Skocz do zawartości

Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj ruszył wyciąg Wierchomla I z trasą po stronie Wierchomli. Otwarcie bardzo na siłe. Dzień wcześniej jeszcze trawa w górnych odcinkach trasy. Stok na górze naśnieżony wąsko tak żeby ratrak się zmieścił. Z wyczytanych komentarzy - wiele kamieni, co mnie nie dziwi. Zawsze otwierają sezon gdy jeszcze stok nie jest dobrze naśnieżony. 

Dzisiaj obsuwa z otwarciem o kilka godzin... powodem awaria wyciągu. Działał z 2 godziny i znowu stoi. Ludzi wywożą na górę ratrakiem. (zdjęcia poniżej)

 

Jeśli zaplanowane sylwestrowe szusowanie (od 19 do 3 w nocy) ma się odbyć przy transporcie ratrakiem to życzę powodzenia... Wstawieni narciarze sylwestrowicze mają dużą szanse na fiknięcie prosto na gąsienice.

Załączone miniatury

  • wiercho 31.12 awaria.jpg
  • wiercho 31.12 awaria2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem teraz na sylwestra w okolicach i jezdzilismy na Wierchomli, troche szkoda ze wyjazd nie odbyl sie 5 dni pozniej bo teraz wyglada to naprawde ciekawie (otwarty snowpark, duzo sniegu na glownych trasach). Polecam kazdemu ten stok, zdecydowanie bardziej niz Jaworzynę (płaski odcinek na srodku glownej trasy, kolejki jak stąd do tamtąd). Bardzo klimatyczna stacja, zaluje jedynie ze nie posypało śniegu na ten okres noworoczny bo byłoby w ogóle pięknie. A jak już bedziecie to zjedzcie pizze w pizzerii na dole, też na wypasie.

Reklama dźwignią handlu :D


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Jeżdżę do Dwóch Dolin od lat, ale w tym roku zauważyłem z wielkim niepokojem spadek jakości tej stacji narciarskiej. Stoki naśnieżone, wyciągi otwarte ale, .... Brak działających zegarów przy dolnych stacjach kolejki (Szczawnik I i II, Frycek, Płatek) które kiedyś były czynne i w miarę dokładnie pokazywały godzinę. Niby bzdura ale przy karnecie czasowym sprawdzanie czasu na komórce przy sporym mrozie to już dyskomfort. Poza tym z czynnych na stoku 4 barów pozostał tylko jeden w połowie Wierchomli. Tych przy dolnych stacjach kolejki nie liczę. I jeszcze ceny które i tak są wysokie, ale w poprzednich latach można było liczyć na zniżkę przy zakupie karnetu on line w tym roku tego nie ma. Szkoda, dla kilku osobowej rodziny to była oszczędność nie do pogardzenia. Reasumując, szkoda że tak fajny ośrodek podupada. Bardzo go lubię i uważam za jeden z lepszych w Polsce, tylko o szczegóły należy tez zadbać.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Nie lubię pisać negatywnych opinii o ośrodkach które lubię, ale w Dwóch Dolinach co rok jest gorzej. Obecnie włodarze Stacji postarali sie o nie uruchomienie trzech fajnych tras narciarskich, czyli; Frycka, Płatka (służy tylko jako pełen kamieni łącznik) i Toczka. Jaka jest tego przyczyna tylko oni sami wiedzą, bo nikt z obsługi nie udzielił mi żadnej sensownej odpowiedzi. Brak od poprzedniego sezonu baru na polanie Szczawnika, zrekompensowali w tym roku zamknięciem chatki na szczycie Wierchomli (brawo, niech będzie po równo),  do tego z rozlatującymi sie ławkami na których można połamać nogi. Pewnie ktoś powie marudzę, ale przecież zostałem przyzwyczajony do lepszych warunków. Otwartych wszystkich tras, szerokiego zjazdu po stronie Szczawnika, baru w którym można napić się herbaty i czynnych wyciągów za takie same pieniądze za jakie kupowałem karnety w poprzednich sezonach. Więcej kupowałem je taniej, ponieważ była możliwość zakupu przez internet ze zniżką. Dwie Doliny pomału stają się skansenem, może właściciele popatrzą chociażby na Słotwiny w Krynicy. Naprawdę da się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię pisać negatywnych opinii o ośrodkach które lubię, ale w Dwóch Dolinach co rok jest gorzej. Obecnie włodarze Stacji postarali sie o nie uruchomienie trzech fajnych tras narciarskich, czyli; Frycka, Płatka (służy tylko jako pełen kamieni łącznik) i Toczka.

