Skocz do zawartości

Sytuacja w UA


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Bacek napisał:

To w końcu na siebie czy na neutralność. Już widzę te miny Hitlera i Stalina jak byśmy w 39 ogłosili neutralność. Był by szach mat.

Szach byl 01.09.1939, mat 17.09.1939. W tej grze w szachy Polska procentowo miała najwyższe straty w czasie wojny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grimson napisał:

Szach byl 01.09.1939, mat 17.09.1939. W tej grze w szachy Polska procentowo miała najwyższe straty w czasie wojny.

Cześć

Ciężki temat ze względu na brak dobrych statystyk ale z pewnością najwyższe straty w czasie wojny mieli Żydzi bo chyba należy to rozpatrywać narodowościowo.

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Ciężki temat ze względu na brak dobrych statystyk ale z pewnością najwyższe straty w czasie wojny mieli Żydzi bo chyba należy to rozpatrywać narodowościowo.

Pozdro

Żydzi byli mordowani systemowo przez niemieckie państwo. To nie straty wojenne.🤨

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kuba99 napisał:

Żydzi byli mordowani systemowo przez niemieckie państwo. To nie straty wojenne.🤨

Cześć

Systemowo byli mordowani nie tylko Żydzi ale wszystkie nacje, dlatego tez piszę, ze trudno te straty zdefiniować.

Uważam natomiast, że starty to starty i nie ma co tu rozdzielać, systemowo czy niesystemowo. Wojna to wojna i jakieś regulacje prawne prowadzenia działań wojennych, które przecież powstają już ponad 150 lat są finalnie nie respektowane.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kuba99 napisał:

Niemcy nie prowadziły wojny z Państwem Żydowskim.

Cześć

A co to ma za znaczenie w kwestii mordowania ludzi???

Nie prowadzili wojny to znaczy, że te straty są nieważne, mają mniejszą wagę czy co? Polska przedwojenna była Państwem wielonarodowym i ciężko określić jakie straty związane były z działaniami wojennymi jakie były systemowe i jaki procent mieszkańców kraju został zabity bo mieszkali w Polsce a jaki ze względu na narodowość.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

A co to ma za znaczenie w kwestii mordowania ludzi???

Nie prowadzili wojny to znaczy, że te straty są nieważne, mają mniejszą wagę czy co? Polska przedwojenna była Państwem wielonarodowym i ciężko określić jakie straty związane były z działaniami wojennymi jakie były systemowe i jaki procent mieszkańców kraju został zabity bo mieszkali w Polsce a jaki ze względu na narodowość.

Pozdro

I w taki sposób zostałeś antysemitą.😗

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kuba99 napisał:

I w taki sposób zostałeś antysemitą.😗

Cześć

Z pewnością nie jestem antykimkolwiek. Jedyne czego nie trawię to pisania głupot dotyczących narciarstwa - podobnie zresztą do Ciebie. I tu cieszę się (autentycznie), że przy wielu rozbieżnościach, coś nas zdecydowanie łączy.

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mikoski napisał:

Oglądałem niestety jego prognozy nie są optymistyczne, jego analiza szachisty przewiduje wiele ruchów do przodu 😟

 

 

Cześć

Dokładnie Damian. Ja się na polityce nie znam i raczej jestem ufny, prostolinijny, i wiele rzeczy wydaje mi się czasami niemożliwych. Wiesz niemożliwe, że może być aż takie kurewstwo i za każdym razem okazuje się, że jestem jednak naiwny.

Potrafię myśleć w szerokim zakresie, na tym się znam, ale ten krótki, ludzki mnie czasami przerasta...

