Skocz do zawartości

Sytuacja w UA


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.05.2022 o 00:09, Valdi55 napisał:

@Authorrr  " Rosja płaci Ukraińcom za przesył a my dostajemy wielkie nic a dodatkowo narażeni jesteśmy na spekulantów i dobrą wolę Niemiec."  😵🤯

Czy ten "ludź" ogarnia to co sam pisze ?! Wszystkie te wywody oparte na doktrynach Michalkiewiczów i jemu podobnych. Naprawdę, gdyby przyszło sie napierdalać obojętnie z kim, ale za wolną Polskę, to ci wszyscy  "patrioci" z teoriami spiskowymi , pierwsi by spierdalali ze strachu, albo by zastanawiali sie jak kolaborować by przetrwać albo zarobić.

No i widzisz głąbie kapuściany jak prosty art potwierdza co napisałem... Jak bym mógł to bym cię tak pierdolnął za to kolaborowanie, że by ci się ten kapuściany łeb odwrócił do góry nogami; https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-gazowa-telenowela-zaczyna-zamieniac-sie-w-horror,nId,6030852

Swoją drogą co nas kilka lat wstecz by obchodziło, że ruscy pożarli się z Finami i ci drudzy będą w dupę marznąć. Pewnie gdzieś poszło by info może coś by gaz o jakiś ułamek % skoczył i tyle. A teraz mamy bulić bo ... Niech palą drewnem co go mają od groma. Aaa no tak to też nie eko wedle niektórych ekozjebów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie węgla i jego ceny to po pierwsze są limity za zakup a po drugie cudem jest jak się go kupi. Po trzecie nasz węgiel jest często gówno warty dlatego prywaciarze sprowadzali ten ruski. To nie stary kopciuch by palić syfem. Nie wiem jak na dziś ale jeszcze dosłownie parę tyg do tyłu na kopalni było do dyspozycji kilkaset ton na dobę z limitem 5 ton na auto. Czyli ten przedsiębiorca co ma skład a nie ma wanny do transportu musi wszystko doliczyć. Musi zarobić on kierowca, właściciel auta i tak dalej. To wszystko x czas bo wielu stało ponad dobę x cena paliwa nie pełny załadunek, która poszła w kosmos. By kupić na stronach PGG to się dzieją cyrki i ludzie tracą dziesiątki godzin i nie mogą kupić. Wybieranie kierowcy, podawanie numerów naczep, specjalne pełnomocnictwa, deklaracje ceeb, ... nie do przejścia dla wielu ogarniętych a co dopiero starszych ludzi. Srał pies węgiel jak z drewnem i to naszym bo przecież LP tylko administruje tym jest podobne. Ceny najwyższe w całej Europie, braki i tak dalej. Odpad jakim jest pellet też odleciał cenowo w kosmos. Zielona transformacja ekodebili na razie staje i przez wiele lat nie ruszy to do przodu. Szefostwo największych francuskich koncernów sam już przewiduje mocne tąpnięcie w produkcji elektryków. Wojna, wojna a raczej drobne nawalanko winne wszystkiemu. Wczoraj znowu ONZ podał nieco ponad 2,5 tys jako liczbę zabitych cywili co to ich masowo ruskie bombardują, masowe groby i tym podobne bzdety bez pokrycia. Jeszcze dekadę temu tylu u nas prawie ginęło na drogach w takim samym czasie. Trzeba znać proporcje ale ktoś uznał, że po grypce ludzie już tak są ogłupiali, że łykną każdą ściemę i się z nią pogodzą. Jak widać to działa. My będziemy zaciskać pasa i płakać na ceny w tym bawić się w ekologię a tam na wschodzie to kopcą przez te spalone czołgi niemiłosiernie. Ano tak przez Putina... Susza jak fiks znowu u nas i aż dziw, że nikt jeszcze oto ruskich nie obwinił. Nie mają oni czasem tajnej broni do zarządzania pogodą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakręciłeś się śmieciu jak eunuch na hurysy. W kwesti pierdolnięcia to zapraszam, choć siwy łeb to jeszcze takiej gnidzie wpierdolę i nie będę miał litości. Tylko stara prawda wciąż aktualna, jak się ruszy gówno to zaczyna śmierdzieć coraz intensywniej. Widać, że wśród najbliższego otoczenia nikt z takim śmieciem nie chce rozmawiać, więc swoje frustracje wylewasz w necie. Wal się.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Przeczytaj rozmowę. Koledze chodzi o wybuch gazu w kopalni...

Pozdro

Cześć

Widzę, że się nieprecyzyjnie wyraziłem. Chodziło mi o wybuchy metanu podczas eksploatacji i konieczność stosowania zabezpieczeń, które podnoszą koszty wydobycia co powoduje zmniejszenie opłacalności. 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, brachol napisał:

... Chodziło mi o wybuchy metanu podczas eksploatacji i konieczność stosowania zabezpieczeń, które podnoszą koszty wydobycia co powoduje zmniejszenie opłacalności ...

