Skocz do zawartości

Jaworzyna Krynicka


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Witajcie,

w dniu jutrzejszym wybieram się na deskę na jeden dzień z Krakowa. Chciałbym na stok dotrzeć z samego rana (9.00), wykupić karnet całodniowy i pojeździć do jakiejś godziny 17.00. Jak myślicie, opłaca się jechać na Jaworzyne na jeden dzień tyle kilometrów? Alternatywą jest Białka Tatrzańska, jednak ze względu na to, że od dzisiaj Małopolska zaczyna ferie, zapewne większość krakusów i całej reszy uderzy właśnie do Białki. Mając nadzieję, że dla wielu Jaworzyna jest oddalona zbyt daleko, wlaśnie tam wyjazd rozważam. Mam tą dobrą sytuację, że w dniu dzisiejszym mogę jeszcze sobie dokładnie sprawdzić kamerki i porównać pierwszy dzień ferii pod względem ilości ludzi w obu ośrodkach.

Możecie coś doradzić?

 

Pozdrawiam

 

Może Jurgów, byłem wczoraj i praktycznie od 9-15, to jazda na okrągło, a podejrzewam, że później też ludzi nie przybyło. Jakby ci się znudził stok, to można w 5 minut podjechać do Kozienic, tam są też 2 traski, a potem jeszcze na Litwinkę. Wszystko na jednym karnecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, matriksie84, ale w tym korku, który ciągnął się wczoraj na Zakopiance i w stronę Mszany Dolnej (podejrzewam objazd przez Lubień lub Dobczyce), gdy jechałem tamtędy koło 19, to wolałbym nie stać :)

 

Jaworzyna Krynicka to bardzo fajna stacja narciarska, ale droga. Można to zaakceptować lub wybrać inne miejsce. W regionie Krynica-Piwniczna-Muszyna-Rytro-Tylicz nie ma żadnej stacji, która może zaoferować tak wiele zaawansowanym narciarzom.

 

Koszt 105 zł jest wysoki, tak samo 87 zł za karnet 4-godzinny, a 60 zł za 2-godzinny to już rozbój w biały dzień. Ale karnet całodzienny, patrząc na okoliczne stacje i to, że asortyment tras, nie licząc Dwóch Dolin i niech będzie, że Tylicza, mają bardzo ubogi, nie jest taki znowu nieprzystępny. Słotwiny to koszt 80 zł + 5 zł parking (za 2 trasy), CN Azoty 75 zł + 5 zł parking (niby tras więcej, ale większość i tak zostanie przy krześle), Tylicz 70 zł za 6 godzin, parking chyba gratis, Dwie Doliny 75 zł za 6 godzin, parking nie wiem, ale w Wierchomli raczej wyciągają łapę, Ryterski Raj 60 zł za 7 h.

 

Przy całym dniu jazdy oferta Jaworzyny nie jest może wysoce atrakcyjna, ale nie jest też zła i nadal w moim mniemaniu warta uwagi. Te ceny miały też pozytywny skutek dla samych narciarzy: nie pamiętam, kiedy ostatnio było tam tak luźno. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerka prawdę Ci powie. ;) http://www.jaworzyna...ia/kamery-live/
 

Z oferty karczm w obrębie Jaworzyny nie korzystałem poza herbatą i ciastem. Restauracja w Hotelu Eris zapewni efekt WOW (pozytywny jakościowo, negatywny cenowo). Przed wjazdem do Krynicy jest natomiast przyjemna karczma: Cichy Kącik, w samej Krynicy warto odwiedzić karczmę Łemkowską.  Dla ułatwienia: http://pl.tripadviso...ern_Poland.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chef88, Jaworzyna ma dwie kamerki, na których zobaczysz kolejki: na gondolę i na krzesło przy trasie 2a. Gdy pisałem posta z kamerkami krzesło 2a było puste, a kolejka w gondoli wychodziła jakieś 2-3 metry poza bramki wejściowe.

 

Według filmów harpii z tego weekendu, jeśli chcesz uniknąć kolejek, to chyba Śnieżnicę masz najbliżej. Na Limanowa-Ski też tłoku nie było. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w tym roku pierwszy raz ze względu na pokaźną odległość i moim zdaniem warto wybrać Jaworzynę. Przejechałem prawie całą Polskę- 750 km więc jeżeli jedziesz z Krakowa to rzut beretem :)  Górka fajna, super przygotowana, dwa tygodnie temu kolejek praktycznie nie było. Do gondoli czekałem max. 5 min a krzesła i orczyki bez kolejki. A same trasy jak dla mnie rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dychę za parking jestem w stanie ciężko,ale przełknąć, to 2 zeta za kibelek jest totalnym przegięciem,zwłaszcza przy karnecie za 105 zł,to nie jest stacja benzynowa ,ani przejście graniczne tylko ośrodek narciarski, i karnet za ciężkie pieniądze,ale póki będzie popyt ,to się nie zmieni,nie tylko tam ,ale w innych miejscach też np w Szczyrku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie poradzę że lubię Krynice. U mnie te koszty trochę inaczej się rozkładają. Dojazd 400 km, nocleg dla 4 osób plus wyżywienie, 4 karnety razy 3 dni, to 10 zł za parking czy 2 za toaletę nie mają wielkiego znaczenia w ogólnej kwocie. Wystarczy że pojadę 10 mniej na trasie i na odcinku 800 km zaoszczędze na paliwie na parking i toaletę. :)

