Skocz do zawartości

Sytuacja w UA


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, moruniek napisał:

To 6.50 to już było, aktualnie w Krynicy ON jest po 6.69. Jak przyjechałem w niedzielę było po 5.99, w poniedziałek skoczyło na 6.03, wtorek 6.20, środa 6,39, środa wieczór to już  6,50.  A teraz 6,69. I to wszystko od soboty, to jest w niecały tydzień. Dodam, że tydzień temu tankowałem po 5,28 za litr, ktoś sobie mocno podniósł marżę. Jak dużo, zobaczymy po kwartalnych wynikach Orlenu. 

p.s.

Słupki w sondażach się zgadzają, to przecież najważniejsze. 

Cze

Krzysiu, to nie wiesz jak to działa? Jak skoczy ropa na giełdzie to ceny na stacji od razu w górę (jakby miało to wpływ na bieżąca cenę paliwa na stacji 😉), natomiast jak spadną - to zawsze mają stare zapasy 🙂.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kuba99 napisał:

Wystarczy ograniczyć o 10%.🤔

Kuba, u mnie jest to w praktyce bardzo trudne. Mieszkam w Bielsku, siedzibę firmy mam w Chrzanowie, natomiast obszar za który jest odpowiedzialny to powiaty limanowski, sądecki i gorlicki. Nie wszystko da się załatwić on-line, a każdy wyjazd do biura do Sącza i powrót to realnie koszt paliwa 140zł. Dwa tygodnie temu to było 110zł. Licząc inaczej, przy moich wcześniejszych miesięcznych przebiegach (bardzo ograniczonych i tak) 4.000km wzrost kosztów paliwa wynosi około 400zł (z 1350zł na 1750zł) czyli blisko 30%. Na oko 1/3 z tego to skutek pazerności Obajtka. 

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam niestety wrażenie, że po fali współczucia, odruchu serca itp. zaczyna się fala spekulacji. Mam znajomych w telekomach, dla ich działów sprzedaży przyjeżdżający obywatele Ukrainy to "żniwa". Rozdają im na potęgę "darmowe" startery, zyski będą liczyć za chwilę.

Kilku "przedsiębiorczych" obywateli naszego kraju, uruchomiło skup auto od obywateli Ukrainy, w "bardzo promocyjnych" cenach. Ci zmuszeni sytuacją, niepewnością jutra, oddają im auta za 1/3 ich aktualnej wartości.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Marcos73 napisał:

Cze

Krzysiu, to nie wiesz jak to działa? Jak skoczy ropa na giełdzie to ceny na stacji od razu w górę (jakby miało to wpływ na bieżąca cenę paliwa na stacji 😉), natomiast jak spadną - to zawsze mają stare zapasy 🙂.

pozdrawiam

Wiem, tu mam informację z pierwszej ręki. Nigdy jednak nie widziałem, by cena paliwa zmieniała się codziennie, czasem nawet 2 razy dziennie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, moruniek napisał:

Mam niestety wrażenie, że po fali współczucia, odruchu serca itp. zaczyna się fala spekulacji. Mam znajomych w telekomach, dla ich działów sprzedaży przyjeżdżający obywatele Ukrainy to "żniwa". Rozdają im na potęgę "darmowe" startery, zyski będą liczyć za chwilę.

Kilku "przedsiębiorczych" obywateli naszego kraju, uruchomiło skup auto od obywateli Ukrainy, w "bardzo promocyjnych" cenach. Ci zmuszeni sytuacją, niepewnością jutra, oddają im auta za 1/3 ich aktualnej wartości.  

Zawsze tak było, że wśród niezliczonej ilości dobrych, uczciwych, życzliwych ludzi znajdzie się kilka szumowin. Korporacje należy też do tej ostatniej grupy zaliczyć --> to bezideowe twory nastawione jedynie na kasę. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas na jednej prywatnej stacji ceny rosły o 10gr co parę samochodów w kolejce, dosłownie z minuty na minutę, ludzie z kolejki wrzucali zdjęcia na spotted. Co nakręcało innych i gigantyczne kolejki. Rano paliwa nie było... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, KamaG napisał:

U nas na jednej prywatnej stacji ceny rosły o 10gr co parę samochodów w kolejce, dosłownie z minuty na minutę, ludzie z kolejki wrzucali zdjęcia na spotted. Co nakręcało innych i gigantyczne kolejki. Rano paliwa nie było... 

