Skocz do zawartości

Fisher progressor f19 2021 czy rossignol react r6 compact


Tomek 1984

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Tomek 1984 napisał:

czesc,

dziękuje wszystkim za odpowiedzi 🙂

co do dlugosci to chcę wziąć 177 cm.

Co do modelu Progressorow opieram sie na tym co widzialem w ogloszeniu i o czym powiedzial mi sprzedawca w sklepie. Szczerze to na tym sie nie znam i nei jestem w stanie na oko okreslic czy dany model to 2021, 2020 itp. 

Co do react 8 lub 10 zgadza się ze to są wyzsze modele ale tez odpowiednio drozsze a przy moich umiejetnosciach raczej nie poczuje roznicy badź nei bede potrafil ich wykorzystac.

czy uwazacie ze w cenie 1650 warto isc w progressory czy w tym budzecie jest cos lepszego?

 

pozostaje jeszcze kwestia butow, stopę mam raczej szeroką z przodu i normalną w pięcie oraz wysokie podbicie, mierzylem atomix hawx 110 s GW, 280-285 (ponizej link), ogolnie lezaly swietnie oprocz tego ze byly zbyt niskie i czulem ucisk pod klamrą. Mierzylem tez jakies nordici heady ale niestety nie pamietam ich oznaczenia.

Moze macie jakies sugestie co do modelu który warto przymierzyc?

Czy jest szansa ze poniższe sie ulożą jesli bym na nie wlasnie postawil? Moze ich wygrzanie sprawi ze przestaną uciskac? Mial ktos podobny problem?

BUTY NARCIARSKIE ATOMIC HAWX PRIME 110 S GW 2022 CZARNY|SZARY - w SnowShop.pl

Z gory dziękuję za pomoc 🙂

Napisałeś "pozostaje kwestia butów". Raczej od tego zacznij i na tym się skup. Oczywiście nie musisz być zaraz walnięty jak ja w poszukiwaniach swojego narciarskiego układu kierowniczego, ale nie śpiesz się. Najpierw poświęć odpowiednio wiele uwagi swoim stopom/nóżkom. Jak nie wiesz na co zwracać uwagę idź do kogoś kto wie. Jak podasz miasto, to forum poda Ci ewentualne miejscówki.

Edytowane przez Gabrik
  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomek 1984 napisał:

Dzięki Panowie🙂

Co do regionu to Warszawa, więc jeśli ktoś może podpowiedzieć coś jescze podpowiedzieć będę wdzięczny 🙂

Ponieważ jestem na etapie kupna butów z okolic naszej stolicy, dam Ci swoje ale uczciwe spostrzeżenia.

Miejsce gdzie zajmują się kompleksowo - Skifanatic (Ursynów), polecam jeśli zależy komuś na dużej dokładności. Zwłaszcza Pan Michał właściciel i Pan Mateusz (z takim lekkim zarostem ). Tutaj są bootfiterzy.

Pozostałe sklepy - narty warszawa, tu ekipa doświadczona ale raczej typowe podejście bazujące na odczuciach nabywcy i do pieca. 

SnowShop - typowe szerokość i długość I kilka par do miary " I co? Jak coś w piecu wygrzejemy"

Skipark - tu tez warto wiedzieć co się chce. Szef raczej szorstki w obejściu i także bazowanie na piekarniku. Chyba najbardziej otwarci na walkę o cenę (tu kupowałem swoje pierwsze buty).

SuperSerwis na potockiej, tutaj już dokładniejszy wywiad z oglądaniem stóp.

Podobnie Dehnel na Ateńskiej dwa lata temu działał (ale dawno nie byłem ).

Skiracecenter (Pruszków) właściciel spoko, ale pracownicy już tacy bardziej sztampowi. I też bardziej informacja zwrotna od klienta, niż własne doświadczenie i kierowanie klientem.

Reasumując nie mamy za wiele miejsc gdzie chce się ludziom bardziej zawęzić specjalizację. Raczej na zasadzie takiego łatwiejszego sprzedawania jak zwykłe obuwie. Teraz wpadając do sklepów i szukając dla siebie zauważyłem, że ruch jest ale świadomość wśród  kupujących raczej słaba i może sprzedający nie czują potrzeby wspinania się wyżej ze swoimi kompetencjami.

Czasami jest też tak, że zwyczajnie jest w danym sklepie jeden sprzedawca z powołania i mogłem akurat na niego nie trafić.

Zaznaczam, iż z wymienionych nie mam prywatnych ani układów, ani zatargów, ot subiektywne odczucia klienckie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za namiary, na pewno odwiedzę kilka z nich:) wczoraj byłem z partnerką w SnowShop na Goclawiu i bylismy bardzo zadowoleni z obslugi (szczuply chlopak z brodą w okularach)

Dzis mierzyłem poniższe i leżaly bardzo fajnie, czulem tylko lekki dyskomfort pod klamrą (podobno wygrzanie buta moze to zniwelowac).

