Skocz do zawartości

Master Ski Tylicz 05 01 2022


moruniek

Rekomendowane odpowiedzi

MasterSki Tylicz - pełen szacunek. Śniegu multum, owszem są drobne przecierki, przetopów brak. Jak rozpoczynałem, siąpił deszcz, po 15 minutach przestało padać. Trasy trzymają dobrze, miejscami miękko, miejscami dość twardo. Pełen szacun dla ośrodka za przygotowanie tras, tras a nie trasy głównej jak na Arenie. W lesie dużo śniegu, trasy objazdowe dobrze utrzymane. 

Deszcz wystraszył ludzi. Jazda praktycznie cały czas od odbicia do odbicia.

IMG-20220105-150724.jpg

Uśmiech mojego syna.

IMG-20220105-151406.jpg

Warunki.

IMG-20220105-151411.jpg

Warunki cd.

IMG-20220105-151900.jpg

W oddali TyliczSki. Jak będzie nowa kanapa i nowa trasa, to wcale nie będzie tak w oddali.

IMG-20220105-153204.jpg

A to już lasek.

IMG-20220105-155652.jpg

Miejscami wyjdzie podkład, ale jest naprawdę dobrze.

IMG-20220105-153212.jpg

Stok trzyma dobrze.

IMG-20220105-155728.jpg

I widok w drugą stronę. IMG-20220105-155731.jpg

Stok trzyma cały czas.

IMG-20220105-163424.jpg

A to już wieczór ?

IMG-20220105-165643.jpg

 
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2022 o 18:42, moruniek napisał:

MasterSki Tylicz - pełen szacunek. Śniegu multum, owszem są drobne przecierki, przetopów brak. Jak rozpoczynałem, siąpił deszcz, po 15 minutach przestało padać. Trasy trzymają dobrze, miejscami miękko, miejscami dość twardo. Pełen szacun dla ośrodka za przygotowanie tras, tras a nie trasy głównej jak na Arenie. W lesie dużo śniegu, trasy objazdowe dobrze utrzymane. 

Deszcz wystraszył ludzi. Jazda praktycznie cały czas od odbicia do odbicia.

IMG-20220105-150724.jpg

Uśmiech mojego syna.

IMG-20220105-151406.jpg

Warunki.

IMG-20220105-151411.jpg

Warunki cd.

IMG-20220105-151900.jpg

W oddali TyliczSki. Jak będzie nowa kanapa i nowa trasa, to wcale nie będzie tak w oddali.

IMG-20220105-153204.jpg

A to już lasek.

IMG-20220105-155652.jpg

Miejscami wyjdzie podkład, ale jest naprawdę dobrze.

IMG-20220105-153212.jpg

Stok trzyma dobrze.

IMG-20220105-155728.jpg

I widok w drugą stronę. IMG-20220105-155731.jpg

Stok trzyma cały czas.

IMG-20220105-163424.jpg

A to już wieczór ?

IMG-20220105-165643.jpg

 

Oni zawsze mają klasa warunki. Rzadko pokona ich aura...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Tym razem padło na Tylicz, miałem akurat po drodze nad zalew w Klimkówce (polecam). Master Ski wygląda tak, jak poniżej.

Za krzaków coś tam niby widać.

DSC-3545.jpg

Tu kolejna podpora.

DSC-3548.jpg

Z pewną dozą nieśmiałości, przez mosteczek.

DSC-3551.jpg

Budowa mocno zaawansowana.

DSC-3550.jpg

Tu widać już stację dolną.

DSC-3554.jpg

Praca cały czas wre.

DSC-3556.jpg

I jeszcze jedno takie.

DSC-3557.jpg

To co mnie zaskoczyło jednak bardziej, to ilość prac ziemnych prowadzonych w Tylicz Ski. Tu mamy mocno rozkopany dół głównego stoku. Być może jeszcze tam podjadę przyjrzeć się bliżej, temu co się tam dzieje.

DSC-3646.jpg

I jeszcze jedno.

