Skocz do zawartości

Sytuacja w UA


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, mlodzio napisał:

Spróbuj  przetłumaczyć np. to powyższe zdanie. Napisz co i komu chciałeś przekazać. Być może wtedy zrozumiem/y tok twojego myślenia.

13 godzin temu, Authorrr napisał:

... nie chce mi się. Szkoda prądu i tak dalej ...

Zatem nie dziw się że bywasz źle rozumiany. Piszesz często chaotycznie a wtedy nie sposób zrozumieć logiki treści. Wymachujesz przy tym szabelką, zadajesz ciosy na lewo i prawo, nie rozpoznajesz kto sprzymierzeńcem a kto wrogiem, w ten sposób zrażasz do siebie. Stosujesz zasadę: "kto nie jest za ten jest przeciw",  ona jest czystą manipulacją. Podkreślasz wiedzę na temat znajomości rynku nośników energii. Moim zdaniem im kto ma więcej wiedzy tym wyraźniej dostrzega ogrom obszaru swojej niewiedzy. Taki ktoś najczęściej zdaje sobie sprawę z szeregu zależności i uwarunkowań. Brak takiej rozwagi niezbyt dobrze świadczy o potencjalnym zakresie tak często podkreślanego zakresu swojej wiedzy.

To nie jest krytyka .. raczej diagnoza zachowań.

Edytowane przez mlodzio
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faszystowskie Węgry odcinają nie-Wegow od taniego paliwa, Angole nakładają drakońskie obciążenia na firmy z branży paliw. Zupełnie jak w Polsce 😁😁😁

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Tania-benzyna-tylko-dla-Wegrow-Obcokrajowcy-zaplaca-wiecej-8345268.html
 

https://www.bankier.pl/amp/wiadomosc/Windfall-tax-w-Wielkiej-Brytanii-Podatek-od-ekstra-zyskow-8345005

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Peter napisał:

Historyczny upływ czasu w powszechnym przekazie zawsze i wszędzie propagandowo wyostrza i upraszcza byłe konflikty  . Np.  we wspomnianej bitwie po Grunwaldem w  jako siła żywa walczyli głównie "Polacy" z "Polakami", liczba rycerstwa powiedzmy teutońskiego była relatywnie bardzo niewielka. Ta przysłowiowa wojna polsko-polska trwa jak mi się zdaje do dzisiaj.

To jest bardzo śmieszne, że nasi rusofani tak bardzo chcą przypominać nam o Wołyniu, ale o Katyniu i innych miejscach kaźni jakoś się nie zająkną. Ani o dziesiątkach tysięcy gwałtów na Polkach podczas stacjonowania armii czerwonej. Ani o rządach ruskich popleczników w PRL gdzie zabito wielu Polaków. Czy choćby rozbiorach Polski wcześniej. Jakby nie patrzeć karta polsko-ruska jest niepomiernie bardziej zbrukana krwią jak polsko-ukraińska.

Pomijając, że obarczanie winą obecnych pokoleń grzechami dziadków nie ma sensu. Nie czuję się winny Jedwabnego ani na przykład naszego szmalcownictwa. A, że miało miejsce warto wiedzieć. I tyle.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mlodzio napisał:

Stosujesz zasadę: "kto nie jest za ten jest przeciw",  ona jest czystą manipulacją.

Dobre... ale jak nie jestem z "wami" to jestem rusofanem. Może nie pisz już więcej do mnie bo mi szkoda czasu na opowieści o niczym. Nigdzie nie wspomniałem, że jestem ekspertem od paliw. Podałem tylko nazwisko osoby od której czerpię wiedzę. Ale nie trzeba nawet tego by stwierdzić, że nadal płacimy Putinowi miliony dolców co dziennie ale to ja macham szabelką.

