Skocz do zawartości

Sytuacja w UA


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

Tam powyżej to chyba jakieś poplątanie następuje. Bo przecież czym innym jest wkurzanie się na przywileje Ukraińców w Polsce, na wzrost cen gazu czy paliwa, głupie zagrania Morawieckiego, czy innych "naczelników", a czym innym poparcie Putina i zbrodni jego wojsk. To są przecież SKRAJNIE ODMIENNE rzeczy! A czytając mam wrażenie, że albo rybki, albo akwarium. I to tak z obu wrażych stron.

Podobnie, co to za argument, że skoro Amerykańce mogły bombardować, to Putin też może? Wkurw należy mieć na każdy przejaw braku szacunku dla życia czy wolności ludzi. Więc tak sobie czytam, żrę popcorn i zastanawiam się, po co padają różne argumenty, które nijak nie mają się do zasadności niszczenia ludzi na Ukrainie pod fałszywym płaszczykiem. Bo to wszystko dystraktory. A w naszym interesie jest nie mieć wojsk Putina pod naszymi granicami, a jeżeli gdzieś mają być, to na jak najmniejszej długości. Tym bardziej, że mamy chujową armię, z którą długo nie będzie się dało wiele sensownego zrobić. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tego wpisu na FB o Wołyniu. Problem nie jest w tym, że coś takiego się zdarzyło tylko jakie były powody i co robiono. Zabić można na miliony sposobów. Można jak w Katyniu strzałem w tył głowy. Ukraińcy mordowali w sposób niespotykany z takim samym wyrafinowaniem. Polacy mieli zniknąć co do jednego. Skoro czyjaś tutaj babcia mówiła, że Ukraińcy są gorsi od Niemców i Rosjan to też to potwierdza. Trzeba być wcieleniem diabła na ziemi by pastwić się nad małymi dziećmi, niemowlakami i kobietami w ciąży. I nie było to żadne UPA tylko sąsiad z domu obok. To wcielenie diabła niestety się rozmnażało i dalej rozumniej osobie nie trzeba tłumaczyć. Dopóki będą tam wymieniać nazwisko tego skurwysyna bandery dopóki nie znikną ludzie z barwami czerwono-czarnymi, dopóki ich prezydent publicznie nie przeprosi nie ma o czym rozmawiać. Wymordowano w najbardziej wyszukanej formie tortur dziesiątki tys polaków. To są często całe rodziny dotknięte i one pamiętają a żadne tam w podtekście staruchy co nam tu będą mącić. Nie bądźmy pękniętymi dzbanami i zapomnimy o niemaszkach i ich wyczynach w Polsce. Co tam będziemy na przykład budować muzeum na terenie byłego obozu w Płaszowie... Zapomnijmy przecież niemaszki współczesne to takie wspaniałe ludzie, takie nam przyjazne i w ogóle do rany przyłóż.

@Chertanzacytuj tutaj choć jeden wpis, który gloryfikuje ruskich za zbrodnie. To jest właśnie manipulacja taka sama jak na tej Słowacji. Dalej i tak nie piszę bo to gówno da.

Edytowane przez Authorrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Authorrr A gdzie ja napisałem o gloryfikowaniu, to tak a'propos twojego napomnienia o manipulacji. Wpis był o poparciu Putina i jego zbrodni, zrozumiałeś jak chciałeś i zmanipulowałeś odpowiednio. Każdy przejaw wsparcia działań sprzyjający Rosji przyczynia się pośrednio lub bezpośrednio do napływu do nich kasy, podziału między ludźmi, ba pewnie i państwami, rozpadu różnych struktur. Więc przez analogię do powyższej wypowiedzi, skoro są wpisy krytykujące działania mające osłabić Rosję, to pośrednio jest to poparcie dla zbrodni ruskich wojsk. Tak jak wypominanie Wołynia (skurwysyńskiej zbrodni) ma być przyczynkiem do braku poparcia dla broniącej się Ukrainy, dla ludzi, którzy ze zbrodnią wołyńską nie mają nic wspólnego. 

14 godzin temu, grimson napisał:

Węgry uruchamiają stan wyjątkowy.

