Skocz do zawartości

Jaworzyna Krynicka


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

No to Jaworzyna dorobiła się krzesła: http://www.jaworzyna...5?module=Newses Szkoda tylko, że nie postawili krzesła na całej długości trasy (II i IIa). Mogliby też w końcu całą oświetlić.

Oświetlenia na IIa nie będzie. Nie jest planowane oświetlenie większej ilości tras, niż obecnie (a więc cała I oraz II na odcinku górnym). Sądzę, że po prostu by się to nie opłaciło. Co do nowej inwestycji... Krzesłem jedynie na połowie trasy mi średnio zaimponowali. Krzesło miało by sens, jakby biegło od Polany Izwór, do początku II-ki, czyli de facto prawie na szczyt Jaworzyny, zwłaszcza, że takiego rozwiązania od lat domagali się narciarze - nic bardziej nie irytowało, niż stanie w dwóch kolejkach. Zamiast tego zrobili krzesło na IIa, a na II postawili dodatkowy orczyk, czyli jednym slowem, pojechali po kosztach. Na 99% ten orczyk, to jak cała reszta "jawkowych" urządzeń Tatrapoma, w więc jego przepustowość, to 900 os/h, co łącznie z dotychczasowym, identycznym wyciągiem na tej trasie da 1800 os/h. Przepustowość nowej kolejki to 2400 os/h, co razem z istniejącym tam już orczykiem uczyni 3300 os/h. Efekt? Niemiłosierne kolejki do orczyków w górnej części II. Ponadto mam obawy, czy większa przepustowość na II i IIa nie sprawi, że na samych trasach utworzy się tłok, znany z innych stacji. Dotychczas owszem, kolejki bywały spore, ale na samych trasach slalomu między ludźmi, znanego z innych stacji nie trzeba było robić. Było idealnie, ba - właśnie takim argumentem prezes KGJK argumentował w sezonie, kiedy II powstała, zainstalowanie na niej wyciągów o właśnie takiej, a nie większej przepustowości. Teraz wychodzi niekonsekwencja. PS. A chwila prawdy będzie, jak zobaczę to krzesło i przekonam się, że faktycznie jest to, tak jak zapowiadają: "nowoczesna kolej", czy też kolejny, może i fabrycznie nowy, ale w innych krajach od lat już nie budowany bubel, pokroju tych w Rytrze, czy Wierchomli ;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bedzie Tatrapoma identyczna jak w Wierchomli. TS-4p Długość (m) 939, Przewyższenie (m) 252, Przepustowość (os/h) 2 400,Szybkość (m/s) 0,3 - 2,6, Moc (kW) 230 Jednak na takiej długości to powinna być OK. W alpach poniżej 1000 m długości też się robi z reguły niewyprzęgane. Jeśli chodzi o Rytro to jest tam nówka sztuka Doppelmayr ale tego samego typu, czyli czwórka nie wyprzęgana. Tatrapoma jest trochę siermiężniej wykonana ale zapewne tansza. Ja od razu widziałem duże rezerwy przepustowości na trasie II i IIa. Więc uważam to za ruch w dobrym kierunku. Poza tym orczyki Tatrapomy sa awaryjne. 2 orczyki na trase to zawsze bezpieczniej. Jednak, nie wierzę w ukończenie tych prac przed sezonem, co oznacza ze nawet jak bedzie full sniegu to w grudniu trasa IIa bezie bez wyciagu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Instruktor w Krynicy, cóż jest dużo godnych poilecenia, ależy czego ma uczyć. Jeśli fan-jazdy to polecam Michała XXL na Henryku w samym centrum Krynicy, i jeśli by była Monika to też mogę z czystym sumieniem polecić. Oboje to instruktorzy SITNowscy. Na Jaworzynie czy Słotwinach, cóż jest dużo szkół, jedna szukaj jak możesz SITNowskich instruktorów, ze względu na ich metodykę nauczania. Pozdrawaiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam osobiście Panią Monikę -instruktor ze stoku Henryk w Krynicy i raz zrobiła super pokaz jazdy stylem fun, przed zamknięciem wyciągów, jak już nie było ludzi. Napiszę, ża szczęka to mi opadła do kostek !!! Takiego stylu , tak szybkiego przechodzenia z krawędzi na krawędz, to nigdy nie wiedziałem, a w skręcie to jej ramie za każdym razem było 10 cm od stoku i tylko śnieg i lód spod krawędzi wokół niej i nad nią się sypał !!! Jechała bardzo wąsko w dół stoku, ale przechyły w skrętach były maksymalnie maksymalne i niesamowicie szybkie i dynamiczne !!! Te filmiki, które można znależc w necie o stylu fun, to w porównianiu do jazdy Pani Moniki, to są wypociny ... Pani Monika od dziecka , czyli od około 4 roku życia na nartach smiga... i to tak , że nie da się tego opisac słowami !!! Michał też znam i śmiało polecam tych instruktorów. Zresztą wielokrotnie widziałem ich, jak uczyli narciarzy na tym stoku, bo wieczorami często tam jeżdziłem na nartach, bo do wyciągu od kwatery miałem tylko jakieś 50 m do przejścia...

