Skocz do zawartości

Ponowie temat: Jaśka nartowanie....


Jasiek.

Rekomendowane odpowiedzi

Co ja wam mogę napisać... Sam się zastanawiam czy powinienem 🤔 bo on więcej napiszę na tak to więcej to się zjedzie.... 

Dobra zaryzykuję! Jestem teraz na Chopku (relacje z špindlera później bo to już historia) 

Co dziś najbardziej mi się podobało to reżim sanitarny! 😀👍

Gość nie chce założyć maseczki... Krótka rozmowa obsługi... tam są kanapy wypier....j 

Nikt nie wszedł do gondoli bez maski i to fpp2 czy jakoś tak 👏👍

Poza tym kontrola QRów 👏👏👏👏💯 

Gość nie chciał pokazać QRa na bok i wezwanie patrolu 👍👏💪

A trasy i warunki i kolejki... A to później

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do warunków to Ci co mnie znają z innych forum to wiedzą że dla mnie nie ma złych warunków...

Ale dziś napiszę tak dla wszystkich... 

w górnych partiach Szczyt-Koński mniej sprawni padali jak muchy trochę lody+mgła+wiatr robił swoje ale pojeździć można było zajebiście!

Na południu 20 świeżego ale o free zapomnijcie!  (na północy tym bardziej -tam to barany można wypasać)

Trasy przygotowane perfekcyjnie!

Ludzi dużo ale jak ktoś zna tą górę to luzik. Ja nie stałem dziś dłużej jak 5 min. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tym razem wyjeżdżając z naszego pisi.... go kraju wziąłem nie 2 jak zawsze a 3 pary nart i bingo! 

To co u nas widzicie na stokach to tu jakby inaczej...

twardo ale nie lodowo ☝️

potem przesypy albo beton 

Cóż taki mamy klimat

Dobra kilka fotek bo rano trzeba znów walczyć ale tym razem w slnčku 😀

 

 

 

IMG_20220106_091903.jpg

IMG_20220106_092104.jpg

IMG_20220106_094843.jpg

IMG_20220106_092723.jpg

IMG_20220106_095104.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, długo się zastanawiałem dokąd jechać w tym tygodniu i nie żałuję wyboru,

od dzisiaj wreszcie mrozik, czerwona 11 FIS -wyjeździłem się do bólu,

a jutro ma być lampa.....

pozdrawiam (szczególnie Jaśka, chociaż się nie znamy 🙂 )

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK wróciłem niestety, ciężko było się zmusić żeby coś naskrobać ale obiecałem... 

Na Chopku jak co roku w tym okresie "dzikie tłumy niedzielnych narciarzy" którzy chyba pomylili Chopok z Białką! 

Ale obserwując ilość wydanych jurków w barach to rozumie strategie naśnieżania TMRu! Ci co po czarnych.... to sezonówka i jeszcze no może jakieś pivo! a niebieskie łoj rzeź po kilkadziesiąt a niekiedy lepiej! 

Ale do rzeczy:

W trzech królików było spoko (bo zachmurzenie) piątek i sobota ludziowy kataklizm, niedziela -> PUSTKI! toż to był szok 😉

Ale jak już wiele razy pisałem jak znasz tą górę to i w takich katastrofalnych dniach da się pojeździć. Zresztą sami zobaczcie EKG z weekendu

 

ekg6.jpg

ekg7.jpg

ekg8.jpg

ekg9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może trochę o warunkach. 

Odcinki szczytowe pomielony lód, po kilku godzinach wytarty lub wywiany do lodowego podkładu. Trzeba szukać przesypów bo nawet żyletki nie wiele pomagają. Od Końskiego spoko ale też trzeba uważać na miejscowe oblodzenia. Poniżej Lukovej i Majowa (obecnie Petra 😁) warun dobry. Moim zdaniem  najlepszy warun na północy to Jeleni i dolny FIS bo na górnym to barany się jeszcze pasą tak jak na czarnulce. 