A i owszem, ogranicza to kompetencje parlamentu dając większą władzę Orbanowi. I czym się tu chwalić? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chertan napisał:

@Authorrr A gdzie ja napisałem o gloryfikowaniu, to tak a'propos twojego napomnienia o manipulacji. Wpis był o poparciu Putina i jego zbrodni, zrozumiałeś jak chciałeś i zmanipulowałeś odpowiednio. Każdy przejaw wsparcia działań sprzyjający Rosji przyczynia się pośrednio lub bezpośrednio do napływu do nich kasy, podziału między ludźmi, ba pewnie i państwami, rozpadu różnych struktur. Więc przez analogię do powyższej wypowiedzi, skoro są wpisy krytykujące działania mające osłabić Rosję, to pośrednio jest to poparcie dla zbrodni ruskich wojsk. Tak jak wypominanie Wołynia (skurwysyńskiej zbrodni) ma być przyczynkiem do braku poparcia dla broniącej się Ukrainy, dla ludzi, którzy ze zbrodnią wołyńską nie mają nic wspólnego. 

A i owszem, ogranicza to kompetencje parlamentu dając większą władzę Orbanowi. I czym się tu chwalić? 

To nie jest chwalenie się, to jest informowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chertan napisał:

@Authorrr A gdzie ja napisałem o gloryfikowaniu, to tak a'propos twojego napomnienia o manipulacji. Wpis był o poparciu Putina i jego zbrodni, zrozumiałeś jak chciałeś i zmanipulowałeś odpowiednio. Każdy przejaw wsparcia działań sprzyjający Rosji przyczynia się pośrednio lub bezpośrednio do napływu do nich kasy, podziału między ludźmi, ba pewnie i państwami, rozpadu różnych struktur. Więc przez analogię do powyższej wypowiedzi, skoro są wpisy krytykujące działania mające osłabić Rosję, to pośrednio jest to poparcie dla zbrodni ruskich wojsk. Tak jak wypominanie Wołynia (skurwysyńskiej zbrodni) ma być przyczynkiem do braku poparcia dla broniącej się Ukrainy, dla ludzi, którzy ze zbrodnią wołyńską nie mają nic wspólnego. 

A i owszem, ogranicza to kompetencje parlamentu dając większą władzę Orbanowi. I czym się tu chwalić? 

Cześć

Ja tylko tytułem komentarza do Twojej wypowiedzi, że niestety większość ludzi nie odróżnia lub w ogóle myli wyciągnie wniosków z historii z rewanżyzmem i tępą chęcią zemsty.

To myślenie w kategoriach konfrontacji a nie porozumienia, dzielące a nie łączące jest niestety strasznie zakorzenione w naszym pojmowaniu świata.

Szkoda.

Pozdro

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2022 o 10:54, Authorrr napisał:

 ...

@mlodziodługo trzeba czekać na inwektywy? Znowu ruski troll, naćpałeś się, ... Chłopie zastanów dobrze czego wymagasz bo już nawet ludzie w wywiadach na poziomie używają słów o idiotach bo mocniej nie wypada.   ...

 

Authorrr Spróbuj  przetłumaczyć np. to powyższe zdanie. Napisz co i komu chciałeś przekazać. Być może wtedy zrozumiem/y tok twojego myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Ja tylko tytułem komentarza do Twojej wypowiedzi, że niestety większość ludzi nie odróżnia lub w ogóle myli wyciągnie wniosków z historii z rewanżyzmem i tępą chęcią zemsty.

To myślenie w kategoriach konfrontacji a nie porozumienia, dzielące a nie łączące jest niestety strasznie zakorzenione w naszym pojmowaniu świata.

Szkoda.

Pozdro

Wytłumacz to Mitku Izraelowi ws Holokaustu.

Do tej pory wycieczki młodych zydow do Polski są ochraniane przez uzbrojonych pracowników Mossadu. Do tej pory przemysł Holokaust zbiera finansowe żniwa, mimo zakończenia wojny prawie 80 lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, mlodzio napisał:

Cel trola został osiągnięty.

Trzeba bardzo niewiele aby Polaków poróżnić lub wręcz skłócić - w tym działaniu właśnie o to chodzi.

Nie dajcie się zwieźć tej niby propolskiej nucie.

