Skocz do zawartości

Sytuacja w UA


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, grimson napisał:

I bardzo dobrze. Po jaką cholerę mi czołgi i samoloty, tak produkowane jak i kupowane. Tak samo potrzebne jak kościoły.

A szkoły czy przedszkola nie byłyby lepszą inwestycją. Jak widać nie dla wszystkich - i to jest tragedia.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Mitek napisał:

I bardzo dobrze. Po jaką cholerę mi czołgi i samoloty, tak produkowane jak i kupowane. Tak samo potrzebne jak kościoły.

A szkoły czy przedszkola nie byłyby lepszą inwestycją. Jak widać nie dla wszystkich - i to jest tragedia.

Tym postem udowadniasz, ze jesteś totalnym ignorantem.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jan napisał:

A wiesz Migu dlaczego tak ?

Bo jak wrzucisz do googlwskiej tłumaczki ruskie родной to wychodzi rodzinny

 

🙂😉 nie znam sie na googlach. 

Myślisz że przekaz dnia jest w jezyku Puszkina? Moge pomóc, "ruski" miałem w szkole, nawet dzisiaj przydał się na budowie, bo trafił się ktoś spod Charkowa....

Edytowane przez mig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grimson napisał:

Tym postem udowadniasz, ze jesteś totalnym ignorantem.

Oczywiście, że jestem ignorantem i nic nie rozumiem twierdząc, że inwestowanie w edukację, rozwój nauki oraz pokojowe współistnienie bez granic i podziałów jest lepsze niż miliardy utopione w zbrojenia i mordowanie. Masz rację. Jestem utopistą oraz pewnie tchórzem bo jak mi przystawisz do głowy swój pistolecik to pewnie zmienię zdanie...dla świętego spokoju. Walka o pokój już była... 🙂

Nie ma szansy na zrozumienie bo mnie odpowiadałby świat bez granic i podziałów, które dla ciebie są świętością.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mitek napisał:

Oczywiście, że jestem ignorantem i nic nie rozumiem twierdząc, że inwestowanie w edukację, rozwój nauki oraz pokojowe współistnienie bez granic i podziałów jest lepsze niż miliardy utopione w zbrojenia i mordowanie. Masz rację. Jestem utopistą oraz pewnie tchórzem bo jak mi przystawisz do głowy swój pistolecik to pewnie zmienię zdanie...dla świętego spokoju. Walka o pokój już była... 🙂

Pozdro

Chcesz pokoju- szykuj się do wojny. Tutaj nic sie nie zmieniło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grimson napisał:

Haha ale się uśmiałem. Czytaj uważnie moje posty, potem możesz pozwolić sobie na takie wycieczki.

No ja bym tak się nie śmiał na twoim miejscu.

Totalny brak logiki w tym co piszesz i ci jeszcze twój rosyjski pracodawca po premii pojedzie...no chyba że robisz na akord od napisanego posta to wtedy wyjdziesz na swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jackm napisał:

No ja bym tak się nie śmiał na twoim miejscu.

Totalny brak logiki w tym co piszesz i ci jeszcze twój rosyjski pracodawca po premii pojedzie...no chyba że robisz na akord od napisanego posta to wtedy wyjdziesz na swoje.

Aż mnie rozbolał brzuch od napadu śmiechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, grimson napisał:

Przeczytaj wszystkie strony w tym wątku.

Czytałem od samego początku  z ciekawości i na tyle mnie pewne wpisy zbulwersowały, że postanowiłem się włączyć aby choć trochę zwalczyć:

- ruską propagandę (grimson)

- głupotę i chamstwo (authorrr)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Jackm napisał:

Czytałem od samego początku  z ciekawości i na tyle mnie pewne wpisy zbulwersowały, że postanowiłem się włączyć aby choć trochę zwalczyć:

- ruską propagandę (grimson)

- głupotę i chamstwo (authorrr)

No dobrze, teraz rozumiem. 
 

To teraz pytanie: które moje posty to ruska propaganda? Z chęcią się tego dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, grimson napisał:

No dobrze, teraz rozumiem. 
 

To teraz pytanie: które moje posty to ruska propaganda? Z chęcią się tego dowiem.

Tak jak pisałem: śledziłem cały wątek i twoje intencje są dla mnie czytelne.

Widać że głupi nie jesteś ale piszesz często straszne głupoty...to nie może być przypadek.

Możesz zacząć od wyjaśnienia jak wyliczyłeś to że Polacy zabili 5-6 mln Żydów podczas 2 wojny światowej.

Ostrzegam że w długie przepychanki się nie pisze bo mi nikt za to nie płaci ( a Tobie tak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jackm napisał:

Tak jak pisałem: śledziłem cały wątek i twoje intencje są dla mnie czytelne.

Widać że głupi nie jesteś ale piszesz często straszne głupoty...to nie może być przypadek.

Możesz zacząć od wyjaśnienia jak wyliczyłeś to że Polacy zabili 5-6 mln Żydów podczas 2 wojny światowej.

