Skocz do zawartości

Sytuacja w UA


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Mikoski napisał:

malutki manipulatorze mamy wolny rynek ,ile chcesz zapłacić u handlarzy mnie nie interesuje podałem oficjalne ceny więc nie kręć, kiedyś za malucha po dwóch latach jazdy dostałeś dwa razy więcej jak za nowego.

Pretensje można mieć tylko do naszego  Matousza ,bo nie jest problem zrobić to co Węgrzy z paliwem .

Podajesz oficjalne ceny towaru którego nie ma? Polecam odstawić leki i wrócić do rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grimson napisał:

Wytłumacz to biedakom czekającym w kolejce po węgiel, że jest dostępny w dobrej cenie:

Sznur aut pod składem opału. Ludzie czekają na węgiel [WIDEO] [ZDJĘCIA] | wlkp24.info

A od kiedy to cenę węgla kształtują szabrownicy, lichwiarze, . Przestań bezrozumne wklejać linki. Wymyśl coś swojego, zrób analizę. Już raz Cię upokorzyłem, twojego kolegę na niejawnych też w zaświaty wysłałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest że w sklepie internetowym PGG bardzo trudno kupić cokolwiek przez lichwiarzy którzy  mają boty do zakupów. Znam jednego który oferował mi 500 zł  za papier że mam zarejestrowany piec,tylko 5 ton można kupić bez akcyzy.

I tak skupują węgiel i cena na składach jest jaka jest.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, grimson napisał:

Z Ukraińcami w PL jest jak z opalonymi turystami, przyjeżdżającymi do Niemiec w 2015r.

Na dworcu w Monachium kolejne grupy opalonych ekonomicznych turystów, przyjeżdżające autobusami, były witane oklaskami przez Niemców. Jak spytałem się znajomego Niemca w 03.2016 czy dalej klaszczą- spuścił głowę i odpowiedział, ze już nie.

Podobnie jest z Ukraińcami. W drugiej połowie Lutego i w Marcu 3/4 polskiego LinkedIn to posty popierające Ukraińców i informujące o pomocy. Obecnie na LinkedIn bardzo rzadko widzę pojedyncze artykułu nt temat.

Żaden kraj z populacja 36mln nie jest w stanie ekonomicznie udźwignąć pobytu ponad 3 mln przybyszów, biorąc pod uwagę ich darmowy transport, wyżywienie i udzielenie schronienia. Poważne państwa budują w takim przypadku obozy przejściowe. Nasza republika bananowa postępuje inaczej.

 

Transport już nie wszędzie jest darmowy, wyżywienie pochodzi głównie ze zbiórek, schronienie część sama opłaca. Nie do końca płacimy za wszystko z budżetu. Sporo osób, które przyjechały zaczęło pracować i zarabia na siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, brachol napisał:

Transport już nie wszędzie jest darmowy, wyżywienie pochodzi głównie ze zbiórek, schronienie część sama opłaca. Nie do końca płacimy za wszystko z budżetu. Sporo osób, które przyjechały zaczęło pracować i zarabia na siebie.

Ruskie sługusy jak widać jadą z tematami z wytycznych. Ale rzeczywistości nie zakłamią - Ukraińcy pracują i ratują nam niektóre branże. Z 6 osobowej rodziny którą znam trzy dorosłe osoby pracują, dwoje to maleńkie dzieci i starsza nestorka. Ci ludzie chcą w Polsce zostać i bardzo się w pracy starają. Tacy jak oni to historyczna szansa dla Polski aby wypełnić dramatyczną lukę demograficzną jaką mamy. Trzeba zainwestować w edukację, przedszkola, szybko uczyć polskiego i jak najszybciej integrować. Opłaci się to nam z grubą nawiązką.

A obóz przejściowy to trzeba utworzyć z całej rosji. I powysyłać tam kacapskie nasienie co próbuje wpieprzać się w nasze sprawy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mikoski napisał:

malutki manipulatorze mamy wolny rynek ,ile chcesz zapłacić u handlarzy mnie nie interesuje podałem oficjalne ceny więc nie kręć, kiedyś za malucha po dwóch latach jazdy dostałeś dwa razy więcej jak za nowego.

Pretensje można mieć tylko do naszego  Matousza ,bo nie jest problem zrobić to co Węgrzy z paliwem .

Wolny rynek i oficjalne ceny... Taki tekst ty mendo pierdolona by uzmysłowić jakim jesteś pasożytem i manipulatorem z perspektywy własnego portfela, miejsca zamieszkania i sposobu zakupu. Idz szmato jak masz odwagę i powiedz to starszym biednym ludziom. Właśnie pytanie jak się was skurwysyny pozbyć bo inaczej niż utylizacja kulą w łeb się nie da.

Cytat

Mieszkam w kujawsko pomorskim i u nas jest taki paradoks. 5 ton najtańszego węgla kosztuje 12.500 złotych. Kupując 5 ton z PGG za 4.3 złotych i płacąc za transport z Śląska 4800 jestem jeszcze ponad 3 tysiące do przodu. Zaznaczam, że transport dużym zestawem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Authorrr napisał:

Wolny rynek i oficjalne ceny... Taki tekst ty mendo pierdolona by uzmysłowić jakim jesteś pasożytem i manipulatorem z perspektywy własnego portfela, miejsca zamieszkania i sposobu zakupu. Idz szmato jak masz odwagę i powiedz to? starszym biednym ludziom. Właśnie pytanie jak się was skurwysyny pozbyć bo inaczej niż utylizacja kulą w łeb się nie da.

