Skocz do zawartości

Dobór Butów


Rekomendowane odpowiedzi

na poczatku witam wszystkich

mam pytanie odnosnie doboru i zakupu butow. 

mam jakby 2 typy atomic redster cs 110 i head raptor 120rs 

jedne i drugi mocno trzymaja lecz atomic jakby ciasniejszy i malo luzu w palcach  pieta i kostka trzyma bardzo dobrze , head raptor wiecej mijsca w palcach  kostka i pieta ok , zawsze mozna skorzystac w wypelnienia liquid , i tu moje pytanie , czy lepiej brac atomiki czy head , czy jak bedzie wiecej miejsca w palcach to czy to zle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gregory napisał:

czyli panowie wracajac do tematu, to dopuszczalny jest luz w samych palcach czy raczej takze ciasno ?

Cześć
On nie jest dopuszczalny, on jest obowiązkowy. Stopa powinna być ustabilizowana ale palce nie powinny być ściśnięte ani zablokowane co nie znaczy, że but może być za duży na długość. Bazuj na pomiarach stopy na miarkach i im ufaj. Pamiętaj, że but narciarski jest do jeżdżenia na nartach i mierzymy go w pozycji narciarskiej a nie na prostych nogach czy na siedząco. To czy but jest dobrze dobrany czy nie wychodzi na stoku.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejdę do butów filozoficznie.

Lubię je zakładać i zdejmować. 

Lubię, aby mi ułatwiły kierowanie nartami, ale nie lubię jak mnie gniotą.

Jeszcze jest sporo ich zalet i wad, jak- cena, wygląd, izolacja termiczna, kolor,  zużycie(robią się min. takie, że kilka skarpet nie wystarczy).

Ale ja się przyzwyczajam  do "wad", z konieczności.  Jak tylko nie są za duże(wady) z ww., to mi służą latami.

Generalnie - liczę bardziej na siebie, niż na buty. Z nartami mam to samo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy to normalne ze but w akurat u mnie prawa stopa w kazdych butach jakie przymierzalem byl luzniejszy, lewego zapne z rana ijezdzie caly dzien, w prawym co chile odpinam dopinam , i jest luzniej , probowalem podlozyc dzis lifter , troche sie poprawilo ale duza roznica powiedzy lewym a prawym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prawie nic nie słyszę jadąc, na nartach. Żona czasami - głuchy jesteś. Nie głuchy, tylko myślę o aktualnym temacie na forum. Skrzypienie butów słyszę, jak im tłumaczę przy komputerze, jak ma wyglądać nacisk na języki. Na nartach mam dwie kominiarki i  nauszniki od kasku na uszach.  Zresztą jestem tak zaaferowany idealnym prowadzeniem nart, że nic innego do mnie nie dociera, z wyjątkiem sylwetek narciarzy przede mną na stoku.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Gregory napisał:

a czy to normalne ze but w akurat u mnie prawa stopa w kazdych butach jakie przymierzalem byl luzniejszy, lewego zapne z rana ijezdzie caly dzien, w prawym co chile odpinam dopinam , i jest luzniej , probowalem podlozyc dzis lifter , troche sie poprawilo ale duza roznica powiedzy lewym a prawym

Nie jest normalne. Przeważnie to prawy jest ciaśniejszy!

U mnie różnica miedzy stopami to 0,5 cm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...