Skocz do zawartości

Ostrzenie krawędzi, ostre?


Gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

Zresztą Panie i Panowie ja mam takie fajne narty volkl P40 RC w bardzo uniwersalnym rozmiarze 175 (moje pierwsze narty carwingowe) z czasów kiedy narty robiło się na lata a nie na sezon. Krawędzi mnóstwo - zrobię je tak jak te SL 11(Mitek wie - na tym się nie dało jechać, Paweł też chyba próbował) i próbować, próbować sorki testować testować. Authier-ów nie dam są moje i tylko moje ale dla Pań mam bardzo wdzięczne seledynowe Atomic ARC😁. Dla ambitnych mam Atomic 10,26 - 195 Hermana M. ale one wymagają pełnego serwisu.🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Adam ..DUCH napisał:

Marku zaznaczyłem że MPA tylko po to aby uświadomić że mamy do czynienia z gościem który umie. Stok podzielony na pół wzdłuż linii spadku stoku czyli do dyspozycji jakieś 15-20 m szerokości. Wszyscy na rozgrzewce gnali płytkim skrętem, pompowali ile mogli. Nie wiem czy na tym końcowym upadzie przestraszył się prędkości czy też chciał celowo pogłębić skręt. Poszedł w poprzek i piętki go przytrzymały, nie był w stanie przeciwstawić się bezwładności i sile odśrodkowej i katapulta i z 10 metrów bokiem w las...... 

Cze

Ale trasa jak zwykle po lewej stronie była, patrząc z dołu? Tak jest zazwyczaj i tam jeden z zawodników wyskoczył w lasek, ale z tego co pamiętam to nic mu się nie stało, dużo śniegu wówczas było i nie trafił w drzewo. To co pisał Mitek - czarów tam nie ma, prosta górka tylko wąska - na dole wypłaszczenie, 1 "ścianka" i tyle.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Marcos73 napisał:

Cześć

Znam, jest wąski i jak napisałeś, śródleśna polanka. Pełno nierówności, delikatna kompresja na środku. Pewnie umiejętności zabrakło trochę bo to zawodnik MP Amatorów (nie umniejszam tego faktu), może tuning pucharowy na niepucharowy stok albo inna przyczyna. Niemniej jednak chłopaka szkoda. Siatka jest ale wystarcza do stricte amatorskiego ślizgania. Jakieś poważniejsze rzeczy to juz stają się niebezpieczne, nawet nie z winy zawodników ale z charakterystyki stoku. Las graniczy po obu stronach ze stokiem i nawet przy tej rangi zawodach powinno się staranniej zabezpieczyć trasę przejazdu, zważywszy że to nie pierwszy przypadek

pozdrawiam

Marku nie migrujmy tematu bo to kolejna kwestia gdzie jestem "obrażony" na PZN. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Marcos73 napisał:

Cze

Ale trasa jak zwykle po lewej stronie była, patrząc z dołu? Tak jest zazwyczaj i tam jeden z zawodników wyskoczył w lasek, ale z tego co pamiętam to nic mu się nie stało, dużo śniegu wówczas było i nie trafił w drzewo. To co pisał Mitek - czarów tam nie ma, prosta górka tylko wąska - na dole wypłaszczenie, 1 "ścianka" i tyle.

pozdrawiam

Marek to nie są trasy pod zawody.....a w każdym bądź razie nie w takiej formie. Jedyny plus to taki że od czasu tego zdarzenia stok na czas trwania zawodów jest wyłączony z użytkowania dla "cywili". 

Chcesz zobaczyć jedyny profesjonalny GS w ZW SKI proszę bardzo:

 

Edytowane przez Adam ..DUCH
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Adam ..DUCH napisał:

Byłeś widziałeś pomagałeś, wiec wiesz jako to w praktyce wygląda. Połowa stoku wyłączona, panowie w gumach na pełnym gazie (nie wiem po co) tak jak by nigdy na nartach nie byli. Narty zrobione tak że ani grama ześlizgu. Przestrzegam jeżeli nie bawimy się na tyczkach w zabezpieczeniu, jeżeli nie mamy pustego stoku nie kombinujmy z ostrzeniem. Fajne GS-y z fabrycznymi katami i NW do bólu i łez, poprawne łuki płużne słowem wszystko to co w mniemaniu swojej wielkości pomijamy. 

