Skocz do zawartości

wkładki sidas


Rekomendowane odpowiedzi

witam, chcialem zakupic sobie wkladki do butow narciarskich i mam dylemat ktore brac , jakie sa ronice , ktore lepsze czy gorsze .Podsylam linki

https://sidas.pl/sidas-sport/wkladki-codzienne/3feet-merino-low/

https://sidas.pl/sidas-sport/sporty-zimowe/3feet-winter-low/

 

buty posiadam head raptor 120rs

Edytowane przez Gregory
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak serio to moim zdaniem lepiej wydać 300 i dostać dopasowane precyzyjnie do swojej stopy niż 200 i nie mieć tej pewności. Dla mnie to były najlepiej wydane pieniądze z chyba wszystkich wydatków narciarskich w życiu (największy bloker rozwoju to niewygodne buty).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Mikoski napisał:

Być może jestem jakimś ewenementem 😏 mam raptory 120 początki nie były łatwe (skorupa) ale wkładka oryginalna taki listek pod stopą i wystarcza 6 lat jeżdżenia.

Nie jesteś, ja mam Salomony 130 i też jeżdżę na fabryce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mikoski napisał:

Być może jestem jakimś ewenementem 😏 mam raptory 120 początki nie były łatwe (skorupa) ale wkładka oryginalna taki listek pod stopą i wystarcza 6 lat jeżdżenia.

Cześć

Damian a wiesz co jest najlepsze... goście, którzy formują buty 90 albo 100 z kapciem pełnym gąbki. Widziałem takie obrazki parę razy u znajomego, który pasuje buty. Wiesz co On musiał robić aby zachować powagę jak odczucia sprzedawał mu gość, który nie potrafił ustać na tych pochylniach do mierzenia bo cały czas miał proste nogi... 🙂

POzdro miłej jazdy

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gregory napisał:

dzikei za odpowiedzi , ale ktore z tych co podalem linki wybrac ? ktore lepsze , czy sa wogole lepsze /gorsze

Wkładki fabryczne są formowane na normalna stopę. Jeśli Twoja stopa wymaga inaczej wysklepionej wkładki to poczujesz to w sklepie, przymierzając różne wkładki. To dotyczy nie tylko buta narciarskiego.

Trzeba popróbować. Ja mam stopy standardowo wysklepione i nie potrzebuje modyfikowanej wkładki. Wiele czasu jeździłem ze standardową wkładką Sidasa bo wkładka dołączona fabrycznie do buta narciarskiego to było dno. Po wymianie fabrycznej wkładki na Sidasa uzyskałem dużo lepsze buty.  W ostatnio kupionych butach wkładka jest zrobiona przyzwoicie i nie wymieniam jej.

Podsumowując: warto kupić dobranego do Twojej stopy Sidasa, jeśli masz nieco inne stopy ( wysklepienie) i warto kupić Sidasa jeśli fabryczna wkładka jest tandetna.

 

Jeszcze jedna sprawa: buty z numeracją połówkową mają na ogół cieńsze wkładki. Wtedy przy wymianie na Sidasa może być konieczność dodania jeszcze jednej wkładki żeby podnieść stopę.

Edytowane przez Maciej S
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2022 o 19:36, Gregory napisał:

teoretycznie mam plaskostopie tak wyszlo na maszynie 🙂 

Ja też. Więc razu pięknego włożyłem sobie dopasowane dla mnie wkładki cywilne do butów narciarskich. Ciężko ubrać było buty, ciężko zdjąć, podniosły stopę i czułem ucisk na podbicie. Zussamen .... Jeden wyjazd narciarski i już w trakcie wkladki wykazały się świetnymi warunkami areodynamicznymi wylatując z narciarskich i wskakując spowroten do normalnych butów. W narciarskie wróciły domyślne płaskie wkładki Salomona. To moje doświadczenie.... 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam Wszystnich. Kupiłem wkładki do butów ale nie bardzo wiem co dalej nimi zrobić. Czy wystarczy je zastąpić tylko w butach czy muszę je jakoś formować czy wygrzewać. Nie kupiłem wkładek w sklepie więc nie ma możliwości formowania wkładki do kształtu stopy. Wkładki są takie jak poniżej. Będę bardzo wdzięczny za pomoc. 20230211_114059.thumb.jpg.66443247dff693d9300456b4f2b7519f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stopy to sprawa całkowicie indywidualna i doświadczenie innych może być tylko ogólna wskazówką. W dodatku stopa zmienia się z wiekiem. 

Wkładka zapewniająca właściwe wysklepienie stopy ( podłużne i rzadko zauważane poprzeczne) da nam nie tylko wygodę nacisku ale spowoduje że za wąskie buty okażą się całkiem ok, a z długości stopy ubędzie 1-2 mm co jest spora długością dla takich butów. Warto. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Przymierzam się do zakupu wkładek, tylko cena mnie trochę odstrasza.

Najtaniej standardowe wkładki Sidasa znalazłem na Amazonie za 138 zł.

Na Allegro z okazji BF jest jeszcze Currex model Edge Pro za 199 zł (niby z 289 zł). One mnie nieco bardziej przekonują, ponieważ są milimetr cieńsze, a buty mam dosyć dobrze dopasowane a i na górze stopy mam nieco wystające kostki, których ucisk przeszkadzał mi najdotkliwiej w doborze buta.

Pytanie czy ma ktoś porównanie Sidasa do Currex albo do innej marki która specjalizuje się w wkładkach np. Superfeet czy BOOT DOC?

Pytanie też, czy jest duży sens się bawić w dedykowane wkładki, chociaż w moim przypadku z racji gabarytów (190 cm / 95 kg) pewnie większy niż mniejszy. 

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tryhp3 napisał:

Pytanie czy ma ktoś porównanie Sidasa do Currex albo do innej marki która specjalizuje się w wkładkach np. Superfeet czy BOOT DOC?

Superfeet miałem ale spec od butów mi odradził i zrezygnowałem bo mu wierzę. Mam w butach do chodzenia po górach i Currexa i Sidasa - świetne są. Natomiast do butów narciarskich najlepiej spersonalizować wkładke (np. Sidasa) - nie ma lepszej opcji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tryhp3 napisał:

Ten spec odradzał ci Superfeet spersonalizowane czy gotowe?

Superfeet Comfort MAX - gotowce.

 

Godzinę temu, tryhp3 napisał:

Ja mam Superfeet Orange do chodzenia po górach i jak dla mnie są bardzo OK, w porównaniu do standardowej to jest można powiedzieć kosmos.

To zależy jakie buty, są takie które maja znakomite wkładki ...no i dochodzi aspekt że to co spasuje Tobie niekoniecznie będzie dla mnie dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...