Skocz do zawartości

Co może powodować A-Frame w moim przypadku ? Analiza dodatkowych błędów i ćwiczenia. Film oraz zdjęcia


FolkLemur

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

Jutro jadę do Zwardonia, jakby co.

Pozdro

Cześć

Szkoda, ja nie dam rady, mam sentyment do tej stacji, ale ostatnio się rozczarowałem tłumem, stanem stoku (o 9.30 była rzeźnia) i ...pogodą - no wszędzie było słońce tylko nie w Zwardoniu 😞

śmigiem pewnie pośmigasz bo na pewno umiesz, ale jak tam byłeś to pewnie wiesz - stok wąski i trzeba uważać.

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Marcos73 said:

Oj tam szału nie ma, widziałem dużo lepszych i młodszych, jak się spotkamy weekendowo to w dzień Ty mnie będziesz naśladował, a ja Ciebie wieczorami - oboje się podciągniemy w skrajnie różnych dyscyplinach 🙂 Ty narty, ja .....karate 😉 jeśli wiesz co mam na myśli.

pozdrawiam

ps. Nie jest to takie trudne, ino cierpliwości i praktyki trzeba.

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami ja też się melduję. Trochę nie wiem jakie to karate macie na myśli 🤣, ale co do nart to na pewno się dogadamy. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Marcos73 napisał:

Cześć

Szkoda, ja nie dam rady, mam sentyment do tej stacji, ale ostatnio się rozczarowałem tłumem, stanem stoku (o 9.30 była rzeźnia) i ...pogodą - no wszędzie było słońce tylko nie w Zwardoniu 😞

śmigiem pewnie pośmigasz bo na pewno umiesz, ale jak tam byłeś to pewnie wiesz - stok wąski i trzeba uważać.

pozdrawiam

Cześć

Nigdy tam nie byłem i nigdy bym nie pojechał gdyby nie osoba Adama. Taka prawda.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, netmare napisał:

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami ja też się melduję. Trochę nie wiem jakie to karate macie na myśli 🤣, ale co do nart to na pewno się dogadamy. 🙂

Oczywiście że nie zapominamy o Tobie, takich dwóch jak nas trzech to nie będzie ani jednego 🙂

No i jeszcze @Mitek się anonsuje, no przecież nie odmówimy takiemu wydze, paka się robi, ale chyba w sobotę się trzeba od razu na stoku umówić, bo jak w piątek wieczorem się spotkamy to zobaczymy narty jak świnia niebo 🙂

Mitkowi trzeba tylko karnety obstawić - na 3 jak podzielimy to będą jakieś frytki, a chyba nas wówczas nie skasuje na stoku 😉

Proponuję po sezonie (przynajmniej po feriach), ja mam 6 dni w krynicy na karnetach (Master/Tabaszewski/Tylicz-ski), Mitkowi się kupi ulgowy - będzie taniej 🙂

pozdrawiam

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mitek napisał:

Wchodzę w ten układ w ciemno. Jestem chętny do nart i do wieczornych zajęć - mogą być na nartach.

Pozdro

No zapraszamy Cię serdecznie, narty w dzień (coś dla ciała), wieczorem pogwarzymy (coś dla duszy), żeby była równowaga. Karnety z chłopakami Ci zorganizujemy, wiedzę za to przekażesz za darmo i gitara będzie.

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Marcos73 napisał:

No zapraszamy Cię serdecznie, narty w dzień (coś dla ciała), wieczorem pogwarzymy (coś dla duszy), żeby była równowaga. Karnety z chłopakami Ci zorganizujemy, wiedzę za to przekażesz za darmo i gitara będzie.

pozdrawiam

Cześć

Jak by nie było na stoku zawsze jestem na otwarcie - inaczej nie ma sensu - a o 10.00, 11.00 już piję browary, tak, że dla mnie karnety na dwie godziny starczą. No chyba, że ktoś będzie chciał słuchać mojego chrzanienia, ... zresztą damy radę w każdej sytuacji.