I o tym mówimy. Tylko panuje jakaś niepisana zasada forum, że jak słabiej jeżdżący piszą, dyskutują np.o podniesieniu amatorskim krawędzi, trzeba im przypieprzyć, że jeżdżą na zepsutych nartach. Jak Szafrański czy @Godryk mówią, że można dwa różne podniesienia na jednej krawędzi zrobić, to ponownie ta sama śpiewka...I tak jest w 90% poruszanych spraw, nieważne czy doszli do słusznego wniosku, trzeba dokopać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Adam ..DUCH napisał:

Krawędzi mnóstwo - zrobię je tak jak te SL 11(Mitek wie - na tym się nie dało jechać, Paweł też chyba próbował) i próbować, próbować sorki testować testować. Authier-ów nie dam są moje i tylko moje ale dla Pań mam bardzo wdzięczne seledynowe Atomic ARC😁. Dla ambitnych mam Atomic 10,26 - 195 Hermana M. ale one wymagają pełnego serwisu.🤣

Paweł odbył na tych nartach 3 godzinną sesję lekcyjną.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Gabrik napisał:

I o tym mówimy. Tylko panuje jakaś niepisana zasada forum, że jak słabiej jeżdżący piszą, dyskutują np.o podniesieniu amatorskim krawędzi, trzeba im przypieprzyć, że jeżdżą na zepsutych nartach. Jak Szafrański czy @Godryk mówią, że można dwa różne podniesienia na jednej krawędzi zrobić, to ponownie ta sama śpiewka...I tak jest w 90% poruszanych spraw, nieważne czy doszli do słusznego wniosku, trzeba dokopać

Paweł bo tu nie ma co robić spinki....ma być luz....odniosę się do tańca (tancerze radzą sobie o wiele lepiej niż piłkarze aczkolwiek gorzej niż rolkarze i łyżwiarze). Tu nie ma garniaków z Lwowa, kiecek z Londynu, butów na zamówienie (absolutnie nie piję do Ciebie w tym kontekście) nie ma żelu, i wymyślnych fryzur, nie ma celebry i spinki a w zamian jest luz, sielanka, zabawa. Jest kunszt, mistrzostwo, zadowolenie, uśmiech - jest wszystko to czego Ty, ja potrzebujemy na nartach.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Adam ..DUCH napisał:

Marek to nie są trasy pod zawody.....a w każdym bądź razie nie w takiej formie. Jedyny plus to taki że od czasu tego zdarzenia stok na czas trwania zawodów jest wyłączony z użytkowania dla "cywili". 

Chcesz zobaczyć jedyny profesjonalny GS w ZW SKI proszę bardzo:

 

Cze

A to sztos, nawet nie wiedziałem że takie cuda Panie w ON Zwardoń są. A na dół krzesłem?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marcos73 napisał:

Cze

A to sztos, nawet nie wiedziałem że takie cuda Panie w ON Zwardoń są. A na dół krzesłem?

pozdrawiam

No co ty ......kanapa ???? 48 pod butem i wio......Kurcze Marek wstawiłeś mnie na wspomnienia....jak dziś pamiętam te dzieciaki pomykające na biegówkach do szkoły w Zwardoniu.....po byle czym......To też kolejny temat - dlaczego w Zwardoniu nie ma SMS-a. To takie proste i już to przerabiałem. Jest stok, jest kanapa, zima jest, jest szkoła, jest WF-ista po AWF - instruktor PZN. Zrobiłem zajęcia feryjne dla dzieciaków - brakło instruktorów.......Znajdę zdjęcia z zawodów końcowych to prześlę......

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, Adam ..DUCH said:

Paweł bo tu nie ma co robić spinki....ma być luz....odniosę się do tańca (tancerze radzą sobie o wiele lepiej niż piłkarze aczkolwiek gorzej niż rolkarze i łyżwiarze). Tu nie ma garniaków z Lwowa, kiecek z Londynu, butów na zamówienie (absolutnie nie piję do Ciebie w tym kontekście) nie ma żelu, i wymyślnych fryzur, nie ma celebry i spinki a w zamian jest luz, sielanka, zabawa. Jest kunszt, mistrzostwo, zadowolenie, uśmiech - jest wszystko to czego Ty, ja potrzebujemy na nartach.

