Skocz do zawartości

Sytuacja w UA


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, brachol napisał:

A nie było by już tematu jakby Ukraińcy grzecznie po 5 dniach pozwolili ruskim wejść do Kijowa, wymienić rząd i by się dalej ładnie kulało. . 

Podobnie "Zachód" myślał po anszlusie Austrii i aneksji Czech przez III Rzeszę. Rosja po przyłączeniu Ukrainy potem ewentualnie Białorusi stanie się potworem nie do zatrzymania ale tym będą się martwić raczej nasze dzieci, następne pokolenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, grimson napisał:

Dlatego masz dane z ONZ, a nie z Izwestii czy innej tam Prawdy.

Acha, urzędnicy ONZ mają dane z Mariupola i innych stref wojny gdzie nikt bezpiecznie poruszać się nie może.

Twoja bezdenna głupota jest tak męcząca, że daruję już sobie dalsze kopanie się z koniem. Smacznego sianka życzę. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Wujot napisał:

Acha, urzędnicy ONZ mają dane z Mariupola i innych stref wojny gdzie nikt bezpiecznie poruszać się nie może.

Twoja bezdenna głupota jest tak męcząca, że daruję już sobie dalsze kopanie się z koniem. Smacznego sianka życzę. 

Nie stać ciebie na więcej? Spodziewałem się rozmowy na poziomie, niestety myliłem się.

EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Peter napisał:

Turcja sprawdza się jako sojusznik jak mało, który kraj. Właściwie funkcjonalnie weszła do wojny zamykając cieśniny dla rosyjskich okrętów:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Turcja-cztery-rosyjskie-okrety-wojenne-nie-przeplyna-przez-czarnomorskie-ciesniny-8289579.html

Po drugie myślisz, że Putin jest szczęśliwy, że tureckie drony pomagają zniszczyć rosyjskie czołgi tym samym zabijając rosyjskich czołgistów.

Nie wiem jakie  "materiały" masz na myśli, jeśli sprzeciwy Turcji w kwestii Szwecji i Finlandii to jako wytrawny obserwator polityczny powinieneś wiedzieć, że Turcja zawsze żąda haraczu jak tylko może, to tak mniej więcej od kilku stuleci😁.

Srały muszki do pieluszki jest wiosna trowka będzie lepiej rosła... Naprawdę uważasz, że obecny prezydent Turcji nie jest wdzięczny Putinowi za pozbycie się zamachu stanu inspirowanego przez USmanow? Zestrzelenie myśliwca, zabicie ambasadora ale jakoś się z Putinem dogadali. A USmani nałożyli sankcję za zakup S400. Nie mają skrupułów by w swoim interesie zwyzywać Szwecję od kraju terrorystycznego. USA mogą im skoczyć na pędzel bo Turcja faktycznie nic nie robi bezinteresownie. Odnieś to wszystko do naszej marnej pseudopolityki lizania dupska jednej stronie i nic więcej pisać nie trzeba. Czesi dogadują się ze swoim sąsiadem w sprawie zakupu czołowego czołgu a my nap...my Niemcy jak to kolaborują z Rosją. Berlusconi to jednak jest ktoś a gada co by zmusić Ukraińców do dogadania się z Putinem... bo gospodarka. A tu ktoś wali smuty, że Rosja jest skończona na lata... Handel z Rosją to się dopiero rozkręci za chwilę i nie ważne czy oficjalnie czy po cichu pod stołem. Niby dorosłe chłopy a rozumowanie 5 latka, któremu zabrali zabawki i się obraził. Jest twarda polityka i biznezy do ugrania a nie zajmowanie się pierdołami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grimson napisał:

Jeszcze dwa tyg temu benzyna była tańsza od diesla o ok 70 gr na litrze.

Obecnie diesel jest tańszy o ok 15-20 gr.

Skad taka zmiana?

 

Eureka. Przecież tak jest co roku, w zimie olej jest droższy, a latem tańszy od benzyny. Latem kotły olejowe grzeją tylko wodę CWU, a w zimie to jeszcze trzeba dogrzać wodę w CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaręczam Ci, że utrzymanie kacapskiej armii, jeśli Ukraina przegra będzie o rząd wielkości większe niż wydatki na Polską i pomoc ukraińskiej. Założyłem, że jesteś pożytecznym idiotą i dlatego udzieliłem odpowiedzi. Dla polskojęzycznych kacapów to sprawa oczywista.🤨

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, kordiankw napisał:

Eureka. Przecież tak jest co roku, w zimie olej jest droższy, a latem tańszy od benzyny. Latem kotły olejowe grzeją tylko wodę CWU, a w zimie to jeszcze trzeba dogrzać wodę w CO.