   111.thumb.jpg.ee99f4f4b80559d910f6a0762fe684eb.jpg11.thumb.jpg.b09d5beea9ae3f4385e52f13217d8b9f.jpg

FIS.thumb.jpg.5b024c9e4d8bf03eb2f5e12236f225e2.jpg

 

Południe zdecydowanie wymiata... czarnulka i dalej czerwona Zjazdarska 9 na 10!  jest warun, jest moc! 

juch.thumb.jpg.eb8998cd9baa7e753c0ad996519e8a70.jpg

Jeżeli chodzi o free no to zapomnijcie! chyba że taka przytrasówka na południu ale też lodowy, przewiany.

536140969_freejuch.thumb.jpg.852d670a868a62b519618ae85395a733.jpg1684201794_freejuch2.thumb.jpg.2353ed95b888a240366b1abac616cd4c.jpg

Na północy poza trasę nie da się wyjechać! 

Pozdrawiam 

PS. wystarczy na dziś 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2022 o 22:47, Mitek napisał:

Cześć

Umiesz jeździć. Po grzyba Ci trzy pary nart?

Pozdro

Jako umiejący jako tako jeździć napiszę po grzyba mi, jeśli można. Biorę w Alpy dwie lub trzy jeśli miejsca starczy bo;

1. Lubię bawić się w testowanie sprzętu i jeździć na róźnych. Dużo par przemielam w sezonie. Nie jestem handlarzem ale często znajomym kupuje, serwisuje i przy okazji pożyczam itp.

2. Abstrachując od testowania. Rano, zależnie od warunków lubię pośmigać gigantką. Potem, gdy stok nie jest katalogowy i mam możliwość narty szerszej pod butem a nawet lekko zrockerowanej, czemu nie-super.

3. Trzeci powód, trzecia para, na dajmy na to czwarty czy piaty dzień jeźdżenia. Narta mniej wymagająca, wręcz "łatwa" gdy noga jest zmęczona a mam już swoje lata. Dodatkowo jest ostra i świeżo nasmarowana, w odróżnieniu od pierwszych dwóch.

 

Oczywiście, że można na jednej, ale jeśli nie trzeba, to czemu nie.....😉

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2022 o 21:48, Jasiek. napisał:

Co ja wam mogę napisać... Sam się zastanawiam czy powinienem 🤔 bo on więcej napiszę na tak to więcej to się zjedzie.... 

Dobra zaryzykuję! Jestem teraz na Chopku (relacje z špindlera później bo to już historia) 

Co dziś najbardziej mi się podobało to reżim sanitarny! 😀👍

Gość nie chce założyć maseczki... Krótka rozmowa obsługi... tam są kanapy wypier....j 

Nikt nie wszedł do gondoli bez maski i to fpp2 czy jakoś tak 👏👍

Poza tym kontrola QRów 👏👏👏👏💯 

Gość nie chciał pokazać QRa na bok i wezwanie patrolu 👍👏💪

A trasy i warunki i kolejki... A to później

I naprawdę to ci się podoba???? - odwiedzający nasz (Zwardoń) ośrodek Słowacy mają odmienne zdanie.....Oczywiście możesz mieć swoje zdanie które ja w pełni akceptuję.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adam ..DUCH napisał:

I naprawdę to ci się podoba???? - odwiedzający nasz (Zwardoń) ośrodek Słowacy mają odmienne zdanie.....Oczywiście możesz mieć swoje zdanie które ja w pełni akceptuję.

Tak bardzo mi się podoba bo jak to już nie raz pisałem niezaszczepionych zgodnie z demokracją mogą siedzieć w domu! ich wolna wola i ich wybór!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek. żyjemy w dwóch różnych światach ja Twój szanuję i proszę abyś Ty także mój szanował.....Mój świat jest taki że kilkuletniej Basi, Kasi, Karolka, Zenka lub Mateusza (za Mateusza przepraszam bo to imię biblijne) nie pytam czy mają ......i tu właśnie jest pytanie co mają mieć???? 

Miłego jeżdżenia Tobie i całej Twojej rodzinie życzę i ślicznie dziękuje za foto relację - nie ukrywam zazdroszczę w tym pozytywnym słowa tego znaczeniu.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2022 o 22:47, Mitek napisał:

Cześć

Umiesz jeździć. Po grzyba Ci trzy pary nart?