Podro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mitek napisał:

Cześć

Jak by nie było na stoku zawsze jestem na otwarcie - inaczej nie ma sensu - a o 10.00, 11.00 już piję browary, tak, że dla mnie karnety na dwie godziny starczą. No chyba, że ktoś będzie chciał słuchać mojego chrzanienia, ... zresztą damy radę w każdej sytuacji.

Podro

 

Ja w Zwardoniu też byłem od 9.00 - ale 3 zjazdy i było po zawodach, stok ma małą przepustowość, tam jest fajnie jak jest mało ludzi i naturalny śnieg, za łebka tam bywałem jak jeszcze Duży Rachowiec był otwarty, kilofy i były pustki, jeszcze stosunkowo niedawno jeździliśmy tam w ferię małopolskie i było pusto - taka offowa stacja - teraz tak de facto trudno o nieoblegane ON, wszędzie są tłumy.

Może w Krynicy po sezonie nie będzie tragedii i pojeździmy troszkę dłużej i piwko powiedzmy na obiad będzie, a chrzanienia chętnie posłuchamy, każdy z nas będzie miał z tego pożytek.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

Damian jeżeli plany czasowe mi wypalą to spokojnie będę miał zapas czasowy i z wielką przyjemnością się spotkam. Na wizytę u Ciebie miałbym ochotę ale boję się że bym został. 🙂 A muszę załatwić to co zaplanowałem. Dam sygnał z drogi. Zakładam, ze w Twoich rejonach będę 16,00-17,00. Planuję jechać przez Tychy, zboczyć do Mikołowa to moment.

Wyjaśnisz mi co to heklowanie i sztrykowanie bo za cholerę nie wiem. Coś z Twojej profesji? 🙂

 

Pozdro

Mitku jeździć nie potrafimy z  techniką też dość kiepsko to zostaje heklowanie 🤪  ja już się zapisałem 💪

 

Sztrykowanie i heklowanie- grupa wsparcia :)

 

Edytowane przez Mikoski
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, netmare napisał:

Co do terminu to mam tylko prośbę, żeby to pierwszy weekend marca nie był, bo akurat z rodziną z Krynicy będę wracał. Co do miejsca to nawet Krynicę przeżyję, choć miałem nadzieję sprawdzić ten Czarny Groń 🙂

No przecież się umówimy, aby każdemu pasowało.

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Marcos73 napisał:

No przecież się umówimy, aby każdemu pasowało.

pozdrawiam

Cześć

Co do terminu to ja nie do końca mam tak, żeby się do każdego dostosować.

Natomiast co do Czarnego Gronia to mam tam wynajęty budynek gdzieś w połowie marca. Może więc tam coś skroić?

Do takich narciarsko imprezowych spotkań stacyjka jest idealna bo kameralna i wszystko jest w jednej małej dolince a i sporo mogę tak załatwić...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mitek napisał:

Wchodzę w ten układ w ciemno. Jestem chętny do nart i do wieczornych zajęć - mogą być na nartach.

Pozdro

Cześć

Śmiejesz się Gabriku...? 🙂

Swego czasu gdzieś na jakichś nartach wyszliśmy w środku imprezy na podjazd dla kombajnów Pana Farmera - bo akurat napadało tak z 10 cm i an nim - miał ze 100m i takie miłe nachylenie nieduże - ćwiczyliśmy ze dwie godziny jak się stawia narty na krawędzi. Wiesz jakie to dało fajne efekty następnego dnia... oczywiście tym co wstali.  🙂

Pozdro

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Co do terminu to ja nie do końca mam tak, żeby się do każdego dostosować.

Natomiast co do Czarnego Gronia to mam tam wynajęty budynek gdzieś w połowie marca. Może więc tam coś skroić?

Do takich narciarsko imprezowych spotkań stacyjka jest idealna bo kameralna i wszystko jest w jednej małej dolince a i sporo mogę tak załatwić...

