Skocz do zawartości

Sytuacja w UA


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Mikoski napisał:

Idę do piwnicy nasmarować narty ,tyle w temacie.

Za mocno się nakręciłem.

Jutro będzie twardo..... 😉

 

Historia pokazała czym się kończy kupowanie na chwilę spokoju

 

Czym zamachy motyką na słońce też. 

Obawiam się że skutkiem ubocznym sytuacji będzie uświadomienie co jest warta Unia. I że 27/1 to nie tylko polska specjalność ( ok niech bedzie 24/4)...  

Edytowane przez mig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2022 o 13:13, mig napisał:

Putin dostał juz  z Polski to co potrzebował: dowolnie wysokie ceny gazu i ropy, zależność energetyczną w ww i dodatkowo na ochotnika w węglu, podwyżkę kosztów produkcji w konkurencyjnych dla siebie energochlonnych działach, wymuszoną przez  pomysły klimatyczne (lobby finansowane bezpośrednio lub posrednio przez Gazprom), do kompletu smiertelnie skłocone społeczeństwo i partie polityczne. Fizyczna interwencja w Pl to byłyby dla Rosji  same kłopoty. W odróżnieniu od Donbasu.  Za (m.in.) polskie pieniadze bedzie mial mozliwosc dalszego grania na bankructwo Ukrainy ( stan "prawie wojny" kosztuje kosmiczne pieniadze a i bez tego UK ledwo zipie) i doprowadzenia do tego że sami zrobią prorosyjski antymajdan...  ( może oprócz zachodniej uk). 

Dodałbym do tego, że nasi sojusznicy, też co nieco, na tej sytuacji ugrają. 

https://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/usa-zatwierdzily-sprzedaz-abramsow-do-polski-co-to-za-czolgi/skv8jgr#slajd-12

Dodam od siebie, że "Czołg jest zasadniczym środkiem prowadzenia walki lądowej, zwłaszcza natarcia". Czy aby na pewno potrzebujemy systemów ofensywnych w pierwszej kolejności ? Czy powinniśmy je kupować teraz, gdy zapewne są "w mocno promocyjnej cenie" i czy musiały kosztować "Przypomnijmy, że wartość całego kontraktu wynosi 23,3 mld zł." ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Mikoski napisał:

Tuwim  tekst do ruskich innych w tym czasie

 

 

Cześć, kiedyś jak jeszcze mieszkałem w blokach, miałem sąsiada na piętrze. Wszyscy na niego mówili "Pułkownik". Jak się okazało, ów "Pułkownik" awansował na generała, był wykładowcą na WAT, coś od strategii, planowania itp.

Kiedyś do mnie przyszedł po prośbie, bym pomógł mu przestawić szafę na inną ścianę w pokoju. Ta od podłogi do sufitu. Stała na 4 nóżkach. Jak się okazało, sufit nico uciekał, szafa się nie mieściła. Stwierdziłem, że trzeba ją nieco skrócić, pomogłem mu położyć na plecach. Powiedziałem, że jak skróci, to żeby po mnie przyszedł, to przestawimy. 

Sąsiada, nie było przez ponad 2 godziny. Już myślałem, że sobie poradził sam. Przychodzi, cały zlany potem, i mówi że już skończył. 

Wchodzę, i nie wiem czy śmiać się czy płakać. Nóżki nietknięte, cała płyta górna, centymetr po centymetrze, ścięta dłutem. Tak z centymetr do dwóch po grubości płyty. 

Można, można. 

W razie, konfliktu zbrojnego, to będą ludzie, planujący, wydający rozkazy. 

I to minie przeraża, obraz tej szafy cały czas mam z tyłu głowy.

