Skocz do zawartości

Narty dla córki i dla żony


brachol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Z uwagi na przebywanie na izolacji mam sporo wolnego czasu i chciałbym go jakoś sensownie zagospodarować.

Byłem w zeszłym tygodniu na szkoleniu narciarskim z rodziną u Adama i zasugerował zmianę nart zarówno dla córki jaki i dla żony.

Zacznę od żony. Wzrost 165cm 52kg. Obecnie ma narty Nordica GT 76, 156cm,  jeździ dobrze, oczywiście zostało jeszcze parę elementów do poprawienia. Nie boi się prędkości, zawodnikiem nie zostanie. Adam polecał nartę SL, podpowiecie jaką warto się zainteresować? 

Teraz córka. Wzrost 162cm 56kg lat 14, obecnie ma Atomic Cloud 9 po mamie (na pewno są do wymiany nie chciałem tego robić wcześniej bo córka miała na wiosnę 2021 operację więzadła w kolanie i nie wiedziałem czy będzie chciała dalej jeździć na nartach), jeździ dobrze, trochę boi się prędkości, narta do dalszego rozwoju w perspektywie w przyszłym sezonie jakiś obóz demonstratora.  Zakiełkowała w niej chęć do dalszego doskonalenia jazdy w kierunku zostania instruktorem. Dla niej też narta SL tylko która? 

Po izolacji w lutym na pewno wybierzemy się gdzieś w PL na narty na 1-2 dni i mogłyby popróbować jakiś nart w wypożyczalniach.

W drugiej połowie marca mamy przeniesiony ze stycznia wyjazd do Włoch i tam pewnie lepiej by było mieć narty co najmniej dla córki.

dzięki za uwagi

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co testowac. Na tym etapie to raczej testujesz jak sa przygotowane krawedzie w fabryce producenta, a nie sama narte. Jak chcecie SL to pierwsza SL katalogowa albo cos wyzej. Brac to co bedzie w dobrej cenie. Chyba ze na biede nie narzekacie to brac to co sie podoba 😄 Jak nie bedzie jechac, dac na dobry serwis i po problemie. SL dosc kontrowersyjna jako uniwersalna narta. No ale jak to mawia Mitek, zaadaptujecie sie 😛

Edytowane przez nikon255
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu były tutaj popularne (chyba za sprawą Yossa) komórki SL Dynastara, które sama nabyłam bo cena była więcej niż zachęcająca. Polecam poszukać w dobrej cenie jednej pary nart na początek dla obydwu dziewczyn celem wypróbowania czy "to jest to" - uniwersalność jest spora, ale zależy co kto lubi (pytanie np. czy młodzież już wie co lubi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przytoczę ulubione narty małżonki. Podobne parametry, umiejętności ok 7.

Oprócz tego że cytuję „ona zjedzie na wszystkim”, ma dwie pary nart:

- slalomkę

- all mountain.

Używa na zmianę, ważne że obie najwyższy model sklepowy. Jakie ? Ona akurat lubi Salomona, bo tak 🙂 ale jak wypożyczyliśmy co było to Volkl był ok, Atomic był ok. „Co to za różnica, kolorem chyba, aby krawędzie naostrzone były”.

Hope this helps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nikon255 napisał:

Nie ma co testowac. Na tym etapie to raczej testujesz jak sa przygotowane krawedzie w fabryce producenta, a nie sama narte. Jak chcecie SL to pierwsza SL katalogowa albo cos wyzej. Brac to co bedzie w dobrej cenie. Chyba ze na biede nie narzekacie to brac to co sie podoba 😄 Jak nie bedzie jechac, dac na dobry serwis i po problemie. SL dosc kontrowersyjna jako uniwersalna narta. No ale jak to mawia Mitek, zaadaptujecie sie 😛

Zgoda, bardziej chodziło mi o sztywności np.różnica pomiędzy s7/s9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK

dzięki za info. @zającCo do komórek to chyba jednak na razie nie. 

@nikon255jakieś przykłady? Myślę, że cena na pierwszym miejscu.

@mario33AM to żona właśnie ma czyli brakuje SL 🙂. Jakie ma Salomona?

Może ktoś widział jakieś ciekawe SL w dobrej cenie? Niekoniecznie musza być nowe.

Edytowane przez brachol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Jan napisał:

 

Godzinę temu, zając napisał:

Swego czasu były tutaj popularne (chyba za sprawą Yossa) komórki SL Dynastara, które sama nabyłam bo cena była więcej niż zachęcająca. Polecam poszukać w dobrej cenie jednej pary nart na początek dla obydwu dziewczyn celem wypróbowania czy "to jest to" - uniwersalność jest spora, ale zależy co kto lubi (pytanie np. czy młodzież już wie co lubi).

