Skocz do zawartości

Sytuacja w UA


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

To już nie jest od pewnego czasu kwestia partii. Partie są jakie są wszędzie i żadna ideałem być nie musi. Lustrzane odbicie to warcholstwo, buta czy ostatnimi laty rozdawnictwo. No i elementarne poszanowanie prawa czego obecnie nie ma bo nawet ukraińskiej dziwce uchodzi napastowanie w obcym kraju ambasadora. Już niżej te Pisowskie kurwy upaść i upodlić naszego kraju nie mogły więc w sumie był bym skłonny nawet na lewicę zagłosować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tam w czeluściach dyskusji padło, że Ukraina wciska kit z wysiewem, że to tylko 3% mniej, a reszta to propaganda. Proponuję posłuchać ostatniego raportu Rosiaka w tym temacie (łatwo wyguglać). Z resztą pokrywa się to z innymi informacjami. Niestety dobrze nie jest. Problem ze zbożem może dotknąć wiele krajów. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/7/2022 at 1:02 PM, Wujot said:

może staniemy się państwem dwunarodowym?

Chyba jako naród nie jesteśmy na to gotowi...

Kiedyś już w Polsce była duża mniejszość ukraińska. Rozpoczęła się jej asymilacja. Mimo licznych doniesień o niespokojnych nastrojach, pozostawiono wszystko w rękach losu. W 1943 wydarzył się Wołyń, a po nim pół wieku czerwonej propagandy, która przedstawiała nam bardzo jednostronną wersję wydarzeń. Czas płynie i chciałbym wierzyć, że jesteśmy już na innym poziomie rozwoju. Niestety po 80 latach od tamtych wydarzeń, na forum trafiają się posty żeby "rozliczać" naród ukraiński za zbrodnie dokonane kiedyś przez ukraińskich nacjonalistów i częściowo przez zastraszoną przez nich ludność. Jednocześnie wypieramy ze świadomości, że 2 lata przed Wołyniem to Polacy dokonywali pogromów Żydów na Podlasiu. W Jedwabnem dali pokaz, który być może stał się inspiracją dla Ukraińców. I co teraz?! rozliczymy cały naród polski za zbrodnie sprzed 80 lat?!

Czytam ten wątek i naprawdę nie wierzę! Wydawało mi się, że choć nie będziemy awangardą, to możemy próbować gonić kulturalnie Europę. Ale nie! U nas dalej zaścian i mit gospodarczej potęgi. Ostatnio doszły do tego zamachy na sądownictwo, trybunał konstytucyjny, prawa kobiet i propaganda jedynej słusznej partii. Boję się, że niedługo zmienimy kierunek i zaczniemy gonić Rosję, zamiast cywilizowanego świata 😞 .  I co potem? powtórka z rozrywki - Wołyń 2 ?

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, netmare napisał:

Chyba jako naród nie jesteśmy na to gotowi...

Kiedyś już w Polsce była duża mniejszość ukraińska. Rozpoczęła się jej asymilacja. Mimo licznych doniesień o niespokojnych nastrojach, pozostawiono wszystko w rękach losu. W 1943 wydarzył się Wołyń, a po nim pół wieku czerwonej propagandy, która przedstawiała nam bardzo jednostronną wersję wydarzeń. Czas płynie i chciałbym wierzyć, że jesteśmy już na innym poziomie rozwoju. Niestety po 80 latach od tamtych wydarzeń, na forum trafiają się posty żeby "rozliczać" naród ukraiński za zbrodnie dokonane kiedyś przez ukraińskich nacjonalistów i częściowo przez zastraszoną przez nich ludność. Jednocześnie wypieramy ze świadomości, że 2 lata przed Wołyniem to Polacy dokonywali pogromów Żydów na Podlasiu. W Jedwabnem dali pokaz, który być może stał się inspiracją dla Ukraińców. I co teraz?! rozliczymy cały naród polski za zbrodnie sprzed 80 lat?!

Czytam ten wątek i naprawdę nie wierzę! Wydawało mi się, że choć nie będziemy awangardą, to możemy próbować gonić kulturalnie Europę. Ale nie! U nas dalej zaścian i mit gospodarczej potęgi. Ostatnio doszły do tego zamachy na sądownictwo, trybunał konstytucyjny, prawa kobiet i propaganda jedynej słusznej partii. Boję się, że niedługo zmienimy kierunek i zaczniemy gonić Rosję, zamiast cywilizowanego świata 😞 .  I co potem? powtórka z rozrywki - Wołyń 2 ?

W punkt.