Nie o to chodzi ,oczywiście ,że 2 zł przy kosztach całego wyjazdu to nic ,mi nie chodzi o kasę ,tylko o zasady,dla mnie to jest brak szacunku dla klienta i tyle, i jest to domena naszego kraju ,tego nie ma nigdzie za granicą ,ani w kurortach narciarskich ,ani letnich nadmorskich ,tylko w polskich górach i nad Bałtykiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bubol, masz oczywiście rację. Ale za te 2 ziko dostajesz możliwość przycupnięcia na kibelku wyposażonym w automat do przesuwania folii przykrywającej deskę klozetową. :P Tylko nie pamiętam, w której to knajpce było. :D Za wszystko inne zapłacisz kartą MasterCard! ;) ;) ;)

 

Tak na poważnie, to rozumiem wprowadzanie opłat różnego rodzaju, i opłata za toaletę, gdy nie korzystam z usług knajpy, mnie nie boli, jeśli w zamian dostaję czyste miejsce, ciepłą wodę i coś do osuszenia rąk. Bardzo podoba mi się natomiast system rozliczania toalet na stacjach benzynowych w Austrii/Niemczech (pewnie w innych krajach też funkcjonuje), gdzie przed WC należy uiścić opłatę w automacie, ale otrzymuje się za to voucher do wykorzystania w obiektach przystacyjnych. U nas opłatę przyjmuje babcia klozetowa, więc zamiast paragonów mogłaby rozdawać takie vouchery. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie pojadę, bo nie lubię komercji w takim wydaniu jak w Białce, czy na Jaworzynie. Nie uważam Jaworzyny za najlepszą górkę w Polsce, wolę inne ośrodki. Za Krynica tez nie przepadam, aczkolwiek nie mowie o tym mieście złego słowa. Nie rozumiem dlaczego tak sie unosicie gdy krytykuję pewne decyzje włodarzy ośrodków? Rozumiem, że wam to nie przeszkadza, wasza sprawa, ze płacąc dużo pieniędzy za karnet, jedzenie, picie w knajpie  chcecie jeszcze płacić za inne usługi. Mnie to nie bawi, moim zdaniem takie przyziemne sprawy jak wychodek powinny byc za darmo. Pomijając kwestię tych paru nieszczęsnych złotych, pozostaje jeszcze sprawa czysto higieniczna. Po co biegać po krzakach (widziałem takie obrazki na stoku) gdy można byłoby załatwić sprawy fizjologiczne w cenie karnetu, spożycia posiłku, itd...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pojadę, bo nie lubię komercji w takim wydaniu jak w Białce, czy na Jaworzynie. Nie uważam Jaworzyny za najlepszą górkę w Polsce, wolę inne ośrodki. Za Krynica tez nie przepadam, aczkolwiek nie mowie o tym mieście złego słowa. Nie rozumiem dlaczego tak sie unosicie gdy krytykuję pewne decyzje włodarzy ośrodków? Rozumiem, że wam to nie przeszkadza, wasza sprawa, ze płacąc dużo pieniędzy za karnet, jedzenie, picie w knajpie  chcecie jeszcze płacić za inne usługi. Mnie to nie bawi, moim zdaniem takie przyziemne sprawy jak wychodek powinny byc za darmo. Pomijając kwestię tych paru nieszczęsnych złotych, pozostaje jeszcze sprawa czysto higieniczna. Po co biegać po krzakach (widziałem takie obrazki na stoku) gdy można byłoby załatwić sprawy fizjologiczne w cenie karnetu, spożycia posiłku, itd...?

To po co tam jeździsz?

Nie lepiej na telegraf? Pewnie kible za darmo

Ja to jeżdżę tam gdzie jest mi dobrze a nie tam gdzie mi się nie podoba.

Ale każdy ma swoją filozofię

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. To wszystko jest tu na Forum.

ale jest po wpisach takich jak Roberta i to dzieki nim (m.in.) można wybrać świadomie (dzieki Twoim z relacjom jazdy Tam -  również).

Podobnie jak narzekania na orczyki w Sonie, tłok na NO, czy lód na Czantorii pozwalają odsiać przynajmniej częściowo potencjalnie niezadowolonych gości.

Większość tych wpisów jest skrajnie subiektywna i nalezy je czytać np. tak: 'nie umiem jeżdzic na orczyku wiec jest to dla mnie urządzenie dyskwalifikujące ten ośrodek' lub  'tamtejszy biały lód (twardy snieg) powoduje że nie umiem skrecać i slizgam sie bokiem walcząc o życie'.

 

Dla niektórych narciarzy będzie to ostrzeżenie , dla innych zachęta by odwiedzić właśnie  ten krytykowany ośrodek.

Rożne opinie są potrzebne.

 

 

PozdrawiamM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czemu Wy się tak napinacie? Nie napisałem przecież, że stoki sa niefajne, że orczyk jest beeee, ze gondola coś tam.  Na Jaworzynie nie zmieniło się od lat jak tam jeżdżę prawie wcale, denerwuje mnie to co napisałem i co moim zdaniem włodarze ośrodka mogliby zmienić. Wysyłacie mnie na kielecki telegraf, a ja na nim nie jeździłem od 4 lat (choć mieszkam 5 minut drogi), ponieważ uważam, że właściciele przesadzili z cenami karnetów. Pisałem o tym niejednokrotnie (zresztą moje zdanie podziela duża ilość znajomych), podobnie jak o parkingu na Wierchomli. Nasze skierowane do niektórych właścicieli uwagi/sugestie skutkują, czego wyrazem jest chociażby rezygnacja z opłaty parkingowej w Dwóch Dolinach, czy zaprzestanie podnoszenia cen karnetów na świętokrzyskich stokach w ferie. Nie krytykuję stoków, górek, tylko decyzje ludzi którzy zamiast być przyjaznym nam narciarzom, chcą nas zgolić na każdym kroku z każdej złotówki. Przecież z naszych pieniędzy żyją i nieraz mały gest w naszym kierunku potrafi zdziałać cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...