Pozdro

Cze

Nie mówię, że nie - też fajna opcja - ja znowóż na Rusińskim mam spanie na stoku (nie pod czy nad tylko na stoku!) - też fajnie, nawet lepiej - spanie nad knajpą - więc po nartach zawsze w knajpie się ląduje jakbyś nie patrzył - tylko chłopakom zaproponowałem Krynicę bo mam 3 karnety na 2 dni - nie wyjeździłem przed sylwestrem ( raczej po 🙂 ), szkoda żeby zmarnować.

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Marcos73 napisał:

Cze

Nie mówię, że nie - też fajna opcja - ja znowóż na Rusińskim mam spanie na stoku (nie pod czy nad tylko na stoku!) - też fajnie, nawet lepiej - spanie nad knajpą - więc po nartach zawsze w knajpie się ląduje jakbyś nie patrzył - tylko chłopakom zaproponowałem Krynicę bo mam 3 karnety na 2 dni - nie wyjeździłem przed sylwestrem ( raczej po 🙂 ), szkoda żeby zmarnować.

pozdrawiam

OK. Ale rozumiem, że masz to spanie na stoku i karnety dla wszystkich?

Pozdro

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mitek napisał:

Natomiast co do Czarnego Gronia to mam tam wynajęty budynek gdzieś w połowie marca. Może więc tam coś skroić?

o to może się ruszę 😄 Skoro w tym roku kupiłem narty zjazdowe to pasuje się w tym podciągnąć nieco.

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, KubaR napisał:

o to może się ruszę 😄 Skoro w tym roku kupiłem narty zjazdowe to pasuje się w tym podciągnąć nieco.

Kuba

Cześć

No... wiesz, byłoby zajebiście. Myślę, że mógłbyś tam być Kuba VIPem. 🙂 A jakbyś jeszcze coś ludziom o śniegu i lawinach powiedział.... Poważnie chciałbyś przyjechać, sam czy z rodziną?

Pozdrowienia serdeczne, serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mitek napisał:

OK. Ale rozumiem, że masz to spanie na stoku i karnety dla wszystkich?

Pozdro

Cze

Może tak kolorowo to nie będzie - spanie ogarnę - ale reszta już we własnym zakresie niestety 🙂

Ale też fajnie jest - trzeba korzystać póki nie połączone z Kotelnica - bo później to pewnie będzie jak zawsze - masa ludu, zero jazdy, teraz to można cały dzień śmigać, krzesło stare prawie puste, orczyk jak nie ma treningu nie zarabia tylko prąd ciągnie 😉, na nowym teraz cały stok otwarty i nawet ta nowa kanapa nie ma takiej wydajności jak przepustowość stoku.

Nic tylko korzystać, a i trasy zawsze lux przygotowane, dojazd z Białki kijowy co jest +.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Marcos73 napisał:

Cze

Nie mówię, że nie - też fajna opcja - ja znowóż na Rusińskim mam spanie na stoku (nie pod czy nad tylko na stoku!) - też fajnie, nawet lepiej - spanie nad knajpą - więc po nartach zawsze w knajpie się ląduje jakbyś nie patrzył - tylko chłopakom zaproponowałem Krynicę bo mam 3 karnety na 2 dni - nie wyjeździłem przed sylwestrem ( raczej po 🙂 ), szkoda żeby zmarnować.

pozdrawiam

Fajna miejscówka. Ja zwykle mieszkam trochę dalej https://www.anielskaosada.com ale odwiedzam zawsze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, star napisał:

Fajna miejscówka. Ja zwykle mieszkam trochę dalej https://www.anielskaosada.com ale odwiedzam zawsze 

Cześć

Też super, ale takie miejscówki wybieram na dłuższe wypady, elegancko jest - natomiast na krótkie beleco, nie zależy mi na luksusie - chociaż na stoku nad knajpą jest wszystko prima sort, a i właściciel jest zajebisty chłop.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Marcos73 napisał:

Cześć

Też super, ale takie miejscówki wybieram na dłuższe wypady, elegancko jest - natomiast na krótkie beleco, nie zależy mi na luksusie - chociaż na stoku nad knajpą jest wszystko prima sort, a i właściciel jest zajebisty chłop.

pozdrawiam

Ja dostosowuję się do potrzeb osób towarzyszących, ma być widok z okna 24h na dobę i już. Ale mieszkało się i w dolomickich biwakach, czy w pałacu dożów… na ławce.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mikoski Damian, jeździć to może i umiecie, tylko z angulowaniem różnie 😛 Jeżeli nie pojedziemy z Jurasem, to połowa marca na Czarnym Groniu czemu nie. 

