Skocz do zawartości

Sytuacja w UA


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Authorrr napisał:

Zapominasz, że to cała tablica Mendelejewa czyli sporo też baaardzo rzadkich minerałów. Daję sobie głowę odciąć, że już są prowadzone rozmowy z Rosją na ten temat. Europa już nic nie znaczy więc o czym rozmowa? Chiny wezmą każdą ilość a resztę dołożą a choćby Indie jak obecnie kupują ropę. Na razie to tylko my podskakujemy najwyżej z tym wkurwieniem no i może Kraje Bałtyckie. Na siłę jeszcze Rumuni i tyle. Na razie idzie lato to można podskakiwać. Zobaczymy na jesieni jak to realnie będzie wyglądać czyli my będziemy i tak kupować tylko "naokoło" przez pośredników.

Chiny nie wezmą ot tak. Mają do ugrania wielki interes. Indie wezmą, ale za niższą kasę. Więc strumień się zmniejsza. Władza sobie dać radę. Ludziom będzie gorzej, ale nie takie rzeczy przeżyli. Też się obawiam rozmów pod stołem. No cóż, małe kurczaki jesteśmy. 

A przytakując tu Adamowi, to dupa ze mnie, a nie geopolityk. Se mogę pogdybać, ale gówno tam wiem. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adam ..DUCH napisał:

IMG_20190329_101554.thumb.jpg.29c37b07dd488c4ca3b97563b4a5bec7.jpg

Uwierz widły to podstawa.....2019 dwa domy ode mnie......

Ja pamiętam z dzieciństwa, gdy gospodarstwa na wsi pełniły tygodniowe dyżury ogniowe we wsi, że na wyposażeniu był jeszcze bosak na długim drzewcu, który podlegał przekazaniu do następnego domostwa razem z tabliczką „WARTA”. I chyba w większości gospodarstw taki zestaw składający się z bosaka, łopaty i wiadra był w ogólnodostępnym miejscu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Chertan napisał:

Chiny nie wezmą ot tak. Mają do ugrania wielki interes. Indie wezmą, ale za niższą kasę. Więc strumień się zmniejsza. Władza sobie dać radę. Ludziom będzie gorzej, ale nie takie rzeczy przeżyli. Też się obawiam rozmów pod stołem. No cóż, małe kurczaki jesteśmy. 

A przytakując tu Adamowi, to dupa ze mnie, a nie geopolityk. Se mogę pogdybać, ale gówno tam wiem. 

Wezmą wezmą bo to największa gosp świata niestety los pozbawił ich większości bogactw naturalnych. Niby z jakiego innego kierunku mają brać? Jeszcze jak amerykańskie ścierwo obecnie coś tam grozi paluchem Indiom za interesy z Rosją to pójdą po złości. My też i przyznają to nasi idioci będziemy nadal kupować ruski gaz. Mniej bo mniej ale jednak. Austria już panikuje bo świeci im się rezerwa w magazynach. Norweski gaz będzie cholernie drogi a ile go będzie i na ile? Może się mylę ale czy tam nie wygrały ostatnio lewaki i nie będzie nowych eksploatacji złóż? Mam wrażenie, że ktoś wciska wielki kit byle tylko gówno nadal pływało pod powierzchnią ale tak wiecznie nie będzie.

Ludziom będzie gorzej ale którym bo odsetek tych co już ledwie zipią i kupują na promocjach w marketach przybywa. Na przybyszów też już coraz więcej ludzi patrzy złowrogo a proces będzie przyśpieszał. Jak pisałem idzie lato więc wiele rzeczy schodzi na plan dalszy ale niechno jebnie śniegiem na złość losowi już z początku października to pogadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Authorrr napisał:

Wezmą wezmą bo to największa gosp świata niestety los pozbawił ich większości bogactw naturalnych. Niby z jakiego innego kierunku mają brać? Jeszcze jak amerykańskie ścierwo obecnie coś tam grozi paluchem Indiom za interesy z Rosją to pójdą po złości. My też i przyznają to nasi idioci będziemy nadal kupować ruski gaz. Mniej bo mniej ale jednak. Austria już panikuje bo świeci im się rezerwa w magazynach. Norweski gaz będzie cholernie drogi a ile go będzie i na ile? Może się mylę ale czy tam nie wygrały ostatnio lewaki i nie będzie nowych eksploatacji złóż? Mam wrażenie, że ktoś wciska wielki kit byle tylko gówno nadal pływało pod powierzchnią ale tak wiecznie nie będzie.

