Skocz do zawartości

Plus80

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Jan napisał:

Niczego nie chcę oceniać bo na zawiłościach techniki narciarskiej się nie znam.

Dziękuję za zaproszenie do wspólnej jazdy ale niestety na Mosorny mam w tym sezonie kawał drogi i najwcześnie mogę tam być za 2 lata.

Ale jaki to problem - daj wnuczkowi smartfona do potrzymania, niech Cię nakręci i będzie wiadomo o czym rozmawiamy.

Wnuk nakręcił babcię

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jan napisał:

Niczego nie chcę oceniać bo na zawiłościach techniki narciarskiej się nie znam.

Dziękuję za zaproszenie do wspólnej jazdy ale niestety na Mosorny mam w tym sezonie kawał drogi i najwcześnie mogę tam być za 2 lata.

Ale jaki to problem - daj wnuczkowi smartfona do potrzymania, niech Cię nakręci i będzie wiadomo o czym rozmawiamy.

A tu tatuś nakręcił Kubę, czyli wnuka babci i dziadka. Dziadek był jedynym instruktorem babci i  Kuby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Plus80 napisał:

A tu tatuś nakręcił Kubę, czyli wnuka babci i dziadka. Dziadek był jedynym instruktorem babci i  Kuby

Cześć

A to akurat widać, dosłownie po dwóch skrętach. To zresztą oczywista sprawa i zawsze tak jest w takich wypadkach choćby nawet instruktor nie chciał.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

A to akurat widać, dosłownie po dwóch skrętach. To zresztą oczywista sprawa i zawsze tak jest w takich wypadkach choćby nawet instruktor nie chciał.

Pozdrowienia

Mitku, mniej enigmatycznie proszę 🙂 ... Mógłbyś odnieść się do jazdy Kuby? Dla mnie jest dość....estetyczna. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Plus80 napisał:

A tu tatuś nakręcił Kubę, czyli wnuka babci i dziadka. Dziadek był jedynym instruktorem babci i  Kuby.

Ja swoje dwa grosze wtrącę 😏 wszystko poprawnie pełna kontrola ale styl archaiczny, do tego nie potrzeba nart taliowanych to samo robiłem na ołówkach trzydzieści lat temu.

Absolutnie nie chcę się czepiać każdy jeździ jak chce ale to nie jest moja bajka, jeśli mam taki warun jak na filmie to przy każdym ześlizgu narty serce mi krwawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Mikoski napisał:

Ja swoje dwa grosze wtrącę 😏 wszystko poprawnie pełna kontrola ale styl archaiczny, do tego nie potrzeba nart taliowanych to samo robiłem na ołówkach trzydzieści lat temu.

Absolutnie nie chcę się czepiać każdy jeździ jak chce ale to nie jest moja bajka, jeśli mam taki warun jak na filmie to przy każdym ześlizgu narty serce mi krwawi.

Warun rzeczywiście super. Ale szkoda serca!  Musi Ci jeszcze długo służyć.   Styl faktyczne archaiczny.  Wreszcie trafiłem na gościa, który mi zaimponował, swoim postępem w kierunku nowoczesności.  Jeśli chodzi o te lata,  to ołówki też były przeze  mnie lubiane.  I też zdaje mi się, że podobnie jeździłem.  Ale serce mi nie krwawi,  gdy nie widzę krawędzi, jakie by zanaczył Hirscher.  Serce jest bezcenne.  A przy okazji, to te nie były zbyt taliowane. Ostrzyłem mu je niedawno w piwnicy(na dwutygodniowy wyjazd, po tak wspaniałych stokach, jak na filmie).  Jak miały talię,  to tylko mikroskopijną. Raczej przypominały tęgą panią, bez talli.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Mikoski napisał:

Ja swoje dwa grosze wtrącę 😏 wszystko poprawnie pełna kontrola ale styl archaiczny, do tego nie potrzeba nart taliowanych to samo robiłem na ołówkach trzydzieści lat temu.

Absolutnie nie chcę się czepiać każdy jeździ jak chce ale to nie jest moja bajka, jeśli mam taki warun jak na filmie to przy każdym ześlizgu narty serce mi krwawi.

