacją Bytom lub chyba Tarnowskie góry. Lokalny specjalista od tyczek latem https://www.facebook.com/profile.php?id=100001329213659

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, Gabrik said:

Paweł, żeby ostatecznie doradzić przy zakupie rolek to trzeba się na tym naprawdę dobrze znać. Kiedy ja byłem zdecydowany na rolki X, to u Zica dowiedziałem się na przykład, że w tym modelu mój rozmiar jest tylko na linerze, a skorupa przyjmie także większe rozmiary, ale jak kupię rolki Y, to skorupa kończy się na moim rozmiarze. Jest prawdopodobne, że nawet przy najlepszych intencjach takich niuansów na forum narciarskim nikt nie wyłapie, a jest ich więcej niż rozmiar skorupy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Gabrik napisał:

Jest sztywny but, szyna aluminiowa, bardzo zwrotna długość płozy 243mm i kółeczka 4x80mm - bardzo uniwersalny zestaw do nauki. Jedno "ale" na pierwszy rzut oka - rzep w kostce zamiast zapięcia regulowanego. Może to nie problem, ale ja zazwyczaj nie umiałam rzepem dociągnąć wystarczająco buta (mam wąskie stopy).
Generalnie ciężko doradzić zdalnie, jest dużo nuiansów jak napisał @netmare. Z całą pewnością do slalomu na tyczkach używane są innego typu rolki - dłuższa płoza, większe kółka, ale na takich trudniej zacząć jeździć.

Idealnie gdybyś mógł wypróbować różne rolki - sam zobaczysz różnicę już w sklepie, np. im niżej jesteś na kółkach, tym na początku pewniej się czujesz, stąd np. Powerslide robi specjalną szynę Trinity - pozwala ona przy większych kółkach obniżyć środek ciężkości, umozliwia regulację i jest bardzo stabilna. Szczerze mówiąc podejrzewam, że z rolkami będzie trochę jak z wyborem nart - najpierw "przypadkowe" bo wydawały się ok, jeśli juz trochę pojeździsz i wkręcisz się w temat to zaczniesz drążyć i znajdziesz coś dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minutes ago, zając said:

Szczerze mówiąc podejrzewam, że z rolkami będzie trochę jak z wyborem nart - najpierw "przypadkowe" bo wydawały się ok, jeśli juz trochę pojeździsz i wkręcisz się w temat to zaczniesz drążyć i znajdziesz coś dla siebie.

Też tak myślę 🙂 Mam tylko wrażenie, że to jak zakup nart i butów na raz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zając napisał:

Jest sztywny but, szyna aluminiowa, bardzo zwrotna długość płozy 243mm i kółeczka 4x80mm - bardzo uniwersalny zestaw do nauki. Jedno "ale" na pierwszy rzut oka - rzep w kostce zamiast zapięcia regulowanego. Może to nie problem, ale ja zazwyczaj nie umiałam rzepem dociągnąć wystarczająco buta (mam wąskie stopy).
Generalnie ciężko doradzić zdalnie, jest dużo nuiansów jak napisał @netmare. Z całą pewnością do slalomu na tyczkach używane są innego typu rolki - dłuższa płoza, większe kółka, ale na takich trudniej zacząć jeździć.

Idealnie gdybyś mógł wypróbować różne rolki - sam zobaczysz różnicę już w sklepie, np. im niżej jesteś na kółkach, tym na początku pewniej się czujesz, stąd np. Powerslide robi specjalną szynę Trinity - pozwala ona przy większych kółkach obniżyć środek ciężkości, umozliwia regulację i jest bardzo stabilna. Szczerze mówiąc podejrzewam, że z rolkami będzie trochę jak z wyborem nart - najpierw "przypadkowe" bo wydawały się ok, jeśli juz trochę pojeździsz i wkręcisz się w temat to zaczniesz drążyć i znajdziesz coś dla siebie.

Okazało się, iż sklep Bladeville mam niedaleko, podjadę porozmawiam i poprzymierzam. Rolkarzem nie będę, chcę tylko popracować przez lato nad balansowaniem itp. Do przodu zapitalać potrafię po  łyżwach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Maciej S napisał:

Dla mnie trening przed narciarski na rolkach polega na jeździe slalomem po płaskim i gładkim w pozycji narciarskiej. Do tego mam rolki na kołkach 80 mm  dość miękki but. Jakiś model Rollerblade. 

Druga para na maratony na kole 100 mm i laminatowy but i to nie nadaje się do " narciarstwa".

 

Czyli lepszy według Ciebie fitness but, niż shellowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zając napisał:

Jest sztywny but, szyna aluminiowa, bardzo zwrotna długość płozy 243mm i kółeczka 4x80mm - bardzo uniwersalny zestaw do nauki. Jedno "ale" na pierwszy rzut oka - rzep w kostce zamiast zapięcia regulowanego. Może to nie problem, ale ja zazwyczaj nie umiałam rzepem dociągnąć wystarczająco buta (mam wąskie stopy).
 

Ja mam stopę z tych średnia/szersza, więc z bocznym trzymaniem problemów się nie spodziewam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gabrik napisał:

No to są Maciek buty tzw. fitness, miększe. To i lepiej jeśli się sprawdzają, bo będzie taniej. Ja po żadnych schodach czy barierkach skakał nie będę. 

Nie odczuwam potrzeby sztywniejszego buta a nawet nie zapinam ich specjalnie mocno. ( tych po prawej) Jazda slalomem bardzo drze kółka. Często trzeba je przekładać.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, z mojej orientacji rolki fitnes są w tych samych cenach co skorupy. Te tańsze o których mówisz to rolki rekreacyjne, takie co to zakładasz od czasu do czasu na spacer. I oba rodzaje wrzucone są do jednego wora pt fitnes. Nie wiem, czy przypadkiem Maciek nie ma rolek slalomek (te mniejsze). Z szukaniem i wyborem jest taka sama zabawa jak z nartami 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, .Beata. napisał:

Paweł, z mojej orientacji rolki fitnes są w tych samych cenach co skorupy. Te tańsze o których mówisz to rolki rekreacyjne, takie co to zakładasz od czasu do czasu na spacer. I oba rodzaje wrzucone są do jednego wora pt fitnes. Nie wiem, czy przypadkiem Maciek nie ma rolek slalomek (te mniejsze). Z szukaniem i wyborem jest taka sama zabawa jak z nartami 😅

tak, właśnie przeglądam są troszkę tańsze ale też od 500 stów, chyba, że przeceny ale wtedy ograniczony wybór rozmiarów. Coś tam upoluję ale noname unikam - będzie Fila, K2 lub te pozostałe firmy typu Powerslide, Rollerblade 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, .Beata. napisał:

Paweł, z mojej orientacji rolki fitnes są w tych samych cenach co skorupy. Te tańsze o których mówisz to rolki rekreacyjne, takie co to zakładasz od czasu do czasu na spacer. I oba rodzaje wrzucone są do jednego wora pt fitnes. Nie wiem, czy przypadkiem Maciek nie ma rolek slalomek (te mniejsze). Z szukaniem i wyborem jest taka sama zabawa jak z nartami 😅

rollerblade astro 6.0

https://olimpiasport.pl/sklep/produkt/rolki-rollerblade-astro-60/418.431.1.1.pl.0.htm

fitnesowo-rekreacyjne cokolwiek to oznacza.

Edytowane przez Maciej S
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...