Skocz do zawartości

Jaworzyna Krynicka


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Cudnie :D Wczoraj rzutem na taśmę udało mi się ogarnąć apartament w Krynicy na najbliższy tydzień. Jutro wyjazd. Nie sądziłem, że wrócę na Jaworzynę tak szybko. Patrząc na to, jak wygląda obecnie sytuacja śniegowa w beskidzie śląskim, to w Krynicy jest alpejska zima. Pewnie Krynica już pęka w szwach od natłoku ludzi. Ale co tam, zmieszczę się :) 

 

Niech mi jeszcze 4-ke odpalą i będę skakał z radości :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudnie :D Wczoraj rzutem na taśmę udało mi się ogarnąć apartament w Krynicy na najbliższy tydzień. Jutro wyjazd. Nie sądziłem, że wrócę na Jaworzynę tak szybko. Patrząc na to, jak wygląda obecnie sytuacja śniegowa w beskidzie śląskim, to w Krynicy jest alpejska zima. Pewnie Krynica już pęka w szwach od natłoku ludzi. Ale co tam, zmieszczę się :)

 

Niech mi jeszcze 4-ke odpalą i będę skakał z radości :)

Na razie jest o wiele mniej ludzi niż w okresie świąteczno-noworocznym. No i prawosławni kończą święta/urlopy. Będzie dobrze. Udanego wyjazdu! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziwne... bardzo dziwne. W Krynicy nie ma ludzi :) Wprawdzie nie byłem jeszcze na Jaworzynie, ale z tego co obserwowałem na kamerach to był dzisiaj luz. Na mieście też widać, że tłoku nie ma (deptak, knajpy). Rano i w ciągu dnia na Henryku pustki. Poszedłem wieczorem na 3h (mieszkam obok) i wyjeździłem się do bólu. Za każdym razem wjazd wprost w bramki. Warunki super. Swoją drogą bardzo fajna stacja. Pierwszy raz tu jeździłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto był dzisiaj na Jaworzynie, ten wygrał wszystko! Co za widoki, co za warunki, co za zima! Warunki od rana fenomenalne wszędzie. Objeździłem 1,3, 6 i przeniosłem się na 5. Cudo... równo, twardo. Po 4x na FIS z rzędu poczułem zmęczenie w nogach i pojechałem na 2. Tam warunki równie dobre, ale już zrobił się lekki tłok do orczyka. Ok 10:30-11:00 przy gondoli już trzeba było postać te 5-7 minut. Krzesło puste. Wróciłem ponownie na FIS, tam bez tłoku. Po 11:00 wróciłem na krzesło przy 6 i tam dojeździłem do 13:00. Od 11:30 już trochę odsypów tu i tam, zwłaszcza na dole. Warunki jednak oceniam na bardzo dobre. Ogólnie ludzi chyba więcej niż wczoraj czy przedwczoraj, ale i tak mniej niż w Trzech Króli.

 

Natomiast największą niespodzianką dzisiaj był pogoda. Spójrzcie na te zdjęcia :)

Załączone miniatury

  • IMG_0889.jpeg
  • IMG_0894.jpeg
  • IMG_0892.jpeg
  • IMG_0888.jpeg
  • IMG_0885.jpeg
  • IMG_0883.jpeg
  • IMG_0881.jpeg
  • IMG_0879.jpeg
  • IMG_0878.jpeg
  • IMG_0876.jpeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto był dzisiaj na Jaworzynie, ten wygrał wszystko! Co za widoki, co za warunki, co za zima! Warunki od rana fenomenalne wszędzie.

 

Natomiast największą niespodzianką dzisiaj był pogoda. Spójrzcie na te zdjęcia :)

Kurczę, myślałam o innym ośrodku, ale to zdjęcie 0883 trochę mi namieszało...

