Skocz do zawartości

Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

W 2 Dolinach póki co należy bardzo uważać na "informacje" od pracowników jednej stacji na temat wyciągów funkcjonujących (bądź nie) w sąsiedniej dolinie.
Nas w grudniu ubiegłego roku "Panowie Wyciągowi" z Szczawnika tak wykierowali do Wierchomli, że zjechalismy do nieczynnego wyciągu Frycek i musielimy się przebijać do głównych krzesełek na Wierchomli przez las, potok itd.
(miłe to to nie było bo szybkimi krokami zbliżał się wieczór).
Sam stok w Szczawniku moim zdaniem jest lepszy niż w Wierchomli, ale daleko mu do pobliskiej Jaworzyny Krynickiej.
Pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam bardzo blisko od tego wyciągu z racji tego jestem częstym bywalcem, powiem jednak szczerze ze sam stok jak i cały ośrodek nie umywa się do Jaworzyny. Również ciosem poniżej pasa, moim zdaniem, jest reklamowanie Dwóch Dolin jako jednego ośrodka co jest oczywistym kłamstwem i wyciąganiem pieniędzy - takich rzeczy nie powinno się robić, ludzie przyjeżdżają setki kilometrów zachęceni sprytnie skonstruowaną mapka na stronie www a na miejscu - rozczarowanie. Wstyd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

koledzy a oni coś zainwestowali aby połączyć by z byta nie chodzić w stronę Muszyny?? bo jak nic nie zrobili to kicha nadal


Nic nie zrobili, gdzieś wyczytałem, że ten sezon nie będą inwestować bo niby kryzys i chcą zobaczyć jak zeszłoroczna inwestycja ( szczawnik) zostanie "przyjęta" przez narciarzy... cokolwiek to oznacza... tzn. wiemy co oznacza - trzeba wydoić narciarzy, i niech dymają dalej w butach narciarskich, kilkaset metrów z nartami pod górę skoro im się marzy jazda po dwóch dolinach a nie jednej :]. nieładnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech dymają dalej w butach narciarskich, kilkaset metrów z nartami pod górę skoro im się marzy jazda po dwóch dolinach a nie jednej :]. nieładnie...


Przesadzasz z tymi kilkuset metrami. Tam jest mniej niz 100 m z górnej stacji wyciągu Frycek górnej stacji wyciągu Szczawnik II. Czego tam bardziej brakuje to gastronomii od strony Szczawnika (bo obecny namiot gastronomiczny to porażka).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz z tymi kilkuset metrami. Tam jest mniej niz 100 m z górnej stacji wyciągu Frycek górnej stacji wyciągu Szczawnik II. Czego tam bardziej brakuje to gastronomii od strony Szczawnika (bo obecny namiot gastronomiczny to porażka).


Kolego wejdź na google maps wpisz szczawnik, znajdź wyciąg na zdjęciach satelitarnych i okaże się że jest 400m...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Chyba coś drgnęło w sprawie połączenia 2 dolin, oto cytat ze strony ośrodka Szczawnik-Muszyna. Ciekaw jestem gdzie te nowe wyciągi-łączniki będą, bo na mapach jeszcze ich nie nanieśli. Może ktoś z miejscowych podskoczy i oceni funkcjonalność ?
pozdrawiam

cytat:
" Bardzo dobre warunki !
od dzisiaj czynne Polanki, Szczawnik II, a jutro otwarcie nowego wyciągu - Ryczek łącznik !


W sobotę otwarcie nowego wyciągu Ryczek łącznik !!!
Będą czynne wyciągi: Stonoga, Szczawnik I, Wierchomla I - 9.00-19.00
Szczawnik II 9.00-18.30
Polanki, Żółwik, Płatek, Frycek, Ryczek jeżdżą 9.00-15.30 (w tych godzinach można swobodnie przemieszczać się na nartach z Wierchomli do Szczawnika i odwrotnie).
Bardzo dobre warunki narciarskie Zapraszamy na narty do Dwóch Dolin !!!"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też ciekawi, jak tam warunki narciarskie i reklamowane nowe połączenie tych dwóch dolin (wyciąg Ryczek)? Czy ktoś wie, w którym dokładnie miejscu jest ten Ryczek? Czy w sezonie feryjnym jest w Dwóch Dolinach dużo narciarzy i czy długo się czeka do wyciągu? Może ktoś zna też fajną kwaterkę w pobliżu wyciągów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, przyznam się bez bicia, że jeszcze w Wierchomli nie byłem, a o przejściu na pieszo do Szczawnika II jedynie czytałem tu na forum. Koledzy pisali, że trzeba 500-700m iść co nie dla wszystkich może być przyjemne. Tak czy inaczej temat podejścia już nieaktualny rozumiem, więc ewentualnie do zobaczenia. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Będę tam rodzinnie w przyszłym tygodniu, planuję pobyt od poniedziałku do piątku, a jak wyjdzie to zobaczymy. Trochę się obawiam tego ocieplenia i nie wiem czy nam ono nie pokrzyżuje planów, ale jestem dobrej myśli. Po przyjeździe obowiązkowo zdam relację. pozdrawiam ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Wierchomli od poniedziałku do piątku, pojechaliśmy z pewnymi obawami o warunki, ale zupełnie niepotrzebnie. W poniedziałek po południu było pochmurno, ale w pozostałe dni po prostu rewelacyjnie. Słoneczko i wspaniała pogoda, oczywiście miało to spory wpływ na warunki, ale od 9-tej do 12-13-tej śnieg był zmrożony i w miarę twardy i można było poszaleć. Wszystkie trasy od rana bardzo dobrze przygotowane, dopiero w piątek pojawiły się pierwsze przetarcia, ale raczej z boku trasy. Nie polecam jedynie jazdy w taką wiosenną pogodę po drugiej stronie w Szczawniku, to południowy stok więc momentalnie rozmięka. Po południu na wszystkich trasach jest miękko a dół głównej trasy pod krzesełkiem potężnie zmuldzony, ale to chyba normalne w taką pogodę. Generalnie polecam Dwie Doliny i na pewno tam jeszcze wrócę, tym razem w bardziej zimowe warunki. pozdrawiam ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Wszedłem sobie dziś na stronkę stacji i zaskoczył mnie nowy cennik na sezon 2010/2011. Raz, że już jest dostępny, dwa, że nareszcie wprowadzili karnety dla dzieci do 12 lat i seniorów powyżej 60. Co prawda różnic zbyt wielkich nie ma, ale jak widać stacja wsłuchuje się w głosy narciarzy i jakoś reaguje. tutaj link do cennika http://www.wierchoml...passow.html,259
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Planuję wyjazd do Dwóch Dolin w terminie 8-15 stycznia 2011 r., czyli prawie po wolnym 6 stycznia, a jeszcze przed feriami zimowymi. Czy ktoś może mi powiedzieć - na podst. doświadczenia z poprzednich lat - czy w tym czasie jest tłoczno na tym stoku? I czy ktoś ma namiar na miłą, sprawdzoną kwaterkę blisko wyciągów w Szczawniku lub w Wierchomlii?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...