Znamienne, że wielu tutaj ma ból dupy by nas sąsiad przeprosił. Jest tylko jedna przyczyna i wiem jaka. Polecam zapoznać się z definicją i zasadami słowa ludobójstwo zanim się będzie znowu przyrównywać do czegoś w skali nawet nie mikro jak Jedwabne. Nie przypominam sobie też by ruscy mieli z nami żyć tutaj jak wielu chce wiec szczerze nic mnie nie obchodzi Katyń i tak dalej. Nie będę mieszkał w tym przypadku z potomkami bandytów pod jednym dachem ale jak widać fajnie udawać idiotów a potem zarzucać komuś pisanie chaotyczne... Cwaniaczki z PKS-u jak to mawiał mój dawny kolega😜 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grimson napisał:

Zobacz jaka jest data artykułu na stronie,  a potem możesz się wymądrzać glabie.

Депутат Госдумы Султан Хамзаев заявил, что Россия должна перестать сотрудничать с международными гуманитарными организациями, в частности, со Всемирной организацией здравоохранения и Красным Крестом, а все направляемые туда членские взносы передать на помощь Донбассу. Об этом сообщает РИА «Новости».

Как рассказал депутат, эти организации «перестали поставлять в Донецкую и Луганскую народные республики жизненно важные лекарства».

По его мнению, различные международные гуманитарные организации «на протяжении всех предыдущих восьми лет делали вид, что людей на Донбассе, которым нужна помощь, не существует».

В ответ на это Хамзаев предложил перестать сотрудничать с этими организациями.

«А все деньги, которая РФ выделяет ВОЗ, перенаправить на адресную помощь жителям Донбасса», — добавил он.

Парламентарий считает, что эти организации помогают только регионам, в которых «выгодополучателями являются страны Запада и США» и они забывают о своей главной задаче помогать людям.

Ранее сообщалось, что в ЛНР возникли серьезные трудности с переливанием крови из-за проблемы с поставками ряда препаратов по линии Красного Креста.

Поделиться:

Подписывайтесь на «Газету.Ru» в Яндекс.Новостях, Дзен и Telegram.
Чтобы сообщить об ошибке, выделите текст и нажмите Ctrl+Enter

Яндекс.Новости

Яндекс.Дзен

Telegram

Дмитрий Самойлов

Холодно, но счастливо

О перспективе летних каникул

 Марина Ярдаева

Не последний звонок

О том, как меняется отношение людей к выпускным вечерам

 Андрей Колесников

План, пост и молитва

О нетривиальных методах спасения экономики

 Георгий Бовт

Нам бы в небо

О том, почему не прижился «советский «Конкорд» – Ту-144

 Алена Солнцева

Хочу на дачу!

О летних каникулах в СССР, когда большой мир был закрыт

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Authorrr napisał:

Dobre... ale jak nie jestem z "wami" to jestem rusofanem. Może nie pisz już więcej do mnie bo mi szkoda czasu na opowieści o niczym. Nigdzie nie wspomniałem, że jestem ekspertem od paliw. Podałem tylko nazwisko osoby od której czerpię wiedzę. Ale nie trzeba nawet tego by stwierdzić, że nadal płacimy Putinowi miliony dolców co dziennie ale to ja macham szabelką.

Znamienne, że wielu tutaj ma ból dupy by nas sąsiad przeprosił. Jest tylko jedna przyczyna i wiem jaka. Polecam zapoznać się z definicją i zasadami słowa ludobójstwo zanim się będzie znowu przyrównywać do czegoś w skali nawet nie mikro jak Jedwabne. Nie przypominam sobie też by ruscy mieli z nami żyć tutaj jak wielu chce wiec szczerze nic mnie nie obchodzi Katyń i tak dalej. Nie będę mieszkał w tym przypadku z potomkami bandytów pod jednym dachem ale jak widać fajnie udawać idiotów a potem zarzucać komuś pisanie chaotyczne... Cwaniaczki z PKS-u jak to mawiał mój dawny kolega😜 

Warunki rozejmu przedstawione przez ukraińskiego prezydenta Władimira Zełenskiego są w zasadzie niemożliwe – powiedział wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew. Polityk zwrócił uwagę na postulaty Kijowa, by „znowu uczynić Donbas i Krym Ukraińskim”, a także „wycofać wszystkie wojska z Donbasu”. Dla niektórych taka „wojskowa retoryka może być korzystna”, na przykład „sojusz polsko-pruski” – uważa Miedwiediew. Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow zwrócił również uwagę, że dla Zachodu korzystne jest wspieranie bezkompromisowego stanowiska Ukrainy w negocjacjach z Rosją.
 