Bądź tak miły i zapytaj kogoś z obsługi, czy na przełom stycznia i lutego przygotują taki sam widok?  ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nieplanowo wczoraj znowu wylądowałem na Jaworzynie :)

 

Czynne wszystkie trasy poza 4. Tzn 6 niby zamknięta, ale otwarta... nawet siatki nie było. Domyślam się, że chodziło o pracujące armatki. Warunki od rana świetne. Nocny mróz zrobił swoje i trasy pozostałe twarde nawet do 13:00. Wiadomo, że jakieś odsypy już się na stromszych trasach pojawiały, ale zdecydowanie były to najlepsze warunki jakie w tym roku spotkałem na Jaworzynie. Najlepsze warunki chyba na 5-tce. Nowością dla mnie w tym sezonie było w końcu odwiedzenie trasy 2A, która w początkiem stycznia była nieczynna. Niestety problemem jest brak otwartej trasy nr 4, a wraz z nią orczyka pozwalającego wydostać się z 2A. Jedyna droga powrotu to orczyk przy trasie nr 2, który nie wyrabiał :) Natomiast co do trasy nr 4, to zjechałem nią dwa razy (przepraszam, ale to moja ulubiona trasa i nie mogłem sobie odmówić...) :) Poza tym przy obleganej gondoli, aż żal było nie zjechać 4-ka by dostać się do 2A :) Trasa jest przejezdna, ale widać że pokrywa śniegu nie jest duża. Są dwa większe przetarcia do ziemi, które trzeba ominąć. Obawiam się, że uruchomienie tej nasłonecznionej trasy spowodowałoby jej szybką degradację. 

 

Natomiast w Krynicy piękna zima. Zazdroszczę obecnym feriowiczom :)

Załączone miniatury

  • IMG_1015.jpeg
  • IMG_0999.jpeg
  • IMG_1003.jpeg
  • IMG_1007.jpeg
  • IMG_1009.jpeg
  • IMG_1010.jpeg
  • IMG_1012.jpeg
  • IMG_1014.jpeg
  • IMG_1018.jpeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Pierwsza część relacji z dnia dzisiejszego. Chwilo trwaj, pięknie, fantastyczne warunki, stok przygotowany bardzo dobrze, pusto. Chyba najlepszy dzień na nartach w tym sezonie (a było ich, już kilka). 

Tak dla przypomnienia gdzie dziś jeździmy.

IMG-20220301-113516.jpg

Było widokowo.

IMG-20220301-091511.jpg

Na górze, po wczorajszych opadach śniegu, sceneria bajkowa.

IMG-20220301-091514.jpg

Stoki wylizane.

IMG-20220301-091803.jpg

Czarna zjechana przez moje dziecię.  

IMG-20220301-094050.jpg

Tu odbywał się trening, więc my boczkiem, nie przeszkadzając.

IMG-20220301-094057.jpg

Dużo dzieci jak na tydzień lekcyjny. 

IMG-20220301-101917.jpg

Nasza dzisiejsza faworyta.

IMG-20220301-095213.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga część relacji. Jedziemy dalej.

IMG_20220301_101919.jpg

Tu ośrodek z innej strony.

IMG_20220301_102229.jpg

Dziś raczej tłoczno nie było. Trochę grup szkoleniowych, czasem sztucznie podnosiło frekwencję. 

IMG_20220301_102400.jpg

Przygotowanie tras cd.

IMG_20220301_102517.jpg

A tu już 4.

IMG_20220301_103538.jpg

Trasa bez sztucznego naśnieżania, miejscami drobne przecierki, w większości jednak tak.

 IMG_20220301_103906.jpg

Dziś było bardzo widokowo.

IMG_20220301_104414.jpg

Na górze masa śniegu.

IMG_20220301_115459.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzecia, już ostatnia część relacji. 

Około 13:00 wyszło trochę lodu i parę osób miało problem. Kilka razy musiał wyjechać GOPR.

IMG_20220301_120248.jpg

Wszystkie przejazdy, warianty, działają. Wszędzie masa śniegu.

IMG_20220301_125018.jpg

Tu, w tle wieża widokowa na Słotwinach widziana z góry.

IMG_20220301_125247.jpg

A to trasa z góry - chyba 3.