Ludziom będzie gorzej ale którym bo odsetek tych co już ledwie zipią i kupują na promocjach w marketach przybywa. Na przybyszów też już coraz więcej ludzi patrzy złowrogo a proces będzie przyśpieszał. Jak pisałem idzie lato więc wiele rzeczy schodzi na plan dalszy ale niechno jebnie śniegiem na złość losowi już z początku października to pogadamy.

amerykańskie ścierwo

nasi idioci

ostatnio lewaki

tylko gówno

 

Ależ Ty kochasz ludzi!

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Authorrr napisał:

Wezmą wezmą bo to największa gosp świata niestety los pozbawił ich większości bogactw naturalnych. Niby z jakiego innego kierunku mają brać? Jeszcze jak amerykańskie ścierwo obecnie coś tam grozi paluchem Indiom za interesy z Rosją to pójdą po złości. My też i przyznają to nasi idioci będziemy nadal kupować ruski gaz. Mniej bo mniej ale jednak. Austria już panikuje bo świeci im się rezerwa w magazynach. Norweski gaz będzie cholernie drogi a ile go będzie i na ile? Może się mylę ale czy tam nie wygrały ostatnio lewaki i nie będzie nowych eksploatacji złóż? Mam wrażenie, że ktoś wciska wielki kit byle tylko gówno nadal pływało pod powierzchnią ale tak wiecznie nie będzie.

Ludziom będzie gorzej ale którym bo odsetek tych co już ledwie zipią i kupują na promocjach w marketach przybywa. Na przybyszów też już coraz więcej ludzi patrzy złowrogo a proces będzie przyśpieszał. Jak pisałem idzie lato więc wiele rzeczy schodzi na plan dalszy ale niechno jebnie śniegiem na złość losowi już z początku października to pogadamy.

Może jednak zwyciężą kacapy i zapanuje ogólnoświatowy dobrobyt?😗

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Authorrr napisał:

Wezmą wezmą bo to największa gosp świata niestety los pozbawił ich większości bogactw naturalnych. Niby z jakiego innego kierunku mają brać? Jeszcze jak amerykańskie ścierwo obecnie coś tam grozi paluchem Indiom za interesy z Rosją to pójdą po złości. My też i przyznają to nasi idioci będziemy nadal kupować ruski gaz. Mniej bo mniej ale jednak. Austria już panikuje bo świeci im się rezerwa w magazynach. Norweski gaz będzie cholernie drogi a ile go będzie i na ile? Może się mylę ale czy tam nie wygrały ostatnio lewaki i nie będzie nowych eksploatacji złóż? Mam wrażenie, że ktoś wciska wielki kit byle tylko gówno nadal pływało pod powierzchnią ale tak wiecznie nie będzie.

Ludziom będzie gorzej ale którym bo odsetek tych co już ledwie zipią i kupują na promocjach w marketach przybywa. Na przybyszów też już coraz więcej ludzi patrzy złowrogo a proces będzie przyśpieszał. Jak pisałem idzie lato więc wiele rzeczy schodzi na plan dalszy ale niechno jebnie śniegiem na złość losowi już z początku października to pogadamy.

Nie weryfikując dokładnie wklejam pierwszy lepszy link z sensownymi liczbami, który dokładnie pokazuje skąd biorą i skąd jeszcze mogą. https://energia.rp.pl/gaz/art35645861-gazprom-odwraca-sie-na-wschod-chinczycy-robia-dobry-interes. I widzę, że powtarza się tow innych źródłach  Więc ten ruski gaz to margines. A wezmą od ruskich wtedy, gdy im się to będzie opłacać finansowo (co dla Rosji będzie na pewno mniej opłacalne) lub politycznie. A to ostatnie już wymaga rozważenia czy wchodzić teraz w konflikt z USA. Co do pozostałych Twoich prognoz to całkiem niedługo się przekonamy, jak sobie radę dadzą. Potencjał dywersyfikacji w Europie jest całkiem spory. Jeżeli Wojczal pisze dobrze, to również z uniezależnieniem od ruskiej ropy nie jest tak źle. A rola Polski w tym i jakaś jest (Nafport). Amerykańce jakiś tam interes na tym ubiją, to jasne. Jakoś mi tym bardziej po drodze niż z głaskaniem Putina dalej po dupie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chertan napisał:

 Co do pozostałych Twoich prognoz to całkiem niedługo się przekonamy, jak sobie radę dadzą. 