Pozdro

Czy umie jeździć to nie wiem... cały czas ćwiczę i doskonale.

Ale zgadzam się w 100% z #CaperSKI

Też nie lubię się męczyć i jak się zdegraduje stok często zmieniał na miękką.

Oprócz tego, pogody nie przewidzisz... jak sypnie 30 świeżynki to chyba nie darował bym sobie, jak w boxie nie było by 100 pod but.

Dodam jeszcze, że narty się tępią, przynajmniej moje nie wiem jak to jest u Ciebie 🙂 zamiast ostrzyć można założyć po prostu kolejne 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie, trzy pary nart to super sprawa. Po pierwsze lepsze przypasowanie do tematu, po drugie jedna wizyta w serwisie zamiast trzech, po trzecie na wyjeździe serwis wytrzymuje maks dwa dni więc akurat na jeden wyjazd wystarcza.

U mnie jak trochę więcej jeździłem to jeszcze dochodziło zużywanie się nart. Przy jednej parze musiałbym je wymieniać co sezon a tak starczało na dwa. 😉

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

No nie wiem - ja mam 2 pary - długie i krótkie, długie na dłuższe stoki, a krótkie na krótkie i tyle. Zawsze zabieram 1 parę, chociaż teraz wożę obie, ale tylko dla tego że to nowe nabytki są. Ostrzę raz w sezonie - tylko mam opisane mazakiem L i P, jak poczuję że lekko tępawe są to zamieniam stronami i jest git. A też sporo spędzam czasu sezonie na nartach.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

No to po prostu znaczy, że Wasze umiejętności trochę przeceniłem - sorry, mój błąd.

Pozdrowienia

 

A ja myślę, że jak się nie ma nic do dodania ciekawego do wątku to nie powinno się nic pisać bo milczenie jest złotem.

Poza tym myślę, że nasz kochany! Cudowny! Rewelacyjny! Najlepszy z najlepszych Mituś, powinien założyć swój wątek pt. "Jestem jedynie genialny oraz wszechwiedzący i to nie podlega dyskusji..." albo coś w tym stylu 🙂

Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

No to po prostu znaczy, że Wasze umiejętności trochę przeceniłem - sorry, mój błąd.

Pozdrowienia

 

Na pewno niestety przeceniasz moją kondycję.Nie mam już pary jeździć przez sześć dni z rzędu na masterach na wzrost tylko dlatego, że mam jezdzić na jednej parze i koniec.

Trochę to tak jakby mieć terenowy samochód, sportowy samochód i old timera i jezdzić tylko jednym z nich bo przecież jest się dobrym kierowcą.😝

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcos73 napisał:

Cześć

No nie wiem - ja mam 2 pary - długie i krótkie, długie na dłuższe stoki, a krótkie na krótkie i tyle. Zawsze zabieram 1 parę, chociaż teraz wożę obie, ale tylko dla tego że to nowe nabytki są. Ostrzę raz w sezonie - tylko mam opisane mazakiem L i P, jak poczuję że lekko tępawe są to zamieniam stronami i jest git. A też sporo spędzam czasu sezonie na nartach.

pozdrawiam

Ostrzenie raz w sezonie podziwiam i powiem nawet, że dziwię się, że nie przeszkadza Ci jazda w lodowych warunkach( za pewne i na takie w sezonie trafiasz) na stępionych krawędziach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nie unoście się Koledzy Drodzy. Jesteście z mojego punktu widzenia skarbem i z przyjemnością największą bym się z Wami gdzieś na stoku spotkał. Ja niestety zawsze mam jedna parę, z tej prostej przyczyny, że własnych nart nie mam ale bardzo lubię podmianki wszelkiego rodzaju, jeżeli tylko to możliwe i skorupa pozwala. Bez względu na porę dnia rodzaj narty, śniegu i czego tam jeszcze. Mam nadzieję, że do zobaczenia w takim razie.

Pozdrowienia serdeczne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...