A dodatkowo niedługo będą wakacje i ludzie będą się więcej ruszać i można dorzucić do budżetu parę złotych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grimson napisał:

Jeszcze dwa tyg temu benzyna była tańsza od diesla o ok 70 gr na litrze.

Obecnie diesel jest tańszy o ok 15-20 gr.

Skad taka zmiana?

https://wiadomosci.wp.pl/polska-przekaze-ukrainie-ponad-20-tys-ton-benzyny-6770514627262976a?amp=1

Zbiorniki o co najmniej  takiej pojemności ma kazda hurtownia paliw czy kolejową stacja przeladunkowa. Ilość zauważalna, gdy są ogólne braki i stoi przetwórstwo ( jak na UA) ale jej wpływ na ceny w PL jest pomijalny. Szukaj innych powodów. Znajdziesz  ich w nadmiarze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grimson napisał:

Do 1943 Wołyń należy dodać obecne rzadania terytorialne UA ws polskiej ziemi:

http://isakowicz.pl/ukrainskie-roszczenia-terytorialne/

Proszę cię rozmawiaj normalnie....to że jesteś radykałem...rozumiem ale polityka rewizjonistyczna mnie nie kompletnie nie interesuje....napisałem wcześniej podmiotowo a nie przedmiotowo.....wyłącz geopolityczne myślenie....

PS nawet linku nie otwarłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2022 o 09:11, grimson napisał:

Zapraszam do początku tego wątku.

No kolego zerknąłem i nic!!!! Ale podziwiam za grillowanie tematu ..taki niby niepozorny post z mała domieszką i.....burza...czytanie komentarzy gra półsłówek, jednozdaniówki brawo, brawo...potem nieco kontrowersji i znowu grillowanie.........

No dobrze wiemy już że PL w obecnej sytuacji prawnej nie ma możliwości "przejść" na neutralność więc ponawiam pytanie jak wyobrażasz Sobie neutralność Polski w obecnej sytuacji - neutralność poza prawną - dodam.??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adam ..DUCH napisał:

Proszę cię rozmawiaj normalnie....to że jesteś radykałem...rozumiem ale polityka rewizjonistyczna mnie nie kompletnie nie interesuje....napisałem wcześniej podmiotowo a nie przedmiotowo.....wyłącz geopolityczne myślenie....

PS nawet linku nie otwarłem

Sęk w tym, ze obecna wojna to czysta geopolityka. Poprzednie wojny - identyczna sytuacja. Nie uciekniemy od tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Adam ..DUCH napisał:

No kolego zerknąłem i nic!!!! Ale podziwiam za grillowanie tematu ..taki niby niepozorny post z mała domieszką i.....burza...czytanie komentarzy gra półsłówek, jednozdaniówki brawo, brawo...potem nieco kontrowersji i znowu grillowanie.........

No dobrze wiemy już że PL w obecnej sytuacji prawnej nie ma możliwości "przejść" na neutralność więc ponawiam pytanie jak wyobrażasz Sobie neutralność Polski w obecnej sytuacji - neutralność poza prawną - dodam.??? 

 Benchmarking Węgry.

Pomoc humanitarna- tak, pomoc wojskowa- nie. Do tego cały czas maja dostęp do taniego gazu i ropy od ruskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnej sytuacji prawnej... Oplułem monitor... W takiej samej są Słowacy, Węgrzy czy nawet Rumunia. Ale nawet Rumunia już zaczyna mięknąć bo ma swoją historię i za nic nie chce mieć silnej militarnie i gospodarczo Ukrainy. Zresztą to samo jest w naszym interesie ale to trzeba być Polakiem by się skapować a nie ... Na Ukrainie jest tyle pospolitej radykalnej hołoty, że bardzo mocni militarnie jeszcze będą chcieli co nieco od nas odebrać. A, że narracja USmanów jest i będzie trochę jak martyrologia Żydów kto kto wie jak może być. No niestety kacapy na razie wygrywają wiec nie ma co sobie wyobrażać. Przyznał to nawet ostatnio Bartosiak, że straty sprzętowe i osobowe Ukraińców są gigantyczne. Gen. Skrzypczak też już takim optymistą nie jest. W skrócie Ukraińcom kończy się powoli czas bo Rosjanie szybko uzupełniają straty.

Edytowane przez Authorrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...