6 milionów Żydów wymordowanych przez Polaków podczas II WS. Często gołymi rękami, spaleni żywcem w stodołach. Wolyn przy tym to przedszkole.

  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, grimson said:

W punkt.

6 milionów Żydów wymordowanych przez Polaków podczas II WS. Często gołymi rękami, spaleni żywcem w stodołach. Wolyn przy tym to przedszkole.

Pokazałeś ze jesteś idiotą już we wcześniejszych postach ale teraz widzę  że cię nie doceniłem.  W słowniku ludzi cywilizowanych nie ma słów pozwalających oddać twój poziom umysłowy. Cytując  pewnego komucha którego  za pewne wielbisz: jest pan zerem. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, netmare napisał:

Jednocześnie wypieramy ze świadomości, że 2 lata przed Wołyniem to Polacy dokonywali pogromów Żydów na Podlasiu. W Jedwabnem dali pokaz, który być może stał się inspiracją dla Ukraińców. I co teraz?! rozliczymy cały naród polski za zbrodnie sprzed 80 lat?!

Heh tego jeszcze chyba nie grali by mało znaczącą, lokalną zbrodnię podawać jako przykład inspiracji dla przybijania dzieci gwoździami do płota przez UPA... Skąd wy się antypolskie kurwy bierzecie? W trakcie II WŚ takich likwidowali żołnierze AK. Tylko wtedy trzeba było to sprytnie i po cichu organizować a obecnie wystarczyła by po prostu kula w baniak na środku ulicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pisałem, że jak ktoś nie ma ochoty na choćby cień merytorycznej rozmowy to wypierdalać. Czego w tym słowie kubuś 99 nie rozumiesz? Reszta prostytutek amerykańskich, ukrów i ich pomiotów już się nie odzywa po co moją poza zgraną płytą do napisania. Gówno już jak pisałem powoli wypływa na wierzch i nie da się ani go schować ani uniknąć zapachu. Kacapem można już nazywać sporo tych polskojęzycznych i ok ale poza naszym śmietnikiem i takimi kurwami jak ty są jeszcze inne kraje i tacy sami analitycy. Nie żadne Michalkiewicze z naszego podwórka. Liżesz rowa amerykańcom bo nas nie najadą... Idz to samo powiedz mieszkańcom Wysp Salomona, którym amerykańce grożą pierdolony idioto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Authorrr napisał:

Gówno już jak pisałem powoli wypływa na wierzch i nie da się ani go schować ani uniknąć zapachu. Kacapem można już nazywać sporo tych polskojęzycznych i ok ale poza naszym śmietnikiem i takimi kurwami jak ty są jeszcze inne kraje i tacy sami analitycy. Nie żadne Michalkiewicze z naszego podwórka. Liżesz rowa amerykańcom bo nas nie najadą... Idz to samo powiedz mieszkańcom Wysp Salomona, którym amerykańce grożą pierdolony idioto.

Faktycznie wypłynąłeś, rozlałeś się szeroko. Reszta omija cię już szerokim łukiem bo śmierdzisz kacapem na kilometr.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachowanie Polski, w kontekście militarnej mizerii naszego wojska, przypomina zachowanie desperata.

Gen Skrzypczak już snuje wizje wejścia na teren Kaliningradu. Są polskie wizje zbrojnej reakcji NATO na terenie UA. 

Tylko co się stanie, jak opoka naszej myśli, czyli pomoc NATO w momencie ataku ruskich na PL zawiedzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzypczak to jest idiota wiec nie ma co nawet go przywoływać. Podobny poziom co Polko. Na dziś mamy z 13 batalionów czołgów operacyjnie gotowych raptem 4. Nie wiele się zmieni przez kilka najbliższych lat ale Ukraińcy walczą za nas wiec warto było oddać...  Amerykańskie kurwy rekami tego starego grzyba walą na Ukrainę 40 mld$. Ostatnio pojechali do swoich przydupasów by prosić o F16. Tylko czemu my im nie możemy oddać swoich się pytam? Potem otworzę info z dnia i zero punktów na Eurowizji od wdzięcznego narodu Ukraińskiego. Obok kolejki jak fiks na granicy bo bidni umęczeni wojną Ukraińcy ściągają samochody. Hasło "kupiony za 500+" nabiera nowego międzynarodowego znaczenia🤣  Plus taki, że ta lokalna zawierucha powoli się nudzi i zaczynają wracać... Idą ciężkie czasy dla USA bo osobiście nie mam pomysłu jak chcą w dalszym ciągu ciągnąć medialnie ten spektakl. Chiny siedzą cichutko by czasem gdzieś w mediach nie wypłynął teks, że a jak by inaczej Pentagon to i sramto czyli zaraz najadą Tajwan. Gdzie by tu jeszcze namieszać się będą zastanawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kuba99 napisał:

Może, te wpisy na forum to jednak nie polskojęzyczne kacapy tylko pożyteczni idioci, jak łykają taką prymitywną kacapską propagando-prowokacje?😒

 

To ruskie onuce.

