Skocz do zawartości

Sytuacja w UA


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Kuba99 napisał:

Dlatego światłym, kulturalnym i inteligentnym zwolennikom po, proponuje założenie wątku; jebać pis, kaczora lub jakiś podobny. 🙂

Niestety, twórczość obecnej władzy wykracza daleko poza granice jednego wątku, stąd Twoja propozycja nie ma racji bytu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że z kacapskiej agendy zniknął już wątek neutralności Polski. Może @grimson przypomnisz swoje bzdety na ten temat. Teraz dostałeś wytyczne w kwestii katastrofy ekonomicznej. I pewnie będzie w tej materii słabo, szczególnie pod świetlanym przywództwem jedynej partii. 

Nie  zmienia to fundamentalnej przyczyny sytuacji jaką jest napaść twoich mocodawców - ruskiej ordy, na Ukrainę. 

Nie wstyd ci wpychać dalej tego kacapskiego gówna na to malutkie, "towarzyskie" forum??? Jeśliś sprzedajną świnią to niewart jesteś splunięcia. A jeśli tylko polskojęzycznym ruskiem to uprzejmie proszę - wypierdalaj z naszej Polski.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko taką satysfakcję, że sprawdza się wszystko co napisałem i drugi wyzywany przez tego samego chama forumowicz. Trzeba mieć niezłe klapki na oczach by tego nie widzieć po już tak długim czasie. A wyperdalać musiał by już kawał Polski i to taki nawet większy niż pół bo coraz więcej ma to wszystko w dupie włącznie z Ukrainą i tym co tam się dzieje. Świat to już w ogóle nie ma o czym gadać. A dzieje się to, że ruskie tempe orki z archaicznym sprzętem prowadzą od jakiegoś czasu tą zawieruchę w zasadzie perfekcyjnie pod kątem działań frontowych. Jednak tempa prostacka masa umie się uczyć na błędach...🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Wujot napisał:

Widzę, że z kacapskiej agendy zniknął już wątek neutralności Polski. Może @grimson przypomnisz swoje bzdety na ten temat. Teraz dostałeś wytyczne w kwestii katastrofy ekonomicznej. I pewnie będzie w tej materii słabo, szczególnie pod świetlanym przywództwem jedynej partii. 

Nie  zmienia to fundamentalnej przyczyny sytuacji jaką jest napaść twoich mocodawców - ruskiej ordy, na Ukrainę. 

Nie wstyd ci wpychać dalej tego kacapskiego gówna na to malutkie, "towarzyskie" forum??? Jeśliś sprzedajną świnią to niewart jesteś splunięcia. A jeśli tylko polskojęzycznym ruskiem to uprzejmie proszę - wypierdalaj z naszej Polski.

Tym wpisem potwierdzasz, ze prezentujesz sobą żenujący poziom. 

Bez odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

10 godzin temu, Authorrr napisał:

Ja mam tylko taką satysfakcję, że sprawdza się wszystko co napisałem i drugi wyzywany przez tego samego chama forumowicz. Trzeba mieć niezłe klapki na oczach by tego nie widzieć po już tak długim czasie. A wyperdalać musiał by już kawał Polski i to taki nawet większy niż pół bo coraz więcej ma to wszystko w dupie włącznie z Ukrainą i tym co tam się dzieje. Świat to już w ogóle nie ma o czym gadać. A dzieje się to, że ruskie tempe orki z archaicznym sprzętem prowadzą od jakiegoś czasu tą zawieruchę w zasadzie perfekcyjnie pod kątem działań frontowych. Jednak tempa prostacka masa umie się uczyć na błędach...🤣

 

Z twych wynurzeń pamiętam najlepiej jak to pomstowałeś, że przekazujemy sprzęt bojowy na Ukrainę osłabiając naszą obronność. Ale nie przeszkadzało ci to w twierdzeniu, że Rosja NATO nie zaatakuje. Ktoś mógłby powiedzieć, że to przecież sprzeczność (i jest to sprzeczność). Do momentu gdy pojmie się, że realizowałeś kacapskie interesy. Czyli propagandę ograniczania pomocy wojskowej dla Ukrainy oraz bagatelizowania zagrożenia ruskiego.

