Skocz do zawartości

Jaworzyna Krynicka


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tak patrzę na postępy w naśnieżaniu to jakoś nie widzę tej zmiany jakościowej na Jaworzynie. Przez tydzień naśnieżyli tylko III. Przy krześle w ogóle przestali śnieżyć. Biorąc pod uwagę, że w okresie świątecznym ma być na plusie - słabo to wygląda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa I/III i górna II to standard na początek okresu świątecznego na Jaworzynie. Niestety poprawy nie widać. Przy dobrych warunkach w czasie świąt otwierali inne trasy. W tym roku prognozy na ostatnią dekadę grudnia są mocno plusowe. Więc nie będzie już w tym roku więcej otwartych tras. Jak się do Sylwestra utrzyma "zestaw podstawowy" to będzie dobrze. Trasa nr IV nie była czynna w grudniu jeszcze nigdy w swojej historii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety deszcz i 9C robi swoje. Dziś chodziła tylko I i III. Góra i dół całkiem w dobrym stanie, ale środek to chodnik ze śniegu. Jeśli nie przyjdzie oziębienie to marnie to widzę. W Krynicy chodzi Henryk. Na Słotwinach niema jazdy. Rysio Tabaszewski postawił 4-osobowe krzesło, nie wyprzęgany Doppelmayer. Sprzęt przeniesiony z Alp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis stało się do 1.5h do gondoli :mad: na IIIce kolejka była do 3go słupa nigdy nie widziałem czegos takiego 40 minut paranoja

No to teraz to nie wiem co powiedzieć... Szok... :eek::eek::eek: Słuchajcie zamierzam wyjechać do Krynicy w terminie 17-22.01 i szukam noclegu który będzie blisko stoku (tak, żeby piechotką dochodzić) i w którym przyjmą mi psa ;) Macie coś sprawdzonego i stosunkowo niedrogiego? Pozdrawiam:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy do o którym z krynickich osrodków mówisz tylko jawo? (bo to ten wątek) z tym oprócz pegazu, erisu to nie bardzo gdzie jest z buta podbijac ewentualnie w poblizu polany dajwór są domki ale piechotą to kawałek przy takim opadzie jak dzis ze sprzetem na ramieniu to niezly spacer. Jezeli inne osrodki Słotwiny czy centrum Henryk (mały wyciąg ale za to centrum miasta i w kwaterze czy pensjonacie nie powinno byc problemów z psem) to moge ci podesłac kilka namiarów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie zamierzam wyjechać do Krynicy w terminie 17-22.01 i szukam noclegu który będzie blisko stoku (tak, żeby piechotką dochodzić) i w którym przyjmą mi psa ;) Macie coś sprawdzonego i stosunkowo niedrogiego? Pozdrawiam:D

a i owszem - mówisz i masz: Ośrodek Wczasowy Halny ul. Halna 14 33-380 Krynica tel. 018 442 13 93 tel.kom. 605 671 013 e-mail: [email protected] http://www.halny.nrs.pl oferta: http://www.halny.nrs.pl/oferta.html 10 min. pieszo od Dworców PKP i PKS komunikacja uzdrowiskowa i busy - linie do Czarnego Potoku Pegaza (kolejka), Słowtin (wyciągi), Szczawnika (wyciągi) oraz Tylicza w wyposażeniu ośrodka ogólnodostępne czajniki oraz sala komputerowa z dostępem do Internetu 100 PLN za nocleg z pełnym wyżywieniem

Użytkownik kulikowski edytował ten post 04 styczeń 2010 - 02:32 korekta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie trasy są otwarte na Jaworzynie + okres przed świąteczny więc kolejki do kolejki to nic dziwnego. Ja w czwartek jadę do Krynicy, to chyba najlepszy okres po nowym roku a przed świetami :) W pobliżu Jaworzyny ciężko o nocleg blisko, chyba że cena nie gra roli. Przy Słotwinach jest dużo noclegów przy samym stoku w rozsądnych pieniądzach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie trasy są otwarte na Jaworzynie + okres przed świąteczny więc kolejki do kolejki to nic dziwnego. Ja w czwartek jadę do Krynicy, to chyba najlepszy okres po nowym roku a przed świetami :) W pobliżu Jaworzyny ciężko o nocleg blisko, chyba że cena nie gra roli. Przy Słotwinach jest dużo noclegów przy samym stoku w rozsądnych pieniądzach.