Zabrakło kacapa, onucy oraz pożytecznego idioty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kuba99 napisał:

Mnie w tym wątku nurtuje tylko jedno pytanie; czy to są polskojęzyczne kacapy czy pożyteczni dla kacapów idioci?

Nie Kuba ..są to osoby prezentujące odmienny tok myślenia. Problem polega na tym iż prezentowane przez nich tezy są irracjonalne i łatwe do obalania. Czy trole - raczej nie - tu ciężko się przebić i znaleźć popleczników. Wiem wiem od połowy marca znacząco wzrosła ilość troli na forach specjalistycznych ale chodzi o nowych użytkowników...trudno też pokusić się o wniosek że nasi koledzy zostali znienacka obudzeni. Nie ma się co obrażać, merytorycznie, konsekwentnie punktować albo zluzować wątek i sam pójdzie w zapomnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Adam ..DUCH napisał:

Nie Kuba ..są to osoby prezentujące odmienny tok myślenia. Problem polega na tym iż prezentowane przez nich tezy są irracjonalne i łatwe do obalania. Czy trole - raczej nie - tu ciężko się przebić i znaleźć popleczników. Wiem wiem od połowy marca znacząco wzrosła ilość troli na forach specjalistycznych ale chodzi o nowych użytkowników...trudno też pokusić się o wniosek że nasi koledzy zostali znienacka obudzeni. Nie ma się co obrażać, merytorycznie, konsekwentnie punktować albo zluzować wątek i sam pójdzie w zapomnienie

Czyli skłaniasz się do tezy, że to pożyteczni idioci.😗

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pożyteczny_idiota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Kuba99 napisał:

Czyli skłaniasz się do tezy, że to pożyteczni idioci.😗

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pożyteczny_idiota

Gdyby tak było to po pierwszych dwóch stronach wątku sami by się wycofali. Nie wiem Kuba ...??? .Ale jeżeli nie bawią się a ich poglądy są zgodne z głoszonymi - no Panie przez takich giną miliony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grimson napisał:

Wytłumacz to Mitku Izraelowi ws Holokaustu.

Do tej pory wycieczki młodych zydow do Polski są ochraniane przez uzbrojonych pracowników Mossadu. Do tej pory przemysł Holokaust zbiera finansowe żniwa, mimo zakończenia wojny prawie 80 lat temu.

@Mitekwłaśnie o tym pisał, że jeżeli tak ich wysyłają, to myślą w kategoriach rewanżyzmu, tak jakby nie minęło już prawie 80 lat i zupełnie nie ma to przełożenia na rzeczywistość. Z resztą Izrael nie ma z tym problemu, tylko co niektórzy organizatorzy wycieczek. I jest to beton, który nie zrozumie tłumaczenia, bo wie lepiej i robi po swojemu wbrew wszelkim argumentom. I beton tworzy beton, chyba, że przyjedzie i przejrzy na oczy. Zamykanie w bańkach ma się niestety w najlepsze. Bo wygodniej jest w niej pozostać, nie wymaga to wysiłku. A i kolegów się ma podobnych, poczucie wyższości, wtajemniczenia, to czego więcej trzeba do szczęścia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Adam ..DUCH napisał:

Nie Kuba ..są to osoby prezentujące odmienny tok myślenia. Problem polega na tym iż prezentowane przez nich tezy są irracjonalne i łatwe do obalania. Czy trole - raczej nie - tu ciężko się przebić i znaleźć popleczników.

Uff jest jakiś sukces po tych kilku stronach wylewania pomyj. Czyli można mieć jednak odmienne zdanie.

@mlodzionie chce mi się. Szkoda prądu i tak dalej.

@Chertanby rozmawiać poważnie trzeba najpierw mieć wiedzę... Do dziś są osoby z kręgu naukowego, które nie mają prawa wjazdu na terytorium Ukrainy. Tylko dlatego, że chcą prowadzić badania a Ukraińcy robią wszystko by zatrzeć ślady ludobójstwa z przed tych 80 lat. Miedzy innymi likwidują te "słynne" studnie głębinowe, które są pełne pomordowanymi Polakami. To kto tu ma z czymś problem? Pamiętasz kazus z pewną tablicą we wsi na Podkarpaciu co ją podmieniali na szybko na żądanie Ukraińskiego ambasadora? Ciężko jest nazwać rzeczy po imieniu i przeprosić zamykając choć tą kartę historii? A może się mylę i tak będzie bo wszystkie kwestie wymienione są z przed tego konfliktu. Pożyjemy zobaczymy.