A ja na nich jeżdżę i sobie bardzo chwalę. Ale nic nie sugeruję, odnośnie doboru jw. Z tej prostej przyczyny, że mogłyby być w wypożyczalniach o długości 165 cm. Jeśli nie ma, to może z powodu ceny.  "Pracując" na forach od lat nauczyłem się skutecznie unikać tak delikatnego tematu, jak dobór nart.  Zresztą  w  przypadku kupna dla zaprzyjaźnionych osób, o znanych mi kwalifikajach narciarskich, sugeruję się głównie oceną palpitacyjną. Ostatecznie przestało mnie coś dziwić, gdy moje słynne "Tygrysy" SL zaczęły skręcać pod osobą, którą uważam  jako początkującą z tendencją w kierunku zaawansowania.  W dodatku z ostrymi krawędziami 86.5 st. I nic się nie działo na stoku.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Plus80 napisał:

 

A ja na nich jeżdżę i sobie bardzo chwalę. Ale nic nie sugeruję, odnośnie doboru jw. Z tej prostej przyczyny, że mogłyby być w wypożyczalniach o długości 165 cm. Jeśli nie ma, to może z powodu ceny.  "Pracując" na forach od lat nauczyłem się skutecznie unikać tak delikatnego tematu, jak dobór nart.  Zresztą  w  przypadku kupna dla zaprzyjaźnionych osób, o znanych mi kwalifikajach narciarskich, sugeruję się głównie oceną palpitacyjną. Ostatecznie przestało mnie coś dziwić, gdy moje słynne "Tygrysy" SL zaczęły skręcać pod osobą, którą uważam  jako początkującą z tendencją w kierunku zaawansowania.  W dodatku z ostrymi krawędziami 86.5 st. I nic się nie działo na stoku.  

Jak sa tepe od dolu, to bok duzo nie zmienia.

  • Haha 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, brachol napisał:

OK

dzięki za info. @zającCo do komórek to chyba jednak na razie nie. 

@nikon255jakieś przykłady? Myślę, że cena na pierwszym miejscu.

@mario33AM to żona właśnie ma czyli brakuje SL 🙂. Jakie ma Salomona?

Może ktoś widział jakieś ciekawe SL w dobrej cenie? Niekoniecznie musza być nowe.

Zobacz na skirace.pl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, brachol napisał:

@mario33AM to żona właśnie ma czyli brakuje SL 🙂. Jakie ma Salomona?

Przecież piszę, że to nie ma znaczenia, popatrz co inni piszą (to samo).

Małżonce najwyższy model sklepowy slalomki dowolnej marki (jakie ma ciuchy ? Kolor ? 😉 )Dlugosc 155 pewnie, zależy od preferencji. 

Corce albo jw, albo, jezeli mocniejszy rozwój w tle to SL komórka/master. I tu pewnie Dynastar albo inna o sportowym zacięciu.

Zresztą najlepiej zapytaj @Adam ..DUCH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, brachol napisał:

Witam

Z uwagi na przebywanie na izolacji mam sporo wolnego czasu i chciałbym go jakoś sensownie zagospodarować.

Byłem w zeszłym tygodniu na szkoleniu narciarskim z rodziną u Adama i zasugerował zmianę nart zarówno dla córki jaki i dla żony.

Zacznę od żony. Wzrost 165cm 52kg. Obecnie ma narty Nordica GT 76, 156cm,  jeździ dobrze, oczywiście zostało jeszcze parę elementów do poprawienia. Nie boi się prędkości, zawodnikiem nie zostanie. Adam polecał nartę SL, podpowiecie jaką warto się zainteresować? 

Teraz córka. Wzrost 162cm 56kg lat 14, obecnie ma Atomic Cloud 9 po mamie (na pewno są do wymiany nie chciałem tego robić wcześniej bo córka miała na wiosnę 2021 operację więzadła w kolanie i nie wiedziałem czy będzie chciała dalej jeździć na nartach), jeździ dobrze, trochę boi się prędkości, narta do dalszego rozwoju w perspektywie w przyszłym sezonie jakiś obóz demonstratora.  Zakiełkowała w niej chęć do dalszego doskonalenia jazdy w kierunku zostania instruktorem. Dla niej też narta SL tylko która? 

Po izolacji w lutym na pewno wybierzemy się gdzieś w PL na narty na 1-2 dni i mogłyby popróbować jakiś nart w wypożyczalniach.

W drugiej połowie marca mamy przeniesiony ze stycznia wyjazd do Włoch i tam pewnie lepiej by było mieć narty co najmniej dla córki.

dzięki za uwagi

Piotr

Cześć

A co to znaczy: jeździ dobrze? Filmik...

A Adam nie powiedział co kupić?

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mario33 ok szukam w takim razie po sklepach i innym miejscach czegoś w dobrej cenie.

