Skocz do zawartości

Sytuacja w UA


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, grimson napisał:

Narty to nie hobby dla posiadaczy karty VIP w Domach Pomocy Społecznej. Stad na forum, moim zdaniem, jest większość klasy średniej. 

.

Tak z ciekawości zapytam, do jakiej "klasy społecznej" zaliczyłbyś siebie? Jak rozumiem Ty i Athorrr jeździcie na nartach?

Edytowane przez Peter
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samozwańczy trendsetterze😄, trudno będzie o  modę na ruską onucę bo ja innego trendu u Ciebie nie widzę.  Jeszcze taka uwaga, nim coś napiszesz, daj sobie więcej czasu na przemyślenie kwestii i dopiero wtedy potrendsettuj sobie🙂

Edytowane przez Peter
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Peter napisał:

Rozumiem, że uważacie narciarzy za krwiopijców, którzy tylko dzięki wyzyskowi i pokątnym machinacją zakupili sprzęt narciarski  i doszli do statusu klasy średniej? W ruskim mirze nie do pomyślenia.😁

To już sobie nad interpretujesz... To tak jak właściciel tamtego forum stękał, że mu bidnie w trakcie tych dwóch lat... gdzie wielu chciało by mieć taką bidę nawet przez pół. Po prostu mnie śmieszy ta wasza ignorancja bo jest zwyczajnie nienaturalna. Ja na nartach bardzo mało, lokalnie i średnio. Sport nr 1 to rowery i jak się wejdzie na jakiekolwiek forum, FB, miedzy sobą to jest nieciekawie pod każdym względem i dostępności i cen. Obecnie też trzeba z tym rowerem dojechać, czasem karnet, zjeść popić, pospać. A można mieć taki za 5 stów i kręcić wokół komina praktycznie za free. Wszystko zależy. Jak z racji cen znowu ale tym razem solidnie operatorzy stoków podniosą ceny, może przyjedzie mniej ludzi, ktoś upadnie to już będzie można cokolwiek ponarzekać czy niespecjalnie? Będzie to temat na forum narciarskim czy nie? Jak na razie wielu cwaniakuje jak dopierniczyć ruskim i prześciga się w pomysłach ale żaden nie ma planu jak nie dostać przy tym takiego kopa w dupę by dało się za chwilę usiąść. No kto się w ten sposób zachowuje...? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Authorrr napisał:

To już sobie nad interpretujesz... To tak jak właściciel tamtego forum stękał, że mu bidnie w trakcie tych dwóch lat... gdzie wielu chciało by mieć taką bidę nawet przez pół. Po prostu mnie śmieszy ta wasza ignorancja bo jest zwyczajnie nienaturalna. Ja na nartach bardzo mało, lokalnie i średnio. Sport nr 1 to rowery i jak się wejdzie na jakiekolwiek forum, FB, miedzy sobą to jest nieciekawie pod każdym względem i dostępności i cen. Obecnie też trzeba z tym rowerem dojechać, czasem karnet, zjeść popić, pospać. A można mieć taki za 5 stów i kręcić wokół komina praktycznie za free. Wszystko zależy. Jak z racji cen znowu ale tym razem solidnie operatorzy stoków podniosą ceny, może przyjedzie mniej ludzi, ktoś upadnie to już będzie można cokolwiek ponarzekać czy niespecjalnie? Będzie to temat na forum narciarskim czy nie? Jak na razie wielu cwaniakuje jak dopierniczyć ruskim i prześciga się w pomysłach ale żaden nie ma planu jak nie dostać przy tym takiego kopa w dupę by dało się za chwilę usiąść. No kto się w ten sposób zachowuje...? 

Ty authorrrku masz za to świetny plan i tego dierżyj.:classic_ohmy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2022 o 10:47, Chertan napisał:

Mi się wydaje sensowny, ale się nie znam. Brak kontraktu to skandal, no i ów problem z metanem, wystawia złą laurkę tym przy korycie. Oni potrafią tylko kasę drukować, gorzej z podejmowaniem fachowych decyzji. 

Ciężko kopać się z koniem, czyli z idiotycznymi pomysłami biurokratów z Brukseli. Czemu idiotycznymi? Wystarczy przeczytać ten artykuł z business insider, o powrocie Chin do węgla -cokolwiek by EU nie zrobiła to i tak jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto w takiej sytuacji, a poniekąd, w naszym przypadku przebiegłe likwidowanie gospodarczej konkurencji pod płaszczykiem pseudo-ekologii/walki o klimat. Finalnie nic to nie zmienia na świecie, ale w obrębie EU zachód kontynentu likwiduje solidną środkowoeuropejską gospodarkę, jednocześnie szczycąc się "hojną" pomocą.

