Skocz do zawartości

Śnieżnica - Kasina Wielka


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chłop inwestuje, zadłuża się banku i totalny brak wdzięczności ze strony mieszkańców Bieżanowa, czy Wieliczki. Mają taki stok pod nosem. Jeździć w dzień powszedni, poza sezonem. Przecież nie wróci do agregatu i  orczyka dwuosobowego...Dlatego już od dawna tu nie jeżdżę. Zresztą niedługo(ponoć) ma tu zatrzymywać się pociąg relacji Kraków-Zakopane. Więc to zwiększy w przyszłości frekwencję na stoku. 

 

Pozdrawiam

Cześć

Napiszę do Tomka, że inwestowanie w cokolwiek na Kasinie to głupota. Może odpuszczą. W każdym razie postaram się.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dodane grafiki

Witam

 

Chłop inwestuje, zadłuża się banku i totalny brak wdzięczności ze strony mieszkańców Bieżanowa, czy Wieliczki. Mają taki stok pod nosem. Jeździć w dzień powszedni, poza sezonem. Przecież nie wróci do agregatu i  orczyka dwuosobowego...Dlatego już od dawna tu nie jeżdżę. Zresztą niedługo(ponoć) ma tu zatrzymywać się pociąg relacji Kraków-Zakopane. Więc to zwiększy w przyszłości frekwencję na stoku. 

 

Pozdrawiam

I co mamy go z tego tytułu po nogach całować? Każdy jeździ wtedy kiedy MOŻE, czyli zazwyczaj w weekendy albo popołudniami Choćbyś nie wiem jak zaklinał rzeczywistość ten stok nie pomieści tylu narciarzy ile może wywieźć taka kolejka. Sądzę, ze zrobi się bardzo niebezpiecznie bo nie brakuje wariatów, którzy muszą zjechać najszybciej za wszelką cenę, choćby mieli wszystkich po drodze pozabijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co mamy go z tego tytułu po nogach całować? Każdy jeździ wtedy kiedy MOŻE, czyli zazwyczaj w weekendy albo popołudniami Choćbyś nie wiem jak zaklinał rzeczywistość ten stok nie pomieści tylu narciarzy ile może wywieźć taka kolejka. Sądzę, ze zrobi się bardzo niebezpiecznie bo nie brakuje wariatów, którzy muszą zjechać najszybciej za wszelką cenę, choćby mieli wszystkich po drodze pozabijać.

Witam 

 

 

I co mamy go z tego tytułu po nogach całować? Każdy jeździ wtedy kiedy MOŻE, czyli zazwyczaj w weekendy albo popołudniami Choćbyś nie wiem jak zaklinał rzeczywistość ten stok nie pomieści tylu narciarzy ile może wywieźć taka kolejka. Sądzę, ze zrobi się bardzo niebezpiecznie bo nie brakuje wariatów, którzy muszą zjechać najszybciej za wszelką cenę, choćby mieli wszystkich po drodze pozabijać.

Witam

 

Poprawię się! Bo nie każdy, kto mnie czyta - jak mawiają Rosjanie- aluzju poniał. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Napiszę do Tomka, że inwestowanie w cokolwiek na Kasinie to głupota. Może odpuszczą. W każdym razie postaram się.

Pozdrowienia

Skoro ktoś wykłada pieniądze na taką inwestycję to chyba ma inne zdanie :)

Słyszałem plotki, że właściciel chciał poszerzyć stok, szczególnie na dole ale nie może się dogadać z właścicielem działki.

Po wymianie wyciągu będzie trochę więcej miejsca na dole bo sterówka będzie przy karczmie, niby nie dużo ale zawsze coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Sam tez uważam budowanie nad przepustowych kolei z głupotę. Tutaj jednak jest to początek dłuższego [procesu modernizacyjnego. Wiem, że poszerzenie i modernizacja tras to jedne z podstawowych celów nowych właścicieli. Znając inwestora gdyby tylko mogli to zmodyfikowali by trasy. Niestety e tej chwili jest to niemożliwe ze względów od inwestora niezależnych. Nowa kolej jest jednym z elementów modernizacji. Nowa i nowoczesna będzie cała górna stacja z bogata infrastrukturą gastronomiczno-narciarską.

Jako światełko w tunelu można potraktować wieść, że przy okazji budowy kolei zrobione będzie "co się da" przy tzw. czerwonej trasie pod wyciągiem. Nowa kolej będzie miała znacznie mniej słupów więc ten kawałek będzie przestronniejszy.

Do tego modernizacja zakłada przystosowanie całości infrastruktury dla rowerzystów.

Zobaczymy jak będzie to wyglądało w praniu.

Tutaj troszkę szerzej jest:

http://www.skionline...newsy,7108.html

 

Pozdrowienia
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz,  zaraz. Bo rośnie tu jakiś wypaczony obraz Kasiny.