Użytkownik mario_fun edytował ten post 17 listopad 2008 - 00:54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtaj Mario. Również znam oboje osobście, zresztą bywałem z nmi na wyjazdach we Włoszech a moje dzieci z nimi jeździły od początku czyli od 3 roku życia i na Heńku na zakończenie dnia często jeździły pokazowo :) Była tam jeszcze Jola, ale ona już zrezygnowała z instruktorowania. Monia w zeszłym roku była cąły czas na Kubie więc miałem troszkę kontakt utrudniony. Monia śmiga od dziecka na nartach, ale była wcześniej w kadrze polski w sankach a nie nartach :). W każdym razie tych ludzi można śmiało polecić. Jeszcze Można tam polecić chudego i wysokego Gromka :), bo też jest dobry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie może jakiegoś instruktora w Krynicy godnego polecenia???

moze i znam moze i nie znam w gruncie rzeczy zacznij od szukania dobrej szkoly boo szkol jest sporo ale z zalem na sercu wiekszosc to buble i zdzieracze kasy szczegolnie na jaworzynie , nie bede tu robil kryptoreklamy dlatego jak cos to pw. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi! Potrzebuję szkolenia na poziomie średniozaawansowanym. Nacięłam się już na różnych instruktorów, więc zamiast kierować się intuicją wolę oprzeć się na Waszych opiniach. Przede wszystkim chciałabym trafić na kogoś, kto nie tylko super jeździ, ale naprawdę potrafi uczyć. pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wybieram się z narzeczoną do Krynicy na Jaworzyne na sylwestra. Spontanicnzy wypad, bo nie mielismy tego w planach. Na kilka dni, tak bysmy chcieli, ale niestety z tymi noclegami jest juz cieżko heh. Ludzie duzo duzo wcześniej rezerwowali, co mnie wcale nie dziwi. No ale tak to jest jak się człowiek zdecydować nie potafi :P Zna ktoś jakieś kwaterki niedaleko stoku? W ogóle spędzimy pierwszy raz sylwestra na nartach, nie wiem czego się spodziewać. Czy coś organizują na stokach, czy w ogóle funkcjonują o tej godzinie. Na stronie pisze ze niby czynne do 18.00? prawda to? Niechce mi sie wierzyć, że tak krótko. Byłem na stokach gdzie mozna bylo jezdzić do upadlego heh... Pozdrawiam

Niestety o tej porze to możecie zapomnieć, że znajdziecie coś blisko stoku. Zresztą niewiele tam kwater, kilka hoteli, to takie miejsce, że trzeba dojeżdzać autem, bądź autobusem. Pewnie w samej krynicy nic już nie znajdziesz, pozostaję Ci pobliska muszyna, tam są noce jazdy i zakwaterowanie przy stoku pewnie się znajdzie. Natomiast jak najbardziej mozecie dojeżdzać do krynicy to jakies 15km.Zwiedzicie od razu 2 ośrodki. A na jaworzynie faktycznie tylko do 18:/, ale w sylwestra jest nocna jazda i jakaś impreza na stoku, nie wiem nie byłem osobiście, ale znajomi chwalili sobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się z narzeczoną do Krynicy na Jaworzyne na sylwestra. Spontanicnzy wypad, bo nie mielismy tego w planach. Na kilka dni, tak bysmy chcieli, ale niestety z tymi noclegami jest juz cieżko heh. Ludzie duzo duzo wcześniej rezerwowali, co mnie wcale nie dziwi. No ale tak to jest jak się człowiek zdecydować nie potafi :P Zna ktoś jakieś kwaterki niedaleko stoku? W ogóle spędzimy pierwszy raz sylwestra na nartach, nie wiem czego się spodziewać. Czy coś organizują na stokach, czy w ogóle funkcjonują o tej godzinie. Na stronie pisze ze niby czynne do 18.00? prawda to? Niechce mi sie wierzyć, że tak krótko. Byłem na stokach gdzie mozna bylo jezdzić do upadlego heh... Pozdrawiam

----------------------------------------------------------------------------- Na stronie Jaworzyny podają że w sylwestra od 18.00 czynna gondola i trasa nr.1 Pozdrawiam Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie na Jaworzynie w okresie sylwestrowym jest ogromny tłok. Do gondoli czeka się do 50 minut między 11 a 15. W tym roku, jak dobrze pójdzie, będzie pewnie tylko główna trasa naśnieżona (śnieg może pojawi się na kilka dni przed świętami), no i może górna 2-ka. Do orczyków też i 40 minut trzeba czasami stać Jest to najgorszy okres w roku. Chyba, że lubisz wcześnie wstawać lub chodzić na stok po 15. Jak lubisz spać, to i godzinę możesz karnet kupować. Dodatkowo w samej Krynicy robi się dwa razy dziennie mega korek. Jakby już był sezon, wszystkie trasy otwarte, to by było lepiej. Ale niestety pogoda jest jaka jest. Sam jestem dość sceptyczny i się na wielkie nartowanie nie nastawiam. Chodziłem dziś po kamerkach. Cała Polska śnieży z armatek a Panowie z Jaworzyny chyba zapili :mad:. Tam -9C i zero aktywności. Może kamerki są tak ustawione, że nie widać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...