  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Kuba99 napisał:

Ty authorrrku masz za to świetny plan i tego dierżyj.:classic_ohmy:

Kubuś jak na razie jedyne elokwentne słowo i myśl u ciebie nie "nie spoufalaj" się więc nie zaczepiaj mnie i nie kompromituj się. Czy trzeba mieć plan? Wystarczy po dwóch latach wirusa i obecnej sytuacji dać ludziom pożyć. A ja za chwilę będę miał strefę czystego transportu i moim wcale nie wysłużonym autem nie wjadę za kilka lat. Gdzieś wczoraj chyba czytam, że UE decyduje o być albo nie być produkcji spalinowych aut... W obecnej sytuacji to już jest po prostu sabotaż. Jestem przekonany, że gdyby UE zawiesiła na czas niekreślony w ogóle dyskutowanie o takich pierdołach to już ludziom było by raźniej.

Edytowane przez Authorrr
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kordiankw napisał:

Masz oszczędności, trochę gruntów, pracujesz w branży hotelarskiej, to dasz sobie radę. Inni też sobie poradzą, nie bój nic. 

40% rodaków nie ma w ogóle oszczędności, lub maja na koncie max 4 999pln:

https://www.infor.pl/prawo/prawa-konsumenta/nowosci/5434735,Jakie-sa-oszczednosci-Polakow-w-gotowce-badanie.html.amp
 

W takiej biedzie każdy wzrost cen spożywki w sklepach to rosnące ubóstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kordiankw napisał:

Masz oszczędności, trochę gruntów, pracujesz w branży hotelarskiej, to dasz sobie radę. Inni też sobie poradzą, nie bój nic. 

No po tych 3 latach to trzeba być nie lada optymistą by stwierdzić, że dam sobie rady. Do 2019 więcej zależało ode mnie a obecnie już inni powolutku decydują. I myk jednak "uchwalili" w kołchożniku zeroemisyjność i stopniową likwidację "tradycyjnej" motoryzacji... Dobrze, że już będę całkiem blisko piachu to faktycznie pierniczyć to wszystko😜

Na marginesie bo zabrzmiało jak by HORECA to były jakieś luksusy a ta branża dostała największy wpierdol w historii i po chwili oddechu znowu łeb idzie powoli pod wodę. Przez rosnące ceny nie jest i nie będzie kolorowo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Authorrr napisał:

No po tych 3 latach to trzeba być nie lada optymistą by stwierdzić, że dam sobie rady. Do 2019 więcej zależało ode mnie a obecnie już inni powolutku decydują. I myk jednak "uchwalili" w kołchożniku zeroemisyjność i stopniową likwidację "tradycyjnej" motoryzacji... Dobrze, że już będę całkiem blisko piachu to faktycznie pierniczyć to wszystko😜

Na marginesie bo zabrzmiało jak by HORECA to były jakieś luksusy a ta branża dostała największy wpierdol w historii i po chwili oddechu znowu łeb idzie powoli pod wodę. Przez rosnące ceny nie jest i nie będzie kolorowo.

A zastanowiłeś się, kto wymyślił walkę z globalnym ociepleniem i nią steruje? Przecież to jest część tej samej wojny. Głównym beneficjentem jest rosja i Chiny. Niemcom do 24 lutego wydawało się, że też i oni. 😒

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądźcie naiwni, jeżeli jakiś polityk majaczy coś o ochronie klimatu itp., to ja z góry zakładam, że "ma udziały"  powiedzmy w kopalni litu. 

Swoją drogą dewastacja środowiska dokonywana przy wydobywaniu litu jest dość spektakularna, jakoś nikt tego nie widzi😁

Edytowane przez Peter
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Peter napisał:

Nie bądźcie naiwni, jeżeli jakiś polityk majaczy coś o ochronie klimatu itp., to ja z góry zakładam, że "ma udziały"  powiedzmy w kopalni litu. 

Swoją drogą dewastacja środowiska dokonywana przy wydobywaniu litu jest dość spektakularna, jakoś nikt tego nie widzi😁

Cześć

Politycy mnie.... nie obchodzą, nie są warci mojego czasu.

Natomiast co do problemów dewastacji środowiska związanych z działalnością człowieka to jest to problem odwieczny nawet przed cywilizacyjny. Chronimy środowisko Hawajów choć zniszczyliśmy je ponad 5000 lat temu i to obecne nie ma nic wspólnego z tym wytworzonym w procesie ewolucji.

Chodzi jednak o to aby uwzględniając procesy naturalne oraz sztuczne nie doprowadzić do uruchomienia procesów lawinowych, które uniemożliwią lub bardzo utrudnią życie na ziemi - również nam. Stąd niezbędność działań zmierzających do stworzenia mniej paliwożernych technologii, mniej zanieczyszczających środowisko, nie degradujących go.

A, że ktoś przy tym zarabia? To i dobrze bo oddaje się wtedy tym działaniom z większą ochotą. Zastanowić się raczej należy nad tym, że część ludzi widzi zło w działaniach (nazwijmy je dla uproszczenia) proekologicznych a jednocześnie gloryfikuje zbrojenia i pisze: chcesz pokoju - szykuj się do wojny. To psychicznie chorzy, niebezpieczni wykolejeńcy.

