Skocz do zawartości

Śnieżnica - Kasina Wielka


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś pomimo piątku / a może dlatego, że piątek - początek ferii kolejnych województw/  na stoku było sporo ludzi. Stok ok. 11 -12  już podniszczony /muldy, lód i kopy śniegu z armatek. Wyciąg w porównaniu sprzed 2 tygodni przyspieszył i jechał ok. 5-6 minut. Natomiast na górze BRAK zupełnie "strefy relaksu" - nie ma ławek, leżaków knajpka zamknięta - NIECIEKAWIE TO WYGLĄDA,  a pogoda super, bo dużo słońca dziś było.  

zatem, dobrze mi sie wydawało, że jeździ szybciej,  ;) choć z ta prędkościa w Polsce to jest śmieszna sprawa, bo jak jest malo osób to zwalniają krzesło i  ....  njaczesciej tłumacza to wiatrem, co ciekawe zaobserwujcie kiedys jak jest full kolejka ;) to choćby nie wiem jak wiało to krzesło jedzie szybko ;)  rok temu zciołem sie z obsługa w Wierchomli, mówie Panie ja tu zostaje na mrozie jak jest mniej ludzi a Wy zwalniacie ...  a ja chce sie wyjezdzic bez tłoku to sie nie da bo znow krzeslo idzie wolniej .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dodane grafiki

Nie chcę zakładać nowego Tematu - może admin nie usunie - Dziś zdradziłem Kasinę SKI na rzecz Szklanej Góry w Harbutowicach. Byłem tu pierwszy raz. Moje wrażenia - pomimo ferii i dużej ilości aut na parkingach, na stoku luźno i przede wszystkim przez cały mój pobyt /2 godz/ b.db. warunki śniegowe. Nie było muld ani lodu. 2/3 stoku fajna jazda, sam dół już trochę wolniej. Przed godz. 12.00 kilka minut kolejki do krzesła, wcześniej  bez kolejek. No i blisko z Krakowa, ok. 30 km.  sg2.jpg

Załączone miniatury

  • park sg.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatem, dobrze mi sie wydawało, że jeździ szybciej,   ;) choć z ta prędkościa w Polsce to jest śmieszna sprawa, bo jak jest malo osób to zwalniają krzesło i  ....  njaczesciej tłumacza to wiatrem, co ciekawe zaobserwujcie kiedys jak jest full kolejka ;) to choćby nie wiem jak wiało to krzesło jedzie szybko ;)  rok temu zciołem sie z obsługa w Wierchomli, mówie Panie ja tu zostaje na mrozie jak jest mniej ludzi a Wy zwalniacie ...  a ja chce sie wyjezdzic bez tłoku to sie nie da bo znow krzeslo idzie wolniej .... 

Cześć

Z czystej ciekawości - po co mieliby zwalniać?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego Tematu - może admin nie usunie - Dziś zdradziłem Kasinę SKI na rzecz Szklanej Góry w Harbutowicach. Byłem tu pierwszy raz. Moje wrażenia - pomimo ferii i dużej ilości aut na parkingach, na stoku luźno i przede wszystkim przez cały mój pobyt /2 godz/ b.db. warunki śniegowe. Nie było muld ani lodu. 2/3 stoku fajna jazda, sam dół już trochę wolniej. Przed godz. 12.00 kilka minut kolejki do krzesła, wcześniej  bez kolejek. No i blisko z Krakowa, ok. 30 km.  attachicon.gifsg2.jpg

bylem tam, hmmmmm stok o mmniejszym nachyleniu niz w Kasinie to i muldy mniejsze ... i dosć szybko robi się szeroki więc to tez ludzi rozklada ,,,

mam w przygotowaniu filmik to niebawem wrzuce do obadania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem tam, hmmmmm stok o mmniejszym nachyleniu niz w Kasinie to i muldy mniejsze ... i dosć szybko robi się szeroki więc to tez ludzi rozklada ,,,

mam w przygotowaniu filmik to niebawem wrzuce do obadania ;)

Też krótko filmowałem jadąc krzesłem na górę oraz  jadąc  w dół /na nartach oczywiście/. Nie wykluczone, że gdzieś filmik wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Wracając do Kasiny...  byłem z dwa tygodnie temu na wieczornej jeździe w sobotę na 18-tą,było pełne obłożenie nowej kolei,kolejka,wszystkie krzesła pełne,na stoku KATASTROFA poprostu,w takim tłoku jeździłem chyba tylko raz kiedyś w Białce trwało to do ok.20-tej ,później już zaczęło się luzować i można było swobodniej jeździć Ta jedna trasa to za mało na pełne obłożenie.  

  Ale byłem też dzisiaj do południa i jazda bajka :) nie bylo tłoku,fajna szybka kanapa,obiektywnie jest na plus,trzeba tylko odpowiednio dobierać porę do jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Wracając do Kasiny...  byłem z dwa tygodnie temu na wieczornej jeździe w sobotę na 18-tą,było pełne obłożenie nowej kolei,kolejka,wszystkie krzesła pełne,na stoku KATASTROFA poprostu,w takim tłoku jeździłem chyba tylko raz kiedyś w Białce trwało to do ok.20-tej ,później już zaczęło się luzować i można było swobodniej jeździć Ta jedna trasa to za mało na pełne obłożenie.  

  Ale byłem też dzisiaj do południa i jazda bajka :) nie bylo tłoku,fajna szybka kanapa,obiektywnie jest na plus,trzeba tylko odpowiednio dobierać porę do jazdy.

