Skocz do zawartości

Przestawianie wiązań, nowe otwory, wiercenie - narta race Rossignol GS FIS


MrAdams

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam nowe narty z płytami, które zostały przykręcone tak, że montaż wiązań w najszerszym rozstawie nie pozwala na wstawienie buta mojego rozmiaru (46-295-335)

Najchętniej rozsunął bym mocowanie wiązań w przód o 1cm i tył o 1cm. Niestety jest z tym związane dodatkowe wiercenie narty. Pod przednią płytę 4 otwory i pod tylną 6 otworów. Narta tej klasy jest wąska. W talii ma około 68mm. Jaka jest wasza opinia, czy warto to robić? Czy są metody odpowiedniego wypełnienie starych otworów?  To są narty na których jeździ się dość ostro, na krawędziach, stąd moje wątpliwości. Obawiam się, że narta może być mocno osłabiona. Jakie jest wasze zdanie? Będe wdzieczny za opinie. narta Rossignol Hero GS F-35 FIS (190cm) 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Kołki do nart.

link:https://allegro.pl/oferta/kolki-zaslepiajace-otwory-w-nartach-montaz-wiazan-5806338499

Wiertło z ogranicznikiem. link:http://4serwis.pl/pl/p/Wiertlo-do-montazu-wiazan-Snoli-3%2C5x7mm/102

Dłuto ostre.

link:https://allegro.pl/oferta/bardzo-ostre-dluto-stolarskie-12-mm-narex-0112-11446481660

 

Przesuń płytę do przodu, to dobry pomysł, będziesz bardziej agresywny na stoku. ;)

Stare otwory zakołkować, kołeczki wbijać gumowym młoteczkiem i na sam koniec sciąć ostrym dłutem.

Nawiercić nowe otwory wiertłem z ogranicznikiem. W otwory wlać klej, (może być kropelka) i przykręcić płytę.

Narta będzie jeździć dobrze więc nie przejmuj się dodatkowymi otworami. :)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez widzewiak_z_gor
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MrAdams napisał:

Witam.

Mam nowe narty z płytami, które zostały przykręcone tak, że montaż wiązań w najszerszym rozstawie nie pozwala na wstawienie buta mojego rozmiaru (46-295-335)

Najchętniej rozsunął bym mocowanie wiązań w przód o 1cm i tył o 1cm. Niestety jest z tym związane dodatkowe wiercenie narty. Pod przednią płytę 4 otwory i pod tylną 6 otworów. Narta tej klasy jest wąska. W talii ma około 68mm. Jaka jest wasza opinia, czy warto to robić? Czy są metody odpowiedniego wypełnienie starych otworów?  To są narty na których jeździ się dość ostro, na krawędziach, stąd moje wątpliwości. Obawiam się, że narta może być mocno osłabiona. Jakie jest wasze zdanie? Będe wdzieczny za opinie. narta Rossignol Hero GS F-35 FIS (190cm) 

Pozdrawiam. 

A możesz wstawić zdjęcie tego wiązania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mikoski napisał:

Po odkręceniu wiązań powinno to wyglądać jak na foto płyta ma wiele otworów ,kwestia wybrania tych pod rozmiar buta. Druga fota wiązań na sztywnol ma taką podziałkę żeby zachować środek narty względem buta.

IMG20220125161930.jpg

IMG20220125162220.jpg

Oznaczenia na drugim zdjęciu. 33 ...32 itd odpowiadają długości skorupy buta 330 ...320 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Wojcio napisał:

To brzmi wręcz nieprawdopodobnie, by nowe, męskie narty nie przyjęły normalnego, męskiego buta. Po drugie - masz płytę z dwóch kawałków, które można rozsunąć? Nie twierdzę, że mogę pomóc, ale mam ten sam rozmiar stopy.

Cześć

Jesteś pewien?

Nigdy nie widziałem sportowej płyty przesuwnej w jakikolwiek sposób. Nawet jak była z dwóch części albo zawiasowa to one były przywalone do narty w minimum 4 punktach.

Inna sprawa, że - podobnie jak Ty - uważam, że kolega coś pomylił.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Jesteś pewien?

Nigdy nie widziałem sportowej płyty przesuwnej w jakikolwiek sposób. Nawet jak była z dwóch części albo zawiasowa to one były przywalone do narty w minimum 4 punktach.

Inna sprawa, że - podobnie jak Ty - uważam, że kolega coś pomylił.

Pozdro

Cześć

Mitku, masz rację, sportowe płyty są montowane i nie regulowane - wiązania tak, są otwory (z reguły) montażowe do wiązań nawet z oznaczeniem rozmiaru buta (czy też skorupy), ewentualnie płyta może być np juniorska i nie przewiduje takiego rozmiaru.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcos73 napisał:

Cześć

Mitku, masz rację, sportowe płyty są montowane i nie regulowane - wiązania tak, są otwory (z reguły) montażowe do wiązań nawet z oznaczeniem rozmiaru buta (czy też skorupy), ewentualnie płyta może być np juniorska i nie przewiduje takiego rozmiaru.

pozdrawiam

Cześć

Ja wiem, że mam rację.