Pozdrowienia

  • Thanks 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Wujot napisał:

Mnie także, zakładam, że dotyczy sprzętu silnikowego.

Nie doceniasz parlamentarzystów UE, dyrektywa dotyczy wszystkich obiektów pływających niezależnie od napędu.😋

W przygotowaniu jest dyrektywa dotycząca zakazu sztucznego naśnieżania od 2028 roku.🤨

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Wujot napisał:

Mnie także, zakładam, że dotyczy sprzętu silnikowego.

Niekoniecznie, niejednokrotnie słyszałem głosy, że pływając kajakiem niszczy się roślinność podwodną i pewnie jest to spory problem na bardzo uczęszczanych rzekach. 

Co do samochodów to ciekawy jestem co się będzie działo z tymi elektrykami w których padnie bateria, czy w całości trafią na złom czy będzie wymiana baterii i co stanie się z tą zużytą. 

Edytowane przez brachol
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie powinni zacząć od siebie,  proponuje jakiś wskaźnik wagowy. Za każdy kilogram powyżej normatywu delikwent z nadwagą  powinien zapłacić "opłatę klimatyczną". Nadwaga u ludzi  w sposób katastrofalny wpływa na emisje CO2,  mało tego, że trzeba więcej wyprodukować żywności , sam delikwent też wydycha więcej CO2, jakikolwiek transport tych dodatkowych kilogramów też wymaga dodatkowych litrów paliwa, ubrania nosi większe więc też bardziej energochłonne. Pomyślcie, że zamiast jednego grubego Europejczyka można mieć dwóch chudych i pracowitych przykładowo Hindusów tak że tego taką mam koncepcje.

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kuba99 napisał:

Nie doceniasz parlamentarzystów UE, dyrektywa dotyczy wszystkich obiektów pływających niezależnie od napędu.😋

W przygotowaniu jest dyrektywa dotycząca zakazu sztucznego naśnieżania od 2028 roku.🤨

Może daj linka do tej regulacji bo coś nie mogę jej znaleźć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kuba99 napisał:

Najbardziej mnie osobiście podoba się dyrektywa dotycząca całkowitego zakazu używania sprzętu pływającego w celach rekreacyjnych na rzekach i jeziorach od 2025 roku.😋

Super..  będę używał łódki do celów mieszkalnych....

Czasem jestem zadowolony ze pewnie nie doczekam co większych idiotyzmow do wymyślania za kilkanaście lat....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kuba99 napisał:

A zastanowiłeś się, kto wymyślił walkę z globalnym ociepleniem i nią steruje? Przecież to jest część tej samej wojny. Głównym beneficjentem jest rosja i Chiny. Niemcom do 24 lutego wydawało się, że też i oni. 😒

 

Nie za bardzo śledzę tę temat więc nie mam zdania. Skoro tak twierdzisz to coś może w tym jest a na pewno jest to jakiś pogląd na sprawę.

Duduś wypowiedział się w ten sposób w kontekście przekazania czołgów i Leopardów:

Cytat

- Spodziewaliśmy się jednak, że dostaniemy starszą wersję czołgów. Z tego, co wiem, nic nie dostaliśmy - powiedział Duda. - Oddaliśmy nasze czołgi i teraz nie mamy nic w zamian

Ktoś mi wyjaśni czego my chcemy od niemaszków i dlaczego? Czy tylko oni dysponują czołgami czy po prostu mają najbliżej? Oddaliśmy czołgi, z tego co wiemy w cholerę broni ręcznej, amunicji, nowe Kraby, stare bo stare ale jednak zawsze myśliwce Mig-29. Innymi słowy rozbrajamy się siejąc dookoła info jakoby ruscy mieli nas najechać w najbliższym czasie. Czym się będziemy bronić w takim razie biorąc pod uwagę, że znacząco odstajemy w kwestii choćby uzbrojenia i możliwości przeciętnego Polaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Authorrr napisał:

Nie za bardzo śledzę tę temat więc nie mam zdania. Skoro tak twierdzisz to coś może w tym jest a na pewno jest to jakiś pogląd na sprawę.

Duduś wypowiedział się w ten sposób w kontekście przekazania czołgów i Leopardów:

Ktoś mi wyjaśni czego my chcemy od niemaszków i dlaczego? Czy tylko oni dysponują czołgami czy po prostu mają najbliżej? Oddaliśmy czołgi, z tego co wiemy w cholerę broni ręcznej, amunicji, nowe Kraby, stare bo stare ale jednak zawsze myśliwce Mig-29. Innymi słowy rozbrajamy się siejąc dookoła info jakoby ruscy mieli nas najechać w najbliższym czasie. Czym się będziemy bronić w takim razie biorąc pod uwagę, że znacząco odstajemy w kwestii choćby uzbrojenia i możliwości przeciętnego Polaka?

Nie spoufalaj się z Panem Prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej kacapie.😠

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...