Skocz do zawartości

Limanowa SKI - Łysa Góra


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 156
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Trasa niebieska jest bardziej zróżnicowana niż trasa główna w kasinie. Trasa w Kasinie niebieska jest tylko z nazwy od tego sezonu, dotychczas była to czerwona i tak też klasyfikuje się wg nachylenia. Jeśli chodzi o trasę niebieską w Limanowej to: Początek trasy łagodny, zboczem południowym i wschodnim (ok. 400m) , potem łączy się z głównym obszarem stoku, gdzie nachylenie wzrasta (200m) a następnie znowu robi się łagodnie na szerokiej polanie wiodącej aż do dolnej stacji krzesła (400m). W praktyce 80% długości tej trasy jest trochę łagodniejsze a 20% trochę ostrzejsze, ale szerokość w tym ostrzejszym miejscu sięga 100m, stąd też początkujący ten odcinek zwykle pokonują długimi skrętami. Średnie nachylenie trasy w Kasinie to ok. 25% a niebieskiej w Limanowej ok. 18%. Pamiętaj że o poziomie trasy decyduje też przygotowanie stoku a pod tym względem Limanowa bije na głowę Kasinę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Są już informacje o otwarciu sezonu 2012/13 w Limanowa Ski. W czwartek o godzinie 16 startuje wyciąg orczykowy. Jazda w tym dniu za darmo. W piątek o 14 uruchomiona zostanie także kolej krzesełkowa wraz z trasą niebieską. W weekend 15-16 grudnia czynna kolej krzesełkowa i wyciąg orczykowy w godzinach 9-21. Pokrywa śnieżna 60cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Wczorajsze intensywne opady śniegu naturalnego to najlepsze co mogło się zdarzyć :). Wszędzie brakowało naturalnego śniegu i przy odwilży w dzień i mrozie w nocy na trasach pojawiał sie lód. Teraz napewno warunki znacznie się poprawią. Trasa czerwona jeszcze nie jest otwarta na całej szerokości. Mróz trzyma - ok. -6, -8 `C, armaty pracują. Jak będziesz to zrób jakieś fotki i wrzuć na forum :) kamerka ze szczytu: http://lysagora.eu/kamera/cam2.jpg

Załączone miniatury

  • cam2.jpg

Użytkownik shuger edytował ten post 07 styczeń 2013 - 15:58

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super warunki i w dodatku całkowite pustki!!! Jeździłem od godziny 9 do 13. Przez pierwsze póltorej godziny krzesełka były włączane tylko dla mnie i obie trasy do mnie należały! W sumie do 13 nie jeździło więcej jak 10 osób. Stok od góry do dołu, wzdłuż czerwonej trasy od strony wyciągu, zwężony. Ale nie wpływało to zupełnie na komfort jazdy. Równo, twardo, żadnego lodu, brak muld, zero kamieni. Dopatrzyłem się jednego przetarcia. Armatki cały czas pracowały - dwie pod lasem na łączeniu niebieskiej i czerwonej trasy oraz dwie na dole. Śnieg z armatek trochę utrudniał i zwalniał jazdę, ale to tylko trochę i nie ma co narzekać. Wjeżdżając samochodem na górę zastanawiałem się, dlaczego na stronie internetowej LimanowaSki nie ma ostrzeżenia, że należy być zaopatrzonym w łańcuchy na koła, bo przy dużych opadach śniegu może być problem z pokonaniem niektórych odcinków drogi. limanowa 005.jpg limanowaski3.jpg limanowaski5.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W minioną sobotę odbyły się w Limanowej zawody z serii Mistrzostwa Polski Amatorów 2013. Fotorelacje z tej imprezy można zobaczyć tutaj: http://www.tauronbac...cja-mpa-2013,66 4081_large.jpg Nowa promocja dla dzieci i studentów -20% na karnety czasowe. Pokrywa śnieżna 50-80cm. Warunki: bardzo dobre.