Slyszalem tez opinie ze jesli buty dobrze leża w sklepie to powinno się wziąć mniejsze? czy to prawda?

 Buty Narciarskie Fischer 4620 Ranger One 110 Vacuum GW M - Skiteam.pl

Czy ktos z Was jeździl w tym modelu? Czy są warte rozważenia? cena ok 1450 pln

Na co wlasciwie zwracac uwage podczas zakupu butow poniewaz szczerze mowiąc nie mam o tym pojęcia...

Do tej pory zwracałem uwagę na:

* flex ok 100-120,

*czy bylo mi w nich wygodnie,

*wygląd

o innych kwestiach nie jestem swiadomy...

Czy jeszcze o czyms powinienem wiedziec?

Co z patentami typu "blokada chlewki ski/walk"? Przydają się czy unikac jak ognia 😉?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gabrik napisał:

Ponieważ jestem na etapie kupna butów z okolic naszej stolicy, dam Ci swoje ale uczciwe spostrzeżenia.

Miejsce gdzie zajmują się kompleksowo - Skifanatic (Ursynów), polecam jeśli zależy komuś na dużej dokładności. Zwłaszcza Pan Michał właściciel i Pan Mateusz (z takim lekkim zarostem ). Tutaj są bootfiterzy.

Pozostałe sklepy - narty warszawa, tu ekipa doświadczona ale raczej typowe podejście bazujące na odczuciach nabywcy i do pieca. 

SnowShop - typowe szerokość i długość I kilka par do miary " I co? Jak coś w piecu wygrzejemy"

Skipark - tu tez warto wiedzieć co się chce. Szef raczej szorstki w obejściu i także bazowanie na piekarniku. Chyba najbardziej otwarci na walkę o cenę (tu kupowałem swoje pierwsze buty).

SuperSerwis na potockiej, tutaj już dokładniejszy wywiad z oglądaniem stóp.

Podobnie Dehnel na Ateńskiej dwa lata temu działał (ale dawno nie byłem ).

Skiracecenter (Pruszków) właściciel spoko, ale pracownicy już tacy bardziej sztampowi. I też bardziej informacja zwrotna od klienta, niż własne doświadczenie i kierowanie klientem.

Reasumując nie mamy za wiele miejsc gdzie chce się ludziom bardziej zawęzić specjalizację. Raczej na zasadzie takiego łatwiejszego sprzedawania jak zwykłe obuwie. Teraz wpadając do sklepów i szukając dla siebie zauważyłem, że ruch jest ale świadomość wśród  kupujących raczej słaba i może sprzedający nie czują potrzeby wspinania się wyżej ze swoimi kompetencjami.

Czasami jest też tak, że zwyczajnie jest w danym sklepie jeden sprzedawca z powołania i mogłem akurat na niego nie trafić.

Zaznaczam, iż z wymienionych nie mam prywatnych ani układów, ani zatargów, ot subiektywne odczucia klienckie.

Cześć

A nie łatwiej było się mnie zapytać, niż łazić i użerać się z debilami... Dziwne. To po co jest forum?

Cofłem się i rozumien... zaistnienie... Weź się chłopie ogarnij.

Edytowane przez Mitek
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

A nie łatwiej było się mnie zapytać, niż łazić i użerać się z debilami... Dziwne. To po co jest forum?

Cofłem się i rozumien... zaistnienie... Weź się chłopie ogarnij.

Mitek, jakie zaistnienie?! Czasami, to jak urażona panna masz fochy 🙂 i jeszcze chcesz mnie o celebryctwo posądzać, nieładnie. Zwyczajnie łaziłem, bo nie mają na stanach mojej rozmiarówki albo w ogóle nie mają modelu. Akurat tam gdzie z głową się mną zajęli nie mieli rozmiaru we flex jaki mnie interesuje. Teraz jest także najsłabszy moment, bo wiele osób przed feriami szuka.

Jak masz dobrą metę, to naprowadź kolegę, a I ja może skorzystam, bo póki co przez neta zaciągnąłem.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tomek 1984 napisał:

Na co wlasciwie zwracac uwage podczas zakupu butow poniewaz szczerze mowiąc nie mam o tym pojęcia...

Do tej pory zwracałem uwagę na:

* flex ok 100-120,

*czy bylo mi w nich wygodnie,

*wygląd

o innych kwestiach nie jestem swiadomy...

Czy jeszcze o czyms powinienem wiedziec?

Co z patentami typu "blokada chlewki ski/walk"? Przydają się czy unikac jak ognia 😉?

Nie da się przez forum „nauczyć dobierać butów narciarskich”. Można, i na pewno trzeba, się dokształcić, żebyś umiał się porozumieć ze specjalistą. Możesz zacząć od obejrzenia tego filmiku poniżej zanim będziesz pytał dalej (i więcej na tym kanale YouTube).