 
 
 

Prezydent Ukrainy Władimir Zełenski stawia dla Rosji warunki „kategoryczne aż do idiotyzmu i w zasadzie niemożliwe”, powiedział Dmitrij Miedwiediew , wiceszef Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kuba99 napisał:

Депутат Госдумы Султан Хамзаев заявил, что Россия должна перестать сотрудничать с международными гуманитарными организациями, в частности, со Всемирной организацией здравоохранения и Красным Крестом, а все направляемые туда членские взносы передать на помощь Донбассу. Об этом сообщает РИА «Новости».

Как рассказал депутат, эти организации «перестали поставлять в Донецкую и Луганскую народные республики жизненно важные лекарства».

По его мнению, различные международные гуманитарные организации «на протяжении всех предыдущих восьми лет делали вид, что людей на Донбассе, которым нужна помощь, не существует».

В ответ на это Хамзаев предложил перестать сотрудничать с этими организациями.

«А все деньги, которая РФ выделяет ВОЗ, перенаправить на адресную помощь жителям Донбасса», — добавил он.

Парламентарий считает, что эти организации помогают только регионам, в которых «выгодополучателями являются страны Запада и США» и они забывают о своей главной задаче помогать людям.

Ранее сообщалось, что в ЛНР возникли серьезные трудности с переливанием крови из-за проблемы с поставками ряда препаратов по линии Красного Креста.

Поделиться:

Подписывайтесь на «Газету.Ru» в Яндекс.Новостях, Дзен и Telegram.
Чтобы сообщить об ошибке, выделите текст и нажмите Ctrl+Enter

Яндекс.Новости

Яндекс.Дзен

Telegram

Дмитрий Самойлов

Холодно, но счастливо

О перспективе летних каникул

 Марина Ярдаева

Не последний звонок

О том, как меняется отношение людей к выпускным вечерам

 Андрей Колесников

План, пост и молитва

О нетривиальных методах спасения экономики

 Георгий Бовт

Нам бы в небо

О том, почему не прижился «советский «Конкорд» – Ту-144

 Алена Солнцева

Хочу на дачу!

О летних каникулах в СССР, когда большой мир был закрыт

Cieszę się, w końcu się rozpisałeś. 

Widzę że operujesz cyrylicą. Kto najgłośniej woła łapał złodzieja? -> sam złodziej.

Gratuluje ruski trollu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Authorrr napisał:

To samo miałem napisać bo ja nawet nie znam nawet promila portali, tytułów, gazet z Rosji. Dość zastanawiające co to niektórzy tutaj czytają🤣

Gubernator obwodu biełgorodzkiego Wiaczesław Gładkow powiedział w swoim kanale Telegram, że kobieta, która została ranna podczas ostrzału granicznej wioski Żurawlewka w obwodzie biełgorodzkim, zmarła od ran.

„Znowu mamy kłopoty. Kobieta, która została wczoraj ranna, zmarła na swoje rany” – napisał.

Szef regionu dodał, że ranny jest w stanie krytycznym.

26 maja poinformowano, że kobieta została ranna podczas nowego ostrzału z ukraińskiej strony przygranicznej wsi Żurawlewka.

Wcześniej gubernator obwodu kurskiego Roman Starowoit powiedział , że po południu 26 maja w rejonie Sudzhansky regionu, w pobliżu osad Niżnemakowo i Worobża, słychać było trzaski. Pisał o tym na swoim kanale Telegram.

24 maja Starowoit przedłużył „żółty” poziom zagrożenia terrorystycznego w regionie do 8 czerwca.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, grimson napisał:

Cieszę się, w końcu się rozpisałeś. 

