Skocz do zawartości

Sytuacja w UA


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Iven napisał:

W wielu rozmowach , gdy sonduję temat " patriotyzmu" , słyszę " ....gdy ruski do nas wejdą , to spierdalam za granicę...."  dramat...

Ehhh, to ci nasi patrioci w koszulkach z powstańczą kotwicą i hasłami "Bóg honor ojczyzna" na ustach. Ci co to sprawią, że na drzewach zamiast liści będą wisieć ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach ci nasi sojusznicy, alianci, przyjaciele z NATO:

Portal śledczy stowarzyszenia Disclose przekazał, że Francja w latach 2014-2020 roku sprzedawała Rosji sprzęt wojskowy mimo embarga. Jest on wykorzystywany w wojnie w Ukrainie

Info z wp.pl

Edytowane przez RobertKa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Iven napisał:

W wielu rozmowach , gdy sonduję temat " patriotyzmu" , słyszę " ....gdy ruski do nas wejdą , to spierdalam za granicę...."  dramat...

Nic to nie zmienia, jeśli politycy wcześniej zadbali żebyśmy byli bezbronni.

Większość młodych polaków broń widziała tylko na ekranie komputera. Niby jak mieliby się bronić, skoro nie mają czym i nic nie umieją? Nasza armia to też głównie urzędnicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Spiochu napisał:

Nic to nie zmienia, jeśli politycy wcześniej zadbali żebyśmy byli bezbronni.

Większość młodych polaków broń widziała tylko na ekranie komputera. Niby jak mieliby się bronić, skoro nie mają czym i nic nie umieją? Nasza armia to też głównie urzędnicy.

 

Co ma piernik do wiatraka ? tu nie chodzi o obcowanie z bronią , wielu Ukraińców przechodzi szkolenie tuż przed otrzymaniem broni do rąk, tu chodzi o poczucie patriotyzmu , które było w ostatnich latach dewaluowane min. " Polska to ..uj , d..pa i kamieni kupa".

Oni są gotowi umierać za każdy skrawek swojej ziemi ,a u nas ? ......spi...lam za granicę

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RobertKa napisał:

Panowie, wybaczcie, ale to chyba eksperci z gimnazjum. Wystarczy,że mamy nastoletnich wiceministrów w rządzie PiS.

Czy możesz wskazać ekspertów względnie źródła na podstawie, których formułujesz tak pryncypialną opinie.

Czy aby oglądałeś filmik w całości bo naprawdę warto, Wolski to człowiek zajmujący się wojskowością od lat.

 

Edytowane przez Peter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Peter napisał:

Czy możesz wskazać swoich ekspertów względnie źródła na podstawie, których formułujesz tak pryncypialną opinie.

Czy aby oglądałeś filmik w całości bo naprawdę warto, Wolski to człowiek zajmujący się wojskowością od lat.

 

Przyglup nie obejrzal filmu, bo on wie najlepiej. 

Dzieki za wstawienie, bardzo sensowny i profesjonalny material. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Spiochu napisał:

Przyglup nie obejrzal filmu, bo on wie najlepiej. 

Dzieki za wstawienie, bardzo sensowny i profesjonalny material. 

Jednak traktowalbym go  z dużą ostrożnością.  Nie mam tym razem konkretnych zarzutow, jednak zdarzyło się przeczytać kilka książek i zobaczyć inne materiały tych Panów, w których "udowadniają" dość kontrowersyjne tezy, zwykle metodą pomijania istotnych faktów i sytuacji. Ale może już dorośli do poważnej publicystyki. Za krótki jestem do takiej oceny. 

Edytowane przez mig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mig napisał:

Jednak traktowalbym go  z dużą ostrożnością.  Nie mam tym razem konkretnych zarzutow, jednak zdarzyło się przeczytać kilka książek i zobaczyć inne materiały tych Panów, w których "udowadniają" dość kontrowersyjne tezy, zwykle metodą pomijania istotnych faktów i sytuacji. Ale może już dorośli do poważnej publicystyki. Za krótki jestem do takiej oceny. 

Możliwe, że masz rację, ale to i tak najlepszy materiał jaki do tej pory widziałem w mediach.