A potem masz dwie opcje (i tak skończy się na obu):

1. Zapytasz prawdziwego specjalistę i poprosisz o pomoc. Mitek na pewno jest takim BARDZO DOBRYM specjalistą. Trzeba trafić na dobry moment (jak z każdym).

2. Zrobisz tour po sklepach jw. Dla zmniejszenia straty czasu ja bym poszedł do dwóch, w tym na pewno do SkiFanatic.

PS: Ski/walk to gadżet. Jak będzie to OK, ale ma to trzeciorzędne znaczenie.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tomek 1984 napisał:

Super, dzięki za namiary, na pewno odwiedzę kilka z nich:) wczoraj byłem z partnerką w SnowShop na Goclawiu i bylismy bardzo zadowoleni z obslugi (szczuply chlopak z brodą w okularach)

Dzis mierzyłem poniższe i leżaly bardzo fajnie, czulem tylko lekki dyskomfort pod klamrą (podobno wygrzanie buta moze to zniwelowac).

Slyszalem tez opinie ze jesli buty dobrze leża w sklepie to powinno się wziąć mniejsze? czy to prawda?

 Buty Narciarskie Fischer 4620 Ranger One 110 Vacuum GW M - Skiteam.pl

Czy ktos z Was jeździl w tym modelu? Czy są warte rozważenia? cena ok 1450 pln

Na co wlasciwie zwracac uwage podczas zakupu butow poniewaz szczerze mowiąc nie mam o tym pojęcia...

Do tej pory zwracałem uwagę na:

* flex ok 100-120,

*czy bylo mi w nich wygodnie,

*wygląd

o innych kwestiach nie jestem swiadomy...

Czy jeszcze o czyms powinienem wiedziec?

Co z patentami typu "blokada chlewki ski/walk"? Przydają się czy unikac jak ognia 😉?

 

 

Ja akurat w snowshop na Bemowie byłem. Jeśli na Gocławiu dokładnie zwracali uwagę na budowę Twych stóp/nóg tzn. człowiek pojęcie raczej ma.

Tak jak napisał Mario, Skifanatic można polecić z czystym sumieniem.

I przeczytaj to, będziesz bardziej świadom tematu:

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gabrik napisał:

Mitek, jakie zaistnienie?! Czasami, to jak urażona panna masz fochy 🙂 i jeszcze chcesz mnie o celebryctwo posądzać, nieładnie. Zwyczajnie łaziłem, bo nie mają na stanach mojej rozmiarówki albo w ogóle nie mają modelu. Akurat tam gdzie z głową się mną zajęli nie mieli rozmiaru we flex jaki mnie interesuje. Teraz jest także najsłabszy moment, bo wiele osób przed feriami szuka.

Jak masz dobrą metę, to naprowadź kolegę, a I ja może skorzystam, bo póki co przez neta zaciągnąłem.

Cześć

Oczywiście,  że mam fochy bo marnujesz kupę czasu. Ja korzystam z PM Sport Pro Shop Zaruskiego 8 aczkolwiek buty dobieram ja. Sprzedawcy służą raczej jako osoby znające na wylot kolekcje i tu są bardzo pomocni. Jeże;li celujesz w but o charakterze sportowym to i tak i tak skończy się na dopasowywaniu u bootfottera. Ja korzystam z Superserwisu na Potockiej 1 na Żoliborzu.

W tej chwili rzeczywiście już jest moment nie najlepszy bo sklepy trochę poczyszczone a nikt nie chce się dotowarowywać żeby sprzęt później leżał. Jakby co możesz dzwonić i możemy się gdzieś umówić.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi🙂

Wybór ostatecznie padł na Fisher Progressor f19 plus atomic hawx prime 100.

Narty sprawują się super tylko niestety brakuje trochę (a niekiedy więcej) skilla... 😉

Co do butów mierzyłem pewnie z 10 par i najlepsze wydawały się atomic hawx prime 100. W sklepie czułem się w nich wręcz świetnie. Noga była dobrze unieruchomiona, po delikatnym wygrzaniu nie czułem żadnych ucisków.

Na stoku najwyższa klamrę zapinam na maxa, na drugiej od góry zostawiam 2 ząbki wolne, natomiast dwie dolne klamry zapinam na drugi ząbek aby tylko się trzymaly. Niestety już po kilkudziesięciu minutach mam zdrętwiałe wszystkie palce w prawej stopie co wskazywałoby na jakiś ucisk. Dodam że buty podczas zakupu były wygrzewane i delikatnie modelowane na podbiciu ale najwyraźniej za mało. Mam nadzieję że kolejna wizyta salonie pomoże 🙂

W podziękowaniu za pomoc i serdeczne podejście do tematu wrzucam zdjęcie z naszych pięknych podhalańskich stoków🙂

IMG_20220124_093902.thumb.jpg.7bab98ddfbc713b3ba3c03c087abbefe.jpg

Do zobaczenia i bezpiecznych zjazdów 🙂

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...