  • Like 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, moruniek napisał:

Dodałbym do tego, że nasi sojusznicy, też co nieco, na tej sytuacji ugrają. 

https://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/usa-zatwierdzily-sprzedaz-abramsow-do-polski-co-to-za-czolgi/skv8jgr#slajd-12

Dodam od siebie, że "Czołg jest zasadniczym środkiem prowadzenia walki lądowej, zwłaszcza natarcia". Czy aby na pewno potrzebujemy systemów ofensywnych w pierwszej kolejności ? Czy powinniśmy je kupować teraz, gdy zapewne są "w mocno promocyjnej cenie" i czy musiały kosztować "Przypomnijmy, że wartość całego kontraktu wynosi 23,3 mld zł." ?

 

Zakup Abramsow to dodanie trzeciego rodzaju czołgu do arsenału RP. To tez zaoranie polskiej zbrojeniowki. To także całkowicie nowy rodzaj napędu w pojeździe gąsienicowym. 
 

Czy my to ogarniemy, a w razie awarii- naprawimy? Trzeba było kupić Leopardy które już mamy ogarnięte. Lub w Bumar dalej modernizować T72 do wersji T91 Twardy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak coś mi się wydaje, że czas na zakupy to już był. Teraz pozostaje liczyć na NATO (które zresztą powinno umieścić żołnierzy w swoich państwach członkowskich graniczących z Rosją, Ukrainą i Białorusią.

Rosja przygotowywała się ładne kilka lat do wojny. Nie da się tego zrobić szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, brachol napisał:

Tak coś mi się wydaje, że czas na zakupy to już był. Teraz pozostaje liczyć na NATO (które zresztą powinno umieścić żołnierzy w swoich państwach członkowskich graniczących z Rosją, Ukrainą i Białorusią.

Rosja przygotowywała się ładne kilka lat do wojny. Nie da się tego zrobić szybko.

Zawsze można kupić ręczne wyrzutnie ziemia - powietrze, oraz przeciwpancerne ziemia-ziemia. Wyjdzie taniej i efektywniej niż zakupy maszyn bojowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, moruniek napisał:

Dodałbym do tego, że nasi sojusznicy, też co nieco, na tej sytuacji ugrają. 

https://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/usa-zatwierdzily-sprzedaz-abramsow-do-polski-co-to-za-czolgi/skv8jgr#slajd-12

Dodam od siebie, że "Czołg jest zasadniczym środkiem prowadzenia walki lądowej, zwłaszcza natarcia". Czy aby na pewno potrzebujemy systemów ofensywnych w pierwszej kolejności ? Czy powinniśmy je kupować teraz, gdy zapewne są "w mocno promocyjnej cenie" i czy musiały kosztować "Przypomnijmy, że wartość całego kontraktu wynosi 23,3 mld zł." ?

 

Tyle warte jest 25 000 pocisków Javelin i to po polskiej czyli mocno zawyżonej cenie.  Chyba nawet do tej pory tylu nie wyprodukowano na świecie.

Kaczyński jednak woli kupować medialne tanki i fregaty, chyba planuje nacierać na Moskwę i Kaliningrad.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Spiochu napisał:

Tyle warte jest 25 000 pocisków Javelin i to po polskiej czyli mocno zawyżonej cenie.  Chyba nawet do tej pory tylu nie wyprodukowano na świecie.

Kaczyński jednak woli kupować medialne tanki i fregaty, chyba planuje nacierać na Moskwę i Kaliningrad.

Najlepsza obrona jest atak, wiec zakup Abramsow jest znakomitym pomysłem.

Do tej pory tylko Polacy zdobyli Moskwę, pora pod światłym okiem rzadu powtórzyć to osiągniecie 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Znam sporo Rosjan.To normalni sympatyczni ludzie. Mają wojnę tam gdzie ja i to mówią.

Zwykli ludzie, przyjacielscy, mili...

To tak jak z Niemcami - nie każdy Niemiec to faszysta.

Nie ma co generalizować.

Bzdury, 

tej wojny, żadnej wojny nie można mieć gdzieś - bo wtedy przestaje być człowiekiem. 

I tylko rosjanie, w tym ci mili - muszą i mogą powstrzymać szaleńca. 

Muszą zrobić to czego nie zrobili Niemcy w latach 30 i 40. 