chyba feriami... :confused::P teraz to mam dylemat... jaworzyna czy słotwiny? ;) kulikowski - 3 km. od gondolki to blisko? ja tyle drałować piechotą nie będe :P

Użytkownik she922 edytował ten post 04 styczeń 2010 - 22:14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba feriami... :confused::P teraz to mam dylemat... jaworzyna czy słotwiny? ;) kulikowski - 3 km. od gondolki to blisko? ja tyle drałować piechotą nie będe :P

Dokładnie przed feriami. 3km to daleko. Ja mam miejscówkę pod samym wyciągiem :D znalezione przez google, poprostu znalazłem ulicę na której jest wyciąg i szukałem noclegu na tej samej ulicy z jak najbliższym numerem. MOC INTERNETU:D Dla mnie lokalizacja jest bardzo ważna ponieważ : - nie trzeba rano odśnieżać samochodu, - nie płacę za parking - moge wrócić do "domu" na smaczny i tani obiad - za oszczędzone pieniędze mogę wydać na grzańce % :-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojazd: Samochodem: Jadąc z Krakowa należy kierować się drogą krajową nr 4 na Brzesko a następnie na Nowy Sącz. Do Krynicy dojedziemy z Nowego Sącza drogą [nr 99] (ok. 35 km), aby dojechać na Jaworzynę Krynicką należy przejechać przez centrum Krynicy jadąc w kierunku Muszyny, skręcamy na skrzyżowaniu pod Szpitalem w prawo, jedziemy ok. 3,5 kilometra cały czas prosto dojeżdżając na parking obok dolnej stacji pośredniej gondoli. Pociągiem: Z dworca PKP połączenia do Nowego Sącza, Tarnowa, Krakowa, Warszawy, Bydgoszczy i Gdyni Autobusem: Z dworca PKS (obok kolejowego) połaczenia z Nowym Sączem, Tarnowem, Krakowem, Kielcami, Wrocławiem, Opolem, Nysą, Warszawą, Łodzią, Kołobrzegiem Komunikacja Uzdrowiskowa (obsługiwana przez PKS Nowy Sącz - 6 linii) Busy: połączenia z Gorlicami i Grybowem, oraz miejskie Parkingi: Parkingi na ok. 1000 samochodów. Trasy: http://www.jaworzyna...ts&contentId=20 I "Rodzinna", czerwona - długość 2600 m, średnie nachylenie 18 %, oświetlona i dośnieżana, kolej gondolowa 6-os., w górnej części wyciąg orczykowy dł. 650 m II "Rodzinna", czerwona - długość 900 m, średnie nachylenie 24 %, oświetlona i dośnieżana, 2 wyciągi orczykowe IIA "Rodzinna", czerwona - długość 900 m, średnie nachylenie 27 %, dośnieżana, 4-os. kolej krzesełkowa III "Rodzinna", niebieska - długośc 650 m, średnie nachylenie 18 %, oświetlona i dośnieżana, wyciąg orczykowy IV "Rodzinna", czerwona - długość 1000 m, średnie nachylenie 26 %, dośnieżana, 2 wyciągi orczykowe V "Trudna", czarna - długość 1000 m, średnie nachylenie 32 %, dośnieżana, wyciąg orczykowy VIIA "Do Nauki", zielona - długość 248 m, średnie nachylenie 15 %, dośnieżana, wyciąg orczykowy mapa ośrodka: Dołączona grafika Ceny: http://www.jaworzyna...ts&contentId=14 Karnety czasowe całodzienny w sezonie 95 zł / poza sezonem