Skocz do zawartości

Jaworzyna Krynicka


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Krynica - Jaworzyna Krynicka Ośrodek narciarski Jaworzyna Krynicka. Posiada jedną z dwóch w Polsce nowoczesnych koleii gonodolowych, która wynosi nas z Czarnego Potoku prawie na sam szczyt Jaworzyny Krynickiej. Istnieje również kilka wyciągów orczykowych - przy jednym z nich czarna trasa nr 5, posiadająca akredytację FIS. Strona ośrodka: http://www.jaworzyna...index_flash.php Położenie Dojazd Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Trasy (liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki) Ceny (cennik karnetów itp) Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Odpowiadam na pytanie dotyczące komunikacji w Krynicy , otóż miałem ten sam problem akurat w sezonie w którym bylem (2 lata temu) kursował z centrum bezplatny bus 4 razy rano i raz po 16 , nie wiem czy w zeszłym roku również on był i jak to będzie w tym sezonie, natomiast prócz tego są jezcze prywatne busy i PKS także raczej większych problemów z komunikacją niema.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dużo fajnych tras, nowe wyciągi, gondola, dość dobre zaplecze gastronomiczne to są największe plusy tej stacji. Gorzej jest z cenami:(, chyba ta stacja jest zaraz po Kasprowym pod tym względem. Dalej przygotowanie tras też nie jest najlepsze - tutaj widziałem najwięcej i największe muldy. Nie polecam tej stacji dla początkujących. Jest tam, co prawda dość długa ośla łączka(nie korzystałem) i trasa niebieska o długości 650m, ale reszta to trasy czerwone i jedna czarna. Dwa lata temu byłem tam z początkującymi narciarzami... Przez cały dzień tłukli się tylko po tej jednej niebieskiej trasie, a do tego jeszcze te muldy!! Jeżeli chodzi o początkujących to polecam Słotwiny i Wierchomlę, w nich tak się nie wynudzicie. Jeżeli chodzi o zwolenników jazdy po czerwonych trasach to jak najbardziej jest to ośrodek dla Was! A dodatkowo fajna czarna piątka:D. Podkreślę jeszcze raz, że to nie jest stacja rodzinna - pomimo, że tak się reklamują! Jeżeli wysyłacie tam swoje pociechy, to zaopatrzcie je w kaski i dodatkowe ochraniacze! Na Jaworzynę przyjeżdża wiele początkujących osób, próbują swoich sił na czerwonych i czarnych trasach. Przez co często można spotkać takiego kamikadze, który nie zważa na innych… W weekendy, ferie oraz okresie sylwestrowym bywa tam tłoczno, nawet baaardzo tłoczno. Niektóre hotele lub domy wczasowe oferują zniżki na karnety, nawet 15%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar w tym roku jechac na Jaworzyne i mam pytanie szukam noclegow w cenie kolo30-35zl, po za tym czy orientuje sie ktos w cenach gondolibo na stronie jeszcze nie ma(" moze z tamtego sezonu). Czy to czytalem o muldach to prawda? Za podpowiedz bede wdzeczny. Pozdrawiam

Noclegi-szukaj w necie -jest tego mnóstwo,pierwsze z brzegu: http://spanie.pl/258...y_prywatne.html Gondola/narciarsko/ i orczyki ruszają w piatek/sobotę więc myślę,ze do tego czasu cennik będzie.... Muldy-owszem były-ale wszyscy wiemy jaki był sezon ostatnio.Dodatnie temperatury i mnóstwo narciarzy sprawiło,ze koło 11-12 muldy były ogromne-szczególnie na '1'
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar w tym roku jechac na Jaworzyne i mam pytanie szukam noclegow w cenie kolo30-35zl, po za tym czy orientuje sie ktos w cenach gondolibo na stronie jeszcze nie ma(" moze z tamtego sezonu). Czy to czytalem o muldach to prawda? Za podpowiedz bede wdzeczny. Pozdrawiam

