Skocz do zawartości

Narty dla jeżdżącej 11- latki


alexa84

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, Mitek napisał:

W którym miejscu poleciłem jej taką nartę koleś? Wskaż post z cytatem albo przeproś. OK?

Poczytaj posty pod którymi się podpisujesz koleś. Nazwałeś bzdurą sugestię, że narta 158cm Heada będzie odpowiednia być może za 4 lata. A może i wcale. Wiesz w ogóle o czym rozmawiamy warszawski teoretyku?? 

Jak chodzi o przeprosiny, to chyba nie ma na forum osoby, której udałoby Ci się nie obrazić. Piszesz w każdym wątku, bez ładu i składu co tylko Ci ślina na język przyniesie. Zacznij rachunek sumienia od siebie.

Edytowane przez tomkly
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tomkly napisał:

Poczytaj posty pod którymi się podpisujesz koleś. Nazwałeś bzdurą sugestię, że narta 158cm Heada będzie odpowiednia być może za 4 lata. A może i wcale. Wiesz w ogóle o czym rozmawiamy warszawski teoretyku?? 

Cześć

Wskaż post w którym poleciłem taką nartę albo przeproś grzecznie. Dziewczynce poleciłem MT nawet z sugestią długości. Krytykuję kategoryczne podejście krytykujące dłuższą nartę w procesie dydaktycznym. Masz jeszcze szansę wycofać się z twarzą z tych obraźliwych tekstów koleś.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Wskaż post w którym poleciłem taką nartę albo przeproś grzecznie. Dziewczynce poleciłem MT nawet z sugestią długości. Krytykuję kategoryczne podejście krytykujące dłuższą nartę w procesie dydaktycznym. Masz jeszcze szansę wycofać się z twarzą z tych obraźliwych tekstów koleś.

pozdro

Poczytaj jeszcze raz starannie co określiłeś bzdurą wraz z odniesieniem do powyższego postu Grimsona, który polecał nartę z linku OLX jako odpowiednią. Podpowiem, w linku jest Head i. GS RD 158cm. To w kwestii tego co komentowałeś. Albo nie czytasz tego co powyżej albo piszesz ot tak żeby zaistnieć i pokazać że wiesz lepiej. Chciałbym Cię zobaczyć na stoku, żeby ocenić na ile te Twoje mądrości znajdują pokrycie w tym co potrafisz.

Jak chodzi o przepraszanie to tak jak pisałem jesteś ostatnią osobą, która może się domagać od kogokolwiek przeprosin. U mnie masz przewalone za opowieści o konieczności zamykania niezaszczepionych w obozach --> wyjaśniam jakbyś chciał wiedzieć dlaczego uważam Cię za największego buca na forum.

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Powracając do tematu poradniczego to im ambitniejsza narta tym szkolenie powinno być prowadzone w formie długiego zaplanowanego procesu. Nie wiem Grimson czy dziewczyna ogarnie taką nartę jak ten Head bo to zależy od paru zmiennych, ja stawiam, że raczej nie i MT będzie na dwa lata idealny a później wspomniany GS.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy...bardzo Was proszę o przykłady nart Multi Event dla juniora... Znajduje tylko Rossignol Multi Event 🙈  

W związku z tym co piszecie, jeśli Gs to dłuższe zaplanowane szkolenie- a teraz jedziemy do Serbii bez instruktora, raczej na miejscu też bym nie chciała szukać szczęścia. Więc żeby po prostu objeżdżała sobie trasy spróbujemy z tym MT- czymkolwiek jest?

Pozdrawiam 

Czy to będzie dobry przykład?

https://m.olx.pl/d/oferta/narty-dynastar-team-curse-wc-juniorskie-150cm-CID767-IDMMDbV.html?reason=observed_ad

Edytowane przez alexa84
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomkly napisał:

Puknij się w głowę. Dziewczynka niespełna 12 lat ucząca się podstaw na i. GS RD 158cm... Naprawdę za dużo szczepionek przyjąłeś. 

Za ostro kolego.
 