DSC-3645.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
29 minut temu, Gabrik napisał:

Tylicz Ski

Tylicz Ski

Fajne położenie w lesie, 2 kanapy, trasa do nowego krzesła bardzo płaska. Jeżeli mamy jakiś "trudniejszy" odcinek, jest natychmiast zbudowany objazd. Teraz "poprawiają" główny stok i dojazd do kanapy. W zeszłym sezonie były dość tanie karnety (szczególnie popołudniowy od 15:00 do 20:00 za 35 zł). Bywa tłoczno, sporo Słowaków tam jeździ, bywają chyba nawet dni, że jest ich więcej niż nas. Sporo lokalnej gastronomi i tanich knajpek na stoku i obok stoku. 

Master 

Stawia nową kanapę, buduje nową (nowe) trasy. Dość płasko wszędzie. Dbają o dobre naśnieżanie. Fajny ośrodek dla rodzin z dziećmi.  Z tych trzech, najłatwiejszy. Też jest tani karnet popołudniowy. Gastronomia należy do gestorów ośrodka.

Słotwiny Arena (są jeszcze Słotwiny obok Areny)

Najtrudniejszy z tych 3, ale też nie przesadnie trudny. Bardzo dobra jakość naśnieżania. Tania sezonówka robi robotę, karnet działa 365 dni, kupując karnet na ferie mazowieckie w tym sezonie, będzie jeszcze ważny na ferie w kolejnym roku. Można było płacić za karnety bonem turystycznym. Dzieci do lat 8 przy zakupie karnetu sezonowego przez rodzica - karnet sezonowy gratis.  Dwie nowoczesne kanapy. Knajpy należące do gestorów ośrodka, dość drogie. Alternatywy są przy Słotwinach (tych bez Areny). Ośrodek zapewnia darmowy dojazd. Jak jesteś w minimum 4 osoby, dzwonisz po ich busa i dowożą Cię na miejsce. 

Będąc w okolicy oczywiście warto wybrać się na Jaworzynę (inna jednak liga) czy na Wierchomlę (szczególnie jakby chodziła cała góra) nie wspominając już o Szczawniku (druga część ośrodka, która przez kłótnie o grunty stoi od kilku lat). 

p.s.

Jest jeszcze w okolicy bardzo fajna trasa saneczkowa (gorąco polecam), Ślizgostrada (koniecznie trzeba zabrać swój kask, bo często kolejka do wypożyczalni dość długa). Tam można też podejść (na nartach lub z buta) w warunkach zimowych na Jaworzynę. 

p.s.2

Dla pasjonatów (takich jak moja córka) fantastyczne trasy do jazdy konnej. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Byłem dziś w Tylicz MS.... Nowa stacja już stoi, podpory i liny też. Kanapy czekają zafoliowane przed starym parkingiem. Nowy parking jeszcze z klepiskiem. Szykuje się dosc zacny i duży. Brak mostkilu. Przez rzekę można autem brodem albo mostkiem ze zdjęcia @moruniek. Generalnie wygląda pięknie ale mam małe wątpliwości czy zdążą do zimy. Zostały 2 miesiące ... A trzeba zbudować most, utwardzić parking i dorobić infrastrukturę dolnej stacji (wygląda trochę w proszku). Bardziej prawdopodobne wydaje się uruchomienie tras i kanapy bez mostu i parkingu. Wtedy zostaje stary parking i schooooody 🙂 Kto był ten wie o czym mówię ... 😉

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, KrzysiekK napisał:

Byłem dziś w Tylicz MS.... Nowa stacja już stoi, podpory i liny też. Kanapy czekają zafoliowane przed starym parkingiem. Nowy parking jeszcze z klepiskiem. Szykuje się dosc zacny i duży. Brak mostkilu. Przez rzekę można autem brodem albo mostkiem ze zdjęcia @moruniek. Generalnie wygląda pięknie ale mam małe wątpliwości czy zdążą do zimy. Zostały 2 miesiące ... A trzeba zbudować most, utwardzić parking i dorobić infrastrukturę dolnej stacji (wygląda trochę w proszku). Bardziej prawdopodobne wydaje się uruchomienie tras i kanapy bez mostu i parkingu. Wtedy zostaje stary parking i schooooody 🙂 Kto był ten wie o czym mówię ... 😉