W podziemnych wyrobiskach odbywa się ciągła analiza zawartości gazów (drobny koszt), to zespół innych problemów generuje koszty.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kontekście potencjalnej wojny: Z węglem kamiennym jako zasobem strategicznym jest duży problem. Podziemnej kopalni nie można zamknąć na kluczyk, potem ją otworzyć i wznowić wydobycie. Ciśnienia górotworu zacisną wyrobiska i wszystko zniszczą. Po latach trzeba będzie budować taką kopalnię od nowa. 

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co będzie dalej?

USmanom zależy na maksymalnym osłabieniu ruskich, stad strumień pieniędzy i uzbrojenia dla UA. Słabe ruskie to otwarta droga do zaatakowania Chin przez wuja sama.

Chiny na razie siedzą cicho, walczą tylko gospodarczo, wstrzymując transport morski z racji covid.

Słabe ruskie to tez otwarta droga dla Izraela do zaatakowania Iranu.

W ciekawych czasach żyjemy.

 

Edytowane przez grimson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Valdi55 napisał:

Nakręciłeś się śmieciu jak eunuch na hurysy. Wal się.

Ciąg drąg frajerze. Komuchom jak się napluło w ryj a tutaj wyłuskało jakim jesteś podłym kłamcą to mówili, że deszcz pada. Sam pytałeś co by było w trakcie wojny. Ano trzeba by było w pierwszej kolejności zutylizować takie kurwy jak ty, mitek sritek i inne ścierwa antypolskie. Masz odpowiedz co do frustracji. W ubiegłym roku ten zjeb od prognoz pogody wyzywał mnie od PiSorów wiec w tym nie mam zamiaru milczeć. Ponownie nic merytorycznego bo nawet nie umiecie eurowizji, nobli zaraz wiadomo dla kogo, cen nośników energii zanalizować to WYPIERDALAĆ!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Authorrr napisał:

... !!!!!!!!!!!!!

Cześć.

Twoje pierwsze posty jeszcze na początku z oporem ale dało się czytać, byłem w stanie śledzić Twoją logikę myślenia. Czytałem i powstrzymywałem się przed jakąkolwiek reakcją. Myślałem że uzupełnisz i tym samym wyjaśnisz ten radykalizm, niestety im dalej w las tym gorzej. Na bazie tego co i jak piszesz muszę stwierdzić że nie potrafisz rozmawiać a na pewno dyskutować. Z posta na post coraz trudniej zrozumieć sens wypowiedzi, jest coraz bardziej chaotycznie i niezrozumiale, górę biorą b.silne emocje. Ktoś kto zamiast rzeczowych argumentów używa inwektyw nie powinien się dziwić że w efekcie spotyka go dokładnie to samo.

Przykre to.

  • Like 3
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Wujot napisał:

Ale pytanie zasadne.

Primo: kacap, troll, ruska onuca i inne inwektywy: w którym miejscu w tym wątku lobbowalem za ruskimi? Od samego początku jestem za neutralnością Polski w tym konflikcie.

Secundo: kto nie z nami, ten przeciw nam. Prosty trick, odesparowujacy wszystkich myślących w inny sposób.

Problemem Polaków jest to, ze są karmieni jedynie właściwa medialna papką, która ma za zadanie urobić opinie publiczna, stworzyć atmosferę strachu i w ostatecznym rozrachunku umożliwić sterowanie rodakami. 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grimson napisał:

Primo: kacap, troll, ruska onuca i inne inwektywy: w którym miejscu w tym wątku lobbowalem za ruskimi? Od samego początku jestem za neutralnością Polski w tym konflikcie.

Secundo: kto nie z nami, ten przeciw nam. Prosty trick, odesparowujacy wszystkich myślących w inny sposób.

Problemem Polaków jest to, ze są karmieni jedynie właściwa medialna papką, która ma za zadanie urobić opinie publiczna, stworzyć atmosferę strachu i w ostatecznym rozrachunku umożliwić sterowanie rodakami. 

Nic nie kumasz? Naprawdę nic???

Nie możemy być neutralni bo nikt wokół kacapów nie może być neutralny. Ten kraj żyje poprzez zagrabianie sąsiadów. Wzywanie do neutralności to samobójcza droga. Dlatego podejrzenia, że albo jesteś kacapskim trollem albo pożytecznym dla ruskich idiotą. 

W każdym razie jesteś przeciwko Polsce i nam wszystkim. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grimson napisał:

 Od samego początku jestem za neutralnością Polski w tym konflikcie.

Żeby być neutralnym wpierw należałoby wyjść z NATO, czy to proponujesz? Jak inaczej sobie wyobrażasz, jeżeli będziemy w NATO i wyłamiemy się  z szeregu nie będziemy mogli liczyć na wsparcie ze strony NATO, więc byłoby to bez sensu.