Pozdro i już się cieszę na spotkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosja (jako grupa władzy zgromadzona przy Putinie) absolutnie nie przerwie tej wojny, dlaczego? Ponieważ nic nie poszło tak jak zakładali i przerwanie teraz działań, to koniec Rosji jako mocarstwa, przyznaliby światu, że są słabi. Dlatego będą dalej w to brnąć i coraz drastyczniej...Chiny cichy sojusznik Rosji? Nic podobnego, Chiny stoją, patrzą i grają. Słaba Rosja jest im na rękę. Przy okazji obserwują reakcje "zachodu", bo w przyszłości z dużym prawdopodobieństwem mają w planach skok na Tajwan czyli będą mogli się albo rozmyśleć, albo przygotować na działania "reszty świata" po ich obecnym rozpoznaniu. To tak w wielkim skrócie. Dodatkowo w takich sytuacjach jak obecna, zawsze jest ryzyko, że ktoś postawiony pod ścianą, zachowa się nieprzewidywalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Gabrik napisał:

Rosja (jako grupa władzy zgromadzona przy Putinie) absolutnie nie przerwie tej wojny, dlaczego? Ponieważ nic nie poszło tak jak zakładali i przerwanie teraz działań, to koniec Rosji jako mocarstwa, przyznaliby światu, że są słabi. Dlatego będą dalej w to brnąć i coraz drastyczniej...Chiny cichy sojusznik Rosji? Nic podobnego, Chiny stoją, patrzą i grają. Słaba Rosja jest im na rękę. Przy okazji obserwują reakcje "zachodu", bo w przyszłości z dużym prawdopodobieństwem mają w planach skok na Tajwan czyli będą mogli się albo rozmyśleć, albo przygotować na działania "reszty świata" po ich obecnym rozpoznaniu. To tak w wielkim skrócie. Dodatkowo w takich sytuacjach jak obecna, zawsze jest ryzyko, że ktoś postawiony pod ścianą, zachowa się nieprzewidywalnie.

Cześć

No wiesz, przerwie, jeżeli ciśnienie wewnętrzne okaże się zbyt silne i ich zniszczy. Czy to możliwe...

Moim zdaniem nie bardzo.

Chiny mogą na tym wszystkim tylko zyskać a Tajwan jest raczej - w większej skali czasu - małym zyskiem. Mogą zyskać o wiele wiele więcej...

Tylko czy potrafią myśleć za swoje dzieci i wnuki...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

No wiesz, przerwie, jeżeli ciśnienie wewnętrzne okaże się zbyt silne i ich zniszczy. Czy to możliwe...

Moim zdaniem nie bardzo.

Chiny mogą na tym wszystkim tylko zyskać a Tajwan jest raczej - w większej skali czasu - małym zyskiem. Mogą zyskać o wiele wiele więcej...

Tylko czy potrafią myśleć za swoje dzieci i wnuki...

Pozdro

Nad ciśnieniem wew.nauczyli się panować, ale...mogą poświęcić Putina i z 3 generałów aby wyjść z twarzą. Jednak skłaniam się do gorszego scenariusza czyli bez względu na wszystko rozwalić Ukrainę, taka Czeczenia bis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opaleni turyści z Afryki razem z uchodźcami z UA wchodzą do PL. Paliwo na stacjach po 6.5 z tendencja wzrostowa. Drobne firmy zaczynaja upadać z racji braku zleceń/ wstrzymania łańcucha dostaw.

Jak to wszystko jest na rękę naszemu kochanemu rządowi. Maja jedno wytłumaczenie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, moruniek napisał:

Tak trochę dla rozluźnienia atmosfery. Moja rodzina mieszkała w Baranowiczach. Dziadek był oficerem Wojska Polskiego. Jak nazwał swego psa ?  Dla ułatwienia, jakby ktoś go zawołał po imieniu - kulka w łeb. 

grimson

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, grimson napisał:

Opaleni turyści z Afryki razem z uchodźcami z UA wchodzą do PL. Paliwo na stacjach po 6.5 z tendencja wzrostowa. Drobne firmy zaczynaja upadać z racji braku zleceń/ wstrzymania łańcucha dostaw.