I taka była tutejsza twoja rola - realizacja agendy kacapskiej, w tym i chwalenie "perfekcyjnych działań frontowych".  To ostatnie stwierdzenie jest godne najtwardszych kremlowskich propagandzistów.

Walnąłeś w dno. Ale pewnie uda ci się jeszcze je przebić.

Edytowane przez Wujot
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, grimson napisał:

Tym wpisem potwierdzasz, ze prezentujesz sobą żenujący poziom. 

Bez odbioru.

Słabo ci coś płacą - tylko przeklejanie otrzymanych linków i jakieś recyklingi wpisów. Przyłóż się bardziej, Putin nie będzie zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wujot napisał:

  I taka była tutejsza twoja rola - realizacja agendy kacapskiej, w tym i chwalenie "perfekcyjnych działań frontowych".  To ostatnie stwierdzenie jest godne najtwardszych kremlowskich propagandzistów.

Mam głęboko w dupie co ty sobie i o mnie tutaj bredzisz. Moim zdaniem masz kłopoty emocjonalne na pierwszym miejscu. Nic nie poradzę na to, że fakty są takie a nie inne co nie znaczy od razu, że cieszę się z sytuacji Ukrainy. Gdyby było inaczej żaden analityk nie mógłby nawet pisnąć jak jest faktycznie. Nic nie poradzisz, że UK została zostawiona sama bo dostawy sprzętu niewiele już dają. To żelastwo trzeba obsługiwać a zasobów ludzkich czy to zachód czy USA nie przyślą. Nic nie poradzisz, że UK przegra tą konfrontację. Nie będzie żadnej odbudowy i tym podobnych pierdół. Za lizanie jajec USS-mańskim szmatom zapłaci najwyższą cenę byś ty i inni kurwa poczuli się lepiej. Szkoda tylko ludzi tam mieszkających, że ktoś za nich wybrał taki los. W trakcie każdego konfliktu po obu stronach są ludzie dobrzy i żli. Życzę ci byś w jakiejkolwiek sytuacji nawet tej najgorszej trafił na takiego ruska i on ci pomógł. Wtedy może przy dobrych wiatrach kurwa zrozumiesz czym jest gnojenie całego narodu przy jakimkolwiek konflikcie. Reszty nawet nie komentuję bo szkoda czasu, prądu na rozmowę z ciemnymi o kolorach. Baw się nadal a Prezydent Meksyku, sąsiad tych szmat jest przeciwny dozbrajaniu UK jako niemoralne... Taki śmieszek na to spinanie dupy na ruskich. Jeszcze za jakiś czas otworzysz szeroko oczy ze zdziwienia jak i kto tutaj kogoś z uśmiechem wydymał. Czasu nie zatrzymasz i co nieco wypłynie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Authorrr napisał:

Mam głęboko w dupie co ty sobie i o mnie tutaj bredzisz. Moim zdaniem masz kłopoty emocjonalne na pierwszym miejscu. Nic nie poradzę na to, że fakty są takie a nie inne co nie znaczy od razu, że cieszę się z sytuacji Ukrainy. Gdyby było inaczej żaden analityk nie mógłby nawet pisnąć jak jest faktycznie. Nic nie poradzisz, że UK została zostawiona sama bo dostawy sprzętu niewiele już dają. To żelastwo trzeba obsługiwać a zasobów ludzkich czy to zachód czy USA nie przyślą. Nic nie poradzisz, że UK przegra tą konfrontację. Nie będzie żadnej odbudowy i tym podobnych pierdół. Za lizanie jajec USS-mańskim szmatom zapłaci najwyższą cenę byś ty i inni kurwa poczuli się lepiej. Szkoda tylko ludzi tam mieszkających, że ktoś za nich wybrał taki los. W trakcie każdego konfliktu po obu stronach są ludzie dobrzy i żli. Życzę ci byś w jakiejkolwiek sytuacji nawet tej najgorszej trafił na takiego ruska i on ci pomógł. Wtedy może przy dobrych wiatrach kurwa zrozumiesz czym jest gnojenie całego narodu przy jakimkolwiek konflikcie. Reszty nawet nie komentuję bo szkoda czasu, prądu na rozmowę z ciemnymi o kolorach. Baw się nadal a Prezydent Meksyku, sąsiad tych szmat jest przeciwny dozbrajaniu UK jako niemoralne... Taki śmieszek na to spinanie dupy na ruskich. Jeszcze za jakiś czas otworzysz szeroko oczy ze zdziwienia jak i kto tutaj kogoś z uśmiechem wydymał. Czasu nie zatrzymasz i co nieco wypłynie.