 

Ty tak na poważnie wklejasz mistrzów świata w tańcu, na dowód luzu i uśmiechu? 😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, netmare napisał:

Ty tak na poważnie wklejasz mistrzów świata w tańcu, na dowód luzu i uśmiechu? 😉

Szymek źle mnie odczytałeś, tyci nie zrozumiałeś......Temat jest o tuningu nart.....ja w tym tańcu nie widzę żadnego tuningu.....kunszt i mistrzostwo widzę....osiągnięte niewątpliwie ciężką pracą z dodatkiem talentu ale tuningu nie widzę??. Bratanek ma klasę mistrzowską i jako tako mam blade pojęcie o tuningu. Szymek gadaliśmy o tym u mnie i w Swojskich. Farbowanie nie ma sensu. Pamiętam twoje filmowane próby skoku przy słupie......tu nie jest ważne czy wyszły czy też nie - czy myślisz że 10-cio latek myśli czy mu wyszło czy nie, on próbuje, czy mu wyjdzie czy nie to nie ma żadnego znaczenia w końcu każdy normalny facet  czy ma 10-90 lat nie różni się za wyjątkiem ceny zabawek.....

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, Adam ..DUCH said:

tu nie jest ważne czy wyszły czy też nie

U mnie jednak wyszło, że jest ważne 😉 Za każdym razem kiedy chciałem mieć pamiątkowy filmik z nart, była spina i nic nie szło jak normalnie. Naszła mnie refleksja, że jeżdżę dla siebie, a nie dla kamery - i chyba już mi wystarczy filmowania 😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adam ..DUCH napisał:

Szymek źle mnie odczytałeś, tyci nie zrozumiałeś......Temat jest o tuningu nart.....ja w tym tańcu nie widzę żadnego tuningu.....kunszt i mistrzostwo widzę....osiągnięte niewątpliwie ciężką pracą z dodatkiem talentu ale tuningu nie widzę??. Bratanek ma klasę mistrzowską i jako tako mam blade pojęcie o tuningu. Szymek gadaliśmy o tym u mnie i w Swojskich. Farbowanie nie ma sensu. Pamiętam twoje filmowane próby skoku przy słupie......tu nie jest ważne czy wyszły czy też nie - czy myślisz że 10-cio latek myśli czy mu wyszło czy nie, on próbuje, czy mu wyjdzie czy nie to nie ma żadnego znaczenia w końcu każdy normalny facet  czy ma 10-90 lat nie różni się za wyjątkiem ceny zabawek.....

A propos skoków które wyszły lub nie. Kumpel wpadł na jakąś górkę w Szczyrku wyleciał w powietrze i sakramencko się wy… łożył, podjechał do niego jakiś pomocny jegomość aby pomóc. Kumpel bohatersko się otrzepał podnosząc się dziarsko i dodał lot niezły. Gościu skonstatował lot niezły, ale lądowanie ch…owe.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, netmare napisał:

U mnie jednak wyszło, że jest ważne 😉 Za każdym razem kiedy chciałem mieć pamiątkowy filmik z nart, była spina i nic nie szło jak normalnie. Naszła mnie refleksja, że jeżdżę dla siebie, a nie dla kamery - i chyba już mi wystarczy filmowania 😉

Cześć

To niestety nie jest tak do końca Netmare (Szymku?). Po prostu nasze wyobrażenia o naszej jeździe są mniej lub bardziej przesadzone. Mam dokładnie to samo i zaręczam Ci nie jest to wina spinki w moim wypadku ani w jednym procencie. Jeżdżę poprawnie technicznie i wiem o tym ale mam również wrażenie, że ładnie to wygląda a tu na filmie... kurwa jakiś pajac z arbuzami pod pachami, w permanentnym lekkim odchyleniu. Pocieszam się, że Didier Cuche też przeciętnie wyglądał...

Pocieszające jest to, że mnie już filmowanie nic nie da a Tobie może = w sensie poprawy stylu.

Natomiast, powracając do tematu, przygotowanie nart jest elementem kluczowym w jeździe...

Pozdro

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...