Skocz do zawartości

Śnieżnica - Kasina Wielka


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj spontanicznie w ostatni dzień ferii wybraliśmy się do Kasiny Wielkiej. Na dole przy kasach informacje o pracujących armatkach i zamkniętej czerwonej trasie. Naśnieżanie pełną parą na wszystkich trasach. Siarczysty mróz -21C, narciarzy jak na lekarstwo, zaledwie kilkunastu. Niebieska trasa w dobrym stanie. Co ciekawe do popołudniowego karnetu otrzymaliśmy bony na darmowy posiłek w barze na miejscu. Jak by nie patrzył, jest to jakaś promocja i zachęta do korzystania z ich ośrodka.W sumie mi się podobało i wyjechaliśmy stamtąd zadowoleni. Niestety co miłe musi się skończyć i jutro kierunek dolny śląsk, dom :/ pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dodane grafiki

Czegoś tu nie kapuję. Nie byłem tam jeszcze w tym roku i nie widziałem nowej, czerwonej trasy. Ale co stało się z tą czerwoną trasą, co miała taki kolor jeszcze w tamtym roku a w tym jest niebieska? Wypłaszczyli ją? Jeżeli ta trasa, niby niebieska pozostała w niezmienionym kształcie z lat poprzednich, to gratuluję niezłego poczucia humoru :-) Jak ktoś nigdy tam nie był, popatrzy na mapę i przyjedzie zachęcony dwiema tasami, czerwoną i niebieską, to czeka go efektowny opad szczeny, jeżeli jego umiejętności są na poziomie tras niebieskich. W sumie to będzie miał niezapomniane przeżycia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dlatego można na "nowej" niebieskiej trasie spotkać tylu jeżdzących pługiem od lewej do prawej. Dojeżdzaja na dół i mówią "ja pie..le". A nowa czerwona to wynik nowych przepisów wymagających niezbędnej powierzchni na jednego zjeżdzajacego na dół. A że nie wszyscy lubią jechać wąską przecinką w lesie pod wyciągiem między słupami, to muszą się tłoczyć na niebieskiej. Szkoda z parkingu nie zrobili "zielonej" trasy.

a myslałem że tej trasy nie otworzą ciekawe czy juz jest zabezpieczona bo 2 tygodnie temu było wąsko w lesie i nawet słupy niezabezpieczone materacem co chwile sie słyszało sie z głośników - 'zabrania się jazdy pod wyciągiem'; 'jazda pod wyciągiem karana odebraniem karnetu' itp, klimaty jak w "Misiu" :) nawet się zdziwiłem że na Zarabiu też tą drugą trasę otworzyli ..

Użytkownik orcio edytował ten post 09 luty 2012 - 16:25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest taka stroma. Jak dla mnie taka mocniejsza niebieska. Ale można się na niej dobrze rozpędzić i jest dość szeroko, wiec łatwo mijamy pługujących ;)

Na pewno jest stromsza niż czerwona trasa na Magurze, rodzinna w Szczawnicy czy II i IV na Jaworzynie. Ma idealne nachylenie. Dla mnie jest to wzorcowa trasa koloru czerwonego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam wiec tak byłem wczoraj na śnieżnicy na karnet wieczorny 17-22 Stok dopiero co ratrakowany wieć zero muld ludzi mało Trasa czerwona pod wyciągiem zamknięta ale i tak ludzie śmigali co do stromości to jest tak samo jak na niebieskiej tyle że może dali że czerwona ze względu na jej wąskość Ogólnie super jazda czasami popadał deszcz ale ok jedyny minus to dla karczmy tej przy stoku kupiłem barszcz z krokietem i dostałem go w plastikowym kubku trochę kiepsko pużniej zamówiłem 2 danie obiadowe i musiałem je jeść plastikowymi sztućcami jak w jakiejś budzie a nie karczmie jak sie nazywa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Pytanie do zorientowanych w temacie - będę służbowo w Krakowie 19 i Oświęcimiu 20 - jeden dzień (ALE MOGĘ DOPIERO PO GODZ. 17 zarówno 19 jak i 20) chciałbym poświęcić na jazdę wieczorną, a nie chciałbym też zapuszczać się do Białki. Czy Kasina będzie najlepszą opcją dla czerwoniaka ? Czy jest coś innego godnego polecenia ? (Limanowa, Myślenice, Koninki ? jeżeli tak, to dlaczego ?). Czy odpuścić 19 i poszukać czegoś 20 już w woj. śląskim ? (tylko czy w Wiśle nie będzie tłumów ? Czantoria niestety tylko do 15:30 więc odpada, innych pomysłów nie mam). Lub inaczej - gdzie nie powinno być muld ? (wieczór w środku tyg.) Z góry dzięki.

