Skocz do zawartości

Laskowa - Laskowa-Kamionna


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Laskowa - Laskowa-Kamionna * 4-osobowa kolej krzesełkowa o długości 1550 m !!! * cztery wyciągi orczykowe * najdłuższa trasa 2000 m * różnica wzniesień 305 m * suma wszystkich tras zjazdowych 4000 m * system sztucznego śnieżenia * Hotel Trawers * stok oświetlony * GOPR * trasy obsługiwane przez 4 ratraki * trasy narciarskie dla początkujących i zaawansowych * serwis narciarski * wypożyczalnia nart i snowboardów * sklep z akcesoriami dla narciarzy * szkoła narciarska * snowpark Strona ośrodka: http://www.laskowa-ski.pl/ Położenie Beskid Wyspowy, Laskowa - ok. 60KM od Krakowa Dojazd http://www.laskowa-s...dojazdu_01d.jpg Trasy z Krakowa: - przez Bochnię, Nowy Wiśnicz, =>Laskowa - ok. 60 km - przez Wieliczkę, Gdów, Trzcianę => Laskowa - ok. 65 km Parkingi bezpłatny - przy wyciągu Miejscowości W Laskowej i jej okolicy nie brakuje atrakcji. Samo położenie gminy, tutejsze warunki klimatyczne, środowisko przyrodnicze i całkowity brak przemysłu, to największe walory tego regionu. Niezliczona ilość pięknych szlaków turystycznych sprzyja uprawianiu turystyki pieszej, rowerowej i samochodowej. Niewielka ilość turystów w górach Beskidu wyspowego sprawia, że podziwiając piękną przyrodę można tu doskonale wypocząć. Na terenie gminy jest też wiele ciekawych zabytków. Noclegi -Hotel TRAWERS - przy stacji dolnej wyciągu -KWATERY PRYWATNE I GOSPODARSTWA AGRO-TURYSTYCZNE -> http://www.laskowa-s...x.php?page=2253 Trasy W nowo powstałym ośrodku rekreacyjno-wypoczynkowym Stacja Narciarska Laskowa-Kamionna istnieje blisko 4000 m tras zjazdowych, które obsługuje 5 wyciągów (w tym cztery wyciagi talerzykowe i jeden czteroosobowy wyciag krzesełkowy) o łącznej przepustowości 4300 osób/h. Najdłuższa trasa - ze szczytu do dolnej stacji krzesełka - ma długość 2000m. http://www.laskowa-s...askowa_tabd.jpg Ceny http://www.laskowa-s...x.php?page=2477 Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) Aktualne warunki http://www.laskowa-s...x.php?page=6796 Serwis narciarski Przy stacji narciarskiej serwis, oraz wypożyczalnia nart i snowboardów Instruktorzy / Opieka nad dziećmi http://www.laskowa-s...x.php?page=2434 Wyżywienie Bar – hotel TRAWERS Restauracja – hotel TRAWERS Grill-Bar – przy hotelu TRAWERS Gazdówka – góra Kamionna Galeria zdjęć http://www.laskowa-s...x.php?page=2514
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W Laskowej udoskonalony został system naśnierzania, dzięki czemu można będzie naśnierzać tereny które nie były dotychczas naśnierzane, ponadto w tym sezonie ruszy już długo oczekiwana 4-os. kolej krzesełkowa o dł.1550m. Trasy zostały poszerzone, tak aby mogły "przyjąć" zwiększoną przepustowość wyciągów. Oby tylko zima dopisała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Właśnie wróciłem z Laskowej i muszę powiedzieć że żadnych problemów nie było. Obsługa miła Krzesło zatrzymało się tylko ze 2 razy na 3 sekundy :D. No ale sie strzchu najadłęm bo to był mój pierweszy raz na krześle i dopiero w połowie wyjazdu zkapnąłem się że nie opuściłem tej barierki ochronnej :eek::eek::eek::confused: . Uffff bez tej barierki to nieprzyjemnie dyndać 15 m nad ziemią. A co do warunków to trochę lodu ale fajnie się jeździ . może były problemu z energetyką ale to napewno nie częsty przypadek, Polecam Laskową ! ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coz ja tez nie polecam laskowa i moja noga juz tam nie postanie. 30 12, jeden lod i muldy calego grona licznego dwie osoby w stanie ciezkim na noszach odiwezione do szpilata, jak pytalem wlasciciela czemu takie warunki to inwersja, duza ilosc narciazy, cieplo,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Tydzien temu warunki były bardzo dobre, sniegu bardzo dużo, zero przetarć i kamieni, nie sadze ze cos sie zmienilo przez te pare dni, z reszta sam sie tam wybieram i jestem przekonany ze bedzie jak zawsze super, z reszta na wypadek gdyby coś było nie tak zawsze można przjechać 10km do Limanowej gdzie na północnym stoku śnieg utrzymuje się dłużej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W poniedzialek "bajka" - slonce, idealnie rowna trasa, padajacy snieg.......... z armatek. Dzisiaj po nocnej pracy ratrakow rowne trasy i SLONCE - mysle ze max. ok. 150 ludzi na stoku, zero kolejek. FANTASTYCZNIE.