i ulgowe 90 zł 6 godzinny w sezonie 75 zł / poza sezonem i ulgowe 65 zł 4 godzinny w sezonie 65 zł / poza sezonem i ulgowe 60 zł 2 godzinny w sezonie 40 zł / poza sezonem i ulgowe 38 zł popołudniowy 12:00-18:00 w sezonie 65 zł / poza sezonem i ulgowe 60 zł Karnety wielodniowe 2-dniowe w sezonie 180 zł / poza sezonem i ulgowe 165 zł 3-dniowe w sezonie 255 zł / poza sezonem i ulgowe 245 zł 4-dniowe w sezonie 325 zł / poza sezonem i ulgowe 315 zł 5-dniowe w sezonie 385 zł / poza sezonem i ulgowe 365 zł 6-dniowe w sezonie 435 zł / poza sezonem i ulgowe 405 zł 7-dniowe w sezonie zł / poza sezonem i ulgowe zł Sezon - 19.12.09 - 15.03.10 Karnety ulgowe przysługują dzieciom do lat 12 i obowiązują tylko w okresie od 18.01.2010 – 28.02.2010 Przejazdy jednorazowe na punktach 1 punkt = 1,10 zł 6– os Kolej Gondolowa Trasa I 2600 m 10 pkt 4– os kolej krzesełkowa Trasa IIa 900 m 5 pkt Wyciąg orczykowy Trasa II 900 m 4 pkt Wyciąg orczykowy Trasa II 800 m 3 pkt Wyciąg orczykowy Trasa III 3 pkt Wyciąg orczykowy Trasa IV 4 pkt Wyciąg orczykowy Trasa IVa 3 pkt Wyciąg orczykowy Trasa V 4 pkt Wyciąg orczykowy Trasa VIIa 2 pkt Wyciągi szkoleniowe „Żółwik”, „Mały Wacek” 1 pkt Godziny otwarcia: do 18.12.2009 r. kolej gondolowa i wyciągi narciarskie 9:00 - 16:00 od 19.12.2009 r. do 15.03.2010 r. kolej gondolowa 9:00 - 18:00 Wyciągi narciarskie II, III 9:00 - 17:30 pozostałe wyciągi 9:00 - 16:00 od 16.03.2010 r. Kolej gondolowa 9:00 - 17:00 Wyciągi narciarskie 9:00 - 15:30 Rabaty 10% dla grup zorganizowanych (tylko dla karnetów czasowych) powyżej 20 osób. Dzieci do lat 4 nie płacą za przejazd koleją gondolową ZWRÓĆ UWAGĘ !!! - Karta elektroniczna - kaucja zwrotna 15 zł (płatna gotówką). Istnieje również sprzedaż karnetów bezzwrotnych bez kaucji (dotyczy tylko karnetów punktowych). - Wymuszanie przejścia na karcie ulgowej bez przysługującego do tego prawa skutkuje utratą karty. - Zwroty za niewykorzystane punkty na kartach elektronicznych do 30 kwietnia 2010r. - Należność za niewykorzystane karnety czasowe zwracana jest tylko w przypadku przestoju wszystkich wyciągów powyżej jednej godziny proporcjonalnie do niewykorzystanego czasu. - Zwroty kaucji za karty elektroniczne do 30 kwietnia 2010 r. - Nie zwraca się kaucji za uszkodzoną kartę. - Karnety 2-godzinne,4-godzinne oraz 6-godzinne aktywowane w momencie zbliżenia do czytnika w dniu określonym w momencie zakupu. Kamera online: http://www.jaworzyna...ts&contentId=35 Film: http://www.jaworzyna...nts&contentId=4 Warunki narciarskie: http://www.jaworzyna...ts&contentId=23 Serwis narciarski: http://www.jaworzyna...ts&contentId=15 Przy dolnej stacji kolei Instruktorzy: http://www.jaworzyna...ts&contentId=18 Galeria zdjęć: http://www.jaworzyna...nts&contentId=8