 

A jednak kacap polskojęzyczny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się na profesorze od informacji niejawnych a wręcz "00" a kończy się na 35 letnim rosyjskim "biznesmenie" który na polskojęzycznym portalu wyraźnie chce kreować Polską politykę węglową a w środku jest pokojowa operacja wojskowa polegająca na bombardowaniu obiektów cywilnych......????? 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2022 o 22:31, Wujot napisał:

Dokładnie odwrotnie, jak zawsze najwięcej płacą najbogatsi. W tym przypadku nie tylko dlatego, że zapłacą największe podatki ale przede wszystkim inflacja pożera ich majątki. Przy jej tempie nie sposób obronić kapitał.

Nie twierdzę, że najbiedniejsi mają łatwe życie tylko, że zawsze najwięcej płacą ci co mają więcej kasy. 

Raczej oczywiste.

Generalnie, na inflacji nie tracą bogaci, oni umieją się przed nią obronić, lub nawet ją wykorzystać. Tracą drobni ciułacze jak i Ci co nic nie mają, bo rosną raty i koszty życia.

Porównajmy też bogatszego i biedniejszego szaraka, nawet tu nie zawsze sprawa jest oczywista.

Załóżmy, że masz swoje mieszkanie i 100k oszczędności. Możesz je trzymać w banku, wtedy po roku stracisz przy aktualnej inflacji 10k zł bo na 5%(po opodatkowaniu) jest lokata. Do tego wcale nie musisz tracić. Możesz wydać lub zainwestować w coś co będzie rosło powyżej inflacji (tak wiem, że trudno to znaleźć)

Kowalski za to nie ma oszczędzności i jeszcze 400k do spłacenia za mieszkanie. Oprocentowanie wzrosło mu o 7 punktów procentowych, więc na samych odsetkach jest do tyłu  prawie 28 tys. zł rocznie. Może sprzedać mieszkanie i przejść na wynajem, wtedy podobną kwotę straci na czynszu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsze ceny paliw na trasie PL-CZ-AUT-ITA:

- Polska: zalane na Orlenie przed przekroczeniem granicy (stacja pare km od autostrady), benzyna na promce -30gr, do dystrybutorów kolejka. W sumie wyszło 7,30zl za litr

- ITA: okolice Villach, najtańsza stacja w okolicy,  zatankowałem za 2,10 Euro za litr

- wjazd do ITA i tu zaskoczenie, na stacjach przy autostradzie w kierunku na Wenecje benzyna po 1,90 euro za litr. Na peryferiach paliwo jeszcze tansze

Po drodze duuuzo aut z polskimi blachami, więcej jak spotkałem w tym samym okresie w roku 2018, 2019 i 2021.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2022 o 15:09, grimson napisał:

W UK po skandalu składają papiery posłowie, ministrowie oraz PM.

W Polsce to nie do pomyślenia, u nas należy trzymać się koryta tak długo, jak to możliwe.