Byłem około 17:00 w tym samym dniu (wtorek, 12.02) i warunki o tej porze były co najwyżej kiepskie, szczególnie górny, wąski odcinek. Trudno wskazać racjonalną przyczynę nie uruchamiania górnej, szerszej trasy, zwłaszcza wieczorem. Kolejek o tej porze brak, narciarzy również (było może około 20-stu).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrozumieć "co najwyżej kiepskie"? Znaczy że nie dało się jeździć, że trzeba schodzić?

Proszę czytać ze zrozumieniem i odróżniać warunki kiepskie (mierne, słabe, mizerne, nędzne, liche) od BRAKU WARUNKÓW.

Wg mnie jest odcinek 30m zaraz za wyciągiem gdzie jest wąsko i jest trochę lodu, kamieni nie ma. Potem jest jeszcze 50m gdzie robią się po południu przetarcia do lodu. Nie przeszkadza to jednak w zjeździe, pozostaje dalsze ok. 2km dobrej trasy.

Gardło (30m) - Płasko i wąsko (300m) - Gardło (50m). Zostaje trochę ponad 1.5 km.

Mysle że skoro byłeś to widziałeś dlaczego nie działała szersza trasa, tam nie było śniegu to jest racjonalne uzasadnienie. Gdyby była otwarta ta trasa to zaraz ktoś by napisał ze są kamienie. W piątek cały dzień była śnieżona ta trasa. Dzisiaj właśnie widzę przez lornetkę że jest otwarta.

W ciemności (około 17:00) było ciężko zobaczyć warunki na tej trasie. Reasumując, osoby o podobnych do moich umiejętnościach nie miały w tych dniach (wtorek i dni później) co szukać w Laskowej. Jazda na nartach ma być BEZPIECZNA i ma sprawiać PRZYJEMNOŚĆ, dla mnie żadne z kryteriów nie było spełnione. Jest to oczywiście opinia SUBIEKTYWNA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując, chciałbym powiedzieć, że największym wczorajszym problemem Laskowej była ilość ludzi, która zapragnęła pojeździć.

