Skocz do zawartości

Jaworzyna Krynicka


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

A jak się ma jedynie internet z iPlusa, to też są jakieś zniżki? i co trzeba pokazać przy kasie?

Trzeba wysłać sms o treści zależnie od ośrodka ( na Jaworzynie JAW) na nr 6363 i pokazać go w kasie. Sms jest ważny przez ok godzinę. Oczywiście w kasie od razu go kasują a następnego można wysłać dopiero na drugi dzień. Jeśli ktoś nie ma numeru z plusa warto kupić kartę startową. koszt niewielki a zniżka duża :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Na Jaworzynie budują nowy wyciąg oraz trasę. Poniżej zamieszczam opis ze strony Jaworzyny Krynickiej: Nowa 4-os kolej krzesełkowa na Jaworzynie 2010.08.12 Na Jaworzynie Krynickiej trwają prace w terenie związane z budową nowoczesnej 4-os kolei krzesełkowej wraz z 1100m trasą narciarską nr VI. Nowa kolej będzie czynna w najbliższym sezonie zimowym. To druga kolej krzesełkowa w naszej stacji narciarskiej. Do dyspozycji narciarzy jest jeszcze 6-os kolej gondolowa i 9 wyciągów orczykowych. Stacja dolna nowego krzesełka będzie zlokalizowana obok stacji dolnej kolei gondolowej, natomiast stacja górna umiejscowiona będzie przy końcu trasy nr IV oraz V (obok przecięcia trasy nr I z trasą kolei gondolowej). Nowa trasa będzie sztucznie naśnieżania i oświetlona. Trasa będzie miała kolor czerwony i będzie kolejną rodzinną trasą na Jaworzynie Krynickiej. Nowoczesna 4-os kolej krzesełkowa będzie wyposażona w ruchomy chodnik ułatwiający wsiadanie. W ciągu godziny będzie mogła wywieść na górę 2400 osób/h z prędkością 2,6 m/sek. Oraz zamieszczam kilka zdjęć z budowy. Ogólnie bardzo fajnie że stacja narciarska się rozwija. Tylko ceny karnetów pewnie podniosą a w tamtym sezonie były już bardzo wysokie...

Załączone miniatury

  • jaw3.jpg
  • jaw5.jpg
  • jaw2.jpg
  • jaw4.jpg
  • jaw1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie widać, że corocznie pracują nad poprawą infrastruktury, deklaracje były takie, że docelowo wszystkie orczyki mają być zastąpione krzesłami, to byłaby już spora baza, a przy ponad 400m. przewyższenia już można coś ciekawego stworzyć. Myślę, że powinni popracować jeszcze nad ciekawszymi opcjami karnetowymi, bo dotychczas nie było zbyt dobrze z wyborem opcji karnetowych a i ceny wysokie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Na Jaworzynie już otworzyli sezon. Z kamerek nie widać, czy nowa kolejka już stoi. Czy ktoś z naocznych świadków może potwierdzić jaki jest stan zaawansowania tej inwestycji? Najlepiej poparty jakimiś fotkami. Na oficjalnej stronie są zdjęcia sprzed kilku tygodni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo to i tak się tam wybieram, ze względu na, chyba najbardziej ciekawe w Polsce, zróżnicowanie tras. Słotwiny i Azoty jeszcze bardziej urozmaicają wyprawę. Największa szkoda, że te wyciągi nie działają na jednym karnecie. Chyba na dziś tylko Dwie Doliny( Szczawnik- Wierchomla) się dogadały. A miało być 7.