Marcosie, mówimy o narcie GS FIS 35m, czyli starej męskiej GS. Na takich nartach nie montuje się płyt juniorskich.

Płyty standardowo montowane do tych nart przenoszą rozmiar 335, więc albo kolega coś pomylił albo ktoś przy tych nartach grzebał i je już przedziurował - tylko po co???

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Ja wiem, że mam rację.

Marcosie, mówimy o narcie GS FIS 35m, czyli starej męskiej GS. Na takich nartach nie montuje się płyt juniorskich.

Płyty standardowo montowane do tych nart przenoszą rozmiar 335, więc albo kolega coś pomylił albo ktoś przy tych nartach grzebał i je już przedziurował - tylko po co???

Pozdrowienia

Cześć

No właśnie, później doczytałem parametry narty, muszą mieć płytę seniorską, ktoś kto kupuje taką nartę no chyba się musi na nartach trochę znać, nie ma zdjęć i trudno powiedzieć w czym problem, może na płycie nie ma dodatkowych otworów montażowych, które samemu trzeba wywiercić - a delikwent się zasugerował tylko tymi które są.

Też mi się nie chce wierzyć, że się nie da bez kombinacji z płytą. Bez zdjęć to wróżenie z fusów i nasze tylko domniemania.

Ale sam zainteresowany nie przejawia aktywności, więc chyba się zorientował że nie do końca przemyślał swoje pytanie.

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry.

But Atomic Prime 130s , 335mm
Wiazanie Axial 2-180 rockerflex do 18DIN
Moja waga 115kg w przy wzroscie 190
Jezdze dosc ostro na tyle na ile pozwala mi moj wiek, ale juz nie tak jak w latatch 80tych kiedy mialem 20 lat. 
Plyta zostala zamontowana o jedna podzialke blizej, 
Czy myslicie ze mozna przesunac bezpiecznie plyte w tej narcie? (probowalbym o 2 podzialki) . Obawiam sie o wytrzymalosc w miejsach kolkowania. 
Wiele lat temu podczas zjazdu oderwałem przód buta, poprostu pękł jak ucięty za pierwszą klamrą. 
Zdjecia wiazan wstawie przy okazji. 
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MrAdams napisał:

Dzien dobry.

But Atomic Prime 130s , 335mm
Wiazanie Axial 2-180 rockerflex do 18DIN
Moja waga 115kg w przy wzroscie 190
Jezdze dosc ostro na tyle na ile pozwala mi moj wiek, ale juz nie tak jak w latatch 80tych kiedy mialem 20 lat. 
Plyta zostala zamontowana o jedna podzialke blizej, 
Czy myslicie ze mozna przesunac bezpiecznie plyte w tej narcie? (probowalbym o 2 podzialki) . Obawiam sie o wytrzymalosc w miejsach kolkowania. 
Wiele lat temu podczas zjazdu oderwałem przód buta, poprostu pękł jak ucięty za pierwszą klamrą. 
Zdjecia wiazan wstawie przy okazji. 
Pozdrawiam

Cześć

Wstaw zdjęcia płyty - bo tak bez tego to trudno sobie coś wyobrazić, to chyba taka 2 częściowa płyta - bo chyba w tym jest problem, ale czemu nie pasuje do twoich butów - nie mam pojęcia.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MrAdams napisał:

Dzien dobry.

But Atomic Prime 130s , 335mm
Wiazanie Axial 2-180 rockerflex do 18DIN
Moja waga 115kg w przy wzroscie 190
Jezdze dosc ostro na tyle na ile pozwala mi moj wiek, ale juz nie tak jak w latatch 80tych kiedy mialem 20 lat. 
Plyta zostala zamontowana o jedna podzialke blizej, 
Czy myslicie ze mozna przesunac bezpiecznie plyte w tej narcie? (probowalbym o 2 podzialki) . Obawiam sie o wytrzymalosc w miejsach kolkowania. 
Wiele lat temu podczas zjazdu oderwałem przód buta, poprostu pękł jak ucięty za pierwszą klamrą. 
Zdjecia wiazan wstawie przy okazji. 
Pozdrawiam

Cześć

Czyli płyta nie była montowana firmowo. Ja nie piszę bo "mi się tak wydaje" tylko wczoraj zapytałem się o to szefa serwisu PMSportu. A skąd masz te narty, znasz ich historię, bo to nawet dość ciekawe? Masz po prostu unikat.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inną teorię - wiązania są podniesione dodatkową płytą - nadal nie widzieliśmy zdjęcia tej narty i taks obie teoretyzujemy. Po drugie - jeśli mam rację i fabrycznie płyta jest do 242mm to jest jeszcze regulacja docisku wiązania, która przesuwa tył o ponad 1 cm. Może być, że wiązanie wkręcono w ostatnie otwory płyty, ale jest dociśnięte do przodu i dlatego but nie wchodzi. Tak czy inaczej - sesja foto... Akurat to forum jest wyjątkowo wygodne do publikowania zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...