Skocz do zawartości

Zakup butów - jesteśmy nadal mocno w tyle...


Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, valdi3 napisał:

sorki ze tutaj zamieszcze moj wpis , ale nie ma chyba dzialu sprzedam.,Wiec informuje szanowne grono ze jakby ktos chcial to mam do sprzedania nowiotkie buty Atomic Redster Club Sport 130 rozm. 26-26,5 z tego sezonu, oraz raz uzyte w sumie doslownie godzine Heady Raptor 140RS tez 26-26,5 model 20/21, . jakkogos cos to prosze na priv 

fajne, ale małe (41?) i wąskie (96mm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gabrik napisał:

Swoją drogą, ile sezonów służą wam buty i przy ilu dniach w sezonie na stoku?

Ja zmieniam buty bardzo rzadko (raz na wiele lat) i są to zawsze dramatyczne zmiany 🙂 (w sensie duże, a nie uciążliwe dla mnie). Ostatnie buty zajeździłbym do degradacji kapcia (nie urywam klamer jakoś namiętnie), gdyby nie to, że technologia i moje umiejętności zmieniły się tak bardzo, że się po prostu prosiło. Obecnych nie zmienię dopóki się nie rozpadną. Już odpłaciły mi razem z nartami progresem, a nie czuję, żeby mnie ograniczały w jakiś sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie tylko, 2 x lodowiec po 5 dni + 5 dni w Krynicy (byłem 7 ale aura nie dopisała i odpuściłem 1 i 2-go stycznia)  + weekendy wszystkie możliwe, praktycznie od początku sezonu jak tylko Master ruszył - chyba praktycznie jako pierwszy). Tu mowa tylko o tym sezonie 2021/2022. Nie liczę tego - może i więcej by się zebrało, bo nawet ze 2 x w tygodniu byłem, ale o tym sza 🙂

W piątek na 7 dni do Madonny (6 dni jazdy) i 7 do St. Lambrecht (6 dni) jadę, potem to się zobaczy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Gabrik napisał:

Swoją drogą, ile sezonów służą wam buty i przy ilu dniach w sezonie na stoku?

U mnie max 4/5 sezonów intensywnej jazdy, ale głównie kapeć jest winowajcą, robię to niechętnie bo bardzo się przywiązuje, szczególnie do WYGODNYCH butów. Próbowałem w tym roku wymienić sam kapeć, ale koszt prawie identyczny jak nowych - więc bez sensu. Dzisiaj sprzedałem stare za 2 stówki - do Katowic pojechały, Gość przyjechał, przymierzył i zdziwił się czemu sprzedaję, miał wysokie podbicie i dla niego były ok, dla mnie były wygniecione - a dociąganie klamer tylko powodowało ograniczenie przepływu krwi, ten delikatny luz który był zaczął mi przeszkadzać stąd zmiana, reszta 100% sprawna - tylko zżółkły, jak to head-y. No naturalnie pociachane od krawędzi od wew. strony, odpryski lakieru na klamrach, obtarcia etc., ale poza tym sprawne w pełni.

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Gabrik napisał:

Swoją drogą, ile sezonów służą wam buty i przy ilu dniach w sezonie na stoku?

W twartych przejechałem ok. 450 dni w 7 sezonów - w ubiegłym roku szewc poprawił mi pięty w botkach.

W miękkich przejechałem 120 - 130 dni w 2 sezony.

W tym sezonie siedzą i czekają na mnie, jeszcze nie miałem butów na nogach.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, labas napisał:

W twartych przejechałem ok. 450 dni w 7 sezonów - w ubiegłym roku szewc poprawił mi pięty w botkach.

W miękkich przejechałem 120 - 130 dni w 2 sezony.

W tym sezonie siedzą i czekają na mnie, jeszcze nie miałem butów na nogach.

A twarde to jakie - zawodnicze? Bo tam to już nie a się co wygniatać 😉

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
W dniu 24.09.2022 o 11:48, Gabrik napisał:

20220924_120722.thumb.jpg.3228d53672d5bc5c74b6b6cd5fcfc104.jpg

Sobota czas porządków, czemu to służy i kiedy używać?

 

Ja mam chyba takie cos wsadzone z tyłu za łydkami. Zmienia pochylenie nogi w bucie. W starych butach tego nie miałem i dorobiłem sobie dla testów z pianki w celu lepszego wyważenia mnie. Nie działa. Trzeba się tego nauczyć, wkładką tego nie da się zrobić 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momentach w których nie ma dużego nacisku na nartę lekko pomaga nie zostać z tyłu, ale oczywiście niczego samo nie załatwia. Poza tym nie wiem czy pianka coś tu da. Te z fotki są dość twarde, pianka przy takiej dźwigni i tak się wgniecie.

Edytowane przez Bacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...