Cześć

Będą niespodzianki w Kasinie, będzie luźniej gdzieś za dwa, trzy lata. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Będą niespodzianki w Kasinie, będzie luźniej gdzieś za dwa, trzy lata. Pozdro

 

Na jakiej podstawie tak sądzisz ? Może być zdecydowanie odwrotnie.

Cześć

Ja nie sądzę, ja wiem. ;)

 

A co do Waszych dywagacji o szybkości wyciągów to zbadałem sprawę u źródeł i wyjaśnię w nowym temacie.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Będą niespodzianki w Kasinie, będzie luźniej gdzieś za dwa, trzy lata. Pozdro

 

  Cześć. Widzę że masz jakieś nieoficjalne informacje,pewnie z 'pierwszej ręki' :) 

Po tajemniczych wpisać wiać że chyba się nimi nie podzielisz w szerszym gronie :D  Poczekamy,zobaczymy,po frekwencji widać że opłaci się tam zainwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Cześć. Widzę że masz jakieś nieoficjalne informacje,pewnie z 'pierwszej ręki' :)

Po tajemniczych wpisać wiać że chyba się nimi nie podzielisz w szerszym gronie :D  Poczekamy,zobaczymy,po frekwencji widać że opłaci się tam zainwestować.

nowy wlasciciel Kasiny majętny (20 na liście ;), bylem tez na Słotwinach, ma robic gondole łączącą stoki Słotwin z Jaworzyną .... więc snując domysły na Śnieżnicy pewnie też coś zrobia, np. nowe trasy .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Coraz więcej negatywnych komentarzy i opinii na temat funkcjonowania/warunków śniegowych/cen itp. w Kasina Ski -

cytat z FB - ... " SZALONE PONIEDZIAŁKI to TERAZ PORAŻKA,oszukaliscie ludzi,wcześniej było lepiej,ale rozumie że mało opłacalne wiec już do was mi nie podrodze dziekuje !!!

 

Rozumiem , że chodzi o szalony poniedziałek na nieprzygotowanej trasie. - oto inny wpis.

 

A mój wpis nt. info zasłyszanego od instruktora narciarskiego /w tym sezonie doszło już do 50 wypadków na stoku / - ZOSTAŁ USUNIĘTY !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Widać nic nie tracę że nie mam fejsa :P   A czyja to wina że wypadków jest więcej,właściciela?? Wszędzie trąbią że ogólnie jest rekordowa ilość wypadków na stokach,ale pewnie dlatego że jest normalna zima,wszystkie stoki działają, po prostu jest 'klimat' na jazdę i jeżdżą wszyscy co umieją wpiąć narty,niekoniecznie jeźdźić ;)   Byłem tam kilka razy,ceny jak prawie wszędzie,a to że czasem tłok to już trzeba wybierać odpowiednią porę. Raz nawet wzywałem tam ratownika do wypadku,a było wtedy bardzo luźno na stoku,więc czyja wina..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 9 miesięcy temu...

Kasina sezon zaczyna, czas na białą jazdę!

Z przyjemnością informujemy, iż nasze intensywne starania nad tym, aby sezon narciarski rozpoczął się u nas w jak najlepszych warunkach przyniosły efekty! Śmiało możecie zapakować narty lub snowboard do samochodu i przyjechać do nas!

Jesteśmy gotowi i zaczynamy. Zapraszamy Was do naszego ośrodka Kasina Ski już jutro (w sobotę 1 grudnia) w godzinach 10.00-22.00. Będzie to okazja, by po raz pierwszy w tym sezonie przypiąć narty na naszym stoku.

Harmonogram i godziny otwarcia w najbliższych dniach:

  • 1 grudnia (sobota) od 10.00-22.00 z przerwa na ratrakowanie (16.00-18.00)
  • 2 grudnia (niedziela) – od 8.00-22.00 z przerwa na ratrakowanie (16.00-18.00)
  • 3-7 grudnia (poniedziałek-piątek) TYLKO jazda wieczorna (18.00-22.00)
  • 8-9 grudnia (sobota-niedziela) 8.00-22.00 z przerwą na ratrakowanie (16.00-18.00)

Skrócenie godzin pracy w nadchodzącym tygodniu spowodowane jest bardzo niekorzystnymi prognozami pogody.

Zrzut ekranu (3170).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dawno tu wpisu nie było. Dzisiaj od rana kilka godzin. O 8 jeszcze pusto i nawet ze 2 h było dość luźno. Potem po śniadanku towarzystwo się zagęściło. Zrobiłem przerwę na kawę, ranna zmiana znikła i jeszcze 1,5 h już w dość sypkim śniegu i odsypach, w sumie też fajna zabawa. Jednak już było gęsto i oczy na około głowy trzeba było mieć. Co optymistyczne, bardzo dużo pracy mieli instruktorzy. Naród się szkoli.

Przy okazji po ocenie zjazdów w Kasinie i Myślenicach wyszło, że nachylenie niewiele się różni. Myślenice uważane za dużo trudniejsze. Może odpowiada za to ostatnie 100 m dość płaskie, co fałszuje odczyt. 

IMG20220206082805.jpg

Screenshot_2022-02-06-15-26-52-32_3bb53944894d9646ec5754b62cc2584b.jpg

Screenshot_2022-02-06-15-25-58-06_3bb53944894d9646ec5754b62cc2584b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...