Skocz do zawartości

Słotwiny


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Sam sobie odpowiem :)

Na Azotach czynna główna trasa. Według zapewnień na stronie warunki bardzo dobre. Według mnie wyśmienite na całej szerokości. 
Na Słotwinach trasa po lewej stronie wyciągu warunki bardzo dobre. Trasa po lewej stronie, obok orczyka ma sporo przetarć, zwłaszcza w górnej części. 
Tak to wygląda:

słotwiny.jpg

Warunki trudne, ale lawirując pomiędzy wystającą trawą, da sie zjechać bez uszczerbku dla nart.

Wyjazd udany i tylko ta tabliczka na parkingu o opłacie 8 zł jest irytująca. Czasy się zmieniły panowie i nikt nie lubi być traktowany jak frajer z wypchanym portfelem. To już lepiej zrobić jak na Czantorii, cenę za parking wliczyć w karnet. Niby to samo a jednak ładniej i grzeczniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Jeśli ktoś zachodziłby w głowę, jak tam sytuacja na Słotwinach, to o 8.20 wyglądała następująco:

 

post-11118-1420036875,2171.jpg

 

Nie wziąłem nart z domu i przepraszałem się ze snowboardem. Tej pogody nie można było przepuścić. :)

 

Śniegowo całkiem przyzwoicie, trasa „czerwona” czynna cała, niebieska częściowo. W środkowej i końcowej części stoku można przy odrobinie nieuwagi uszkodzić ślizg na kamieniach. Nie jest to nic, czego nie dałoby się ominąć, ale wracając słyszałem, jak gość narzekał synowi, że przerysował ślizg.

 

Orczyk nie działał.

 

Większa liczba ludzi pojawiła się dopiero koło 10.20.

 

 

Aktualizacja z 03.01.2015 - Orczyk już chodzi.

Użytkownik bakkz edytował ten post 03 styczeń 2015 - 16:21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Słotwiny startują 15 grudnia:

"Rozwiewając wszelkie wątpliwości możemy uroczyście ogłosić, że już w najbliższą sobotę (15 grudnia) od godziny 8:00 startujemy z nowym sezonem narciarskim.
Czynna będzie kolej krzesełkowa oraz wyciąg narciarski "pod lasem". Kompleks będzie czynny do godziny 20:00."

48317986_975858189284618_8512412042919936000_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udany dzień na Słotwinach, stok przygotowany dobrze, bez kamieni czy przetarć, mało ludzi jak na niedziele, żadnych kolejek, luz na trasie.
Oficjalnie czynna główna trasa po lewej stronie (patrząc od dołu) oraz wyciąg talerzykowy pod lasem. Trasa szersza po prawej stronie naśnieżana, ratrak ją ubił ale na większości jest to ubity tylko naturalny śnieg i miejscami wychodzi trawa i kamienie, oczywiście śmiałków do jazdy po niej nie brakowało - cóż, nie każdy dba o sprzęt, może im nie szkoda.

Jutro stacja nieczynna - brak prądu. Od wtorku do czwartku czynna w godzinach 8-16.
 

IMG_20181216_084525_HDR.jpg IMG_20181216_121648.jpg IMG_20181216_114210.jpg IMG_20181216_121302.jpg PANO_20181216_123530.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niestety tragiczny wypadek.

http://m.sadeczanin....-arena-nie-zyje

Na innej stronce doczytałem że prawdopodobnie chciał wyczyścićz lodu bęben wyciągu tasmowego dla dzieci.I wciągnęło mu rękę.Czy tak było to zbadają odpowiednie służby.

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Ojej :(

 

PS: 65lat = wiek sredni?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tragiczny wypadek.

http://m.sadeczanin....-arena-nie-zyje

Na innej stronce doczytałem że prawdopodobnie chciał wyczyścićz lodu bęben wyciągu tasmowego dla dzieci.I wciągnęło mu rękę.Czy tak było to zbadają odpowiednie służby.

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

To bardziej w temacie Areny na Słotwinach (dawne Azoty) http://www.skiforum....-azoty-krynica/


Wdziałem właśnie dzisiaj informacje na fb że wyciąg dla początkujących nieczynny do odwołania... już wiadomo dlaczego  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Narzekano na okaleczenie Skrzycznego nową trasą.... wg mnie to mały pikuś przy tym cudactwie....

 

https://wiezawidokow...-wiezy/galeria/

 

Mam nadzieję, że na Skolnitach własciciel (ten sam) nie postawi czegoś podobnego. Widok na Hotel Gołębiewski wystarczy..... ;-(

Byłeś tam i widziałeś? 

Ja byłem w marcu w trakcie budowy i wg mnie nie zeszpeciło to krajobrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekano na okaleczenie Skrzycznego nową trasą.... wg mnie to mały pikuś przy tym cudactwie.... https://wiezawidokow...-wiezy/galeria/ Mam nadzieję, że na Skolnitach własciciel (ten sam) nie postawi czegoś podobnego. Widok na Hotel Gołębiewski wystarczy..... ;-(

Trasa ze Zbójnickiej Kopy to jeszcze pikus :) W Szczyrku odkryto nowy, nieznany zamek! Historycy sztuki nie mogą ustalić w jakim stylu wzniesiono tą budowlę: Dołączona grafika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, Gabrik napisał:

Tak, tylko w moim przeświadczeniu sezonówki są fajne dla mieszkających odpowiednio blisko. Jak mam ponad 400 km właściwie do większości ON, to wolę sobie pojechać w różne miejsca. Choć na ten moment w Polsce najbardziej pasuje mi Jurgów. Polubiłem to miejsce.

Cześć

Dokładnie. To jest zawsze uwiązanie i zobowiązanie, nawet przed samym sobą. Gdybym miał pod blokiem... to jeździłbym za darmo. 😉

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...