Cześć

Może archaiczny, ale niezwykle uniwersalny jak widać, obyśmy się spotkali mając tyle lat na nartach przy piwie 🙂

Ale tu pewnie uwaga do wnuka, cóż młody chłopak, dobrze że się podstaw uczy, nie na odwrót, bo jak czasami widzę te "banany" na stokach to sam się dziwię jak ludzie mogą osiągnąć tak wysoki poziom wygimnastykowania.

Daj mu czas - nauczy się, a stara szkoła pozostanie na lata.

ps. A warun super 😉, pozazdrościć.

pozdrawiam

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jan napisał:

Nie archaiczny tylko piękny, elegancki i ponadczasowy - nie to co obecny pokraczny karwing na szeroko rozstawionych kończynach

Ile masz lat ? .... zaczynałeś wczesny Gierek ? i wszystko jasne.

To takie same odczucia jak noty za styl w skokach potrzebne jak Q..ie bliżniaki

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Jan napisał:

Nie archaiczny tylko piękny, elegancki i ponadczasowy - nie to co obecny pokraczny karwing na szeroko rozstawionych kończynach

Co do stylu podam przykład  Pana który nazywał się Jan Boklev w czasie kiedy był zawodnikiem psy na nim wieszano jak brzydko a dzisiaj jego styl jest kanonem. 

Dociekliwy znajdą 😏

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jan napisał:

Nie archaiczny tylko piękny, elegancki i ponadczasowy - nie to co obecny pokraczny karwing na szeroko rozstawionych kończynach

Jako obrońca stylu  co powiesz na to 😅 

"Jeśli jeździsz tylko po przygotowanych trasach i nie startujesz w zawodach slalomowych to kijki są niepotrzebne.

Zaoszczędzisz trochę kasy i nie nabawisz się kontuzji kciuka "

Ciekawe kto to napisał 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mikoski napisał:

Jako obrońca stylu  co powiesz na to 😅 

"Jeśli jeździsz tylko po przygotowanych trasach i nie startujesz w zawodach slalomowych to kijki są niepotrzebne.

Zaoszczędzisz trochę kasy i nie nabawisz się kontuzji kciuka "

Ciekawe kto to napisał 😉

a co ma piernik do wiatraka - styl mi się podoba ale nie muszę być jego obrońcą.

Zobacz że Kuba kijków nie wbija i pojechał by tak samo bez.

Niech każdy jeździ jak mu to sprawia przyjemność byle był bezpieczny dla otoczenia i w każdej chwili mógł prawidłowo zareagować.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Jan napisał:

a co ma piernik do wiatraka - styl mi się podoba ale nie muszę być jego obrońcą.

Zobacz że Kuba kijków nie wbija i pojechał by tak samo bez.

Niech każdy jeździ jak mu to sprawia przyjemność byle był bezpieczny dla otoczenia i w każdej chwili mógł prawidłowo zareagować.

Ale jaja ktoś kto broni podstaw dobrej jazdy starej szkoły którą trzeba  znać i stosować twierdzi że można to robić bez kijów 🤣🤣🤣🤣 nie pogrążaj się bardziej to już jest żałosne.

PS   Klasyczne nartowanie na gibona buhaaaaa

Edytowane przez Mikoski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Jan napisał:

a co ma piernik do wiatraka - styl mi się podoba ale nie muszę być jego obrońcą.

Zobacz że Kuba kijków nie wbija i pojechał by tak samo bez.

Niech każdy jeździ jak mu to sprawia przyjemność byle był bezpieczny dla otoczenia i w każdej chwili mógł prawidłowo zareagować.

Cześć

Nie wygłupiaj się aż tak bo ktoś to weźmie za dobrą monetę i wyrzuci kije.

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja troszkę z innej strony: Osobiście uważam że nie ma nic piękniejszego niż ładnie jeżdżąca kobieta (faceci jeżdżą brzydko), a ta łania pomyka galanto......przepieknie, tak jak toleruję u kobiet ten niewielki x i wykroczną a także futerko na kołnierzu i ciciki przy butach tak i w tym przypadku jestem oczarowany. Przepiękna jazda, rytm kijki, sylwetka, ugięcie kolan, spokój, opanowanie, szyk i powab. Czucie  stoku fantastyczne - dokładnie wie kiedy zrobić przeciw skręt a kiedy nie.... Tak że drogi Plus80 jak to twoja żona to uczyć się uczyć, oglądać i naśladować.......😍

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...