IMG_20220301_125021.jpg

Wszędzie dużo śniegu.

IMG_20220301_125307.jpg

Przygotowanie i trzymanie tras bardzo dobre.

IMG_20220301_125422.jpg

Jedziemy niżej.

IMG_20220301_125425.jpg

Tu na dojeździe do stacji dolnej, na 1.

IMG_20220301_125552.jpg

I sam dół. Jedynie przy samej gondoli trochę odsypów i śnieg to już raczej cukier.

IMG_20220301_125613.jpg

Bestia gotowa do pracy.

IMG_20220301_125719.jpg

 

Edytowane przez moruniek
coś tam
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, moruniek napisał:

Jechać warto na pogodę. Na jutro na Jaworzynie zapowiadał się Zbyszek @lski

Żadnych tłumów,ludzi było mało,śniegu dużo.6 wygrodzona na zawody prawników,na 5 dwie linie treningowe,ale że wszystko czynne,utrudnienia nieodczuwalne.Najlepszy czas,jak co roku...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lski napisał:

Żadnych tłumów,ludzi było mało,śniegu dużo.6 wygrodzona na zawody prawników,na 5 dwie linie treningowe,ale że wszystko czynne,utrudnienia nieodczuwalne.Najlepszy czas,jak co roku...

Tak, wiem, nawet żona mine namawiała bym startował. Zbyt jednak jestem leniwy😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, moruniek napisał:

Tak, wiem, nawet żona mine namawiała bym startował. Zbyt jednak jestem leniwy😉

Właśnie się dziwiłem,że nie wykorzystałeś okazji.Kontakt z tym środowiskiem zawsze sprawia mi wiele radości.Tym razem,gdy prawnicy zarezerwowali połowę szerokości trasy nr 6,a mój klub drugą połowę na trening,uznali ,że mogą ją podzielić biorąc lewą górną połowę a prawą dolną.Wywiązała się awantura z udziałem organizatora,trenera,pracownika PKLu i argumentami o kompetencjach prawnych...

Edytowane przez lski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lski napisał:

Właśnie się dziwiłem,że nie wykorzystałeś okazji.Kontakt z tym środowiskiem zawsze sprawia mi wiele radości.Tym razem,gdy zarezerwowali połowę szerokości trasy nr 6,a mój klub drugą połowę na trening,uznali ,że mogą ją podzielić biorąc lewą górną połowę a prawą dolną.Wywiązała się awantura z udziałem organizatora,trenera,pracownika PKLU i argumentami o kompetencjach prawnych...

No właśnie dlatego. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Na Jaworzynie stawiają nową kanapę. Wstawiam kilka zdjęć z prac budowlanych (doceńcie, że specjalnie dla Was i własnej ciekawości schodziłem z góry by ponownie się na nią wdrapywać, bo wchodziłem od strony Muszyny), więcej zdjęć z Jaworzyny wstawię jutro (jak je obrobię do Podróży moruńka), dziś jeszcze relacja z rodzinnej wyprawy rowerowej (wczorajszej), rodzinnie zrobione ponad 50 kilometrów (córka dała radę i była zadowolona). 

Tu (nieco powyżej 5, na 3) leży sobie i czeka na ponowny montaż górna stacja z 6.

DSC-3381.jpg

I z drugiej strony.

DSC-3382.jpg

Na Słotwinach, też jakby jakieś prace ziemne. 

DSC-3384.jpg

A na 5 cisza, spokój.

DSC-3386.jpg

Zaraz, na dole coś się jednak dzieje.

DSC-3389.jpg

Raczej to jeszcze nie przebudowa bo góra nie ruszona.

DSC-3392.jpg

Z góry 6 jakby coś zginęło, coś się jednak pojawiło.

DSC-3393.jpg

Panowie intensywnie pracują.

DSC-3395.jpg

I widok na stok.

DSC-3397.jpg

Od dołu, widok na górny peron.

DSC-3398.jpg

Zdemontowane podpory koło basenu na wodę.

DSC-3399.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...