Skocz do zawartości

Sytuacja w UA


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, grimson napisał:

"Sojusz" w UE jest rozjechany od lat, wielu przywódców trzeba wręcz było zmuszać do przyznania się do błędów w postrzeganiu Putina, mają niestety krótką pamięć. To pewnie amerykańskie naciski zmieniły te kilka miesięcy temu nastawienie. A jak to w nieszczęsnej polityce, wiatr wieje z różnych stron, a ruscy też pewnie nie próżnują w swoich akcjach specjalnych w poszczególnych krajach. A ponieważ sondaże ponad wszystko, to łatwo kierować w ten sposób polityką. Krótkowzroczne to jest niestety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Peter napisał:

Chyba raczej należy poczekać aż pierwszy arabski tankowiec wyruszy w rejs do Rosji, wtedy będzie to raczej informacja.

"Doniesienia medialne" właśnie przytoczyłeś w powyższym linku.

Na 99% w polskich mediach nie pojawi się informacja ws przypłynięcia tankowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, grimson napisał:

Szykuj lepiej skład na chrust oraz dobra maskę na pył PM2,5 na zimę (palenie wszystkim w piecach).

ruskim  budżet się nie dopina,już kwiczą nawet takimi maluczkimi

Chrust mi nie potrzebny ,mam taki piec że palety wystarczą 😁 a dostęp do nich mam nieograniczony  💪 ebac ruskich i PGG !

Edytowane przez Mikoski
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mig napisał:

Nie wszyscy mają palety....

Czy tylko ja mam wrażenie że rządzą nami ludzie o mentalności małych dzieci....?

 

np...

https://wiadomosci.wp.pl/minister-anna-moskwa-zalatwila-wegiel-z-kolumbii-cena-moze-rozczarowac-6775503721589344a

I tutaj jeden z moich antagonistów w tym konkretnym temacie na SF dostaje ode mnie "like".

Dlaczego? Ano dlatego, że linkuje artykuł, który jest zgodny z linią kacapów, ruskich trolli, ruskich onucy oraz innych takich. Ale do szczegółów:

- potwierdza się moja teza, że PIS wypełnia przede wszystkim w podskokach wolę US manów, machając szabelką przed zbrodniarzem Putinem. W tym przypadku machanie szabelką to odrzucenie ruskiego węgla w sytuacji, gdzie nie ma ekonomicznie porównywalnej alternatywy, a ciągnięcie węgla z Australii będzie na 100% droższe niż normalne ceny węgla

- kolejne machanie szabelką to ban na ruską ropę oraz gaz

- czym to się skończy? Pięknie rosnącą inflacją oraz chłodnymi domami/mieszkaniami zimą. 

Jedyną jasną gwiazdą w tej smutnej układance jest Orban, który przede wszystkim kieruje się dobrem węgierskiego narodu. Nie dopuści, żeby Węgrzy finansowo odczuli skutki wymuszonych banów na surowce energetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich stronach palenie paletami to 5 stów mandatu a przy kolejnym nawet 5 tys tak wiec nie ma się czym chwalić.

W kwestii Arabii. Litości, chodzi o fakt, że USA miedzy innymi chcą wykluczenia, radykalnego zmniejszenia wydobycia ropy w Rosji. OPEC to jest jakiś tam klub zrzeszający wiele krajów. Jest też OPEC+. Arabia ma ich w dupie i tyle. Przypomnę, że niektóre eksperty wieszczą, że ruscy będą na jesieni wylewali ropę do tajgi bo nie będzie co z nią zrobić. U mnie benzyna już w zasadzie 8 zł a to i tak po kombinacjach z podatkami. Bawimy się dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, grimson napisał:

I tutaj jeden z moich antagonistów w tym konkretnym temacie na SF dostaje ode mnie "like".

Dlaczego? Ano dlatego, że linkuje artykuł, który jest zgodny z linią kacapów, ruskich trolli, ruskich onucy oraz innych takich. Ale do szczegółów:

- potwierdza się moja teza, że PIS wypełnia przede wszystkim w podskokach wolę US manów, machając szabelką przed zbrodniarzem Putinem. W tym przypadku machanie szabelką to odrzucenie ruskiego węgla w sytuacji, gdzie nie ma ekonomicznie porównywalnej alternatywy, a ciągnięcie węgla z Australii będzie na 100% droższe niż normalne ceny węgla

- kolejne machanie szabelką to ban na ruską ropę oraz gaz

- czym to się skończy? Pięknie rosnącą inflacją oraz chłodnymi domami/mieszkaniami zimą. 

Jedyną jasną gwiazdą w tej smutnej układance jest Orban, który przede wszystkim kieruje się dobrem węgierskiego narodu. Nie dopuści, żeby Węgrzy finansowo odczuli skutki wymuszonych banów na surowce energetyczne.