A co do karate na nartach wspomnianego wcześniej, to ten numer chciałbym zobaczyć. Taki kop z półobrotu gigantką. Albo tym 5-metrowym Völkl Mitka. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2022 o 22:24, Mitek napisał:

No... wiesz, byłoby zajebiście. Myślę, że mógłbyś tam być Kuba VIPem. 🙂 A jakbyś jeszcze coś ludziom o śniegu i lawinach powiedział.... Poważnie chciałbyś przyjechać, sam czy z rodziną?

Jak dasz termin to spóbuję ogarnąć. Z tym, że ze mnie żaden VIP, smętne zwłoki bardziej.  A co do pogadania to z moejj strony nie ma problemu, pytanie jak ze strony słuchaczy...

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć, wróciłem z wyjazdu i chciałem się podzielić odczuciami i postępami. Wcześniej moje odciążanie polegało głównie na nisko-wysoko, teraz staram się nie wychodzić aż tak w górę a odciążenie realizować bardziej poprzez podniesienie narty wewnętrznej/podciągniecie kolana narty wewnętrznej do tułowia. Jest to największa zmiana w mojej jeździe. Co zaobserwowałem podczas tego wyjazdu:

1. Gdy zacząłem ćwiczyć podnoszenie piętki narty wewnętrznej okazało się że faktycznie opierałem pewną część ciężaru na taj narcie.

2. Podniesienie piętki i położenie narty wewnętrznej na mały palec znacznie poprawiło jednakowy kąt pochylenia nart.

3. Spróbowałem wcześniejszej inicjacji poprzez położenie się w nadchodzący zakręt i faktycznie usprawniło to przejście na drugą krawędź. Jest to ciekawe uczucie gdy w pierwszym momencie czuję że będzie wywrotka aż tu nagle nadjeżdżają narty na drugiej krawędzi i zachowuje równowagę.

4. Muszę jeszcze poćwiczyć nad podniesieniem wewnętrznej narty ponieważ czasami mi to umyka i jest spóźnione.

5. Nadal łapię się podczas zakrętu że obciążam w pewnym stopniu nogę wewnętrzną

6. Wydaje mi się że powinienem jeszcze bardziej ograniczyć wychodzenie w górę całego ciała, jeszcze bardziej odizolować tułów.  

7. Mam słabe nogi, więc czas zacząć systematycznie chodzić na siłownie 

8. Miałem problem z butami o którym nie wspominałem. W skrócie myślałem że dobrałem za mały rozmiar ponieważ czułem ogromny ucisk który nie ustąpił nawet po 2 tygodniach jazdy w butach (nowe buty). W tym sezonie zwróciłem się o pomoc do Windsport na Zakopiańskiej. Doradca zaproponował wkładki sidasa medium - zapobiegało to wypłaszczeniu stopy a co za tym idzie rozmiar stał się prawidłowy, oraz zastosował dodatkową piętkę która przesunęła moje wysokie podbicie w miejsce gdzie miało trochę więcej luzu. Reasumując chciałem już wymieniać moje Langi a obeszło się nawet bez odbarczania i zapomniałem o bólu podczas tegorocznego wyjazdu. 

Wymienione elementy techniki ciężko mi jeszcze dobrze zastosować na raz ale już teraz czuję że mogę zrobić ciaśniejszy zakręt i ma on większy moment. Dla zainteresowanych film z ostatniego dnia jazdy: 

 

 

Pewnie Mitek znów nazwie mnie bufonem, ale w tym przypadku przyznaję się że jest to chwalenie się. Dlaczego ? Po prostu czuję duży progres :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...