A wszystko wynika z faktu, że przepustowość trasy w wielu miejscach nie przystaje do przepustowości krzesełka! Istniejące przepisy, a mianowicie ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 6 maja 1997 r. w sprawie określenia warunków bezpieczeństwa osób przebywających w górach, pływających, kąpiących się i uprawiających sporty wodne.: mówią w pkt 4, że: Urządzenie transportu górskiego, z którego korzystają narciarze, może być eksploatowane w okresie zimowym, jeżeli jest z nim związana co najmniej jedna narciarska trasa zjazdowa o stopniu trudności A lub B o minimalnej szerokości 30 m, zapewniająca równocześnie istnienie wolnej przestrzeni do zjazdu w wymiarze 100 m2 na osobę przy szczytowej zdolności przewozowej urządzenia w ciągu 1 godz. (bezpieczne obciążenie trasy). Właśnie w krakowskich wiadomościach regionalnych podano informację, że liczba wypadków narciarskich w tym roku wzrosła TRZYKROTNIE w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. W ogromnym stopniu wynika to z ogromnego obciążenia tras: - bezpośrednio (kolizje na stoku); - pośrednio (muldy, zlodowacenia powstałe w wyniku ponadnormatywnego obciążenia trasy); W zakresie standardów tras narciarskich reprezentujemy w dużym stopniu "trzeci świat". A Laskowa może być stokiem referencyjnym, jak nie powinna trasa narciarska wyglądać. Niech każdy sobie odpowie czy woli jeździć rzadziej na dobrze przygotowanych, luźnych trasach czy częściej, ale za to na trasach zatłoczonych i niebezpiecznych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i poniekąd macie rację, że ludzi na stoku jest dużo, ale powiedzmy sobie szczerze, tak jest właściwie we wszystkich większych stacjach narciarskich, wystarczy sobie zobaczyć na kamerkę internetową w np. Małe Ciche, gdzie są miejsca, gdzie praktycznie nie da się przejechać, tak są zblokowane przez ludzi. Wiadomo, że warunki jakie są takie są, gdyby były otwarte wszystkie trasy, to ruch by się rozładował. Atakujecie Laskową, a to samo jest choćby w Białce, gdzie krzesło 6 i 3 osobowe wywozi narciarzy właściwie na ta sama trase. Każdy jadąc na narty widzi z czego korzysta, a jeśli nie odpowiadaja mu warunki czy trasa to z niej nie korzysta, nikt nikogo nie zmusza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śniegu jest bardzo dużo na trasie więc nie ma z nim problemu, choć regularnie dośniezają. Trasy zawsze są bardzo precyzyjnie przygotowywane przez ratraki a muldy tworzą się głównie gdy jest duży tłok lub dodatnia temperatura przez kilka dni. Teraz stok jest zmrożony, a ludzi w tygodniu jest znacznie mniej niż w weekend. Możesz śmiało jechać i myślę, że będziesz zadowolona, jakby co 15 km Limanowa - Łysa Góra, tam warunki są również bardzo dobre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przeciwnicy Laskowej już nie przyjadą to tylko lepiej dla zwolenników w weekendy będzie mniej ludzi.

Tutaj nie ma zwolenników i przeciwników Laskowej. Są za to zwolennicy przyjemnego i bezpiecznego narciarstwa. Nieważne czy sytuacja dotyczy Laskowej, Małego Cichego czy innego stoku. Ponieważ staram się być obiektywny, nie omieszkam dzisiaj napisać słów pozytywnych o Laskowej. Byłem we wtorek, stok b. dobrze przygotowany, wreszcie u góry działają dwie trasy (trzecia nadal zamknięta), niewielu narciarzy, miła obsługa. Ocena ogólna na 5. A to wszystko jest możliwe gdy dostosuje się liczbę narciarzy do możliwości stoku.

ja raczej dla Laskowej wystawiam Negatyw.