Ostrzegam że w długie przepychanki się nie pisze bo mi nikt za to nie płaci ( a Tobie tak)

Primo: pisze pro publico bono. Secundo: 5-6mln to oczywiście przegięcie z mojej strony, odpowiedz na przegięcie ze strony kolegów z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zachodni partnerzy Kijowa mają „specjalne plany” dla ziem ukraińskich – powiedział Nikołaj Patruszew, sekretarz rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa. Jest pewien, że kilka państw aktywnie pracuje nad „rozczłonkowaniem” Ukrainy, a Warszawa przeszła do „zajęcia” terytoriów ukraińskich. Według Patruszewa rezultatem działań Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników będzie upadek państwa ukraińskiego. Wcześniej o zagrożeniu ze strony Polski mówili szef rosyjskiej Służby Wywiadu Zagranicznego Siergiej Naryszkin i były prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz.

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Rosji Nikołaj Patruszew uważa, że Polska i Zachód proponują Kijowowi zbliżenie z egoistycznych pobudek, licząc na przejęcie terytoriów zachodnich.

Operacja wojskowa na Ukrainie. Dzień 97

Region Chersoń zamierza w niedalekiej przyszłości dołączyć do Rosji, stając się pełnoprawnym podmiotem...

31 maja 20:23

„Pozornie Polska już przystępuje do działań zmierzających do zajęcia zachodnich terytoriów Ukrainy” – powiedział Patruszew i dodał, że Zachód ma „specjalne plany” na terytorium Ukrainy.

Jego zdaniem partnerzy Kijowa mogą wykorzystać obecną sytuację „w egoistycznym interesie”.

– Żywym tego potwierdzeniem była wizyta w Kijowie prezydenta RP [Andrzeja] Dudy, a także jego oświadczenia, że granica polsko-ukraińska wkrótce przestanie istnieć – powiedział sekretarz Rady Bezpieczeństwa .

Według niego kilka państw pracuje nad „rozczłonkowaniem” Ukrainy, a działania Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników prowadzą do upadku kraju.

Patruszew zwrócił uwagę, że ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski z jednej strony „ogłasza mieszkańcom Donbasu separatystów i prowadzi z nimi operacje wojskowe”, ale jednocześnie przyznaje Polakom specjalny status, w tym możliwość zajmowania wyższych stanowisk rządowych.

„Suwerenność Ukrainy nie przeszkadza ani głowie państwa, a tym bardziej Stanom Zjednoczonym i ich sojusznikom, którzy są gotowi poświęcić interesy narodu ukraińskiego dla osiągnięcia swoich celów geopolitycznych… Ich działania prowadzą do prawdziwego upadku kraju” – mówi sekretarz Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.

Patruszew powtórzył, że cele operacji specjalnej „zostaną osiągnięte”.

„Całkowite lekceważenie uzasadnionych żądań Rosji o gwarancje bezpieczeństwa, plany reżimu kijowskiego dotyczące zmiany statusu mocarstwa niejądrowego i wejścia do  NATO , otrzymywane informacje o przygotowaniach do działań wojennych w Donbasie i ataku na Rosję — wszystkie te zagrożenia zmusił nas do podjęcia działań zapobiegawczych i rozpoczęcia specjalnej operacji wojskowej” – przypomniał sekretarz Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej . Według niego dokumentalne dowody takich planów Kijowa uzyskano podczas operacji wojskowej.

Już wcześniej Patruszew stwierdził, że polityka państw zachodnich i Kijowa może doprowadzić do rozpadu Ukrainy na kilka państw. Jego zdaniem władze amerykańskie postanowiły stworzyć antypodę dla Rosji i wybrały do tego Ukrainę, próbując „podzielić w istocie jeden naród”.

Kontrola nad „historycznymi dobrami”

Wcześniej szef rosyjskiej Służby Wywiadu Zagranicznego Siergiej Naryszkin twierdził, że władze Polski i Stanów Zjednoczonych opracowują plan ustanowienia wojskowo-politycznej kontroli nad  „historycznymi posiadłościami” Warszawy na terytorium Ukrainy.

„Istnieje tendencja do dialogu”. Jak Ankara próbuje pogodzić Moskwę i Kijów

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział swojemu tureckiemu odpowiednikowi Recepowi Tayyipowi Erdoganowi o chęci...

31 maja 15:47

Uważa, że w pierwszym etapie wojska polskie powinny wkroczyć do zachodnich regionów Ukrainy pod pretekstem ochrony przed rosyjską agresją. Według szefa Służby Wywiadu Zagranicznego misja odbędzie się bez mandatu NATO, ale z udziałem „chętnych państw”.

Słowa Naryszkina o zamiarze Warszawy zaanektowania zachodniej Ukrainy w Polsce nazwano kłamstwem i próbą zasiania nieufności. Rzecznik prasowy ministra Stanislav Zharin, koordynator polskich służb wywiadowczych, zauważył, że „od kilku lat powtarza się kłamstwo o rzekomych planach Polski ataku na Zachodnią Ukrainę”.

