Skocz do zawartości

Dalbello Lupo SP - buty (nie?) dla mnie


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Znalazłem ciekawą ofertę na buty Dalbello Lupo SP (model chyba 2016, fabrycznie nowe). Deklarowany przez producenta last to 98 mm. Moje obecne buty to Atomic Hawx Prime 100, które mają zadeklarowany last na 100mm i mimo rozklepania się trochę jednego linera na boki trzymają odpowiednio. Z pomiarów na kartce wychodzi mi, że stopa w najszerszym miejcu ma 100mm. W necie piszą, żeby nie zamawiać węższego last niż fizyczna szerokość stopy. I tu się pogubiłem. Jeśli jest last 98mm a rozmiarówka 24-29, to każdy z tych butów ma taką samą szerokość w środku? Zasatanwiam się czy w ogóle jest sens zamawiać je do przymiarki czy od razu mogę założyć, że będą za ciasne? Jeśli mimo wszystko jest nadzieja, że rozmiar przypasuje to czy Flex 130 nie jest za duży, jeśli dotąd jeździłem na 100? Niby wszystko wskazuje, że to but nie dla mnie, ale cena 700 zł kusi, mimo braku możliwości użycia kiedyś w przyszłości z wiązaniem pinowym (nowe lupo mają, ale to zupełnie inne pieniądze). Poratujcie proszę chłodnym spojrzeniem na problem.  🙂

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Atomic mają bazowy last 100, a Dalbello bazowy 98 mm przy tym samym rozmiarze skorupy, to przy nie ubitym linerze możesz mieć kłopot. Kwestia jak bardzo dobrze był dopasowany Atomic w nowości 🙂 Jednak 2mm węziej może spowodować bardzo duży ból stopy. Bez mierzenia nie zdecydowałbym się. Kupiłbym co najwyżej online, postał w domu 2 dni i wtedy zdecydował. Inaczej bałbym się.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, netmare napisał:

Cześć,

Znalazłem ciekawą ofertę na buty Dalbello Lupo SP (model chyba 2016, fabrycznie nowe). Deklarowany przez producenta last to 98 mm. Moje obecne buty to Atomic Hawx Prime 100, które mają zadeklarowany last na 100mm i mimo rozklepania się trochę jednego linera na boki trzymają odpowiednio. Z pomiarów na kartce wychodzi mi, że stopa w najszerszym miejcu ma 100mm. W necie piszą, żeby nie zamawiać węższego last niż fizyczna szerokość stopy. I tu się pogubiłem. Jeśli jest last 98mm a rozmiarówka 24-29, to każdy z tych butów ma taką samą szerokość w środku? Zasatanwiam się czy w ogóle jest sens zamawiać je do przymiarki czy od razu mogę założyć, że będą za ciasne? Jeśli mimo wszystko jest nadzieja, że rozmiar przypasuje to czy Flex 130 nie jest za duży, jeśli dotąd jeździłem na 100? Niby wszystko wskazuje, że to but nie dla mnie, ale cena 700 zł kusi, mimo braku możliwości użycia kiedyś w przyszłości z wiązaniem pinowym (nowe lupo mają, ale to zupełnie inne pieniądze). Poratujcie proszę chłodnym spojrzeniem na problem.  🙂

Z góry dzięki!

Szymon last podawany jest zawsze dla rozmiaru 260/265 i skacze w dół i w górę o 2mm co jeden rozmiar.

Ja miałem Panterrę Dalbello (Last 100-102), teraz mam Prime. I odczucia na szerokość właściwie tożsame.

Ultra (last 98), które także mierzyłem, na szerokość zupełnie nie dla mnie.

Lupo w wersji AX będą miały last 100.

Edytowane przez Gabrik
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Patrzę po wyprzedażach butów i zgłupiałem. Jaką podeszwę muszą mieć buty żeby mi podeszły pod zwykłe wiązanie alpejskie? Marzyło mi się przymierzyć dalbello lupo ax, a tam napisane że grip walk, czyli rozumiem, że nie podejdą. A może znacie jakieś konkretne modele z opcją odblokowania cholewki, które podejdą pod wiązanie szynowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, netmare napisał:

Patrzę po wyprzedażach butów i zgłupiałem. Jaką podeszwę muszą mieć buty żeby mi podeszły pod zwykłe wiązanie alpejskie? Marzyło mi się przymierzyć dalbello lupo ax, a tam napisane że grip walk, czyli rozumiem, że nie podejdą. A może znacie jakieś konkretne modele z opcją odblokowania cholewki, które podejdą pod wiązanie szynowe ?

Pod alpejskie standardowy but alpejski. Wsteczną kompatybilność mają np. grip walki, ale w drugą stronę nie.

Ale grup walk można odkręcić i zamontować konwersję na Alpine, jeśli znajdziesz dla dalbello.

https://www.skatepro.com.pl/324-27741.htm

https://www.sport-conrad.com/en/products/dalbello/lupo-t-i-alpin.html?channable=40eba669640037323730363230321c&gclid=Cj0KCQiAmeKQBhDvARIsAHJ7mF4cDbuVW1Sa_8jm7hU2L1E-0uMjgf_VHnGDv_Iny-EqvadX1p9LC7AaAhJWEALw_wcB

Edytowane przez Kubis
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/4/2022 at 6:58 PM, Gabrik said:

Szymon last podawany jest zawsze dla rozmiaru 260/265

Generalnie tak ale np u mnie na skorupie Atomic Hawx Ultra w rozmiarze 28 jest wybity faktyczny flex dla tego rozmiaru a nie bazowy.

Edytowane przez Bacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz. Zostaw je w spokoju. Chodziło mu o to żeby przychodząc do sklepu ktoś bezrefleksyjnie nie wziął do ręki buta i od razu odstawił na półkę bo to last z 26. Bo jak od wielu reguł  jak widać są wyjątki.

Edytowane przez Bacek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Marzyły mi się buty narciarskie z opcją pod tury. Kupiłem na wyprzedaży Rossignol Alltrack online. Są dużo za długie pod względem wszystkiego co wiem o butach narciarskich.  Kupiłem rozm. 285 a wkładka ma 300. Kupiłem dwie pary różniące się lastem, żeby porównać, ale na długość obie są tak samo za długie. Wiecie może czy to jest normalne dla butów turowych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, netmare napisał:

Marzyły mi się buty narciarskie z opcją pod tury. Kupiłem na wyprzedaży Rossignol Alltrack online. Są dużo za długie pod względem wszystkiego co wiem o butach narciarskich.  Kupiłem rozm. 285 a wkładka ma 300. Kupiłem dwie pary różniące się lastem, żeby porównać, ale na długość obie są tak samo za długie. Wiecie może czy to jest normalne dla butów turowych ?

Nic nie rozumiem, wkładka większa niż but? Dopasowanie dla turow kluczowe, bo i tak to kapec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, star said:

Nic nie rozumiem, wkładka większa niż but? Dopasowanie dla turow kluczowe, bo i tak to kapec.

Ok. Spróbuję raz jeszcze. Buty są opisane jako 285mm. Na wkładkach jest metka z rozmiarem 28.5. Wkładka zmierzona od spodu ma 300 mm. Nie odczuwam ucisku na palce w niezapiętych butach. Czyli rozumiem, że but jest za duży, bo powinno być dopasowanie jak zwykle, czy tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...