Skocz do zawartości

Narty dla córki i dla żony


brachol

Rekomendowane odpowiedzi

Kurczę troszkę mnie nie było a tu tyle postów.....

Piotrek twoja żona to carver - urodzony, wrodzony i co tam jeszcze sobie wymyślisz, ona lubi krawędź ba ona w niewiarygodny/ niezrozumiały dla mnie sposób potrafi ogarnąć temat - rzadko się spotyka aby kobieta tak intuicyjnie potrafiła "wsiąść" na nartę, zgiąć kolana, wprowadzić nary na krawędź i to utrzymać. Oczywiście to jest jeszcze nieco surowe, nieco intuicyjne (kolejny zmarnowany talent narciarski) i wymagające doskonalenia, ale jest - polecam dobrą sportową nartę slalomową 160 cm - tu przypomnę ci moje słowa na stoku - dziewczyna łamie barierę szerokości nart pod butem.

Twoja córka - analiza filmu wskazuje że nieco ucieka na tyły, jest jeszcze ten niewielki (ale jest) A frame (dziewczynom się wybacza) ale zdecydowanie idzie w kierunku mamy - to widać lubi jak ją krawędź poniesie - ale tu jest problem bo to w końcu jeszcze dziecko - tyle że Te dziecko spokojnie jeździ na nartach dedykowanych dorosłej kobiecie - polecam drugą katalogową slalomkę w rozmiarze 155.

Jeżeli wystąpi taka okoliczność że znajdziecie chwilę wolnego czasu i może w marcu pojawicie się u mnie to mogę zorganizować narty w celach szkoleniowo testowych - bez zobowiązań finansowych - zarówno z moje strony jak i ze strony osoby udostępniającej narty. To już okres luzu i czerpania przyjemności z jazdy - spotkać się, wypić piw....napój izotoniczny, pogadać....

Moim zdaniem wszelkie pół środki typu AM, AR, On Piste itp, itd nie wchodzą w rachubę.

W celu wykluczenia pewnych niedomówień oraz znanej (chyba) mojej tendencji do nart dłuższych o specyfikacji GS wyjaśniam - rozmawiamy o dziewczynach które umieją jeździć na nartach a samo moje typowanie jest ukierunkowane konkretnie w ich poznane preferencje.

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adam ..DUCH

dzięki za dobre słowo o dziewczynach.

Co do nart to pytam, ponieważ nie bardzo potrafię się odnaleźć w tych wszystkich rodzajach nart. Jednak mają dopisek SL i się okazuje, że SL nie są, inne ISL już są ok. Jak ma napisane FIS to wiem co to za narta, ale w mojej ocenie jest sporo nart (np jakieś marketowe) które udają tylko narty z danej grupy, albo coś tam mają zmienionego, żeby osiągnąć coś tam.

Pamiętam naszą rozmowę i dlatego pisałem, że długości mam obczajone tylko jeszcze model narty pozostaje. Może to będzie najlepsza opcja, żeby spotkać się w Zwardoniu z początkiem marca. 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziewczyny są więc kolorystyka ma znaczenie. Oczywiście poza zakresem są czerwone.....bo jak wiemy Wszyscy są najszybsze. Trzymając się powyższego schematu.

Dla żony:

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,20-21,atomic,redster-s9-x-14-gw,12382.html

w rozmiarze 159

Dla córki:

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,20-21,atomic,redster-s7-f-12-gw,12385.html

w rozmiarze 156

Oczywiście są to jedynie przykłady.

Dlaczego nieco zawyżam rozmiarówkę, bo pozostajemy w strefie amatorskiej więc narta ma być tyci uniwersalna i dopasowana do upodobań. Marka nart Piotrek nie ma żadnego znaczenia. Ważne na teraz - nie rób nerwowych ruchów typu tu i teraz ma być - bzdura - młoda i młodsza dają radę na tym co mają i niech tak zostanie.

Najlepszy numer polega na tym iż, gdy bym twojej żonie dał moje stare SL 9 170 to bez problemu by z "bananem" jechała.......... Żona Szymona pomyka na SL 11 i nie ma z tym żadnego problemu. Bardzo proszę nie bać się sportowych nart - jeżeli do użytku powszechnego wprowadzamy pojęcie "narta wybaczająca błędy" to takimi właśnie są narty sportowe i Drogi Piotrze znasz to właśnie z własnego przykładu...... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...