 

Ja odwagę mam ,teraz sprawdzam ciebie, podaj mi swój adres anonimowy  gieroju 😏😜😝😂

Wszyscy tu nie wiem czy zauważyłeś leja na ciebie ciepłym moczem i mieszają twoje argumenty z błotem ale kto masochiście zabroni 🤣🤣🤣🤣

Pytanko takie czym manipuluję i na kim pasożytuję ?  Mam niezłą polewkę jak wkręcam takich jak ty 😝 a nóż ci żyłka pęknie przy tych wypocinach 😁😂

Edytowane przez Mikoski
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Authorrr napisał:

Wolny rynek i oficjalne ceny... Taki tekst ty mendo pierdolona by uzmysłowić jakim jesteś pasożytem i manipulatorem z perspektywy własnego portfela, miejsca zamieszkania i sposobu zakupu. Idz szmato jak masz odwagę i powiedz to starszym biednym ludziom. Właśnie pytanie jak się was skurwysyny pozbyć bo inaczej niż utylizacja kulą w łeb się nie da.

 

Authorrr-ze,  cóż za wyrafinowane słownictwo. Muszę przyznać, że robi na mnie wrażenie Twój wysublimowany sposób prowadzenia tej dysputy.

Coś czuję że w swoich kręgach musisz być cenioną osobistością, rzekłbym nawet: prawdziwą gwiazdą!

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Adam ..DUCH napisał:

A od kiedy to cenę węgla kształtują szabrownicy, lichwiarze, . Przestań bezrozumne wklejać linki. Wymyśl coś swojego, zrób analizę. Już raz Cię upokorzyłem, twojego kolegę na niejawnych też w zaświaty wysłałem.

Cieszę się, ze się cieszysz, ze mnie upokorzyles. Ja tego nie odczułem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pewnie chodziło o nieosiągalny a nie o nie osiągalny. Jak się chce rozmawiać warto mieć do tego odpowiedni aparat, bo można co innego myśleć a co innego pisać. Głupio później mieć pretensje chyba, że się w ogóle nic nie kojarzy.

 

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, grimson napisał:

Nie umiesz, pisać/czytać - rozumieć tekstu poprawnie a próbujesz znaleźć słuchaczy/czytaczy. Bądź poważny synku.

Edytowane przez Mitek
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Jackm napisał:

Authorrr-ze,  cóż za wyrafinowane słownictwo. Muszę przyznać, że robi na mnie wrażenie Twój wysublimowany sposób prowadzenia tej dysputy.

A wyzywanie od ruskich agentów i tak dalej już cię nie rusza co nie. Nawet ksiądz Tischner lubił pocisnąć bo to był górol z góroli wiec daruj sobie tą straszną wrażliwość, która co najwyżej może bawić.

Co do reszty przynajmniej ktoś na czyjeś poglądy i obraz sytuacji rozmawia a to już coś. Cóż Kissinger ma reputację jaką ma i raczej nie wypowiedział własnych przemyśleń tylko obwieścił czyjąś wizję tego co będzie... Posądzam, że ruscy zaraz się na tyle wk..wią, że zaczną likwidować możliwości dostaw broni, logistyki w tym od nas i dopiero się niektórym oczęta otworzą jak to jest faktycznie. Na dziś odcięli Ukrainę od dostępu do morza, zajęli najcenniejsze surowcowo obszary doszczętnie zdemolowali gospodarkę i tak dalej. Obecnie miotają tam w taki sposób, że nie zostaje kamień na kamieniu ale cóż głuptaski o rozumku orzeszka nadal będą bredzić, że to porażka bo mieli zająć wszystko w 3 dni.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grimson napisał:

Wole bzdury o GS niż dostać bana na konkurencyjnym forum.

Cóż, to naturalne zachowanie jak się komuś wykaże narciarską tępotę. Ludzie tego nie lubią i się bronią. Przyzwyczaiłem się i uznaję to poniekąd za sukces. Tobie takie coś nie grozi.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2022 o 23:58, Authorrr napisał:

Motyw w kwestii ludobójstwa jest podstawą więc w jakim celu zadajesz tak głupie pytanie? Ukry mordowały od noworodka w łonie matki po najstarszych by nie został nawet ślad po Polakach. To jest różnica bo nie przypominam sobie by tak robili nawet sowieci ale może się mylę.

@Wujot

O widzę, że i epitet się odpowiedni pojawił. Podstawą czego? Mi nie robi różnicy, czy tysiące czy miliony ludzi było mordowanych z definicją ludobójstwa, czy bez. Cierpieli tak samo. Lepiej się czujesz, gdy zgładzi ktoś million bez kategorii ludobójstwa? Bardziej go usprawiedliwiasz? A jeszcze sowietów przywołujesz, którzy wiadomo, są arbitrem taktu i grzeczności w postępowaniu z ludźmi? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...