A temacie Onetowskiego art to chyba kilka dni temu Rosja wraz z Chinami przeprowadziła owocne ćwiczenia wojskowe na Pacyfiku. To tak jak by ktoś sądził, że jest tylko Ukraina i nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Authorrr napisał:

Uff jest jakiś sukces po tych kilku stronach wylewania pomyj. Czyli można mieć jednak odmienne zdanie.

@mlodzionie chce mi się. Szkoda prądu i tak dalej.

@Chertanby rozmawiać poważnie trzeba najpierw mieć wiedzę... Do dziś są osoby z kręgu naukowego, które nie mają prawa wjazdu na terytorium Ukrainy. Tylko dlatego, że chcą prowadzić badania a Ukraińcy robią wszystko by zatrzeć ślady ludobójstwa z przed tych 80 lat. Miedzy innymi likwidują te "słynne" studnie głębinowe, które są pełne pomordowanymi Polakami. To kto tu ma z czymś problem? Pamiętasz kazus z pewną tablicą we wsi na Podkarpaciu co ją podmieniali na szybko na żądanie Ukraińskiego ambasadora? Ciężko jest nazwać rzeczy po imieniu i przeprosić zamykając choć tą kartę historii? A może się mylę i tak będzie bo wszystkie kwestie wymienione są z przed tego konfliktu. Pożyjemy zobaczymy.

A temacie Onetowskiego art to chyba kilka dni temu Rosja wraz z Chinami przeprowadziła owocne ćwiczenia wojskowe na Pacyfiku. To tak jak by ktoś sądził, że jest tylko Ukraina i nic więcej.

Warto jeszcze dodać, że Zełenski jest zięciem putina.😗

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AuthorrrTylko co to udowadnia? Bo tak wszyscy na świecie są strasznie chętni do przypominania swoich zbrodni, Bereza, Jedwabne i inne pogromy, pogrom Lwowski, zbrodnie podziemia i to zarówno niepodległościowego jak i komunistycznego, żeby z naszej strony (również na terytorium obecnej Ukrainy; a nawet zdarzało się bestialskie mordowanie, co prawda na znacznie mniejszą skalę niż ze strony UPA, ale było https://www.apokryfruski.org/historia/bazy-danych/mordy-na-ludnosci-ukrainskiej-1944-1947/), bombardowania Niemiec (rzeźnik Harris ma pomnik), obozy Burów, obozy Japończyków w USA czy atomówka w Japonii (ruskich nawet nie wspominam, bo robili same zbrodnie). Zbrodni na Wołyniu zaprzeczają tylko ignoranci albo celowo manipulujący, tak samo jak Holocaustowi, Wielkiemu Głodowi, historycy mają pełną świadomość i na ogół nie milczą, co najwyżej wymyślają usprawiedliwienia. Ludzie gówno wiedzą, bo mają to gdzieś, zamiast czytać chociażby portale internetowe to wolą sobie Eurowizję albo inne tasiemce serialowe oglądać. Milczą politycy z różnych znanych im celów i od nich możemy domagać się przeproszenia, zobaczymy, czy będą mieli jaja, bo w walce o głosy różne dziwne rzeczy się robi. 

Czytam aktualnie "Na ciężkim kacu" o tym jak Putin odtwarzał "mocną Rosję", sporo rzeczy się powtarza, ale zawsze coś nowego. Spojrzenie człowieka zachodu. Ot tak, żeby sobie we łbie wytłumaczyć, dlaczego są jacy są, nie usprawiedliwić, ale ułożyć, zrozumieć. Dużo takich tekstów jest, akurat padło na ten. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historyczny upływ czasu w powszechnym przekazie zawsze i wszędzie propagandowo wyostrza i upraszcza byłe konflikty  . Np.  we wspomnianej bitwie po Grunwaldem w  jako siła żywa walczyli głównie "Polacy" z "Polakami", liczba rycerstwa powiedzmy teutońskiego była relatywnie bardzo niewielka. Ta przysłowiowa wojna polsko-polska trwa jak mi się zdaje do dzisiaj.

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...