21 sierpnia publikowali na FB zdjęcia konstrukcji nowego mostu, więc pewnie zdążą go do zimy zainstalować. Co do klepiska, to pewnie tak będzie, ewentualnie wysypią trochę kruszywa. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, moruniek napisał:

Gładzą trasę główną do starej kanapy i przeprojektowali do niej dojazd. Dostawili też paneli by prąd pozyskiwać ze słońca. Zobaczymy jak to im wyjdzie.  

No to może być ... Hm... Nudniej ? Lubiłem te Ich ,,tarasy,, .. podobnie sympatyczne są na starych Slotwinach. Wierchomla tez jest urozmaicona.

U nas Bieszczad.ski zrobili taki właśnie...  Prosty, góra wąsko ,,bordo,,, potem czerwień , niżej niebieska... Na górze momentalnie odsypy i ,,trup,, się ścieli gęsto ... 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, KrzysiekK napisał:

No to może być ... Hm... Nudniej ? Lubiłem te Ich ,,tarasy,, .. podobnie sympatyczne są na starych Slotwinach. Wierchomla tez jest urozmaicona.

U nas Bieszczad.ski zrobili taki właśnie...  Prosty, góra wąsko ,,bordo,,, potem czerwień , niżej niebieska... Na górze momentalnie odsypy i ,,trup,, się ścieli gęsto ... 😕

Wierchomla to trudny temat. Cały czas trwają rozmowy o uruchomieniu doliny Szczawnika, być może dojdą do porozumienia. Czy oznacza to powrót do Dwóch Dolin, raczej nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, moruniek napisał:

Wierchomla to trudny temat. Cały czas trwają rozmowy o uruchomieniu doliny Szczawnika, być może dojdą do porozumienia. Czy oznacza to powrót do Dwóch Dolin, raczej nie. 

Nie znam szczegółów... Znam ogóły i przysłowie.... ,,Zgoda buduje,,... Na Podhalu podobno ma się połączyć Suche z Harendą ... Też byłoby zacnie. 

Z Wierchomli to pamiętam urozmaicony przebieg trasy i ciekawa końcówka.... Twardo, odsypy i fajna zabawa by się dostać do dolnej stacji. Do regularnej jazdy używaliśmy talerzyka na tej bocznej trasie. Leosia bardzo polubiła te stacje. Może dlatego że się ojciec pomylił na rondzie i pojechaliśmy na Słowację 🤣

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, KrzysiekK napisał:

Nie znam szczegółów... Znam ogóły i przysłowie.... ,,Zgoda buduje,,... Na Podhalu podobno ma się połączyć Suche z Harendą ... Też byłoby zacnie. 

Z Wierchomli to pamiętam urozmaicony przebieg trasy i ciekawa końcówka.... Twardo, odsypy i fajna zabawa by się dostać do dolnej stacji. Do regularnej jazdy używaliśmy talerzyka na tej bocznej trasie. Leosia bardzo polubiła te stacje. Może dlatego że się ojciec pomylił na rondzie i pojechaliśmy na Słowację 🤣

Latem tam pochodziłem, zobacz i sam oceń w jakim to jest teraz stanie. Cała bardzo fajna góra leży odłogiem. Szczawnik stoi i niszczeje. Z dużego i fajnego ośrodka został obecnie ogryzek, tak około 1/3 całości. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Och, jak wspaniale. Nawiasem mówiąc, bardzo lubię sporty zimowe, takie zdjęcia są bardzo przyjemne. Podziękowanie. Nawiasem mówiąc, takim fanom sportu, jak ty, zawsze polecam opcję z  aplikacji na telefon, przeczytaj więcej. To świetny motyw i wiele osób bardzo go lubi. Możesz zarobić ładne bonusy. Czas leci, a ten temat nie traci swojego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...