Sam mam I GS RS 193 R30 i jest to całkiem przyjemna narta. Nie napisze ze wszechstronna, bo skłamie. Narta słabo radzi sobie w kaszy i na mocnych muldach.

Natomiast do codziennej jazdy na przygotowanych trasach jest Ok. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, alexa84 napisał:

Koledzy...bardzo Was proszę o przykłady nart Multi Event dla juniora... Znajduje tylko Rossignol Multi Event 🙈  

W związku z tym co piszecie, jeśli Gs to dłuższe zaplanowane szkolenie- a teraz jedziemy do Serbii bez instruktora, raczej na miejscu też bym nie chciała szukać szczęścia. Więc żeby po prostu objeżdżała sobie trasy spróbujemy z tym MT- czymkolwiek jest?

Pozdrawiam 

Czy to będzie dobry przykład?

https://m.olx.pl/d/oferta/narty-dynastar-team-curse-wc-juniorskie-150cm-CID767-IDMMDbV.html?reason=observed_ad

Cześć

To całkiem niezła propozycja.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, grimson napisał:

Za ostro kolego.
 

Sam mam I GS RS 193 R30 i jest to całkiem przyjemna narta. Nie napisze ze wszechstronna, bo skłamie. Narta słabo radzi sobie w kaszy i na mocnych muldach.

Natomiast do codziennej jazdy na przygotowanych trasach jest Ok. 

Jaki jest sens porównywania sytuacji zdrowego, silnego, wytrenowanego i zakładam dobrze jeżdżącego faceta o masie powiedzmy 90-100 kilogramów z dziewczynką  o wadze 36kg?? Ja Ci proponuję założyć w takim razie narty Dynastar Course z lat 80-tych, mam taką parę na pamiątkę. Długość 225cm. Pojeździsz to zrozumiesz co mam na myśli. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na zdjęcie nart kolegi Tomka a nie dowody, że takie narty były. O tym ,że były to naprawdę wiem bez Twojej pomocy. Chodzi natomiast o to, że narta 225cm to była wtedy chyba najdłuższa produkowana narta DH praktycznie niedostępna na polskim rynku. Co ciekawe, można było narty  DH kupić nawet w Składnicy Harcerskiej ale był to model Dynamic Descente i długość tylko 215cm - miałem zresztą okazje na nich jeździć.

Natomiast chętnie zobaczyłbym tak oryginalną nartę a tamtych lat...

Jeżeli kolega Tomek taka nartę ma to by znaczyło, że jeździł chociaż w AZSie ale w to niestety wątpię czytając jego narciarskie posty.

Swoją drogą ciekawe te zlinkowane fragmenty. Zwróć uwagę, że są to narty z roku 1985 i jest tam prezentowana narta SG a pierwszy SG rozegrano na Mistrzostwach Świata chyba nawet później - sprawdziłem w 1987. Czyli to są zupełne początki tej konkurencji a sprzęt dedykowany do niej był już oferowany.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tomkly napisał:

Jaki jest sens porównywania sytuacji zdrowego, silnego, wytrenowanego i zakładam dobrze jeżdżącego faceta o masie powiedzmy 90-100 kilogramów z dziewczynką  o wadze 36kg?? Ja Ci proponuję założyć w takim razie narty Dynastar Course z lat 80-tych, mam taką parę na pamiątkę. Długość 225cm. Pojeździsz to zrozumiesz co mam na myśli. 

Wiesz że kręci mnie długa narta do DH? Miałem możliwość kupić Stoeckli DH 212cm w fajnym stanie [b.mało używane xD za 400zł].

225cm to nie jest jakiś potwór, długość narty to mój wzrost + 33cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, grimson napisał:

Wiesz że kręci mnie długa narta do DH? Miałem możliwość kupić Stoeckli DH 212cm w fajnym stanie [b.mało używane xD za 400zł].

225cm to nie jest jakiś potwór, długość narty to mój wzrost + 33cm.