Znowu Cię złapałem na sarkazmie zgodnym z prawdą "zbrodniarz putin" to faktycznie zbrodniarz putin....przykre ale prawdziwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe wieści z rynku gazowego. Cena powróciła do tej sprzed napaści rosji na Ukrainę.

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/ceny-gazu-w-europie-przebily-kolejny-prog-chiny-wracaja-do-wegla/zhc9r2h

A trend jest taki, że powinny jeszcze bardziej spaść bo poszły gigantyczne pieniądze w rozbudowę potencjału LNG. Mam nadzieję, że z ropą będzie podobnie. Jeszcze trochę i kacapom tylko Orban zostanie. Na tym długo nie pojadą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Authorrr napisał:

.

W kwestii Arabii. Litości, chodzi o fakt, że USA miedzy innymi chcą wykluczenia, radykalnego zmniejszenia wydobycia ropy w Rosji. OPEC to jest jakiś tam klub zrzeszający wiele krajów. Jest też OPEC+. Arabia ma ich w dupie i tyle. Przypomnę, że niektóre eksperty wieszczą, że ruscy będą na jesieni wylewali ropę do tajgi bo nie będzie co z nią zrobić. U mnie benzyna już w zasadzie 8 zł a to i tak po kombinacjach z podatkami. Bawimy się dalej...

Aha, radykalne zmniejszenie wydobycia ropy prawisz, teraz jakby zwrot o 180 stopni. W sumie zastanawiające kogo "Arabia ma w dupie" jak twierdzisz?

https://www.euractiv.pl/section/gospodarka/news/kraje-opec-zwieksza-wydobycie-ropy-biden-planuje-odwilz-z-arabia-saudyjska/

Edytowane przez Peter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, grimson napisał:

Minister o węglu w Sejmie:

 

Poniższe to ani krytyka ani aprobata zdań w tej jakościowo wątpliwej dyskusji, w odróżnieniu do niektórych dyskutantów nie czerpię wiedzy z wątpliwych anonsów.

Swego czasu byłem przeciwnikiem zamykania tak dużej ilości polskich kopalni węglowych. Uważałem że posiadając surowiec łatwy do zastosowania powinniśmy traktować go jako dobro strategiczne. Mogliśmy być eksporterem węgla aby w chwilach niepewnych część eksportową kierować na własny rynek. Dzisiaj obserwujemy skutki myślenia odmiennego. Nawet gdyby było jak uważałem to i tak słyszelibyśmy ciągłą krytykę górników jako "dotowanych pasożytów". 

Decyzje strategiczne to często decyzje niepopularne - do ich podejmowania trzeba wizji i determinacji.

( zainteresowanych przyczynami braku zyskowności niektórych kopalni zachęcam do zapoznania się z opłatami jakimi państwo obciąża czynności eksploatacyjne )

Edytowane przez mlodzio
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, brachol napisał:

Mi się wydaje sensowny, ale się nie znam. Brak kontraktu to skandal, no i ów problem z metanem, wystawia złą laurkę tym przy korycie. Oni potrafią tylko kasę drukować, gorzej z podejmowaniem fachowych decyzji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, mlodzio napisał:

Poniższe to ani krytyka ani aprobata zdań w tej jakościowo wątpliwej dyskusji, w odróżnieniu do niektórych dyskutantów nie czerpię wiedzy z wątpliwych anonsów.

Swego czasu byłem przeciwnikiem zamykania tak dużej ilości polskich kopalni węglowych. Uważałem że posiadając surowiec łatwy do zastosowania powinniśmy traktować go jako dobro strategiczne. Mogliśmy być eksporterem węgla aby w chwilach niepewnych część eksportową kierować na własny rynek. Dzisiaj obserwujemy skutki myślenia odmiennego. Nawet gdyby było jak uważałem to i tak słyszelibyśmy ciągłą krytykę górników jako "dotowanych pasożytów". 

Decyzje strategiczne to często decyzje niepopularne - do ich podejmowania trzeba wizji i determinacji.

( zainteresowanych przyczynami braku zyskowności niektórych kopalni zachęcam do zapoznania się z opłatami jakimi państwo obciąża czynności eksploatacyjne )

Także jestem przeciwny zamykaniu polskich kopalni. Są obszary w każdym państwie strategicznie wazne, jednym z nich jest energetyka. 

Nasze kopalnie są zamykane z powodu nacisku EU na czysta energię, milosciwie nam panujący w podskokach realizują wytyczne z Brukseli.

Z wypowiedzi ministra wyłania się fatalny obraz- zamykamy dostawy ruskiego węgla do Polski, a dopiero potem zastanawiamy się, skąd możemy otrzymać brakujące wolumeny. Niech nikt nie liczy na to, ze węgiel z RPA czy Australii będzie cenowo korzystniejszy już węgiel od zakapiora Putina.

Czeka nas trudna zima.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...