Bardzo ciekawe są długofalowe konsekwencje tej napaści. Na razie stawiałbym (według prawdopodobieństwa) na:

- bardzo duży wzrost potencjału NATO (Finlandia ,Szwecja, nowe instalacje przeciwrakietowe, baza w Rumunii, wzrost liczebności wojsk na wschodniej flance)

- upadek mitu potęgi militarnej rosji oraz potężne jej osłabienie militarne

- bardzo duże osłabienie gospodarcze rosji oraz jeszcze większe polityczne, izolacja i derusyfikacja całych obszarów

- wzrost gospodarczy Polski poprzez pozyskanie kolejnych milionów obywateli, może staniemy się państwem dwunarodowym?

- trwałe przyłączenie, po wygraniu wojny, Ukrainy do zachodniego systemu demokratycznego (po bardzo kosztownej odbudowie)

Same korzyści. Będziemy wielkim (może największym) beneficjentem tej wojny. A jeszcze - być może rosja straci podbite regiony typu Czeczenia lub inne się usamodzielnią (Kazachstan). Im dłużej będą brnęli w kontynuację wojny tym są to realniejsze drogi.

A jeśliby jeszcze PIS stracił władzę to w ogóle miodzio. 🙂

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Wujot napisał:

amerykańskie ścierwo

nasi idioci

ostatnio lewaki

tylko gówno

 

Ależ Ty kochasz ludzi!

 

 

Nie ma powodu by owijać w sreberko kolego. Wyżej chcesz by PiS stracił władzę... i dobrze bo ja bym chciał wykonanych wyroków śmierci na tych "idiotach" co się tak obrażasz. Piszesz o wzroście gospodarczym. Czy ty i inny sobie w ogóle zdajecie sprawę, że obecnie ciągniemy rewersem więcej gazu z Niemiec jak dawniej bezpośrednio Jamałem? Macie w ogóle pojęcie, że zależymy obecnie i to przez zimę się nie zmieni od dostaw tego "złego" ruskiego gazu z Niemiec? Rosja płaci Ukraińcom za przesył a my dostajemy wielkie nic a dodatkowo narażeni jesteśmy na spekulantów i dobrą wolę Niemiec. A jak coś nie pyknie to jesteśmy w czarnej dupie. Bo ty i ja może ten gaz do domu dostaniemy ale co z przemysłem?

@Wujotnie przypominam sobie by mnie i innych ktokolwiek pytał o życie w 2 narodowym kraju. Co mi odpowiesz, że nie mam prawa głosu w tak ważnej sprawie. W bardziej błahych były referenda. Po drugie ty chyba na serio nie zdajesz sobie sprawy, że jesteśmy na kursie kolizyjnym z Rosją właśnie przez naszych kretynów. Rosja nie miała oporów przed kwestią chemiczną w Anglii czy atakiem na kwestie wojskowe NATO w Czechach. Gdy u władzy mamy takich durniów nie trzeba ciskać atomówkami bo są inne metody. Bujaj dalej w obłokach z tym wzrostem gospodarczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Authorrr  " Rosja płaci Ukraińcom za przesył a my dostajemy wielkie nic a dodatkowo narażeni jesteśmy na spekulantów i dobrą wolę Niemiec."  😵🤯

Czy ten "ludź" ogarnia to co sam pisze ?! Wszystkie te wywody oparte na doktrynach Michalkiewiczów i jemu podobnych. Naprawdę, gdyby przyszło sie napierdalać obojętnie z kim, ale za wolną Polskę, to ci wszyscy  "patrioci" z teoriami spiskowymi , pierwsi by spierdalali ze strachu, albo by zastanawiali sie jak kolaborować by przetrwać albo zarobić.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Valdi55 napisał:

@Authorrr  " Rosja płaci Ukraińcom za przesył a my dostajemy wielkie nic a dodatkowo narażeni jesteśmy na spekulantów i dobrą wolę Niemiec."  😵🤯

Czy ten "ludź" ogarnia to co sam pisze ?! Wszystkie te wywody oparte na doktrynach Michalkiewiczów i jemu podobnych. Naprawdę, gdyby przyszło sie napierdalać obojętnie z kim, ale za wolną Polskę, to ci wszyscy  "patrioci" z teoriami spiskowymi , pierwsi by spierdalali ze strachu, albo by zastanawiali sie jak kolaborować by przetrwać albo zarobić.