Wiem, że to tylko "papka medialna" i na Ciebie nie działa ale nawet wielowiekowo neutralna Szwajcaria rozważa wejście do NATO bo akces Szwecji i Finlandii raczej już pewny

https://www.euractiv.pl/section/bezpieczenstwo-i-obrona/news/szwajcaria-nato-neutralnosc-ukraina-rosja/

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Wujot napisał:

Nic nie kumasz? Naprawdę nic???

Nie możemy być neutralni bo nikt wokół kacapów nie może być neutralny. Ten kraj żyje poprzez zagrabianie sąsiadów. Wzywanie do neutralności to samobójcza droga. Dlatego podejrzenia, że albo jesteś kacapskim trollem albo pożytecznym dla ruskich idiotą. 

W każdym razie jesteś przeciwko Polsce i nam wszystkim. 

Płytkie to.

Dalej nie rozumiesz, ze wojna na UA jest wywołana przez USA. Gdyby nie, cytując papieża, szczekanie NATO pod granica ruskich, to nic by się nie wydarzyło. 
 

To USA zależy na rozbiciu Chin, bez osłabienia ruskich taki plan się nie powiedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Peter napisał:

Żeby być neutralnym wpierw należałoby wyjść z NATO, czy to proponujesz? Jak inaczej sobie wyobrażasz, jeżeli będziemy w NATO i wyłamiemy się  z szeregu nie będziemy mogli liczyć na wsparcie ze strony NATO, więc byłoby to bez sensu.

Wiem, że to tylko "papka medialna" i na Ciebie nie działa ale nawet wielowiekowo neutralna Szwajcaria rozważa wejście do NATO bo akces Szwecji i Finlandii raczej już pewny

https://www.euractiv.pl/section/bezpieczenstwo-i-obrona/news/szwajcaria-nato-neutralnosc-ukraina-rosja/

Turcja jest neutralna.

Z wyłamania się z partnerstwa z USA dostali „w nagrodę” inflacje 60%. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to jest cudowne, że Rosja grabi wszystkich a amerykańce nie. Nie, nie oni wywoływali pseudowojenki w których zginęło kilka x więcej ludzi niż ta straszna Rosja. Co robiła wtedy Rosja? Coś tam pomamrotała i tyle. Już pomijam przewroty rebelię organizowane przez CIA. Fakt jest taki, że obecnie broni nas tylko obecność w UE i NATO bo już bankowo czymś byśmy faktycznie oberwali bo nie ma drugiego takiego kraju, który tak się zachowuje. NATO obecnie to pseudo organizacja gdzie coraz więcej krajów prowadzi sprytną politykę. Przykład ogromnej siły, rozwagi i rozgrywania nawet USmanów to właśnie Turcja. Rosja nie może mieć zapędów imperialnych ale naczelny policjant świata już może sobie roić co chce. No bo przecież USA to taki wspaniały, pokojowo nastawiony kraj...🤣 Nawet z wrogiem trzeba jakoś żyć tak jak żyją powiedzmy Indie z Pakistanem i parę innych przykładów. Rosja nie zniknie, wyciągną zresztą już wyciągają wnioski i żadne 40 mld$ USmanów tutaj nic nie zmieni. Rosja zamęczy Ukrainę bo ten konflikt się nigdy nie skończy dopóki USA będzie tam mieszać. Pytanie jest inne na ile wiele krajów w UE będzie miało ochotę to znosić a raczej obywatele tych krajów. Włosi już cisną na negocjacje bo jak słusznie zauważają ekonomiczne skutki zaczynają być coraz bardziej widoczne. USA to bankrut w zasadzie kraj, który się rozpada i szkoda marnować czas i zdrowie dla ich polityki. Kim "wy" jesteście by oceniać i wyzywać Orbana za swoją politykę. Zmiótł wszystkich w ostatnich wyborach, społeczeństwo stoi murem za nim i won z wtrącaniem się w ich stosunki z Rosją. Ukraińców kto lubi? Nikt ich nie lubi dookoła. Pomagają bo tak wypada, bo taka moda bo jednak jeden z drugim lubi nadal polizać co nieco USA. Papierz to osoba z nieco odległego kraju. Regionu, który zupełnie inaczej to wszystko widzi i walnął tempermentnie prawdę miedzy oczy. Oburzyły się niektóre ciapciaki jak my miedzy innymi ale fakty są faktami. Jak napisałem bawcie się dalej byle do jesieni i zimy to zobaczymy co się będzie działo.

@mlodziodługo trzeba czekać na inwektywy? Znowu ruski troll, naćpałeś się, ... Chłopie zastanów dobrze czego wymagasz bo już nawet ludzie w wywiadach na poziomie używają słów o idiotach bo mocniej nie wypada. Jak w tym filmie "Helikopter w ogniu" gdzie wataszka-biznesmen  wypala do generała; widzisz pan to wszystko? Tak tworzy się jutro bez pomysłów białych chłoptasi z ... To jedno z najważniejszych wypowiedzianych filmowo zdań o zbrojnej organizacji rozbójniczej zwanej USA.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...