Cześć

A po co? Żeby mieć... Taką nartę można kupić za grosze, tylko niestety za grosze  nie da się kupić zamkniętej trasy, która pozwoliłaby na takiej narcie pojechać. Miałem tą przyjemność jechać w takich warunkach ze dwa może trzy razy i .... jest moc. Ale jeździłem też na narcie DH po wymuldzonej Bieńkuli - jest moc, ale inna. 🙂

 

Kolega musiał mieć jakieś przykre doświadczenia i sieje jakąś panikę a każda narta jest do jazdy i dla każdego, trzeba tylko wiedzieć w jaki sposób danej osobie przekazać wiedzę co do jazdy no i podstawowa sprawa - żeby uczony nie był przez kogoś zindoktrynowany, że tylko krótka narta bo długa jest trudna i niebezpieczna i ciężka itd.  To największe zło jakie można uczonym zrobić strasznie hamujące postęp a jest to sprawa powszechna i ciężko z nią walczyć. Osoby nie radzące sobie, słabe technicznie ucząc swoje dzieci zrażają je do sprzętu i do właściwej dydaktyki preferując "bezpieczne"  ślizganie lub nieefektywne na dłużej i w sumie niebezpieczne bazowanie na jeździe na małym promieniu narty typu SL.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, alexa84 napisał:

Cześć

Tą propozycję bym odrzucił, zawodnicza narta GS - a im dłuższa tym bardziej się radykalizuje (przygotowanie przyszłych zawodników do standardowych nart GS FIS, które znacznie odbiegają od sklepowych określanych mianem narta gigantowa), tutaj promień już powyżej 17 m i nie poradzicie sobie z nimi, z zabawy zrobi się mordęga, przeznaczona dla dobrze jeżdżących dzieci/młodzieży (w nartach SL jest inaczej - przepisy FIS są najmniej restrykcyjne dla tych nart i są bardzo podobne do amatorskich - promień przede wszystkim). Dynastar - już lepiej, ale podpytaj o parametry narty - jak promień w granicach 12-13m to ok, nieco leciwa ale o porządnej konstrukcji.

Wagą nart się nie przejmuj, pomaga wręcz a nie przeszkadza.

Dłuższa narta da dziecku poczucie stabilności, będzie szybciej jeździć a co za tym idzie łatwiej będzie się jej skręcać. Większy promień i długość spowoduje, że będzie musiała na nich skręcać, nie szurać czy obracać narty ciałem, początki już są dobre, troszkę fachowego szkolenia i pójdzie - dzieci szybko łapią.

Konkretów Ci nie podam, musisz szukać sama, wrzuć ewentualnie do oceny swoje typy, są tutaj szperacze internetowi i wyszukają co to za narta. Zmienia się to dynamicznie i mało kto ma tak obszerną wiedzę na temat poszczególnych modeli.

Reasumując: Długość ok 150 cm +/- 5 cm (raczej +), narta o większym promieniu 11-13m, drewniany rdzeń i raczej wąska pod butem (powiedzmy do 70mm max).

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Mitek napisał:

Kolega musiał mieć jakieś przykre doświadczenia i sieje jakąś panikę a każda narta jest do jazdy i dla każdego, trzeba tylko wiedzieć w jaki sposób danej osobie przekazać wiedzę co do jazdy no i podstawowa sprawa - żeby uczony nie był przez kogoś zindoktrynowany, że tylko krótka narta bo długa jest trudna i niebezpieczna i ciężka itd.  To największe zło jakie można uczonym zrobić strasznie hamujące postęp a jest to sprawa powszechna i ciężko z nią walczyć. Osoby nie radzące sobie, słabe technicznie ucząc swoje dzieci zrażają je do sprzętu i do właściwej dydaktyki preferując "bezpieczne"  ślizganie lub nieefektywne na dłużej i w sumie niebezpieczne bazowanie na jeździe na małym promieniu narty typu SL.

Przypominam, że sam żądałeś kilkanaście postów wcześniej prowadzenia dyskusji w temacie wątku a więc doradzenie dziewczynie co ma kupić córce. Naprawdę, chciałbym Cię zobaczyć na stoku jak jeździsz książkowy teoretyku. W swoim życiu poznałem sporo takich gawędziarzy, weryfikacja następowała na pierwszej bardziej stromej górce.