@Mitek z Adamem ustaliłem długość i że SL i że pierwsza sklepowa pewnie najlepiej. Podał mi jeden model w luźnej rozmowie, ale nie bardzo mogę znaleźć coś w dobrej cenie. 

@nikon255dzięki za linka

Dlatego też pytam bo może ktoś coś sensownego widział.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, brachol napisał:

@mario33 ok szukam w takim razie po sklepach i innym miejscach czegoś w dobrej cenie.

@Mitek z Adamem ustaliłem długość i że SL i że pierwsza sklepowa pewnie najlepiej. Podał mi jeden model w luźnej rozmowie, ale nie bardzo mogę znaleźć coś w dobrej cenie. 

@nikon255dzięki za linka

Dlatego też pytam bo może ktoś coś sensownego widział.

W tej chwili, to jest chyba jeden z gorszych momentów do szukania okazji zakupowych jeśli rozchodzi się o sprzęt narciarski. Z mojego doświadczenia wynika, że znacznie lepszy okres do zakupów jest po zakończeniu sezonu (maj, czerwiec).  

Edytowane przez Dany de Vino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Dany de Vino napisał:

W tej chwili, to jest chyba jeden z gorszych momentów do szukania okazji zakupowych jeśli rozchodzi się o sprzęt narciarski. Z mojego doświadczenia wynika, że znacznie lepszy okres do zakupów jest po zakończeniu sezonu (maj, czerwiec).  

To wiem. Dlatego na razie chciałem info jakie ewentualnie wypróbować w wypożyczalni i potem szukać. Ostatecznie na wyjazd w marcu mogę wypożyczyć dla córki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, brachol napisał:

To wiem. Dlatego na razie chciałem info jakie ewentualnie wypróbować w wypożyczalni i potem szukać. Ostatecznie na wyjazd w marcu mogę wypożyczyć dla córki.

Moim zdaniem glowny wplyw na odczucia z jazdy ma przygotowanie krawedzi. Kat dolny, boczny, ostrosc, stepienie/dziobow pietek itp. Testowanie nart ok, ale to nic nie mowi o narcie. Temu czesto na forach mozna przeczytac ze sportowa narta jedzie tylko jak po szynach i maja smierc w oczach, bo pietek nie idzie obslizgnac. Do tego stanie na tylach i brak odciazenia uniemozliwia jakiekolwiek manewry.

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, nikon255 napisał:

Fischer sc, volkl sl, atomic s9, salomon rush sl lub srace pro, nordica slr, blizzard src, rossingol st ti albo master sl, dynastar master sl, head isl lub esl

Jak teraz szukać jakiej takiej ceny to powyższe modele np w tym miejscu:

https://www.sport-bittl.com/de/race-ski/#navigation:attrib[cat_url][0]=%2Fde%2Frace-ski%2F&attrib[on_sale][0]=1&count=10&order=shopsort+desc&first=40

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nikon255 napisał:

Jak temu zapobiegasz? Pytanie z tych podchwytliwych.

Dbam bardzo o krawędzie.  No powiedzmy za bardzo.  Liczę nieco na nie, że nadrobią moje braki w wyszkoleniu. Np., na tzw. twardym. I dlatego w piwnicy mam prawie profesjonalny warsztat.  Podejrzałem ostatnio na Mosornym, też w piwnicy, faceta, który codziennie musiał szybko oblecieć 20 par nart, opartych o ścianę. Same komóry. Właściciele ich mieli tu obóz. Na stoku tyczki. Spanko w hoteliku na górze w budynku stacji PKL.  Miał stolik z imadłami, rozkładany. Szybciutko oblatywał parę za parą.  Ja spędzam godzinę czasu nad jedną. A mam dwie(żona).  Czysty masochizm w moim wydaniu.  Powoli rezygnuję z  daleko posuniętych pieszczot tuningowych. Ostrzenie(co tu ostrzyć, jak skrobią paznokieć !).  Samorowanie na gorąco. Wystarczy na zimno. Korek, filc i jest gładki slizg. I nie trzeba do piwnicy. Żona ma dobry nos i porządek w domu. Więc nie toleruje zapachu parafiny w mieszkaniu.

Nie obrazisz się, że Ci napisałem powieść o  krawędziach ? Mógłym jeszcze tak długo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do komórek, to nie ma co się bać - jeżdżę średnio, mam już trochę lat, parametry wzrostowo-wagowe blisko Twoich dziewczyn i cóż - skusiła mnie cena.

Tez szukałam 1 slalomki sklepowej, myślałam o używce, ale trafiła się okazja na Dynastara i to był dobry wybór (jedyne co mi przeszkadza, to że trochę ważą i jeśli wiele razy trzeba je przenosić i wsadzać do gondoli to ręce mi odpadają po całym dniu jeżdżenia :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...