Użytkownik shuger edytował ten post 14 luty 2013 - 12:08

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
W najbliższy weekend 13-14 kwietnia ostatnie szusy w tym długim sezonie na Łysej Górze w Limanowej. Wszystkie karnety czasowe 50% taniej. Sezon który rozpoczął się 13 grudnia trwał zatem pełne 4 miesiące i pewnie przy tej pokrywie śnieżnej jeszcze dłużej stoki mogłyby być czynne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 10 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Z dużą dozą prawdopodobieństwa takie, jak na wszystkich okolicznych stokach, czyli po prawie dwutygodniowych roztopach i ulewie 22 stycznia będzie rano zmrożony firn, który po kilku przejazdach szybko się luzuje. Póki co od wczoraj sypie z różną intensywnością. Trzeba trzymać kciuki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj, więc mogę sobie sam już odpowiedzieć. :D

Sypało cały dzień, więc śniegu nie brakowało, tyle że walał się w różnych nierównościach, na szczęście miękkich więc w jeździe specjalnie nie przeszkadzały, jedyne co, to ten padający śnieg straszne opory robił przy jeździe. Pod wieczór jak przestało padać i się ubiło było znacznie lepiej.

 

Ogólnie, to pierwszy raz tam byłem i z wrażeń pozytywnych to fajne trasy zarówno czerwona jak i niebieska oraz dobrze przemyślany schemat stacji, tak że nie gania się jak głupi wokół budynków tylko od kas od razu zjazd na dolną stację, potem ze stoku można prosto do samochodu rampą zjechać itp. Z minusów, to słabe oświetlenie. Lampy rozstawione są za szeroko, przydałby się jeszcze rząd pośrodku bo stok bardzo szeroki. Dość trudny jest też dojazd do stacji - wąsko, kręto, duże pochylenia drogi. No i obsługa zamiast siedzieć i gadać w budkach przy wyciągu mogłaby odśnieżać krzesełka, albo wręcz składać i rozkładać je ręcznie w zależności od potrzeb, bo ludzi było bardzo mało i wyciąg woził głównie śnieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wkładaj pomysłu z oświetleniem pośrodku stoku ludziom do głowy, bo to psuje stok i zmniejsza bezpieczeństwo jeżdżących. Zobacz, jak taki idiotyzm wygląda na Jaworzynie. Oni to chyba zrobili na zasadzie—Ja nie postawię gęsto słupów pośrodku stoku?! :P

 

Warun wczoraj dobry, kasza szybko zmieszała się ze świeżym i było bardzo przyjemnie. Dzisiaj jeszcze lepiej, choć miejscami miękko (Azoty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wkładaj pomysłu z oświetleniem pośrodku stoku ludziom do głowy, bo to psuje stok i zmniejsza bezpieczeństwo jeżdżących. Zobacz, jak taki idiotyzm wygląda na Jaworzynie. Oni to chyba zrobili na zasadzie—Ja nie postawię gęsto słupów pośrodku stoku?! :P

 

Warun wczoraj dobry, kasza szybko zmieszała się ze świeżym i było bardzo przyjemnie. Dzisiaj jeszcze lepiej, choć miejscami miękko (Azoty).

No bez przesady. Jeśli ktoś na tak szerokim stoku wceluje akurat w cienki słup to znaczy, ze w ogóle nie powinien tam jeździć bo kompletnie sobie z nartami nie radzi. Nawet na takim masowym kombinacie jak Białka stoją słupy i wieże armatek w środku trasy i Warszawiacy ze sprzętem za milion i umiejętnościami za grosz nie zabijają się na nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częściowo się z Tobą zgadzam, wiele zależy od realizacji, ale każdy taki element umieszczony pośrodku stoku stanowi zagrożenie dla narciarzy. Zagrożenie jest tym większe, im więcej na stoku jest osób i im szybciej jeździmy. Ja w takim przypadku zagłosuję nogami i wybiorę się na trasę zapewniającą większe bezpieczeństwo, choćby miał to być tylko większy komfort psychiczny.

To tak, jakby umieszczać lampy pośrodku jezdni.
why-would-anyone-put-a-lamp-post-in-the-

Jednak myślę, że nie jest to odpowiedni wątek do kontynuacji tego tematu (hop -> http://www.skiforum....o-jezdzacych/).:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...