Dla mnie to też normalne nie jest, że Borys "czupryna" w trakcie w zasadzie wojny z ruskimi odchodzi z powodu dziwek... Kij wie tak naprawdę o co dokładnie poszło. Reszta to cóż... my jako kraj jesteśmy w sumie na poziomie 3 świata w organizacji państwa. Trzeba przyznać, że odetchnęliśmy dzięki UE a bardziej temu, że trzeba było złożyć wniosek, zaakceptować przypilnować, ... Gdyby nie UE to bylibyśmy jako kraj minimalnie wyżej od Ukrainy. Taka sama bida pomieszana z oligarchią, brak infrastruktury, gigantyczna korupcja i przestępstwa. Zbyt dużo jest u nas ludzi podłych i zbyt dużo analfabetów intelektualnych, którzy dają przyzwolenie. "Oddam ostatnie skarpety" to nic innego jak dudusiowe "musicie zacisnąć pasa" albo szacunek dla ubeckiej kurwy, która jako intelektualna ameba narzeka na 13 tys prezydenckiej emerytury. Ale idzie wspaniały czas na który zawsze liczyłem choć umiarkowanie. Obecnie aż zacieram ręce z radości. Wielu dostanie taki wpierdol finansowy w najbliższych latach, że aż nie będzie miał siły płakać z niemocy. Może to będzie ten czas kiedy się zastanowi nad odpowiednimi wyborami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Authorrr napisał:

Dla mnie to też normalne nie jest, że Borys "czupryna" w trakcie w zasadzie wojny z ruskimi odchodzi z powodu dziwek... Kij wie tak naprawdę o co dokładnie poszło. Reszta to cóż... my jako kraj jesteśmy w sumie na poziomie 3 świata w organizacji państwa. Trzeba przyznać, że odetchnęliśmy dzięki UE a bardziej temu, że trzeba było złożyć wniosek, zaakceptować przypilnować, ... Gdyby nie UE to bylibyśmy jako kraj minimalnie wyżej od Ukrainy. Taka sama bida pomieszana z oligarchią, brak infrastruktury, gigantyczna korupcja i przestępstwa. Zbyt dużo jest u nas ludzi podłych i zbyt dużo analfabetów intelektualnych, którzy dają przyzwolenie. "Oddam ostatnie skarpety" to nic innego jak dudusiowe "musicie zacisnąć pasa" albo szacunek dla ubeckiej kurwy, która jako intelektualna ameba narzeka na 13 tys prezydenckiej emerytury. Ale idzie wspaniały czas na który zawsze liczyłem choć umiarkowanie. Obecnie aż zacieram ręce z radości. Wielu dostanie taki wpierdol finansowy w najbliższych latach, że aż nie będzie miał siły płakać z niemocy. Może to będzie ten czas kiedy się zastanowi nad odpowiednimi wyborami.

E tam, gawiedź na razie karmiona jest czym takim:

https://bundesliga.onet.pl/barcelona-nie-rezygnuje-z-lewandowskiego-nowa-oferta-dla-bayernu/k1d5f75
 

😁😁😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest karmiona... Po poniekąd tak ale tacy ludzie jak ten kopacz mają ludzi, którzy opłacają media by o nich się pisało. To samo Kubica i inni. Ogólnie jak musi być żle, że niemaszki panikują... a jak pisałem od nich ciągniemy gaz. Budowlanka już staje, magazyny pełne towaru, którego nie ma komu sprzedać bo ludzi wstrzymali inwestycje. Niemaszki pierwszy raz od wieków na minusie w bilansie handlowym a nasze gospodarki to wzajemna kroplówka. Będzie taki wpierdol, że Putin tam na Kremlu dostanie zaparć ze śmiechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja.

Właśnie kończymy wyjazd do Włoch.
 

Żona z córka poszły poszukać pamiątek, typu magnesiki i inne takie. Znalazły miejscówkę obsługiwana przez miłego pana z Bangladeszu. Pan rozmowny, w końcu spytał się skąd przyjechaliśmy. Na odpowiedz, ze z Polski- odparł, ze to biedny kraj i ze daje nam rabat 2 Euro.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...