Jak to wszystko jest na rękę naszemu kochanemu rządowi. Maja jedno wytłumaczenie…

To 6.50 to już było, aktualnie w Krynicy ON jest po 6.69. Jak przyjechałem w niedzielę było po 5.99, w poniedziałek skoczyło na 6.03, wtorek 6.20, środa 6,39, środa wieczór to już  6,50.  A teraz 6,69. I to wszystko od soboty, to jest w niecały tydzień. Dodam, że tydzień temu tankowałem po 5,28 za litr, ktoś sobie mocno podniósł marżę. Jak dużo, zobaczymy po kwartalnych wynikach Orlenu. 

p.s.

Słupki w sondażach się zgadzają, to przecież najważniejsze. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, moruniek napisał:

To 6.50 to już było, aktualnie w Krynicy ON jest po 6.69. Jak przyjechałem w niedzielę było po 5.99, w poniedziałek skoczyło na 6.03, wtorek 6.20, środa 6,39, środa wieczór to już  6,50.  A teraz 6,69. I to wszystko od soboty, to jest w niecały tydzień. Dodam, że tydzień temu tankowałem po 5,28 za litr, ktoś sobie mocno podniósł marżę. Jak dużo, zobaczymy po kwartalnych wynikach Orlenu. 

p.s.

Słupki w sondażach się zgadzają, to przecież najważniejsze. 

Dokładnie tak. Obajtek wymyśla innym od spekulantów a sam robi dokładnie to samo, tylko na o wiele większą skalę. W cenie paliwa uwzględnia wszystkie, nawet minimalne wahnięcia kursu $ a także wycenia go w oparciu o najwyższą na dany moment cenę ropy na giełdach. Policzyłem i moim zdaniem cena ropy na stacjach powinna być przy obecnych poziomach kursów ropy i dolara na poziomie maks. 6,20zł. Wykorzystali okazję do łatwego zarobku. Jedyne rozwiązanie to ograniczyć do minimum podróże, ja taką decyzję podjąłem i pracuję z domu, do czasu aż nie wróci normalność. Niestety nie każdy ma taką możliwość;-(

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomkly napisał:

Dokładnie tak. Obajtek wymyśla innym od spekulantów a sam robi dokładnie to samo, tylko na o wiele większą skalę. W cenie paliwa uwzględnia wszystkie, nawet minimalne wahnięcia kursu $ a także wycenia go w oparciu o najwyższą na dany moment cenę ropy na giełdach. Policzyłem i moim zdaniem cena ropy na stacjach powinna być przy obecnych poziomach kursów ropy i dolara na poziomie maks. 6,20zł. Wykorzystali okazję do łatwego zarobku. Jedyne rozwiązanie to ograniczyć do minimum podróże, ja taką decyzję podjąłem i pracuję z domu. Do czasu aż nie wróci normalność.

Wystarczy ograniczyć o 10%.🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, moruniek napisał:

To 6.50 to już było, aktualnie w Krynicy ON jest po 6.69. Jak przyjechałem w niedzielę było po 5.99, w poniedziałek skoczyło na 6.03, wtorek 6.20, środa 6,39, środa wieczór to już  6,50.  A teraz 6,69. I to wszystko od soboty, to jest w niecały tydzień. Dodam, że tydzień temu tankowałem po 5,28 za litr, ktoś sobie mocno podniósł marżę. Jak dużo, zobaczymy po kwartalnych wynikach Orlenu. 

p.s.

Słupki w sondażach się zgadzają, to przecież najważniejsze. 

Cześć

Orlen podniósł ceny natychmiast w sposób skandaliczny. W zeszły piątek jechaliśmy do Zwardonia i cena ropy na Orlenie na katowickiej w okolicach Tomaszowa to było 6.50 - aż nie wierzyłem. Tankowałem tego dnia na innej stacji - chyba BP po 5,89.

Ja jeżdżę do pracy na rowerze więc nawet nie wiem po ile jest teraz. No.. wczoraj ruszyłem samochód bo musiałem przewieźć sporo rzeczy, ale nie patrzyłem.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...