Skocz do zawartości

Sytuacja w UA


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety ale nie trzeba koalicji BRICS by było jak jest. Litwa grała wysoką kartą ale polegnie by nie drażnić ruskiego miśka. Takie życie i nic się tutaj nie zmieni. A żaden kraj tak chcący drzeć koty z taką potęgą nie ma szans bez wprowadzenia poboru. Nawet Szwecja to zrozumiała bo już o uzbrojonej po zęby Finlandii nie ma co wspominać. I nie chodzi wcale o armię. Zakładając na chwilę te durnoty, że ruscy nas najadą czym się będziemy bronić? Zapasy amunicji szybko się skończą o ile w ogóle zostaną uzupełnione bo te zjeby oddały na Ukrainę. Czy Niemcy nam jakoś strasznie pomogą w razie czego? Raczej wątpliwe.

Jeden z tych panów co ma swój kanał na YT zaprosił niedawno rozsądnego analityka, który notorycznie prostował te jego durnoty odnoszące się do działań wojskowych z 39r. Niestety mamy dziś erę cyfryzacji, informacji i nie da się już prowadzić działań jak dawniej. Gdyby się dało Chiny już dawno weszły by na Tajwan. Niestety nowoczesna technologia jest wrogiem dziś każdej armii na froncie. Trzeba być niedorozwojem umysłowym by sądzić, że ktokolwiek u ruskich będzie chciał nas najechać. Jeszcze z tym stadem Ukraińców co to ich poprzyjmowaliśmy. Mają inne metody i je wykorzystają o czym wspomniałem jak idzie o Brytyjczyków czy akcje u Czechów. Niestety czy się komuś to podoba czy nie to nawpuszczaliśmy tutaj do nas masę ruskich dywersantów poprzez brak weryfikacji na granicy. Oni już tu są i działają. Zaczepki do forumowicza czy do mnie świadczą tylko jakimi niektórzy są popierdoleńcami. Ktoś miedzy innymi tą Litwę przekonuje i nie są to na pewno USS-many...

Edytowane przez Authorrr
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, brachol napisał:

Cześć

Niestety z moich obserwacji wynika, że nie ma co liczyć na na siłę argumentów, bo liczy się argument siły. 

Co do zbrojenia się to chodziło mi o takie uzbrojenie, które skutecznie zniechęci potencjalnego agresora.

Ja nie jestem zwolennikiem rozbudowy armii, byłem przekonany, że konflikty będą na gruncie gospodarczym, a nie militarnym, ale jak nie można walczyć gospodarczo to jednak wyprowadza się czołgi z hangarów.

Chapnąć swoje można, ale raczej trzeba być gotowym na ucieczkę.

pozdrawiam

Cześć

Czyli wracamy do wspólnoty pierwotnej... Te parę tysięcy lat jak widać psu na budę.

Pozdrowienia serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Rosjanie są zdolni  tak brutalnie traktować swoich pobratymców, jakimi są niewątpliwie dla nich Ukraińcy, to jak zachowają się wobec kulturowo im obcych Polaków? Odnoszę wrażenie, że od czasów II WŚ Rosjanie jeszcze bardziej zdziczeli, nie mam pojęcia jak i dlaczego do tego doszło, w każdym razie jest to stan faktyczny poparty dowodami. Nie! Nigdy nie przewidywałem, że coś takiego może zaistnieć, myślałem jak zapewne większość, że Rosjanie powoli się ucywilizują. To było błędne myślenie, oni widać tak już mają, nic i nikt tego nie zmieni. Przecież kulturę wysoką Rosja ma jak mało kto, w mojej opinii jest wielka literatura rosyjska i potem długo nic o baletach nie wspominając😄. Nikt nigdy nie zrozumie Rosjan a podstawowa zasada dla krajów graniczących powinna brzmieć, zawsze bądź gotowy na wojnę z Ruskimi.

  • Like 3
  • Thanks 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Peter napisał:

Jeśli Rosjanie są zdolni  tak brutalnie traktować swoich pobratymców, jakimi są niewątpliwie dla nich Ukraińcy, to jak zachowają się wobec kulturowo im obcych Polaków? 