To zależy w czym interesie trzeba by przelać hemoglobinę za Polskę.

Na razie USmani dzielnie walczą z ruskimi przy pomocy Ukraińców. Jak w końcu zabraknie lokalnego mięsa armatniego, to należy wykorzystać ościenne narody do walki z Putinem. Polska pięknie tu sie komponuje jako kolejny kraj do rozwalki. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, brachol napisał:

Ukraińcy na złość Bidenowi powinni się poddać. Niech nie realizuje swoich interesów ich rękami!

A nawet dalej, powinni sami wykończyć swój nacjonalistyczno-faszystowski element i w dowód wdzięczności przekazać ruskim NATOwskie uzbrojenie i elektronikę, jeszcze bardziej na złość Bidenowi! Wtedy Putler ich pogłaska po główce i powie "dobre pieski", nie szczekają tak jak NATO. I poda łapkę papieżowi. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Valdi55 napisał:

@Authorrr  " Rosja płaci Ukraińcom za przesył a my dostajemy wielkie nic a dodatkowo narażeni jesteśmy na spekulantów i dobrą wolę Niemiec."  😵🤯

Czy ten "ludź" ogarnia to co sam pisze ?! Wszystkie te wywody oparte na doktrynach Michalkiewiczów i jemu podobnych. Naprawdę, gdyby przyszło sie napierdalać obojętnie z kim, ale za wolną Polskę, to ci wszyscy  "patrioci" z teoriami spiskowymi , pierwsi by spierdalali ze strachu, albo by zastanawiali sie jak kolaborować by przetrwać albo zarobić.

Nie ma w zasadzie o czym z wami tutaj rozmawiać. Nadal liczę po cichu, że cześć osób tutaj się wygłupia a reszta... cóż płatne prostytutki bo nie nie można być aż takim idiotom. O rynku gazu jak to obecnie wygląda koleszko to polecam wywiad z Andrzejem Szczęśniakiem. Nie napisałem nic czego nie usłyszał bym z jego strony. Tym bardziej, że sprawdzają się jego analizy z przed kilu lat. Co do napierdalania polecam inny mocny wywiad Igora Janke z polskim żołnierzem co walczy na Ukrainie. Bez owijania opowiada jak tam jest, w domyśle kto im pomaga, że dostają w dupę tak samo mocno jak ruskie i najważniejsze, że przekaz jaki mamy tutaj jest całkowicie odrealniony. Reszty o kolaboracji i tym podobnym nawet nie komentuje. Poziom 5 latka bez argumentów za to z mocnym "rozkazem" by się ktoś inny nie warzył odezwać🤣 Ja pierdole wy tu jesteście w jakimś tajnym zrzeszeniu? Tak z ciekawości pytam bo takie teksty to raczej rzadko padają albo ta osoba i tak odpowie bo nie chce stwarzać pozorów bycia pod czyimś buciorem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rosji brakuje importowanych destylatów do produkcji koniaku. Jeśli nie będzie możliwe zastąpienie obcych składników, produkcja napoju w kraju może spaść o 30% - poinformował Związek Producentów Koniaku. Komitet ds. Agrarnych Dumy Państwowej poinformował, że problem nie jest tak poważny, a rosyjscy producenci mogą kupować destylaty w sąsiednich krajach.
 
 
 
 

W Rosji brakuje importowanych destylatów, z których rosyjscy producenci produkują koniak. Poinformował o tym Gazeta.Ru przewodniczący Sojuzkonyak Dmitrij Czerniew.

 

„Zaistniał deficyt, który wciąż trudno scharakteryzować w liczbach. Rosyjskie koniaki są w 70% produkowane z importowanych surowców - destylatów koniakowych sprowadzanych z zagranicy. Destylaty sprowadzane są z krajów europejskich (Francja, Hiszpania), krajów ościennych (Armenia, Uzbekistan, Kazachstan). Obecnie prawie nic nie jest dostarczane z Europy” – powiedział Czerniew.