W jakiej miejscowości mieszkasz? Zazwyczaj tak się dzieje, jak na lokalnym rynku panuje słaba konkurencja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KamaG napisał:

Starachowice, raczej nieduże miasteczko 😉

Całkiem spore - 50 tys. mieszkańców na oko. Dla mnie kultowe z racji kongresów brydżowych w Senatorze. U Stacha a obecnie Arka w hotelu są najlepsze imprezy brydżowe w Polsce, klimat dla brydża i wszelkich gier karcianych niezwykle sprzyjający. No i fajnego młodego burmistrza Marka macie, przychodzi do nas jak gramy w brydża. 🙂👍

Edytowane przez tomkly
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, tomkly napisał:

Całkiem spore - 50 tys. mieszkańców na oko. Dla mnie kultowe z racji kongresów brydżowych w Senatorze. U Stacha a obecnie Arka w hotelu są najlepsze imprezy brydżowe w Polsce, klimat dla brydża i wszelkich gier karcianych niezwykle sprzyjający. No i fajnego młodego burmistrza Marka macie, przychodzi do nas jak gramy w brydża. 🙂👍

A to miło, że nie tylko afery nas rozsławiają 😄

PS. Sprostuję delikatnie - Marek M. to prezydent 😉, bo burmistrza to ma sąsiadujący Wąchock, też podobno słynny (a ja tam nie wiem czy włodarze nie są wrażliwi na nieścisłości w ich tytułach) 😁

I już nie zaśmiecam wątku. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, moruniek napisał:

To 6.50 to już było, aktualnie w Krynicy ON jest po 6.69. Jak przyjechałem w niedzielę było po 5.99, w poniedziałek skoczyło na 6.03, wtorek 6.20, środa 6,39, środa wieczór to już  6,50.  A teraz 6,69. I to wszystko od soboty, to jest w niecały tydzień. Dodam, że tydzień temu tankowałem po 5,28 za litr, ktoś sobie mocno podniósł marżę. Jak dużo, zobaczymy po kwartalnych wynikach Orlenu. 

p.s.

Słupki w sondażach się zgadzają, to przecież najważniejsze. 

Przepraszam, że tak sam siebie cytuję. Dziś ON w Krynicy już po 6,99 a ten lepszy powyżej 7 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, moruniek napisał:

Przepraszam, że tak sam siebie cytuję. Dziś ON w Krynicy już po 6,99 a ten lepszy powyżej 7 zł. 

Na Sądecczyźnie zawsze najbardziej kroili ludzi. Najniższe zarobki a najwyższe ceny paliw. Tankowałem przed chwilą auto żony - Pb 95 na Circle w centrum Bielska - 6,29zł. Diesel na Orlenie 6,59zł. Popołudnie pewnie będą już inne ceny. Chore czasy nastały --> dla mnie monopolista Orlen wykorzystał bezczelnie okazję do łatwego zarobku na poziomie hurtu. I mamy to nieuczciwą konkurencję --> wywindowano cenę hurtową ponad miarę tak aby innym utrudnić sprzedaż, a samemu robimy dobre wrażenie dając najniższe ceny w mieście. Taki to "ludzki pan" Obajtek. UOKiK powinien z marszu interweniować --> Orlen przeniósł swoje zyski na sektor produkcji a w detalu jest w stanie zminimalizować swoje zyski do zera. Działa na szkodę zarówno reszty rynku ale i swoich detalicznych sprzedawców (no chyba że im sprzedaje taniej niż reszcie). Dla mnie skandal, ale czego można się spodziewać po Obajtku i jego mocodawcach? Teraz ludzie mają inne problemy na głowie, więc można bezkarnie kręcić lody i oszukiwać społeczeństwo, że to wojna jest powodem podwyżek.