A bo zapomniałbym, narty Dynastara były dostępne w sprzedaży w już nieistniejącym sklepie sportowym TRAMP przy ul. Barlickiego w Bielsku. I znów cała opowieść o wyłączności AZS czy składnicy harcerskiej poszła precz. 😀

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Marcos73 napisał:

Dynastar - już lepiej, ale podpytaj o parametry narty - jak promień w granicach 12-13m to ok,

Wg skionline przy 150cm narty - r15m

Czekam na odpowiedź czy sprzedawca wyśle.

Ani ja, ani córka nie boimy się już długiej narty. W styczniu w kilku wypożyczalniach w Tyliczu- prawdziwy bój musiałam stoczyć żeby wypożyczyli narty 150cm 😁.  

Przy tych Head nie doczytałam że to komórki 🙈

Dalej proszę o przykłady nart MT żebym mogła szukać, ja widzę same rekreacyjne niestety, a to odradzacie.

P.s. mąż będzie w piątek we Wrocławiu, może jest jakiś sensowny komis tutaj?

 

 

Edytowane przez alexa84
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, grimson napisał:

Wiesz że kręci mnie długa narta do DH? Miałem możliwość kupić Stoeckli DH 212cm w fajnym stanie [b.mało używane xD za 400zł].

225cm to nie jest jakiś potwór, długość narty to mój wzrost + 33cm.

Dla mnie też nie jest, natomiast zachowajmy zdrowy rozsądek w sugestiach dotyczących dziecka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, alexa84 napisał:

Wg skionline przy 150cm narty - r15m

Czekam na odpowiedź czy sprzedawca wyśle.

Ani ja, ani córka nie boimy się już długiej narty. W styczniu w kilku wypożyczalniach w Tyliczu- prawdziwy bój musiałam stoczyć żeby wypożyczyli narty 150cm 😁.  

Przy tych Head nie doczytałam że to komórki 🙈

Dalej proszę o przykłady nart MT żebym mogła szukać, ja widzę same rekreacyjne niestety, a to odradzacie.

P.s. mąż będzie w piątek we Wrocławiu, może jest jakiś sensowny komis tutaj?

 

 

Wejdź na OLX, wyszukaj nart wg lokalizacji "Wrocław":

https://www.olx.pl/sport-hobby/sporty-zimowe/narty/wroclaw/q-narty/?search[dist]=10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, tomkly napisał:

Przypominam, że sam żądałeś kilkanaście postów wcześniej prowadzenia dyskusji w temacie wątku a więc doradzenie dziewczynie co ma kupić córce. Naprawdę, chciałbym Cię zobaczyć na stoku jak jeździsz książkowy teoretyku. W swoim życiu poznałem sporo takich gawędziarzy, weryfikacja następowała na pierwszej bardziej stromej górce.

A bo zapomniałbym, narty Dynastara były dostępne w sprzedaży w już nieistniejącym sklepie sportowym TRAMP przy ul. Barlickiego w Bielsku. I znów cała opowieść o wyłączności AZS czy składnicy harcerskiej poszła precz. 😀

Stary Ty nie czytasz albo nie rozumiesz co piszę.

Oczywiście w sklepie ?Tramp kupiłeś narty 225cm. Daj zdjęcie bo nigdy modelu DH Dynastara z tamtych lat nie widziałem.

Co do spotkania to 11-16.03 Czarny Groń. Będzie pewnie Damian Mikoski bo zawsze się tam widzimy więc wpadaj to pojeździmy. I koniecznie zabierz te narty - mówię całkiem poważnie. Jeżeli oczywiście gdzieś się da je włożyć.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, alexa84 napisał:

Wg skionline przy 150cm narty - r15m

Czekam na odpowiedź czy sprzedawca wyśle.