Z Oświęcimia najbliżej masz na Praciaki w Rzykach. Wieczorna jazda od 18 do 22.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Czy ktoś orientuje czy da się tam dojechać PKP ?

Niestety nie. Jest stacja, są tory, ale pociągi nie jeżdżą. Pociągiem to chyba można dojechać do Rabki później do Mszany sporo busów jeździ a dalej to chyba tylko taksówką. Kiedyś widziałem na stronie ośrodka informację o stałym połączeniu autokarowym z Krakowa, w cenie był przejazd i karnet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

n - podaja sie na stronie stacji ze sa dwie trasy czerwona i niebieska czerwona nie czynna i nigdy nie byla czynna trasa w takim stanie jak jest nie mogla by byc dopuszczona ze wzgledu na bezpieczenstwo?????? wprowadzenie w blad bylem w czoraj juz od 9 rana z kilkoma ludzmi /jezdzacymi mielismy wrazenie ze trasa czynna nie byla wogole przygotowana przez ratrak to by bylo widac a mamy doswiadczenie nie tylko w polsce ale i w europie ------ niedbalstwo trzecie skutek oblodzona trasa platy lodowe z armatek bardzo grozne dla slabiej jezdzacych nie mowie juz co bylo okolo pierwszej gdzy przybywalo lydzi i dziecie widzialem kilka niebezpiecznych zjawisk , no i najwazniejsze prawa strona trasy od gory jest las z uskokiem ponad dwa metry WOGOLE nie zabezpieczona sietkami wczoraj ze znajomym wyjmowalismy z tamtad mloda dziewczyne na szczescie nic sie nie stalo ale jest bardzo niebezpiecznie, nie wiem kto dopuscil ten stok w takim stanie do uzytkowania , ??????? [

Ja stan czerwonej trasy sprawdzam na kamerze. Widać jej początek z kamery umieszczonej na szczycie oraz koniec z dolnej kamery. Obecnie na górze wyraźnie widać siatkę, więc wiadomo - nieczynna. Gdy jest czynna, to do najbezpieczniejszych za względu na stojące słupy oraz małą szerokość nie należy. Jednak jazda po niej jest przednia, miałem okazje pojeździć tamtej zimy i byłem zachwycony. Kasina słynie z tego, że dostarcza karkołomnych wrażeń, dlatego wzbudza tak ambiwalentne uczucia. Ja kocham tą stację i głupio bym się czuł, gdyby tam było wszystko cacy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100%. Od siebie dodam, że o ile dla dobrego narciarza nawet te muldy i lód nie powinny być trudnością (oczywiście przyjemność z jazdy po nich mała), to jednak nasze umiejętności nie determinują zachowania innych osób na stoku. A to w przypadku Kasiny jest często dramatyczne - masa miejscowych (jeansy, narty 140cm, brak kijów) - jeżdzących albo, jakby byli pod wpływem, albo jakby byli opóźnieni umysłowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100%. Od siebie dodam, że o ile dla dobrego narciarza nawet te muldy i lód nie powinny być trudnością (oczywiście przyjemność z jazdy po nich mała), to jednak nasze umiejętności nie determinują zachowania innych osób na stoku. A to w przypadku Kasiny jest często dramatyczne - masa miejscowych (jeansy, narty 140cm, brak kijów) - jeżdzących albo, jakby byli pod wpływem, albo jakby byli opóźnieni umysłowo.