Według niego problem istnieje w przypadku wszelkich rosyjskich znaków towarowych. Ponadto w przemyśle koniakowym brakuje rosyjskich winogron, głównego składnika każdej produkcji wina. „Praktycznie całe zbiory winogron trafiają do produkcji rosyjskich win, surowca, dla którego zgodnie z ustawodawstwem Rosji mogą być tylko rosyjskie winogrona” – wyjaśnił przewodniczący Związku Producentów Koniaku.

Według rozmówcy Gazeta.Ru, potrzeba rozwiązania problemu dostaw destylatów z Francji i Hiszpanii, które były wykorzystywane do produkcji rosyjskiego koniaku, jest już dawno spóźniona.

 

„Podobnie jak rosyjskie wino, rosyjski koniak musi być zrobiony tylko z rosyjskich winogron. Jednak ustawodawstwo zezwala rosyjskim producentom koniaku w okresie przejściowym do 2028 r. na stosowanie w ich produkcji destylatu koniaku produkowanego poza Rosją z zagranicznych winogron. Operacyjna wymiana spadających ilości jest planowana z krajów sąsiednich - Armenii, Gruzji, Uzbekistanu. Nowe dostawy mogą być już tego lata” – sprecyzował Czerniew.

Według niego praca nad problemem przemysłu koniakowego przebiega dwojako: rozwój rosyjskiej uprawy winorośli lub szybkie zastępowanie spadających ilości dostaw surowców z sąsiednich krajów, których wielkość i jakość nie są niższe niż surowców tradycyjnych dostarczone wcześniej.

„Jeśli do lata nie uda się zorganizować logistyki z dostawami destylatów z sąsiednich krajów, produkcja koniaku w Rosji może spaść o 30%” – powiedział Czerniew.

 

Najwięksi producenci koniaku w Rosji nie odpowiedzieli na zapytania Gazeta.Ru.

Według źródła z branży koniakowej, destylarnie kupowały destylaty z różnych krajów, z których każdy wybierał opcję, która była dla niego akceptowalna.

„Ktoś miał więcej europejskich. Na przykład „Alvisa” (koniaki „Starszy”, „Złota ekspozycja”) przyjęła hiszpański, „Sojusz 1892” - francuski. Zakład Kizlyar zawsze pracował na krajowych surowcach. Mali producenci biorą wszystkiego po trochu” – mówi źródło.

W przyszłości, według Czerniewa, problem niedoboru surowców zostanie rozwiązany: w Rosji istnieją duże obszary gruntów rolnych nadających się do uprawy winogron, „które nie są rozwinięte i czekają na hodowcę”.

 

Duma Państwowa nie widzi problemu

 

Komitet ds. Agrarnych Dumy Państwowej powiedział Gazeta.Ru, że problem nie jest aż tak poważny.

„Rosyjscy producenci mogą kupować destylaty w sąsiednich krajach. Nie ma problemu. A koniak nie jest niezbędnym produktem: nie chleb, nie woda ”- wyjaśnił Władimir Kaszyn , przewodniczący Komisji Dumy Państwowej ds. Agrarnych .

Zgadza się z nim Elizaveta Utkina, analityk ratingów korporacyjnych w Expert RA.

„W Rosji istnieją przedsiębiorstwa produkujące mocny alkohol w pełnym cyklu, czyli z krajowych destylatów. Ale zagraniczne destylaty są często wykorzystywane w strukturze produkcji, co wskazuje na duże uzależnienie przemysłu od importu” – wyjaśnił Utkina.

Według niej niemożliwe jest natychmiastowe odbudowanie rynku lokalnych komponentów, ponieważ rozwój winnic wymaga czasu, a wymagane ilości są znaczne.

„Jednocześnie możliwa jest substytucja dostawców: dostawa destylatów została wstrzymana tylko z ograniczonej liczby krajów, oprócz tego są inne, w szczególności kraje WNP” – podsumował Utkina.🤨

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jannic nie mam na myśli bo zacytowałeś jakieś jedno słowo. Rozwiń dalej cytat to się odniosę. No chyba, że popełniłem błąd w pisowni... albo cytujesz coś z procesu alkoholowego to pomyliłeś nicki. 