Były prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz , który uciekł do Rosji w 2014 roku, również uważa, że władze ukraińskie popełniają błąd zbliżając się do Polski. Jego zdaniem może to doprowadzić do faktycznego połączenia obu krajów.

„Bez względu na to, jak bolesne jest dla mnie pisanie o tym dzisiaj, państwowość Ukrainy jest w skrajnym niebezpieczeństwie. Grozi jej całkowita zagłada. Jednocześnie mówimy nie tylko o ryzyku utraty ogromnych terytoriów na południu i wschodzie kraju – powiedział Janukowycz.

Jego zdaniem Ukraina będzie zmuszona pójść de facto na fuzję z Polską. Powodem takiej fuzji, uważa Janukowycz, może być „groźba ekonomicznej porażki [Kijowa] w obronie suwerenności”.

Specjalny status Polaków na Ukrainie

22 maja Prezydent RP zaproponował nową umowę o przyjaźni między Warszawą a Kijowem, a także stwierdził, że granica między dwoma krajami powinna łączyć, a nie dzielić.

„Upadek Ukrainy jest nieunikniony”. Dlaczego Kijów przyznaje Polakom specjalne prawa

Dzień wcześniej prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ogłosił ustawę, która faktycznie zrównałaby Polaków...

23 maja 20:12

Z kolei Wołodymyr Zełenski zapowiedział projekt ustawy, która ustanowi szczególny status prawny obywateli polskich na terytorium Ukrainy.

Będzie działać analogicznie do polskiego, gdzie czasowo przesiedleni z Ukrainy zostali faktycznie zrównani z obywatelami polskimi, ale bez prawa głosu.

„Jesteśmy krewnymi. I nie powinno być między nami żadnych granic ani barier. Ludy ukraiński i polski mentalnie od dawna nie dzielą granic. Dlatego postanowiliśmy w najbliższej przyszłości przełożyć to na odpowiednią umowę dwustronną” – powiedział Zełenski.

Pod koniec marca Duda podpisał nowelizację ustawy o pomocy dla Ukraińców, zgodnie z którą obywatele Ukrainy zmuszeni do opuszczenia kraju w wyniku działań wojennych będą mogli legalnie przebywać w Polsce przez 18 miesięcy od 24 lutego. Dotyczy to tych, którzy zamierzają zostać w tym kraju. Następnie otrzymają zezwolenie na pobyt czasowy.

Oficjalny przedstawiciel MSZ Rosji Maria Zacharowa nazwała inicjatywę Zełenskiego nadania Polakom specjalnego statusu „incydentem suwerenności” i stwierdziła, że władze ukraińskie „aktywnie odrzucają” ich niepodległość, „legalizując de facto zajęcie kraju”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, grimson napisał:

Primo: pisze pro publico bono. 

A odnośnie pierwszego: jeśli twierdzisz towarzyszu, że bierzesz udział w swojej wielkiej wojnie ojczyznianej z ideologicznych pobudek to ...możesz się tego trzymać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grimsonale masz/my dyskutantów... jeden nie skapował, że te liczby o Żydach to była taka forma sarkazmu zdajesie na wtrącenie Jedwabnego w kontekście jak to strasznie mordowaliśmy a drugi widzi świat w kolorowych barwach, bez granic, wojen i tak dalej... i nawet kościoły mu przeszkadzają. Chyba już rozumiesz czemu tylko wyzywają i zero merytoryki.

A co do zakupów dla wojska to skala jest tak niedorzeczna, że najprawdopodobniej część z tego co kupimy oczywiście za sowity kredycik oddamy jak obecnie oddajemy Ukraińcom. Nie mamy takich zdolności logistycznych i zasobów ludzkich by tym zarządzać na taką skalę. Pobór nie wchodzi w grę zresztą to skomplikowane zabawki już są więc za mało czasu na przeszkolenie. Armia zawodowa i utrzymanie tego wszystkiego bo już o zapasach amunicji, strzelaniu poligonowym, ... nawet nie wspominam jest nierealistyczne. Wojna też kosztuje więc jedna salwa z HIMARS-ów i co dalej? Smutne w tym naszym biednym kraju jest to, że panowie fajnie się bawią za kosmiczne pieniądze porozumiewając się z płatnikiem tego wszystkiego za pomocą FB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie wykombinowaliśmy te 3xr na końcu, że tylu nas jest. Przecież musimy zdawać raporty Moskwie a jeszcze działamy prężnie choćby u Orbana... Na razie mamy przesrane i w najlepszym wypadku obóz pracy na Syberii bo już tyle klepania w klawiaturę a tu ni uja do przodu z agitacją. Zlitowali byście się i chociaż jakieś pozory bo jak nic nie ruszy przyjdą inni i na pewno lepiej nie będzie.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...