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tomkly napisał:

Na Sądecczyźnie zawsze najbardziej kroili ludzi. Najniższe zarobki a najwyższe ceny paliw. Tankowałem przed chwilą auto żony - Pb 95 na Circle w centrum Bielska - 6,29zł. Diesel na Orlenie 6,59zł. Popołudnie pewnie będą już inne ceny. Chore czasy nastały --> dla mnie monopolista Orlen wykorzystał bezczelnie okazję do łatwego zarobku na poziomie hurtu. I mamy to nieuczciwą konkurencję --> wywindowano cenę hurtową ponad miarę tak aby innym utrudnić sprzedaż, a samemu robimy dobre wrażenie dając najniższe ceny w mieście. Taki to "ludzki pan" Obajtek. UOKiK powinien z marszu interweniować --> Orlen przeniósł swoje zyski na sektor produkcji a w detalu jest w stanie zminimalizować swoje zyski do zera. Działa na szkodę zarówno reszty rynku ale i swoich detalicznych sprzedawców (no chyba że im sprzedaje taniej niż reszcie). Dla mnie skandal, ale czego można się spodziewać po Obajtku i jego mocodawcach? Teraz ludzie mają inne problemy na głowie, więc można bezkarnie kręcić lody i oszukiwać społeczeństwo, że to wojna jest powodem podwyżek.

By żyło się lepiej….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, .Beata. napisał:

W Zamościu diesla w ogóle ciężko zatankować,  nie wspominając o cenie…

 

50 minut temu, tomkly napisał:

Na Sądecczyźnie zawsze najbardziej kroili ludzi. Najniższe zarobki a najwyższe ceny paliw. Tankowałem przed chwilą auto żony - Pb 95 na Circle w centrum Bielska - 6,29zł. Diesel na Orlenie 6,59zł. Popołudnie pewnie będą już inne ceny. Chore czasy nastały --> dla mnie monopolista Orlen wykorzystał bezczelnie okazję do łatwego zarobku na poziomie hurtu. I mamy to nieuczciwą konkurencję --> wywindowano cenę hurtową ponad miarę tak aby innym utrudnić sprzedaż, a samemu robimy dobre wrażenie dając najniższe ceny w mieście. Taki to "ludzki pan" Obajtek. UOKiK powinien z marszu interweniować --> Orlen przeniósł swoje zyski na sektor produkcji a w detalu jest w stanie zminimalizować swoje zyski do zera. Działa na szkodę zarówno reszty rynku ale i swoich detalicznych sprzedawców (no chyba że im sprzedaje taniej niż reszcie). Dla mnie skandal, ale czego można się spodziewać po Obajtku i jego mocodawcach? Teraz ludzie mają inne problemy na głowie, więc można bezkarnie kręcić lody i oszukiwać społeczeństwo, że to wojna jest powodem podwyżek.

Jak byłem tu 3 tygodnie temu, na stacje przyjeżdżało bardzo dużo Słowaków tankować u nas paliwo. Obecnie nie widziałem na stacji paliw, żadnej rejestracji ze Słowacji. A to my mamy "tarcze" i obniżony VAT do 8% na paliwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, RobertKa napisał:

Jest wojna, trzeba się przyzwyczaić. Od lat tolerujemy nierząd PiSu, cen paliwa też nie zmienimy.

Jesteś pewien ?

Bloomberg: Shell kupuje rosyjską ropę z rekordową zniżką

https://businessinsider.com.pl/gielda/surowce/bloomberg-shell-kupuje-rosyjska-rope-z-rekordowa-znizka/h91lsjf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała nasza gospodarka opiera się na paliwach kopalnych z rosji. Europa jest uzależniona energetycznie. Oby ta wojna spowodowała również zmianę myślenia i zwrot ku zielonej energii. Rosja nawet teraz dostaje 500 mln euro dziennie za paliwa. Wszyscy opłacamy ruskie bydło i zbrodnie putina. Ale możemy nie tankować na shellu czy lukoilu.

Może w końcu dotrze do co niektórych, że nie ma dobrych ruskich. Jest tylko bydło.

Edytowane przez RobertKa
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, JurekByd napisał:

Już jest 43...

W Poznaniu też za diesla minimum 6.95 (Orlen wczoraj wieczorem), ale widziałem też 7,19 na BP.

Ale też EUR było po 4,92 w piątek, CZK po 0,19 - generalnie PLN słabnie  

Edytowane przez brachol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...