Użytkownik kulikowski edytował ten post 06 styczeń 2010 - 17:46 uzupełnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się i powiem ze wybieram się do Krynicy i mam już rezerwacje. Coprawda jest to bardzo ładny ośrodek przy Słotwinach ale stwierdzilam że 15 min. autobusem raz na kiedyś nic mi nie zrobi ;) Pensjonacik jest 5m. od wyciągu :D:D full wypas! już nie moge się doczekać :P (zarezerwowałam 2 ostatnie pokoje w tym terminie ;)) :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy jest gdzieś przy wyciągu przechowalnia? Potrzebuje zostawić buty, pokrowce itp żeby z tym badziewiem nie jeździć na stoku. Są gdzieś skrytki aby to wszystko pochować?

Jest. Wypożyczalnia w budynku dolnej stacji kolejki. Zostawiałem tam plecak z "cywilnymi" ciuchami i obuwiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mmm w końcu się doczekałam - jutro (a moze jeszcze dziś) czeka nas dłuuuga droga do Krynicy i około południa będziemy na miejscu. Kto wie jak tam aktualne warunki na Jawo i Słotwinach??? (oczywiscie nie chodzi mi o te z neta tylko własne wrażenia ;)) Jak pojeżdże jutro (pewnie na Slotwinach będe) to dam znać zainteresowanym :D Pozdrawiam Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w Krynicy od soboty i już w ten dzień byłam na nartach na Azotach. Warunki b. dobre ale przy wyciągach przeżyłam szok! - w kolejce stalo tylko pare osób :D:D (na krzesełko i na orczyk). Tylko do kas trzeba było stać może z 5-8 minut :P Oczywiście między 12 a 14 troche więcej ludzi ale nie było katastrofy. Drugi dzień - Słotwiny (niedziela). Rano tez tylko pare ludzi w kolejce ale później już się czekało z 5 min. W godzinie szczytu poszłam coś zjeść ;) Warunki na stoku przy krzesełku (A) dobre ale nie zachwycające - miejscami lód (kamieni nie bylo), a przy orczyku (B) lód prawie wszędzie i więcej ludzi, nie podobało mi się... Zjeżdżaliśmy tam do około 13 potem jednak poszliśmy na Azoty gdzie lepsze warunki. Wczoraj (poniedziałek) również Azoty bo bracia mieli lekcje z instruktorami. Ludzi niedużo, nie trzeba było stać w kolejce. Tym razem skusiłam się na wieczorną jazdę (miałam też lekcje z carvingu) i nie żałuję! Było extra: ludzi może z 20 na całym stoku (razem z tymi na wyciągach), warunki baardzo dobre jak na tą porę (wiadomo, sztruksiku nie było ale o dziwo lód tylko w minimalnych ilościach gdzieniegdzie). Że trochęprzymrozilo wieczorkiem więc śnieg był naprawdę do pojeżdżenia :D:D Za 25zł. pojeździłam sobie 2 godziny :rolleyes: Dziś też pewnie na wieczorną sobie pójdę :cool: Miałam dziś jechać na Jawo ale że wystąpiły problemy u jednego z członków rodziny z butem narciarskim (trzeba iść do krawca:p) więc zostajemy jeszcze na Azotach. Poza tym mam lekcje z instruktorem od snowboardu ;) Więc na Jawo jutro. Relacje postaram się napisać :) Pozdrawiam, Anka :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłam dzisiaj na Jaworzynie. Strasznie zimno, -10 stopni, ale temperatura odczuwalna dużo niższa. Trasy przygotowane, aż miło jeździć :) Niewiele ludzi, do gondolki właściwie czekałam minutę, może dwie:) Jedyny minus to ceny - całodzienna zabawa to koszt 95 zł... A to co zastanawia mnie najbardziej - co trzeci użytkownik stoku ma na plecach napis "instruktor" :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...