Ceny były różne w zależności od okresu. Możesz wejść np na narty.onet.pl, tam przy opisie jaworzyny też jest cennik z zeszłego sezonu. Odnośnie muld, to rano jest OK, a później jest już trochę gorzej. Tak jak przedmówca napisał najgorzej jest na 1, a najlepiej chyba na 2. Zanim trafiłem na Jaworzynę, zjeździłem trochę sądeckich i pienińskich ośrodków i muszę przyznać, że nigdzie nie widziałem takich wielkich i tak wiele muld jak na Jaworzynie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i mamy info i pierwszy cennik/ale nie sezonowy;)/: "Zapraszamy na narty już od piątku 16 listopada. Trasy II,III oraz trasa dla dzieci będą czynne od 9.00 do 15.30 Karnety w super promocyjnej cenie: Całodzienny - 40 zł Czterogodzinny ruchomy* - 25 zł (* aktywowany w momencie zbliżenia do czytnika)"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wybieram sie na sylwestra zdecydowanie za duzo ludzi, jade w lutym na ferie. Stwierdzilismy ze bedziemy dojezdzac do krynicy samochodem i zamieszkamy w Tyliczu. Moze ktos wie jak tam wyglada sprawa z punktami gastronomicznymi a moze jest jaskis bar z piwkiem :)

Tylicz jest taką trochę dziurą, ale w lutym jeszcze wszystko jest otwarte. Jest tam bar (strasznie zadymiony), pizzeria(po sezonie zamykana) i przy stokach w centrum są jakieś tam bary(nie korzystałem). Ogólnie jest tam ubogo, ale przynajmniej tanio. Jest tam ośrodek top-ski, do którego warto wybrać się na jeden dzień, przy tym ośrodku są dwa całkiem fajne bary;). Ja robiłem tak, że czasami z rana jeździłem w Tyliczu, później obiadek i następnie na Jaworzynę na jazdę wieczorną(małe kolejki). Jeżeli będziesz tak robił to wyjedź trochę wcześniej, bo czasami ciężko znaleźć miejsce parkingowe, a później trzeba postać trochę w kolejce do kas. Ja ostatnio byłem tam na początku marca i na karnecie wieczornym można jeszcze było jeździć przez godzinę na wszystkich wyciągach, później nieoświetlone zamykano. Jak jest zimno a do tego coś pada z góry, to wieczorem szybko robią się luzy:D. Dla urozmaicenia można na jeden dzień wybrać się na Słotwiny i na jeden dzień do Wierchomli(trochę daleko). Jeżeli nie zamierzacie jeździć w Tyliczu, to jednak radzę poszukać czegoś bliżej. W Krynicy łatwiej znaleźć fajniejszy lokal;) i lepiej sobie zorganizować czas po nartach, dodatkowo za zaoszczędzone pieniądze na paliwie możesz wynająć droższy nocleg. P.S. Niektóre większe ośrodki mają zniżki na karnety, warto się zapytać. Pozdrawiam cg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie nas 6 osob i raczej bedziemy poruszac sie jednym samochodem wiec na paliwo az tak duzo nie wydamy a mamy zamiar pojezdzic po roznych stokach, w Tyliczu raczej tylko noclego i jakies piwko wieczorem :):D. Po za tym troche juz obdzwonilem Krynice ceny rosna gdy feria ma mazowieckie :mad:a my niestety mamy w gronie pania nauczycielke :), Dodzwonilem sie do faceta ktory normalnie ma po 45zl ale jak sa ferie z mazowieckiego to juz po 65zl jak dla mnie to troche przesada. w Tyliczu mamy po 25zl z lazienka w kazdym pokoju wiec raczej do Krynicy na kwatery nie zawitamy. Pozdrawiam

Wow, ostro ceny poszybowały;) To w takiej sytuacji polecam na rozgrzewkę odwiedzić ośrodek top-ski w Tyliczu, niecałe 2km od centrum Tylicza. Jeżeli ktoś z Waszej ekipy nie ma nart to zarówno w samym Tyliczu jak i pod top-ski można naprawdę wypożyczyć tanio, ale trzeba się liczyć że sprzęt nie jest najlepszej jakości. Jeżeli wolicie lepszy srzęt to radzę zaopatrzyć się w Krynicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i mamy nowy cennik Całodzienny - 50 zł Dwugodzinny ruchomy* - 25 zł Czterogodzinny ruchomy* - 40 zł (* aktywowany w momencie zbliżenia do czytnika)

