Skocz do zawartości

Ostrzenie krawędzi, ostre?


Gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
19 minut temu, brachol napisał:

Mi ostatnio ostrzył gość na ul. Winogrady Cennik - SkiServ.pl całkiem dobrze naostrzył i w dobrej cenie chociaż @Bruner79 robi bardziej na ostro 🙂

Na ostatni wyjazd już sam ostrzyłem i też było ok.  

 

Ja się uparłem, że dojadę je diamentami aby były gładkie jak pupa niemowlaka (nie abym uważał, że będę lepiej jeździł, ale tak dla satysfakcji) i potem zabezpieczę smarem na letni czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

48 minut temu, Mitek napisał:

A nie szkoda Ci krawędzi? Ja bym raczej starał się dotykać krawędzi czymkolwiek tylko wtedy gdy jest to niezbędne.

kurcze narty oddawane 1-2 razy w roku na maszynę. Raz na 2 dni  jazdy jechanie diamentem . Mniej więcej co 3 takie interwały pilnik wykończeniowy + diament na super ostro. Jeśli trafiają się lodowe warunki pilnik wykończeniowy + diament po każdej jeździe.  Jazda od początku grudnia do końca marca 4-5dni w tyg. W takich warunkach  krawędzi w nartach komórkowych  starcza spokojnie na 4 sezony...
Morał z tego taki że jeśli nie stosuje się Raszpli jak szaleniec albo nie używa ostrzałek elektrycznych to nie ma co się z nartami certolić.

Pzd

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Godryk napisał:

Hej

 

kurcze narty oddawane 1-2 razy w roku na maszynę. Raz na 2 dni  jazdy jechanie diamentem . Mniej więcej co 3 takie interwały pilnik wykończeniowy + diament na super ostro. Jeśli trafiają się lodowe warunki pilnik wykończeniowy + diament po każdej jeździe.  Jazda od początku grudnia do końca marca 4-5dni w tyg. W takich warunkach  krawędzi w nartach komórkowych  starcza spokojnie na 4 sezony...
Morał z tego taki że jeśli nie stosuje się Raszpli jak szaleniec albo nie używa ostrzałek elektrycznych to nie ma co się z nartami certolić.

Pzd

Cześć

Jak się umie...

Swoją drogą wyczynowe narty używałeś przez 4 sezony jako zawodnik? Sporo. Dzieciaki w klubach jadą max 2 a i to te biedniejsze.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja bidak jestem... 😉 Tak to już jest. Dzieciaki co roku muszą mieć nową gumę a na zawodach  narty posmarowane jak Ted Ligety... Pomijam kwestie wyrastania....
Umówmy się .Na poziomie w Pl w przypadku wielu nart ich wyklepanie nie jest w takim okresie na tyle duże by skazywać je na śmietnik.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W marcu na Alpe Cermis mieliśmy okazję spokojnie obejrzeć i dotknąć nart GS zrobionych dla zawodnika. Naprawdę nie podejrzewałem, że krawędzie mogą być do tego stopnia ostre! Naprawdę trzeba było bardzo delikatnie tego dotykać. Tnie naskórek przy najlżejszym dotyku. To jest już ostrość jaką pamiętam z naostrzonych łyżew hokejowych. Na czymś takim naprawdę można jechać po "żywym lodzie"!

A swoją drogą takie małe odkrycie z jazdy na "twardym". W pewnym momencie pojawiał się na stoku tak zwany "beton", czy też "marmurek". Próbując delikatnie, czy narta "trzyma" - no cóż? Nie trzyma. Uślizgi i tyle. Wreszcie najechałem na taki fragment stoku ze sporą szybkością przygotowany na ewentualne przejście na "szuranie". O dziwo (dla mnie) narty wcinały się się w ten marmurek bezbłędnie. Wystarczyło trochę dynamiki i pewnego, zdecydowanego dociśnięcia krawędzi. Super! Narty ostrzę od kilku sezonów sam. Używam trzech par nart i jeżdżąc zwykle około 36 dni w sezonie dwie pary ostrzę zazwyczaj dwa razy w sezonie. Trzecią parę, jako że najmniej używaną, raz. Co kilka dni delikatne przetarcie diamentem i wystarczy. Czasem, jak warunki twardsze, trzeba jednak zebrać drut po jeździe.

  

Edytowane przez Dany de Vino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...