@Kuba99jak byś przesłuchał ostatni wywiad z ambasadorem Rosji w PL to byś wiedział, że zdają sobie sprawę, że są w czarnej dupie. Ale zdali sobie z tego sprawę jak bardzo uzależnili się w kilku kwestiach od "zachodu" i będą przemodelowywać gospodarkę. Wiedzą, że to potrwa i to długo ale się uda. Martw się o nas bo jak z Niemiec nie będzie gazu to wiele zakładów upadnie i setki tys ludzi straci pracę. Zacznij cokolwiek myśleć a nie jak inni śmiejący się z płatności w rublach gdzie i tak płaci się w $ a jedyny kłopot to założenie drugiego konta do księgowania.

@migno nie ufff bo są tu tacy z którymi da się lub dało by się a inni wypierdalać. Nie wasz temat a po drugie trzeba pisać by kiedyś badacze zdawali sobie sprawę z pewnych kwestii bo życie nie jest zero jedynkowe.

 

Edytowane przez Authorrr
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak @grimsonchoć jest światełko czyli tak jak oni czy Orban nie chcą zarżnąć gospodarki jakoś damy radę bo jesteśmy wzajemni potwornie gospodarczo powiązani. Nie mniej tanio nie musi być ale cóż durnie wyszli z pod jednego buta by wejść po drugi. A nie tak dawno burzyli część Ostrołęki pod gaz... tak się daliśmy wydymać ekologią i odejściem od naszego węgla. Gorzej, że zamiast tym pieprznąć w kąt to brniemy w to nadal. Jak pisałem musi jebnąć coś w tym kraju tak konkretnie by choć cokolwiek się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Authorrr napisał:

Dokładnie tak @grimsonchoć jest światełko czyli tak jak oni czy Orban nie chcą zarżnąć gospodarki jakoś damy radę bo jesteśmy wzajemni potwornie gospodarczo powiązani. Nie mniej tanio nie musi być ale cóż durnie wyszli z pod jednego buta by wejść po drugi. A nie tak dawno burzyli część Ostrołęki pod gaz... tak się daliśmy wydymać ekologią i odejściem od naszego węgla. Gorzej, że zamiast tym pieprznąć w kąt to brniemy w to nadal. Jak pisałem musi jebnąć coś w tym kraju tak konkretnie by choć cokolwiek się zmieniło.

Po drugie, gdzie tu logika.

USmani nakazują Polsce rezygnacje z zakupu gazu od ruskich. Ten sam gaz, z extra marzą od Rzeszy jest już ok? Do tego droższy o x procent?

Nasz nieszczęśliwy rząd powinien patrzyć na Węgry, które w interesie społeczeństwa kupują gaz po najmniejszej możliwej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grimsonnie spodziewaj się logiki jak sam widzisz co tu niektórzy wypisują... Rząd to lustrzane odbicie społeczeństwa czyli dziękuje nie ma więcej pytań. Węgry po pierwsze mają większe zużycie gazu w domach bo prawie wszystko ma takie ogrzewanie. Tak jak u Słowaków nawet w górskich wsiach jest gaz. Po drugie Orban pościągał wielu zagranicznych inwestorów a ci by funkcjonować i planować biznes potrzebują stałych dostaw tego surowca. Nasze zjeby jak coś zwalą przecież na Putina a reszta przygłupów jak na tym forum przyklaśnie. Po trzecie najważniejsze na Węgrzech społeczeństwo stoi murem za Orbanem czyli to lustrzane odbicie wygląda inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak @grimson, logiki się po nas nie spodziewaj. Bo widać logika to głaskać Putina jak Schroeder czy Merkel lub inna LePen czy Orban, uzależniać się od nich coraz bardziej jak to robili Niemcy, wypisać się z Unii czy NATO, do rozpadu których Putin dąży i czekać aż u nas łaskawie znajdzie element nacjonalistyczny i faszystowski po zajęciu Ukrainy i Białorusi. Wtedy zapanuje powszechna radość i zgoda, jak już kiedyś bywało za Układu Warszawskiego. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Authorrr napisał:

 Rząd to lustrzane odbicie społeczeństwa czyli dziękuje nie ma więcej pytań.

 

 

Załóżmy, że rząd będzie Twoim "lustrzanym odbiciem", to jaka partia powinna rządzić, jak uważasz?

Odpowiedź w stylu "jeszcze takiej partii nie wymyślono" możesz sobie podarować.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...