To określenie mi się podoba i dodam że często widzę takie grupki goryli pędzących na dół nie wykonując żadnego skrętu chyba że im ktoś drogę zajedzie paranoja Co do samej góry to zgadzam sie że ma potencjał ale jakoś tego nie mogą wykorzystać rzeczywiście ile razy tam byłem to warunki minimum średnie w tym roku nie byłem ale był znajomy i mówił że sam lód
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Zima idzie, więc u mnie na blogu zaczynają się też tematy zimowe.

 

Dzisiaj właśnie oceniłem Śnieżnicę:

http://janekpisze.bl...-snieznica.html

 

Zgodzicie się z tym co napisałem?

 

Myslę ,że jest to dobrym uzupełnieniem Twojego bloga bo z tego co zerknęłam to piszesz głównie o Krakowie i okolicach.

W Kasinie byłam ładnych parę razy także w Sylwestra ,którego na stoku organizuje stacja od kilku lat .

Fajna atmosfera .Karnety faktycznie dośc przystępne i z tego co pamiętam niedrogie karnety dla dla studentów ,których w Krakowie nie brakuje..Skoro zimowy klimat to możesz zrobic ciąg dalszy - Laskowa i obok jeszcze jest Limanowa Ski i opisac te stoki a później moze jeszcze inne mozliwości spędzenia czasu w zimie w ok. Krakowa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzę? Sądzę, ze nic nie napisałeś wartego przeczytania. Opis dojazdu od razu pominąłem, no bo bez jaj co mnie obchodzi w recenzji stoku trasa Kraków-Kasina Wielka. Przeszedłem do opisu stoku, który skończył się nim się zaczął. :o Jak byś napisał coś o tym jak przygotowują trasy (a bywa na Śnieżnicy z tym różnie), jakie jest zabezpieczenie trasy, czy pojawiają się miejsca szczególnie niebezpieczne, czy trasa ma pochylenie jednolite, czy może posiada miejsce znacznie bardziej strome od średniego pochylenia, itp. to może dałoby się z tego opisu dowiedzieć czegoś więcej niż z oficjalnej strony Śnieżnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Polak jak zwykle niezadowolony, może lepiej nauczyć się dobrze jeździć na nartach a poźniej wypowiadać ośrodkach i warunkach. Kasina to ciekawa alternatywa w małopolsce. Blisko, tanio i na temat. Po 16 godzinie ratrakują i można przyjemnie pojeździć na "wieczornej jeżdzie" (nawet po pracy).  Nie ma co obwiniać stacji za warunki atmosferyczne.

Jak dla mnie dobre warunki są zawsze i nawet z największych muld można mieć frajdę.

 

P.S. Panie Janku nie ma co porównywać do Alp...... Czy Pan nie jest  przypadkiem z Warszawki ? Cieszmy się z tego co mamy i nie marudzmy !!!

 

Kasina to ośrodek na 5 z plusem w swojej kategori i zdecydowanie polecam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tanio znowu nie jest. Co najwyżej przeciętnie. Największą wadą Śnieżnicy jest za mało tras jak na taką przepustowość wyciągu. Nawet gdy chodzi na około 50% wykorzystania (tak jak w ostatni weekend) na stoku jest tłoczno, już o 11 na co bardziej stromych odcinkach stok ma wyraźne muldy, a do 14 jest cały rozjeżdżony. A gdy wyciąg jeździ na full napełniony to jest po prostu masakra! Ewidentnie przedobrzyli z tym wyciągiem, a kolejnej trasy nie otworzą, bo i gdzie? Wszędzie gęsty las.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...