Jak ktoś zna temat lepiej to podaje konkretne zarzuty. Jak jest głupi to pisze "ee tam gimbaza", bo spojrzał tylko na wiek redaktora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Iven napisał:

Co ma piernik do wiatraka ? tu nie chodzi o obcowanie z bronią , wielu Ukraińców przechodzi szkolenie tuż przed otrzymaniem broni do rąk, tu chodzi o poczucie patriotyzmu , które było w ostatnich latach dewaluowane min. " Polska to ..uj , d..pa i kamieni kupa".

Oni są gotowi umierać za każdy skrawek swojej ziemi ,a u nas ? ......spi...lam za granicę

Bardzo dużo. Wcale nie trzeba być patriotą żeby chcieć walczyć z Putinem. Można Np. bronić wartości wolnościowych. Trzeba jednak widzieć sens tej walki, czyli szanse na zwycięstwo. Honorowa śmierć, kiedy wróg i tak na 100% wygra to w zasadzie samobójstwo z rozpaczy. Na Ukrainie wielu chce walczyć, bo widzą, że mają szanse. Jeśli wszyscy dołożą cegiełkę to można będzie zatrzymać wroga, ale czy u nas byłoby podobnie? Na Ukrainie nie ma zbyt wiele broni, ale i tak 5x więcej niż w Polsce.* Armia też chyba jest lepiej przygotowana.

https://www.techpedia.pl/index.php?str=tp&no=34016

Drugą sprawą jest sama idea patriotyzmu. Czego właściwie młody człowiek ma bronić? Pracuje w zachodniej korporacji, kupuje głównie zagraniczne produkty, jeździ zagranicznym samochodem. W kraju wynajmuje mieszkanie lub płaci drogi w stosunku do warunków kredyt. W Polsce zarabia kiepsko, do tego ma bardzo wysokie podatki i patrzy jak rząd to wszystko rozkrada lub marnuje. Prawdopodobnie w innym europejskim kraju, będzie mu się żyło podobnie lub lepiej.

Edytowane przez Spiochu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Spiochu napisał:

Bardzo dużo. Wcale nie trzeba być patriotą żeby chcieć walczyć z Putinem. Można Np. bronić wartości wolnościowych. Trzeba jednak widzieć sens tej walki, czyli szanse na zwycięstwo. Honorowa śmierć, kiedy wróg i tak na 100% wygra to w zasadzie samobójstwo z rozpaczy. Na Ukrainie wielu chce walczyć, bo widzą, że mają szanse. Jeśli wszyscy dołożą cegiełkę to można będzie zatrzymać wroga, ale czy u nas byłoby podobnie? Na Ukrainie nie ma zbyt wiele broni, ale i tak 5x więcej niż w Polsce.* Armia też chyba jest lepiej przygotowana.

https://www.techpedia.pl/index.php?str=tp&no=34016

Drugą sprawą jest sama idea patriotyzmu. Czego właściwie młody człowiek ma bronić? Pracuje w zachodniej korporacji, kupuje głównie zagraniczne produkty, jeździ zagranicznym samochodem. W kraju wynajmuje mieszkanie lub płaci drogi w stosunku do warunków kredyt. W Polsce zarabia kiepsko, do tego ma bardzo wysokie podatki i patrzy jak rząd to wszystko rozkrada lub marnuje. Prawdopodobnie w innym europejskim kraju, będzie mu się żyło podobnie lub lepiej.

.....masz rację nic tylko sp...ć za granicę !!!  Brawo !!! Z takim podejściem ruskie weszli by jak w masło , nawet z tym zdezelowanym sprzętem

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Iven napisał:

.....masz rację nic tylko sp...ć za granicę !!!  Brawo !!! Z takim podejściem ruskie weszli by jak w masło , nawet z tym zdezelowanym sprzętem

Bardzo możliwe, że i tak będę musiał wyjechać z przyczyn ekonomicznych, także o czym my tu mówimy.

Jak chcesz walczyć z Putinem to jedź na Ukrainę. Teraz jest na to czas i miejsce. Jak wkroczy do Polski to będzie już po zawodach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Spiochu napisał:

Bardzo możliwe, że i tak będę musiał wyjechać z przyczyn ekonomicznych, także o czym my tu mówimy.