Jak powszechnie wiadomo, ludziom uciekającym przed wojną pomaga sie aby nam dawali punkty na jakiejś eurowizji.

Edytowane przez kordiankw
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premier naszego kraju nieszczęśliwego już lobbuje za gazem od US manow:

https://www.money.pl/gospodarka/bruksela-mysli-jak-obejsc-wlasne-sankcje-i-placic-za-gaz-w-rublach-mateusz-morawiecki-zabral-glos-6769153891646368a.html
 

Jestem ciekawy wypowiedzi co poniektórych z tego forum, jak gaz od US manow oraz z północy Europy zacznie być użytkowany w PL. Wrócę do tematu jak rachuneczki za gaz wzrosną o kilkadziesiąt procent, a firmy znowu zobaczą 3 cyfrowe podwyżki.

Porozmawiajcie z właścicielami małych restauracji, gdzie jest używany tylko gaz. Firmy są na skraju bankructwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2022 o 21:21, Adam ..DUCH napisał:

To ja to może uproszczę troszkę - kiedy płonie chałupa sąsiada (nawet tego którego nie lubię) biorę widły i wiadro aby pomóc.......tu wykształcenie, status społeczny, finansowy nie ma żadnego znaczenia ....w tej sytuacji domorosłych geopolityków mam głęboko w dupie zwłaszcza, iż ogień może przemieścić się na mój dach - ot taka prosta robotniczo chłopska zasada......

Co o tej tezie myślisz???

Kilka lat temu, paliły się pola koło naszych domów. Ogień wszedł na posesję sąsiadów (2 domy obok mojego, ich nie było w domu). Wskoczyłem przez ogrodzenie ze swoim wężem ogrodowym, drugi sąsiad z drugiej story. Zanim przyjechał straż, ogień opanowany. Do dnia dzisiejszego sąsiad nie przyszedł i nie powiedział zwykłego dziękuję. 

Czy następnym razem gasiłbym jego dom ? Mocno się nad tym zastanowię.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grimson napisał:

Premier naszego kraju nieszczęśliwego już lobbuje za gazem od US manow:

https://www.money.pl/gospodarka/bruksela-mysli-jak-obejsc-wlasne-sankcje-i-placic-za-gaz-w-rublach-mateusz-morawiecki-zabral-glos-6769153891646368a.html
 

Jestem ciekawy wypowiedzi co poniektórych z tego forum, jak gaz od US manow oraz z północy Europy zacznie być użytkowany w PL. Wrócę do tematu jak rachuneczki za gaz wzrosną o kilkadziesiąt procent, a firmy znowu zobaczą 3 cyfrowe podwyżki.

Porozmawiajcie z właścicielami małych restauracji, gdzie jest używany tylko gaz. Firmy są na skraju bankructwa.

To jest kwestia podejmowania decyzji strategicznych. Ich nie można podejmować emocjonalnie, ad hoc, jest to nieracjonalne. Tu się kłania geopolityka, w US ktoś już policzył, że z ich punktu widzenia, opłacalne jest skłócenie Europy z Rosją, bo zarobić mogą na tym krocie. Przypomnijmy sobie historię Iranu (warto poczytać) i zastanówmy się jak, na kogo, dlaczego nakładane są sankcje. Co do twierdzeń, że odcięcie Rosji od pieniędzy ze sprzedaży surowców do UE, wyhamuje jej potencjał militarny, chyba możemy między bajki wsadzić. Trzymając zróżnicowany wachlarz dostawców, mamy możliwość skutecznej negocjacji cen. Jak podejmujemy decyzje na szybko, nieprzemyślane, sami sobie strzelamy w kolano. Jeżeli mamy wyższą inflację, wyższe stopy procentowe, droższe nośniku energii niż nasi sąsiedzi, odcinamy się od funduszy UE (na własne życzenie) mamy mniej konkurencyjną gospodarkę niż oni.

Co do samej agresji, moim zdaniem Putin osiągnął cel o którym, sam nawet nie pomyślał, zbudował świadomość i jedność narodową Ukrainy. Coś co jeszcze 20 lat temu nie było takie oczywiste.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...