Z dostępnych mi informacji (między innymi wypowiedzi Denisa Urubko) wynika, że Rosjanie cały czas traktowali Ukraińców jak kogoś gorszego nawet w środowisku wspinaczkowym. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Peter napisał:

Nie! Nigdy nie przewidywałem, że coś takiego może zaistnieć, myślałem jak zapewne większość, że Rosjanie powoli się ucywilizują.

Jesteś naiwny a raczej nie znasz świata i praw jakimi się rządzi. To, że nam tutaj w Europie i to nie całej popierdoliło się w główkach nie oznacza, że cała zdecydowana reszta tak samo go postrzega. Niestety ale cały świat się nadal zbroi. Tak wiem ruscy chcą wszystkich najechać i to z tego powodu🤣 Przy okazji amb UK u niemaszków właśnie wypowiedział ciekawe słowa... Cóż dziś tym jesteśmy potrzebni więc wypada się wytłumaczyć ale tak zawsze nie będzie. Ruscy są niecywilizowani ale cywilizowani są inni, którzy usprawiedliwiają przybijanie dzieci do stodoły. W normalnym kraju ten skurwysynek musiał by wracać naokoło do swojego piedolnika... Za to inny mały skurwysynek tym razem u nas będzie ujadał jak to ruscy są antypolscy bo pościągali flagi w Katyniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Krzychu, jeden z kolegów z naszej ekipy spływowej pracuje przy tej farsie od początku - z tego względu nie był już na wiosnę na Liwie. Nie chciałbym pisać szczegółów, bo po bandzie tępych chujów, która jest u władzy można się spodziewać wszystkiego, w każdym razie z jego przekazów rysuje się obraz jakiegoś absolutnie totalnego bezmyślnego politycznego działania wspartego solidnymi przekrętami.

Pozdrowienia

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Krzychu, jeden z kolegów z naszej ekipy spływowej pracuje przy tej farsie od początku - z tego względu nie był już na wiosnę na Liwie. Nie chciałbym pisać szczegółów, bo po bandzie tępych chujów, która jest u władzy można się spodziewać wszystkiego, w każdym razie z jego przekazów rysuje się obraz jakiegoś absolutnie totalnego bezmyślnego politycznego działania wspartego solidnymi przekrętami.

Pozdrowienia

Wiesz, w Albanii jeden taki wpadł na pomysł i wybudował kilkaset tysięcy bunkrów (schronów). On to przynajmniej robił dla idei. Tu pytanie brzmi po co oni to wybudowali lub bardziej brutalnie po jakiego ch... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, brachol napisał:

Dla porównania:

>>Całkowity budżet programu “Moje Boisko – Orlik 2012” wyniósł blisko 1 mld zł, a dokładnie 969.833.648 zł. Przez okres jego trwania zbudowano 2.604 profesjonalnych boisk oraz 119 lodowisk Orlik.<<

Czyli średnio po ok 2 boisja w KAZDEJ gminie w PL.  (dla porzadku - ok 1.5mld dołożyły gminy)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze 1,5 roku temu były rekordy w "zwałowaniu" na hałdach węgla... Ale co tam poczekajmy do żniw to się rolnicy odezwą bo jak ktoś sądzi, że to "tanie" ziarno" z UK i nie tylko co to ma jechać do Afryki nie trafi do wielu naszych skupów to jest naiwniakiem. Tu też będą się dziwne rzeczy dziać w imię walki z ruską padliną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2022 o 23:39, Mitek napisał:

Cześć

Nie bardzo rozumiem. Podobno należy walczyć z przyczynami, a nie skutkami.

Przyczyną jest głupota i wykorzystujący ją tępy populizm.

Ogół to tępa sterowalna masa i pis jak dotychczas ją potrafił wyjebać.

Trudno.

Dlatego światłym, kulturalnym i inteligentnym zwolennikom po, proponuje założenie wątku; jebać pis, kaczora lub jakiś podobny. 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...