Skocz do zawartości

Jakie narty polecicie????


Gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.01.2022 o 19:26, Gabrik napisał:

 

Od początku. Człowiek ma zajawkę. Jest 20 lat młodszy od mojej osoby. Przez to ma przewagę chociażby większego luzu i swobody. Jak Adam napisał jest szansa na kolejnego narciarza, ma większe możliwości niż ja, a ja mam kompana i zawsze łatwiej w górki wyskoczyć. Ręce itd.się mu poprawi czy to u Adama czy gdzie będzie chciał...

Mam filmik z Jurgowa z lutego...

Może da wam więcej poglądu.

Nie wiem po co ta dalsza dyskusja. Warunki są trudne. Śnieg mokry, rozjeżdżony. Narciarz jedzie bardzo bezpiecznie. Nikomu nie zagraża(jemu grożą).  Narty ma i wydaje się, że do tego co robi na stoku, całkiem dobrze pasują. Czyli, jak to jest teraz jest modne, są dedykowane. Na węższym stoku, o podobnej strukturze, jak ten na filmie też by zjechał,  w tempie które stosuje.

Wydaje mi się, że jak mu narty nieco przyspieszyły, to musiał jechać dłużej  w skos stoku, by zwolniły i odważyć się na kolejny skręt.  Tą obawę trzeba przezwyciężyć. Trochę pracy ze starym wygą instruktorskim i faktycznie wszystkie ścianki w Polsce, przy takim śniegu jak na filmie, staną otworem. Teraz będzie głównym problemem ten "stary wyga". Mam tu pewne osobiste wskazania, ale forum nie jest słupem ogłoszeniowym. Więc nie podam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Plus80 napisał:

... Narciarz jedzie bardzo bezpiecznie. Nikomu nie zagraża(jemu grożą).  Narty ma i wydaje się, że do tego co robi na stoku, całkiem dobrze pasują. Czyli, jak to jest teraz jest modne, są dedykowane. Na węższym stoku, o podobnej strukturze, jak ten na filmie też by zjechał,  w tempie które stosuje ...

Chyba nie zrozumiałeś intencji - nie krytykowaliśmy jazdy. Konfrontowaliśmy zdanie o jakości jazdy zależnej od długości nart. Z wpisu Gabrik-a wynika że zdaniem jego kolegi dłuższe narty będą mu przeszkadzały w nauce. Obraz wskazuje że dla przedstawionego narciarza każda narta będzie na tym etapie dobra, lepsza byłaby dłuższa ale on jeszcze o tym nie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mlodzio napisał:

Chyba nie zrozumiałeś intencji - nie krytykowaliśmy jazdy. Konfrontowaliśmy zdanie o jakości jazdy zależnej od długości nart. Z wpisu Gabrik-a wynika że zdaniem jego kolegi dłuższe narty będą mu przeszkadzały w nauce. Obraz wskazuje że dla przedstawionego narciarza każda narta będzie na tym etapie dobra, lepsza byłaby dłuższa ale on jeszcze o tym nie wie.

Doskonale zrozumiałem. Doskonale!  Problem jest nie w nartach(akurat te są dobre, co widzę na filmie), ale  w umiejętnościach. Kolega postawił  pytanie i to jego sprawa. Ale doświadczeni narciarze nie powinni na każde pytanie odpowiadać -tak lub nie!  Tylko bliżej sprawę wyjaśnić.

Dywagowanie, czy parę cm dłuższa narta, czy krótsza, czy może jeszcze więcej cm, nie ma zupełnie sensu.  To nie ten poziom jazdy. 

Ja też nie krytykuję jazdy. To, że jedzie wolno z takimi umiejętnościami to dobrze. Nikomu nie zagraża. Ja też nie wiem jaka narta byłaby optymalna dla niego. To dyskusja akademicka.  Ta co ma wystarczy i należy się skupić na nauce.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...