Widzę że operujesz cyrylicą. Kto najgłośniej woła łapał złodzieja? -> sam złodziej.

Gratuluje ruski trollu.

Первый заместитель директора, руководитель Пограничной службы Федеральной службы безопасности России Владимир Кулишов сообщил об усилении пограничных подразделений на границе с Украиной. Об этом он сказал в интервью «Российской газете».

По его словам, со стороны Украины производятся обстрелы российских пограничников, наносятся артиллерийские удары по пограничной инфраструктуре и населенным пунктам на территории РФ, «в результате которых есть жертвы и разрушения».

«В связи с сохранением угрозы совершения представителями спецслужб Украины диверсионных и террористических актов актуальной остается задача охраны Крымского транспортного перехода, иных стратегически важных объектов полуострова, а также обеспечения безопасности субъектов морской экономической деятельности в акватории Черного и Азовского морей», — заявил Кулишов.

Ранее в ФСБ заявили, что выявлено более 200 сторонников ВСУ, пытавшихся попасть в РФ как беженцы.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mlodzio napisał:

Do ogółu - jak dotąd w żadnym jeszcze temacie nie padło aż tyle inwektyw.

 

35 minut temu, Wujot napisał:

Nie znasz historii... skiforum

🙂

 

Rzekłbym, że jak na tak straszny temat jakim jest wojna, jest tu wyjątkowo łagodnie i kulturalnie. A wypowiedzi są mocno stonowane.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Authorrr napisał:

To samo miałem napisać bo ja nawet nie znam nawet promila portali, tytułów, gazet z Rosji. Dość zastanawiające co to niektórzy tutaj czytają🤣

I w dodatku chwalisz się nieuctwem. Znajomość ichniejszego alfabetu jest dość popularna w pewnym przedziale wiekowym. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mig napisał:

I w dodatku chwalisz się nieuctwem. Znajomość ichniejszego alfabetu jest dość popularna w pewnym przedziale wiekowym. 

Cześć

Znam biegle język rosyjski w mowie i piśmie (matura pisemna i ustna) ale alfabetu (w sensie kolejności literek) nie nauczyłem się nigdy. 🙂

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chertan napisał:

@Authorrr A robi ci różnicę gdy ktoś zamorduje kilkadziesiąt tysięcy zgodnie z definicją ludobójstwa czy niezgodnie? Bo ona dotyczy motywów (z głowy piszę), a nie sposobu zabijania, czy liczb.

Nie sadzę aby dalsza dyskusja miała większy sens. Większość z Nas i to niejednokrotnie znacząco różni się poglądami społeczno - politycznymi ale potrafimy o tym rozmawiać (nie wklejać linków) ale rozmawiać a rozmowa musi być poprzedzona jakimś tam schematem myślowym. W tym wątku jest "starcie" na zasadzie "nie bo nie - a jak już jest mur to Wołyń".. Nasi koledzy pozostają w sztywnym schemacie - mamy o to "grzecznego śpiącego białego misia" którego podjudzona przez "cwanego żądnego władzy kowboja" obudziła "krwawa prostytutka" a pożar chce gasić "pijany ułan z wyszczerbioną szabelką" - i ani kruku w tył. A może ułan nie jest pijany a szabelka całkiem ostra, może miś wcale nie spał i jest niegrzeczny a prostytutka to starowinka która dobija się o rentę......kowboja pozostawiam własnym rozważaniom....

  • Like 2
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

18 minut temu, Adam ..DUCH napisał:

Nie sadzę aby dalsza dyskusja miała większy sens. 

Nie ma bo tzw. "koledzy" są w pracy a reszta nie.

 

W dniu 25.05.2022 o 13:05, Kuba99 napisał:

Mnie w tym wątku nurtuje tylko jedno pytanie; czy to są polskojęzyczne kacapy czy pożyteczni dla kacapów idioci?

Stawiam na pierwszy typ.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...