A jak wygląda naśnieżenie czynnych tras? Chciałem się tam wybrać w przyszłym tygodniu bo ceny trochę spadają od poniedziałku, ale faktycznie bez tych 3 nieczynnych tras jest dość kiepsko.
Pewnie jednak wybiorę inną stację z lepszym stokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda naśnieżenie czynnych tras? Chciałem się tam wybrać w przyszłym tygodniu bo ceny trochę spadają od poniedziałku, ale faktycznie bez tych 3 nieczynnych tras jest dość kiepsko.
Pewnie jednak wybiorę inną stację z lepszym stokiem.

Reszta tras jest utrzymana w bardzo dobrym stanie. Naprawdę polecam Dwie Doliny, poza wspomnianymi wcześniej przeze mnie niedociągnięciami  warunki były dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja tez dodam swoje trzy grosze Tak jak wspomniał Robert główna trasa jak i Polanki były przygotowane b dobrze ale już Płatek na którym było mnóstwo kamieni i służący za dojazd do orczyka na Frycku który z kolei nadawał się do jazdy tylko dla freeraidowcow lub snowbordzistow to naprawdę dziadostwo ze strony właścicieli . Jednak największym przegięciem były ceny w przystokowej jadłodajni gdzie za trzy zupy {bodajże dwie pomidorowe i rosół }zapłaciłem 42 zł. no k....a u Gesslerowej bym taniej zapłacił ,jeden oscypek z zurawinka to koszt 11 zł ,udko z kurczaka bez niczego to koszt 16 zł i najlepszy numer,  zawsze kupowałem w szałasie pośrodku trasy szarlotke z kawa i w dni powszednie to był koszt 16 zł { kawa 9 zł a ciasto 7 zł } a od piątku i do końca weekendu to już koszt 19 zł { szarlotka na weekendzie drożała o 3 zł} no i oczywiście uroki prawie 15 minutowej jazdy krzesłem na gore i to pie.....cie krzesłem przy wsiadaniu i już wiem ze żyje BRAK MOŻLIWOŚCI PŁACENIA KARTA ZA KARNETY  A teraz trochę pozytywów największym plusem są chyba ludzie którzy tam pracują, od pani w kasie przez chłopaków w wypożyczalni a skończywszy na pani z recepcji  Rozumiem ze powyższe bierze się z braku konkurencji ale tak dalej to się długo się nie pojedzie a szkoda bo to naprawdę fajna miejscówka Pozdrawiam   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy kolejne dwa wyciągi (Frycek, Płatek) wypadły z repertuaru? Tam nie będzie po co jechać. Staja się zwija :(

 

https://www.wierchom...wyciagi-i-trasy

Tak, ogłosili to przed sezonem. 

W zeszłym sezonie też nie działały. Jeśli nikt tej stacji nie przejmie to będzie coraz gorzej, szkoda bo klimat miejsca fajny.

Ostatnio tam byłem na początku marca 2017 jak jeszcze wszystko działało. Nie sądziłem, że będzie to ostatni wyjazd tam, przynajmniej na kilka lat, aż coś się nie poprawi.  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Obiecane więcej zdjęć, z jakże kiedyś fajnego projektu Dwóch Dolin. Ten projekt miał wszystko by wypalić, wystarczyło trochę go doinwestować, pielęgnować, dodać rowery latem i naprawdę byłby kurą znoszącą złote jaja. A tak został ogryzek, sukcesywnie jeszcze odchudzany.

Widać wyciąg. Jakby jeździł latem odrobinę szybciej (chyba że to złudzenie)

   DSC-4102.jpg

To krzesło już swoje lata ma.

DSC-4104.jpg

Tu widok na stok.

DSC-4116.jpg

Tu mapa, tyle lub jeszcze mniej zostało z tak fajnego projektu. Może jeszcze kiedyś ?

DSC-4107.jpg

Na górze w barze, stojaki czekają na narty.

DSC-4125.jpg

Łąki skoszone, trochę śniegu i można jechać.

 DSC-4127.jpg

Infrastruktura czeka w gotowości na porozumienia w sprawie gruntów.

DSC-4152.jpg

Jest tam widokowo.

DSC-4151.jpg

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Szczawnik, coś drgnęło, ale dla mnie to raczej pieśń przyszłości. W artykule mowa o konieczności budowy nowego wyciągu.  Pytanie też, jak zmiany właścicielskie wpłyną docelowo na funkcjonowanie Dwóch Dolin ? Dla mnie osobno funkcjonujący Szczawnik i Wierchomla, bez połączenia, bez sensu.

" Zardzewiały sprzęt nie nadaje się raczej do użytku, dlatego też modernizacja stacji narciarskiej nie mogłaby się się udać.

Jak tłumaczył burmistrz jego zdaniem konieczne byłoby wybudowanie nowego wyciągu."

https://gazetakrakowska.pl/muszyna-po-latach-odzyskala-dostep-do-stacji-narciarskiej-w-szczawniku-chca-dac-drugie-zycie-atrakcji-ktora-przyciagnie/ar/c7-16825703

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...