ale byla promocja 2dni jak dla mnie hamstwo myslalem ze przynajmniej z dwa tygodnie bedzie 25pln za 4h. i tyle mnie widzieli na jaworzynie za to wczoraj bylo pieknie i tanio http://s72.photobuck...z555/jaworzyna/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
wiesz mario, od sierpnia mieszkam w kry wiec teraz nie za bardzo mi się chce gdzieś dalej jezdzic, nie uważasz ze 40 zł za 4h to przy kolejkach jakie były 16-18.11 to dużo ile razy zjedziesz? ja wiem że zima ubiegła była słaba ale w przysłowiu jest coś o nakładaniu łyżeczką a nie chohlą. a po za tym lubie sobie pomarudzić :) a jeszcze "jakość kosztuje" Mario nie mówisz chyba o stanie stoku po godzi 11 ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz mario, od sierpnia mieszkam w kry wiec teraz nie za bardzo mi się chce gdzieś dalej jezdzic, nie uważasz ze 40 zł za 4h to przy kolejkach jakie były 16-18.11 to dużo ile razy zjedziesz? ja wiem że zima ubiegła była słaba ale w przysłowiu jest coś o nakładaniu łyżeczką a nie chohlą. a po za tym lubie sobie pomarudzić :)

Rozumiem ciebie. Po tym jak w tymtym sezonie, czyli 23.12.2007 byłem na otwarciu sezonu na Wierchomli -Wtedy w Krynicy nie działał nawet 1 wyciąg, TO JUŻ NIGDY -chodzi mi o Polskę nie pojadę na żadną stację narciarską na otwarcie sezonu.... Fajnie ci, że mieszkasz w Krynicy. Ja tak bywam 3,4 razy w roku, bo moi przyjaciele mają tam dom i 2 pensjonaty i lubię Krynicę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę w Krynicy na ferie.. mam kilka pytan Jak przygotowują tam stoki? tzn kupuje narte na dobre stoki i nie chce jej tam zjechac a miec przyjemosc z jazdy. Czy oplaca sie jezdzic na Jaworzynie czy lepiej te słotwiny czy inne wynalazki Czy studentowi przysluguje znizka na karnet? bo nie powiem te ceny są kosmiczne z gory dziekuje i do zobaczenia na stoku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witaj. Stoki na Jaworzynie są przygotowane zawsze po nocy, ale ze względu na dużą liczbę jeżdżących nie zawsze to przygotowanie wystarcza na cały dzień. Szczególnie dolny odcinek "jedynki" po kilku godzinach jest zmuldzony i czasem jak jest mało sniegu zalegają na nim kamyki. Wszelkie inne info i kamerki znajdziesz tutaj:
http://www.jaworzyna...acja/index.php5
 
A co do Słotwin to podobnie jak na Jawce, zależnie jak się trafi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mozna tylko po co? najlepiej przyjsc w butach, przebrac na skrupy i zostawc gdzies za malą oplata. Bylem w sylwestrwy dzien na Jaworzynie od 10 do 18 Stoki czynne wszytskie poza czarna trasa Do gondolki kolejka w maksymalnym momencie miala 10 minut czekania a zaraz po tym piku zjechalismy prawie wprost do barierek. Bardzo pozytywnie troche kamieni niestety lezalo na stoku i w kolejkach do wyciagu ( mimo zwracania uwagi obsludze i proszenia o pare lopat sniegu na przetarte podejscie w kolejce nie interweniowali) Na gorze pewnie z powodu sylwestra w gospodzie istna szopka. Podsumowując Karnet drogi ale wg mnie bylo warto. Duzo bardziej niz 50 zl za slotwiny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
wiadomości z dziś bo byłem i jedziłem na wszystkich a teraz udało się neta dostać Trasy działają wszystkie czarna czyli V chodzi i chyba najlepsze warunki :D jak ktoś sobie radzi to polecam Jak wcześniej ktoś pisał stoki tylko do południa bo potem to walka :cool: i 0 przyjemności. Dla 3style'owców kicha na maxa nie ma nikogo kto by kręcił całym snowparkiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...