Ani ja, ani córka nie boimy się już długiej narty. W styczniu w kilku wypożyczalniach w Tyliczu- prawdziwy bój musiałam stoczyć żeby wypożyczyli narty 150cm 😁.  

Przy tych Head nie doczytałam że to komórki 🙈

Dalej proszę o przykłady nart MT żebym mogła szukać, ja widzę same rekreacyjne niestety, a to odradzacie.

P.s. mąż będzie w piątek we Wrocławiu, może jest jakiś sensowny komis tutaj?

 

 

Cześć

Ten Dynastar z linku to typowa narta typu MT, bardzo fajny pomysł dla dzieci uczących się jazdy sportowej czy po prosty porządnej jazdy na nartach. Konstrukcyjnie oparta na modelu Rossignol RSX ale chyba (niestety) trochę szersza. Wersja, którą sprzedaje ten gość jest dodatkowo wyposażona w płytę co nie było w tamtych czasach standardem. Mimo tego, że model ma już 10 chyba lat bardzo bym tą nartę polecał bo w tej chwili nie ma już na rynku tego typu konstrukcji.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

@Mitek i @tomkly, dajcie spokój, bez sensu kłótnie kto gdzie i co, nie wątpię że oboje potraficie jeździć, że oboje macie wiedzę szkoleniową, ale problem z którym się dziewczyna boryka i szuka pomocy ginie gdzieś w morzu niepotrzebnych postów. Ja jako amator mogę coś doradzić tylko z doświadczenia jakie posiadam, 2-kę dzieci nauczyłem jeździć i tyle (oczywiście tylko pionizowanie i podstawy poprawnej jazdy  - resztę wykonali fachowcy klubowi). Moje porady podyktowane są jakąś tam oceną jazdy dziewczynki z filmu oraz doświadczeniem życiowym. Sam stwierdziłem z perspektywy czasu, że stricte SL jako narta do nauki nie jest najtrafniejszym wyborem, jeśli założenie rodzica jest takie, że ma "dobrze" jeździć. Moje wnuki dostaną na pewno narty dłuższe.

Pomóżmy dziewczynie coś znaleźć, bez kłótni i wywlekania brudów które tylko zaśmiecają temat, a nic tak naprawdę nie wnoszą.

pozdrawiam

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Marcos73 napisał:

Panowie

@Mitek i @tomkly, dajcie spokój, bez sensu kłótnie kto gdzie i co, nie wątpię że oboje potraficie jeździć, że oboje macie wiedzę szkoleniową, ale problem z którym się dziewczyna boryka i szuka pomocy ginie gdzieś w morzu niepotrzebnych postów. Ja jako amator mogę coś doradzić tylko z doświadczenia jakie posiadam, 2-kę dzieci nauczyłem jeździć i tyle (oczywiście tylko pionizowanie i podstawy poprawnej jazdy  - resztę wykonali fachowcy klubowi). Moje porady podyktowane są jakąś tam oceną jazdy dziewczynki z filmu oraz doświadczeniem życiowym. Sam stwierdziłem z perspektywy czasu, że stricte SL jako narta do nauki nie jest najtrafniejszym wyborem, jeśli założenie rodzica jest takie, że ma "dobrze" jeździć. Moje wnuki dostaną na pewno narty dłuższe.

Pomóżmy dziewczynie coś znaleźć, bez kłótni i wywlekania brudów które tylko zaśmiecają temat, a nic tak naprawdę nie wnoszą.

pozdrawiam

Cześć

Ale Ona już znalazła. Nie wiem czego jeszcze szuka?

A co do jazdy... ja nigdzie i nigdy nie twierdziłem, że jestem znakomitym narciarzem. Nigdy nie byłem zawodnikiem co to jednoznacznie wyklucza. Natomiast szkoliłem dość długo, zwłaszcza dzieci i wiem co na dłuższą metę pracuje a co nie. Tu mamy znakomity materiał na dobrą narciarkę. Dziewczyna jeździ, albo miała okazje jeździć z kimś kto wi na czym to polega i warto to wykorzystać a nie kupować nartki do ślizgania.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...