Skocz do zawartości

Fisher progressor f19 2021 czy rossignol react r6 compact


Tomek 1984

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Zastanawiam się nad wyborem nart i prosiłbym o jakieś opinie 🙂

1. FISCHER PROGRESSOR F19 Ti 2021 + RS11 PR

2. ROSSIGNOL REACT R6 COMPACT 2022 + WIĄZANIA XPRESS 11 GW

Będą to moje pierwsze własne narty, do tej pory jedynie wypożyczałem ale w końcu chciałbym kupić własny sprzęt. Mam 188 cm wzrostu i ważę ok 95 kg.

Nie wiem jak określić poziom zaawansowania ponieważ nie jeździłem do tej pory zbyt dużo i nie mam odniesienia, ale raczej bez problemu radzę sobie na stokach Pilska czy Skrzycznego. 

Różnica w cenie to ok 300 zł na korzyść desek Fishera. 

Z góry dzięki za wszystkie rady i do zobaczenia na stoku💪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Tomek 1984 napisał:

Cześć, 

Zastanawiam się nad wyborem nart i prosiłbym o jakieś opinie 🙂

1. FISCHER PROGRESSOR F19 Ti 2021 + RS11 PR

2. ROSSIGNOL REACT R6 COMPACT 2022 + WIĄZANIA XPRESS 11 GW

Będą to moje pierwsze własne narty, do tej pory jedynie wypożyczałem ale w końcu chciałbym kupić własny sprzęt. Mam 188 cm wzrostu i ważę ok 95 kg.

Nie wiem jak określić poziom zaawansowania ponieważ nie jeździłem do tej pory zbyt dużo i nie mam odniesienia, ale raczej bez problemu radzę sobie na stokach Pilska czy Skrzycznego. 

Różnica w cenie to ok 300 zł na korzyść desek Fishera. 

Z góry dzięki za wszystkie rady i do zobaczenia na stoku💪

Tylko nie kup zbyt krótkich. F19 0 bo tańsze. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może powiedzieć, czemu Tej narty (F19 Ti) nie ma wcale w katalogu na 2020/2021? Czy to nie są te same narty co w 2019, tylko wyprzedawane ze zmienioną kolorystyką? Albo jakiś wypust tylko na niektóre kraje?

Ostatnim katalogiem z Progressorami jest katalog 2018/2019, potem te narty znikają z oficjalnej kolekcji...

Edytowane przez Kubis
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kubis napisał:

Czy ktoś może powiedzieć, czemu Tej narty (F19 Ti) nie ma wcale w katalogu na 2020/2021? Czy to nie są te same narty co w 2019, tylko wyprzedawane ze zmienioną kolorystyką? Albo jakiś wypust tylko na niektóre kraje?

https://mcksport.pl/produkt/narty-fischer-progressor-f19-ti-2021-rs11-pr/

https://trojansport.pl/narty-fischer-f19-2021-rs-11.html

https://www.skionline.pl/sprzet/co-sie-stalo-z-linia-fischer-progressor,newsy,7981.html
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Kolega się po prostu pomylił z rocznikiem i tyle. Linia Progressor wyszła z katalogów po 2019 w całości.

Pozdro

OK, to jest ostatni model katalogowy z RSX 12 GW

image.png.8e6097e03883d460a260f0552aa8e86a.png

 

Co TO jest w takim razie (z RS11 GW)?

image.png.3fa224f574cf7b9e048e5e43d6cb78b2.png

Edytowane przez Kubis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A kto to wie? Pewnie nawet Fischer nie.

Market, seria na wyłączność Intersportu lub innej sieci, rental, rental dla sieci....

Pewnej odpowiedzi udzieli Ci jedynie dobry (zaznaczam naprawdę dobry) kumpel z Fischer'a.

Jakbym miał dobre zdjęcia a powiększeniami to można w przybliżeniu ocenić konstrukcję. Jakbym miał nartę w ręku robię to w 30 sekund. Ty pewnie też.

Sam wiesz.

Pozdro

 

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

pierwsze litery to systemy bezp. w tych wiązaniach - x full diagonal piętka - mam to w headach - nie idzie buta zapiąć na krzywym lata na lewo i prawo.

11/12 - skala din max - GW Grip Walk - dostosowane do tego systemu w butach - zamiast jeździć można w nich się wybrać na spacer 😉 .

2 pierwsze - Jak pisał @Mitek, sam fischer chyba nie wie, może rental - (albo race 🙂 ) skibindings - ale tego nie wiem - na 100% X to ten system dodatkowy.

pozdrawiam

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

dziękuje wszystkim za odpowiedzi 🙂

co do dlugosci to chcę wziąć 177 cm.

Co do modelu Progressorow opieram sie na tym co widzialem w ogloszeniu i o czym powiedzial mi sprzedawca w sklepie. Szczerze to na tym sie nie znam i nei jestem w stanie na oko okreslic czy dany model to 2021, 2020 itp. 

Co do react 8 lub 10 zgadza się ze to są wyzsze modele ale tez odpowiednio drozsze a przy moich umiejetnosciach raczej nie poczuje roznicy badź nei bede potrafil ich wykorzystac.

czy uwazacie ze w cenie 1650 warto isc w progressory czy w tym budzecie jest cos lepszego?

 

pozostaje jeszcze kwestia butow, stopę mam raczej szeroką z przodu i normalną w pięcie oraz wysokie podbicie, mierzylem atomix hawx 110 s GW, 280-285 (ponizej link), ogolnie lezaly swietnie oprocz tego ze byly zbyt niskie i czulem ucisk pod klamrą. Mierzylem tez jakies nordici heady ale niestety nie pamietam ich oznaczenia.

Moze macie jakies sugestie co do modelu który warto przymierzyc?

Czy jest szansa ze poniższe sie ulożą jesli bym na nie wlasnie postawil? Moze ich wygrzanie sprawi ze przestaną uciskac? Mial ktos podobny problem?

BUTY NARCIARSKIE ATOMIC HAWX PRIME 110 S GW 2022 CZARNY|SZARY - w SnowShop.pl

Z gory dziękuję za pomoc 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, widze ze R4 jest to narta gigantowa, szukam czegos bardziej uniwersalnego ale sie nie upieram.

Czy osoba raczej poczatkująca jest w stanie wyczuc roznice w jeździe pomiędzy tymi obiema nartami (progressor vs r4)?  

Pozostaje tez kwestia doskonalenia techniki, na ktorych deskach latwiej bedzie zrobic progress?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tomek 1984 napisał:

dzięki, widze ze R4 jest to narta gigantowa, szukam czegos bardziej uniwersalnego ale sie nie upieram.

Czy osoba raczej poczatkująca jest w stanie wyczuc roznice w jeździe pomiędzy tymi obiema nartami (progressor vs r4)?  

Pozostaje tez kwestia doskonalenia techniki, na ktorych deskach latwiej bedzie zrobic progress?

Progressor jest szerszy pod butem, lepszy na gorsze warunki śniegowe. Całkiem możliwe że lepszy na ten etap. RC4 to szybka narta która najlepiej jeździ na krawędzi pod obciążeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Tomek 1984 napisał:

Dzięki za wyjaśnienie, czyli raczej zostane przy progressorach🙂

Co do modelu nart jakoby najlepszego dla Ciebie wypowiedzieć mogą się inni czyli instruktorzy np. Odnośnie samego f19, tą linię zastąpiły rc one i ponoć efektywnie. Może poszukaj jak wyglądają cenowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...