Skocz do zawartości

Laskowa - Laskowa-Kamionna


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pod względem przygotowania stoku Laskowa jest naprawde ok. :) Tam gdzie zaczyna się ,,czarna trasa,, pewnego razu wyskoczyła sarna na stok, milimetry dzieliły mojego brata od dzwona:)

i to sie nazywa obcowanie z naturą wiadomo ze dzwon kiepsko by sie skończył ale ja widze w tym uroki a stok ok tylko nie lubie jazdy krzesełkiem w lesie bo straszne nudy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy odcinek będzie miał długość ok. 600m. Trasa będzie oświetlona i naśnieżana. Nachylenie będzie większe niż na dotychczasowym równoległym odcinku, ale czarny kolor to zbyt duże słowo. Myślę, że nowy odcinek głównie przysłuży się do częstrzego uruchamiania dolnego orczyka, który dotychczas powodował znaczne zatłoczenie pracując wraz z krzesłem. Z regionu: Na styczeń planowane jest otwarcie basenu sportowego i rekreacyjnego wraz z urządzeniami do masażu, jacuzzi i saunami w Limanowej. Po remoncie został ponadto oddany do użytku most przed Limanową, który utrudniał komunikację w okolicy. Czas przejazdu Limanowej do Laskowej ponownie nie powinien przekroczyć 10 minut.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Zwyczajna kpina, pakują na stok ludzi ile wlezie, kolejki dzisiaj były ogromne, brak jakikolwiek ograniczeń co do maksymalnej liczby ludzi, w kolejkach można było spędzić pół życia, uważam, że stacja która ubiega się o najbezpieczniejszą stację roku 2010/2011 powinna ograniczyć liczbę narciarzy na 1 trasie, a nie sprzedawać karnety na prawo i lewo a "Później sobie radź Szanowny kliencie" Niestety pomimo pięknej pogody, jestem zniesmaczony próbą zarobienia ogromnych pieniędzy kosztem bezpieczeństwa ludzi korzystających z wyciągu. Kolejka po karnety była od godziny 9 do godziny 11.30 wszystkich tych narciarzy oraz ich rodziny upchnieto na 1 trasę. Pomimo, że stacja jest dość ciekawa, nie podoba mi się ich sposób krojenia pieniędzy naszym kosztem. Niestety nie zrobiłem zdjęć kolejek oraz ilości osób jakie były na stoku. Jednak osoby które były tam dzisiaj od godziny 9 napewno wiedzą o czym piszę :) śnieg OK, wyratrakowane, pogoda piękna:) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Ten kto określał trudność tych tras chyba sobie żarty robił. Ta pseudo "czarna" trasa to kawałek fajnie nachylonego stoku, który normalnie byłby fragmentem niebieskiego stoku z akcentem czerwieni. Te wypłaszczenia pośrodku powinny być zielone, a końcówka stoku to jest to. Ostatnie kilkaset metrów zapewnia największą frajdę z jazdy, szeroko i fajnie nachylenie powoduje że zapomina sie o górze stoku. A propos początkujących narciarzy, jest ich na tym stoku bardzo dużo, ale ... Ci wszyscy "profesjonaliści powinni uważać na tych słabszych. Skoro potrafią opanować narty to i powinni móc ominąć tych wolniejszych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to jest z tymi oznaczeniami tras że tak naprawde nie ma nikogo kto by zatwierdzał kolor i jest samowolka ale niech maja teraz wszedzie śa czerwone i nawet czarne Na tej w laskowej nie jechałem bo jak byłem ty naśnieżali i jak zapytałem sie o zjazd to dostałem zje... od chama ale nic Wygląda nawet ok z tym że napewno jest niebezpieczna bo kończy sie zwężeniem i skrętem na mostku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
co do jazdy to i i ci co nie śmigają i i ci co beda zaczynać będa zadowoleni ale nie wiem na ile jedziecie bo dzień dwa ok ale wiecej to już moze sie troche znudzic. Baza noclegowa na pewno jakaś jest niestety nie pomogę bo ja kursuje bezpośrednio z Krakowa . Niedaleko jest też limanowa tam też jest stoczek więc mo,zna coś innego. Noclegi w tych rejonach na pewno będa tanie bo to nie jest typowy kurort. Najbliżej wyciągu to macie spanie w budynku pod wyciągiem ale tam pewnie nie za tanio Napisz skąd jesteście i czemu akurat tam chcecie jechać . Ja bardziej polecam okolice krynicy z muszyną oraz okolice białki bukowiny ale tam i tam pewnie ceny bedą wyższe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W większości stacje narciarskie blisko Krakowa oraz w Beskidzie Wyspowym i Sądeckim czekają z rozpoczęciem naśnieżania na temperatury ujemne w ciągu dnia, a na to (patrząc na prognozy długoterminowe) zanosi się w najlepszym przypadku w drugiej dekadzie grudnia :(. Aczkolwiek "Święta Barbara po wodzie, Boże Narodzenie po lodzie". W tym roku zapowiada się nawet powyżej 10`C na 4 grudnia więc trzeba mieć nadzieję że w Boże Narodzenie będzie już 10`C ale mrozu :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Byłem dzisiaj od 17. Stacja działa na pół gwizdka. Tzn. zamknięte są wyciągi orczykowe II i IV (a więc trasa przy wyciągu IV) do tego od górnej stacji krzesełka można jechać tylko poprzez trasę obok wyciągu III (dwie pozostałe odnogi zamknięte). Zamknięta także trasa czarna. Natomiast na tym co jest otwarte warunki bardzo dobre. Śniegu pod dostatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
W Laskowej dobre warunki do uprawiania narciarstwa. W nocy z 30 na 31.12 spadło ok. 10 cm śniegu na górze, warunki w Sylwestra i dziś oceniam na 4+. Otwarta główna trasa 2 km i orczyk na górze, gdzie głównie uczyły się dzieci i początkujący. Śniegu wystarczająco, brak przetarc, kilka nierówności na głównej trasie, po południu na dole (od zakrętu) robiły się odsypy i muldy. Wyciąg wolny, ale nie było kolejek i spokojnie można było pojeździć. Na parkingu trochę błota, bo temperatura 0+.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...