Bo Szczawnik i Wierchomla, to ten sam inwestor. Jeśli chodzi o Słotwiny i Azoty, to mam wrażenie, że ani jednym, ani drugim nie zależy na wspólnym karnecie. Kilka lat temu słyszałem o planach połączenia Azotów z Jaworzyną, ale podobno to Jaworzyna się wycofała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pokazali w Wiadomościach jako nowość roku. Gołe fundamenty :mad:. Nawet podpory jeszcze nie zrobione. Jak to ruszy w tym sezonie to raczej będzie cud. Jak sobie przypominam to nigdy jeszcze się z nowościami na Jaworzynie nie wyrobili. Wstyd :(.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działania mające na celu promowanie niedokończonych inwestycji to właściwie już standard w tej okolicy. Gdy powstała trasa IV też długo nie było na niej wyciągu. Jeszcze lepsza sytuacja była na Wierchomli, gdzie głośno reklamowano trasy i wyciągi, które fizycznie powstały dopiero rok później. Teraz identycznie - rozesłano informacje prasowe, powiedzieli o nowym wyciągu w telewizji, zaznaczono go na mapce, tylko uwaga... mały drobiazg - wyciągu jeszcze nie zbudowano. Naprawdę nie wiem, czemu ma to służyć. Marketingowy trik ? Jeśli tak, to bardzo słaby. PS. ktoś wie co w tym roku będzie ze stokiem do nauki jazdy VIIa - z tego co widzę, zniknął on z zakładki "trasy i wyciągi" na stronie Jaworzyny, nie jest też wymieniony w zakładce "warunki na trasach". Fakt, że w ostatnim czasie powstały dwa inne miejsca do nauki jazdy, ale moim zdaniem było by szkoda rezygnować z VIIa - mimo, że jest tam nieco gorsze dojście, to jednak zawsze uważałem tę trasę za idealne miejsce dla stawiających pierwsze kroki, że o widoku na Tatry nie wspomnę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opieszałość właścicieli polskich ośrodków powoli zaczyna mnie dobijać. Myślałam, że ten wyciąg już jest montowany, ale nie zdają raportu bo tak praca wre. Okazuje się po raz kolejny, że nadzieja matką głupich. Zanim będzie odbiór techniczny itd. to na święta ludzie będą tak czy siak stali w wielkich kolejkach. Poza tym prędkość z jaką otwierają kolejne trasy jest powalająca :rolleyes: Tak się chwalą, że mają ten zbiornik, a co nie zajrzałam w zeszłym tyg. na kamerki to armatki nie chodziły. A temperatury same się prosiły o naśnieżanie. W Austrii sypią nawet jak pada śnieg, ale najwyraźniej to przekracza możliwości pojmowania właścicieli tego ośrodka. Tak czy siak pewnie zawitam w tym sezonie na Jaworzynę, ale muszę powiedzieć, że mnie wkurzyli. :mad:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki dziś na Jaworzynie były kiepskie, do tego wystawała ziemia. A najlepsze ... parking kosztuje 10 pln.

Bzdury... byłam cały weekend na Jaworzynie i warunki były dobre, a w poniedziałek rewelacyjne (było miękko, więc szybka zamiana nart i zabawa była pyszna :) ). W piątek było gorzej, bo po ociepleniu z początku tygodnia trochę ubyło śniegu, ale przez cały czas chodziły armatki w newralgicznych punktach, sypał śnieg (a uwierzcie, niebo nie pożałowało nam tego białego :) ) i w niedzielę nie było śladu odwilży. Narazie sypali na "jedynce". W nocy chodziły armaty ino trzeszczało ;) Również na II, która powinna ruszyć w ten weekend. Co do VI, to montowali dopiero teraz, bo jak było zamówione śmigło, to warunki atmosferyczne nie pozwalały na montaż, jak była pogoda, to śmigła nie było wolnego. Ale lada chwila ruszą z trasą :) Przez cały czas robili podkład i armatki pracowały na VI. A tak przy okazji... ruszył portal o stacjach w Małopolsce http://www.domalopolski.pl/ i rozpoczęto akcję promocyjną http://www.umwm.pl/W...ex.aspx?id=6879 Tylko na tym portalu trochę przesadzili z podziałem na stacje... jeśli Ryterski Raj zaliczyli do dużych stacji, to ja nie wiem, co dla nich oznaczałaby mała :))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie ze coś robia ale troche żółci od tubylców, parking 10zł, kibel 2zł, nie ma bankomatu a za kaucje nie mozna płacić karta, droga dojazdowa pożal sie boże. Nowa trasa bedzie gotowa moze na ferie nie wczesniej, nie ma liny założonej a z tego co sie orientuje to jak założa musi jeszcze jakiś czas działać w okresie próbnym, traska całkiem calkiem dziś ją ponownie testowałem, kamulców nie widziałem ani nie poczułem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
No i się przejechałem nielegalnie po nowej trasie nr VI. Kolejna fajna trasa na Jaworzynie. Stopień trudności podobny do IV. Podobno krzesło ma chodzić do 20:00. Załączyłem kilka fotek z trasy. Jaworzyna przy wszystkich otwartych trasach jest rewelacyjna jak na nasze warunki. Pierwszy raz od 5 lat udało mi się pojechać czarną V (Miodzio). Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że żyjemy w kraju kapitalistycznym. Cena zależy od podaży i popytu. Jeśli popyt na drogą usługę jest za duży to znaczy że cena jest jeszcze za niska. W okresie między świętami Jaworzyna jest oblegana. Do kas można nawet stać kilkadziesiąt minut. Ostatnio kupiłem dwa 4h karnety dla rodziny. Rodzina nie dojechała, więc przepadło mi 144 zł. Myślałem, że czas liczy się od pierwszego wejścia przez bramkę i mogę wykorzystać innego dnia. Niestety nie mogłem. Mógłbym się na Jaworzynę obrazić. Ale co ja na to poradzę, że w Polsce nie ma takiego drugiego ośrodka, w którym mi się nie nudzi o 11 lat. W innych miejscach jest 1 trasa na krzyż a tu każda jest fajna. Ostatnio byłem w Krynicy 9 dni. Tylko 3 razy na Jaworzynie. Dało się jeździć tylko do 11 i 1-ego stycznia. W innych terminach dziki tłum. Bujałem się po Słotwinach i w Dwóch Dolinach. Też fajnie, ale do Jaworzyn się niestety nie umywa. Nie ma tych emocji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...