Jak chcesz walczyć z Putinem to jedź na Ukrainę. Teraz jest na to czas i miejsce. Jak wkroczy do Polski to będzie już po zawodach. 

Piotrek szanuję Cię za Twoją wielką pasję do nart , wręcz nie spotkałem większego od Ciebie zapaleńca .....ale w tym temacie proszę już nic nie pisz , bo się pogrążasz z każdym zdaniem ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Iven napisał:

W wielu rozmowach , gdy sonduję temat " patriotyzmu" , słyszę " ....gdy ruski do nas wejdą , to spierdalam za granicę...."  dramat...

 

6 minut temu, Iven napisał:

Piotrek szanuję Cię za Twoją wielką pasję do nart , wręcz nie spotkałem większego od Ciebie zapaleńca .....ale w tym temacie proszę już nic nie pisz , bo się pogrążasz z każdym zdaniem ..

W pierwszych dniach byłem zdania ze trzeba zostać w PL i bronić ojczyzny. 
Im więcej czasu upływa tym bardziej jestem skłonny nic nie robic.

USmani celowo dążą do wojny z Rosja. Nie mam zamiaru być mięsem armatnim, uzbrojonymi i klepanymi po ramieniu przez Wuja Sama.

Wuj Sam chce walczyć z Putinem? Z Alaski do Rosji to już prawie rzut beretem.

Edytowane przez grimson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, grimson napisał:

 

USmani celowo dążą do wojny z Rosja. Nie mam zamiaru być mięsem armatnim, uzbrojonymi i klepanymi po ramieniu przez Wuja Sama.

Wuj Sam chce walczyć z Putinem? Z Alaski do Rosji to już prawie rzut beretem.

Co by nie mówić, jest w tym sporo racji. Demokracja zza oceanu destabilizowała w ostatnich latach sporą część świata.

Mam przeogromną sympatię dla Ukrainy, mieszkałem tam 5 lat i trzymam za nich kciuki. Nie chciałbym jednak, żeby Polska dała się podpuścić i ruszyć na wojnę, w której nie będziemy mieli żadnego wsparcia, podobnie jak Ukraina mamiona w ostatnich latach perspektywą "współpracy" z NATO. 

Edytowane przez RobertKa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Iven napisał:

Piotrek szanuję Cię za Twoją wielką pasję do nart , wręcz nie spotkałem większego od Ciebie zapaleńca .....ale w tym temacie proszę już nic nie pisz , bo się pogrążasz z każdym zdaniem ..

Ale z czym się pogrążam? Nie mogę mieć innego zdania? Nie potrzebuję być nacjonalistą, nie potrzebuję ginąć dla jakiś szczytnych idei, czy poczucia wspólnoty. Jestem skłonny podjąć walkę gdy będę miał bronić czegoś dla mnie cennego(nie materialnie) i będę widział szanse powodzenia. W innym przypadku, rozsądniej jest się wycofać. Zresztą większość odważnych w internecie, co są gotowi rzucać kamieniami w czołgi, też będzie spierdzielać, tyle tylko, ze chwilę później w panice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Spiochu napisał:

Jestem skłonny podjąć walkę gdy będę miał bronić czegoś dla mnie cennego(nie materialnie) i będę widział szanse powodzenia. W innym przypadku, rozsądniej jest się wycofać.

Nie bądź taki szlachetny !Twoje skłonności są mało ważne. Nie wycofasz się. W pewnym momencie weźmiesz karabin zabitego i wystrzelisz w przeciwnika. Ale wcześniej, że jako jesteś mało sprawny(instruktor narciarski) zostaniesz przydzielony do gaszenia pożarów.  I wynoszenia rannych z pod gruzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Plus80 napisał:

Nie bądź taki szlachetny !Twoje skłonności są mało ważne. Nie wycofasz się. W pewnym momencie weźmiesz karabin zabitego i wystrzelisz w przeciwnika. Ale wcześniej, że jako jesteś mało sprawny(instruktor narciarski) zostaniesz przydzielony do gaszenia pożarów.  I wynoszenia rannych z pod gruzów.

I w jaki sposób mnie do tego zmusisz?

Polskie służby nie będą w stanie wyłapać wszystkich, ani nawet większości uciekających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...