Taka płynie nauka i pamięć z II wojny. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili Ukraińcy próbują powstrzymać tę hordę bydła ze wschodu. Dzięki temu budują swoją państwowość. Kolejnym celem będą państwa tzw. pribałtii, a po nich my. I nie ma co liczyć na na żadnych sojuszników...

Wszyscy ruscy w tej chwili powinni wrócić do domu. W kierunku на хуй

Edytowane przez RobertKa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Znam sporo Rosjan.To normalni sympatyczni ludzie. Mają wojnę tam gdzie ja i to mówią.

Zwykli ludzie, przyjacielscy, mili...

To tak jak z Niemcami - nie każdy Niemiec to faszysta.

Nie ma co generalizować.

Jak z nimi rozmawiasz wydają się sympatyczni i przyjacielscy. Mówią o rosyjskiej duszy i o tym jak w Rosji ciężko żyć, podzielą się z tobą ostatnim kawałkiem chleba, a potem jak dostaną rozkaz, poderżną ci gardło. Mózgi sprane propagandą kremlowską od setek lat.

  • Like 1
  • Thanks 3
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/25/2022 at 2:42 PM, moruniek said:

W razie, konfliktu zbrojnego, to będą ludzie, planujący, wydający rozkazy. 

Też przypomniałam sobie kolegę z Rosji, który w tamtym czasie chodził do szkoły oficerskiej, jeśli skończył w zawodzie to pewnie dowodzi wojskiem. Jedyna nadzieja, że był mądry i zmienił karierę wojskową. 
Był  naszym przewodnikiem po Moskwie, i był  świetnie zorganizowany. 
Były nas 4 osoby, przed wyjściem z autobusu anonsował przystanek wcześniej, żeby się przesunąć do drzwi. 
Przed wejściem do wielopiętrowego domu handlowego,  wyznaczył nam godzinę i miejsce spotkania w razie zagubienia się. 
No i jak na placu czerwonym była gigantyczna kolejka do pierwszego tam McDonalda to z rosyjskim wdziękiem zaanonsował, że zagranicznym gościom należy się wejście bez kolejki. 
Ja cenię Rosjan, a największym poważaniem cieszy się u mnie Dostojewski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Joanna Sm napisał:

Też przypomniałam sobie kolegę z Rosji, który w tamtym czasie chodził do szkoły oficerskiej, jeśli skończył w zawodzie to pewnie dowodzi wojskiem. Jedyna nadzieja, że był mądry i zmienił karierę wojskową. 
Był  naszym przewodnikiem po Moskwie, i był  świetnie zorganizowany. 
Były nas 4 osoby, przed wyjściem z autobusu anonsował przystanek wcześniej, żeby się przesunąć do drzwi. 
Przed wejściem do wielopiętrowego domu handlowego,  wyznaczył nam godzinę i miejsce spotkania w razie zagubienia się. 
No i jak na placu czerwonym była gigantyczna kolejka do pierwszego tam McDonalda to z rosyjskim wdziękiem zaanonsował, że zagranicznym gościom należy się wejście bez kolejki. 
Ja cenię Rosjan, a największym poważaniem cieszy się u mnie Dostojewski. 

Cześć

Joasiu, jaki Dostojewski, jaki Mendelejew, jaki Sacharow, jaki Landau czy inny Sołżenicyn - mózgi sprane propagandą od setek lat. Czytaj jak "mądrzy" koledzy piszą... 😉

 

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, RobertKa napisał:

Mitek jak zawsze swoje mądrości, jpdl, spec od wszystkiego- nart, rajdów, alpinistyki no i oczywiście stosunków międzynarodowych.

Chociaż w takiej chwili przestałbyś kpić i pierdolić swoje farmazony.

Jego mili znajomi Rosjanie mają wojnę tam gdzie i on (domyślam się że w dupie), gdyby jej tam nie mieli, to może by nie mieli za przywódcę psychopatę i zbrodniarza wojennego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...