To bardzo fajny stok a właściciele są jak najbardziej na miejscu.

Bardzo przyjemna, naśnieżana i oświetlona górka z przerwą w połowie dnia na ratrakowanie ( nie oceniam sensu tego zabiegu) i bardzo dobrą obsługą.

Pomijając relatywnie wąski górny odcinek który jest dość szybko rozjeżdżany,  nie specjalnie jest się do czego przyczepić.

Z drugiej strony odrobina muldek nikomu nie powinna przeszkadzać.

Reszta jest raczej zawsze gładka i nie zatłoczona.

Unikalną zaletą jest 8:00 jako godzina otwarcia.

Ostre przypały jadą przed robotą na dwie godziny i dzień  do wieczora jest już piękny :)

Można w mojej stopce zobaczyć jak "obciążony" jest stok w sobotę.

Data i godzina na filmie.

 

 

Trochę sam dołożyłem bo napisałem , że wolę Myślenice ponieważ mają lepszy dojazd z Krakowa i trochę bardziej stromą  trasę co jak się okazuje jest dla większości wadą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 Orientuje się ktoś czy ta nowa kolejka już jeździ? na stronie widać tylko działające armatki,żadnego info o otwarciu,a jutro ma być impreza sylwestrowa..

Grudzień ma 31 dni, a nie 30 ;)

A tak przy okazji, zastanawialiście się gdzie się podziała kolejka ze Śnieżnicy? Byłem ostatnio na Czarnym Groniu, jeździłem tą nową kolejką i mam nieodparte wrażenie, że to jest ta zdemontowana ze Śnieżnicy. W końcu właściciel ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Orientuje się ktoś czy ta nowa kolejka już jeździ? na stronie widać tylko działające armatki,żadnego info o otwarciu,a jutro ma być impreza sylwestrowa..

Zaglądaj na FB, tam jest więcej info niż na stronie !!. Kamerka przy dolnej stacji pokazuje stan aktualny, górna jeszcze nie aktywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chyba w tym sezonie nie pojeździmy czerwoną pod wyciągiem,bo im się ratraki nie mieszczą między nowymi słupami a lasem :o .

Ale ....mają wycinać i poszerzać...więc może w przyszłym roku ???

Byłem dzisiaj,warunki super,ludu znośnie...3 godzinki 24 zjazdy i do domu :D :D

W łikend nie warto,ciasno jak diabli,już lepiej jeździć w gęstym lesie,przynajmniej drzewa się nie ruszają.

pozdro alll

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w tym sezonie nie pojeździmy czerwoną pod wyciągiem,bo im się ratraki nie mieszczą między nowymi słupami a lasem :o .

Ale ....mają wycinać i poszerzać...więc może w przyszłym roku ???

Byłem dzisiaj,warunki super,ludu znośnie...3 godzinki 24 zjazdy i do domu :D :D

W łikend nie warto,ciasno jak diabli,już lepiej jeździć w gęstym lesie,przynajmniej drzewa się nie ruszają.

pozdro alll

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam -  w tygodniu jest super, luzik na stoku, zero kolejki do krzesła. Krzesła jadą do góry jednak tak wolno jak poprzednie stare - ok 8 minut, a zapowiadali, że 4 do 5 minut. Kilka awarii/zacięły się pałąki i daszek przy wysiadaniu. I było skakanie  kilku narciarzy z zawracającego 

krzesełka!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stok przecież nic się nie zmienił, wyciąg jest tak samo wolny jak poprzedni /czas wyjazdu ok. 8-9min/ więc jakim sposobem możesz o 50% więcej razy zjechać ?

"stok" w sensie całego ośrodka, fakt może zbyt precyzyjnie się wysłowiłem ... nie mierzyłem czasu, może dlatego, że pojechałem sobie jakoś w tygodniu od rana i stok był dobrze przygotowany, ludzi mało pogoda wyśmienita, więc może te wrazenia spowodowały że byłem bardzo zadowolony .... w 4 godziny zjechalem na pewno około 30 razy ... będe nastepnym razem to zmierzę ale wydaje mi się że jedzie szybciej ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pomimo piątku / a może dlatego, że piątek - początek ferii kolejnych województw/  na stoku było sporo ludzi. Stok ok. 11 -12  już podniszczony /muldy, lód i kopy śniegu z armatek. Wyciąg w porównaniu sprzed 2 tygodni przyspieszył i jechał ok. 5-6 minut. Natomiast na górze BRAK zupełnie "strefy relaksu" - nie ma ławek, leżaków knajpka zamknięta - NIECIEKAWIE TO WYGLĄDA,  a pogoda super, bo dużo słońca dziś było.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...