Proponuje dać Laskowej jeszcze jedną szanse.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W najbliższy weekend (8,9.03) można chyba ostatni już raz w tym sezonie pojeździć w Laskowej, śniegu 20-40cm. Sezon w Laskowej można uznać za udany, trasy mimo dodatnich temperatur były czynne właściwie od 20 grudnia do 22 lutego i jak na taką pogodę jak tej zimy warunki były naprawdę dobre. Krzesełko spisało się i jazda w Laskowej stała się znacznie przyjemniejsza niż było to przed jego montażem. Dzięki ulepszeniu systemu naśnieżania śniegu w porównaniu z poprzednim sezonem było znacznie więcej. Z roku na rok stacja w Laskowej prezentuje się coraz lepiej i można tam miło spędzić czas. Na przyszły sezon właściciele stacji planują kolejne udogodnienia dla narciarzy: 1)Modernizacja łącz internetowych w gminie pozwoli wreszcie na montaż kamer pokazujących obraz na stoku. Właściciele chcą zamontować 2 kamery - na szczycie i w dolinie. 2)Głównym jednak celem przed kolejnym sezonem jest znaczne poszerzenie tras zjazdowych, które zwłaszcza w weekend były dość zapchane. Inwestycja ta zapewne znacząco poprawi komfort jazdy w Laskowej dzięki czemu przyszły sezon zapowiada się bardzo ciekawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
Na stronie Laskowej ukazał się komunikat: "Zima wróciła do Laskowej! W Sobotę 27 grudnia o godzinie 14:00 Stacja Narciarska Laskowa-Kamionna rozpocznie sezon 2008/2009!!! Uruchonina zostanie najdłusza trasa o długości 2000 m. Wszystkich serdecznie zapraszamy!!!!" Pozdrawiam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas w Laskowej nie organizowano sylwestrowej jazdy, Sylwester na stoku odbedzie sie w nowej stacji ok 10 km od Laskowej - Limanowa Ski. Teraz dzialaja orczyki, a na sylwestra bedzie chodzilo juz krzeslo. Bardzo przyjemna stacja i sporo sniegu (przy czynnych juz orczykach - 50cm) Teraz intensywnie nasniezaja niebieska trase przy krzeselku i lada dzien powinna ruszyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj jezdzilismy w Laskowej, troche naszych wrażen. Czynne krzesełko, wadą było , że strasznie wolne, ale zimowy krajobraz rekompensował to ( rewelacyjnie osniezone choinki , które podziwialismy wjeżdzajac krzesełkiem).Czynna trasa 2000 m, czerwono- niebieska. Miejscami oblodzenia , zwłaszcza w górnym odcinku. Nasnieżali cały czas, warunki były dobre, bo i prawdziwego sniegu duzo. Po 17 niestety muldy, przydałby sie ratrak, zwłaszcza, że mozna było jezdzic do 21. Reasumując - pojezdziliśmy troszkę:), nie żałowalismy wyjazdu ( a był to wyjazd jedniodniowy, więc szczególnie nam zależało). Pozdrawiam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Byłem dzisiaj po raz pierwszy w tej satcji narciarskiej.Zdawałem sobie sprawę,że jest sobota,ale to co działo się na stoku-wołało o pomstę....:eek:Kupa ludzi,wręcz mrowisko-a na górze i po środku głównej trasy wcale nie jest szeroko-rzekłbym,że baaaardzo wąsko jak na taką przepustowość kanapy+orczyka/tych krótkich na górze nie liczę/.Warunki były dobre,ale o ok.12 pojawiły sie i muldy i lód.Ludzie dość często wpadali na siebie/ja również zaliczyłem taką"przygodę"/.Mogłem zapomnieć o dłuuuugim skręcie,a miejscami musiałem wręcz ześlizgiwać się między beztrosko stojącymi na środku,lub po prostu inaczej sie nie dało ze względu na tłok....W kolejce czekania max 15min.Do 10.30 w miarę luźno. Podsumowując: "+" za: -duże bezpłatne parkingi+organizacja ruchu na nich -trasy były dobrze przygotowane,ale ilośc ludzi szybko to zniwelowała -rozsądne ceny za wyciąg/karnety czasowe/ -dobre jedzenie w knajpie pod stokiem -idealny stok na wyjazd w tygodniu,lecz nie w weekend czy święta "-" za: -absolutnie za wąska trasa na taką ilość wywożonych ludzi

Użytkownik snowblade'man edytował ten post 10 styczeń 2009 - 20:31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odwiedzialem laskowa 8 w czwartek od 17-21, warunki na stoku spodziewalem sie gorszych a pierwszym przejezdzie stok twardy i sypki snieg sporadycznie gdzies lod, muld sporadycznie, stok byl dobrze wyratrakowany poprzedniego dnia bo sie smigalo na calej szerokosci, takie warunki jak lubie po pojechac szeroko na krawedzi, ludzi tyle bylo ze jechalo sie na okraglo zjad i odrau wsiadka na krzeslo i tak az chyba z 18razy, tak ze przy ostatni zjezdzie juz troszke nogi czulem bo warunki do jazdy byly jak dla mnie bardzo dobrze, jak ktos sie wybiera w weekend na laskowa to raczej nie ma przyjemnosci z jazdy jak w tygodniu, no ale wiadomo nie kazdy ma czas by uderzyc w tygdniu i zostaje wtedy weekend.

Użytkownik juri edytował ten post 11 styczeń 2009 - 00:46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...