Skocz do zawartości

Zakup butów - jesteśmy nadal mocno w tyle...


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś odwiedziłem sklep (znany sklep). Niestety uczciwie trzeba powiedzieć nie mamy szans liczyć się w sporcie, co obrazuje nagminnie rzeczywistość...Brak jest kompetencji już na poziomie rekreacyjnym, a tu się przecież zaczyna.

Kto mnie zna w realu, wie że nie mam w sobie nic z megalomana. Niestety, ja osoba od 3 lat interesująca się nartowaniem, dobiorę but narciarski bardziej profesjonalnie niż człowiek zatrudniony w specjalistycznym sklepie. To jest dramat.

Potwierdza się, iż mamy w skali kraju pewnie 3-5 miejsc gdzie rzeczywiście jest prawdziwy fachowiec :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Chertan napisał:

Napisz jaki, żeby trafiać do innych na wszelki wypadek. Moje doświadczenia np. z Windsportu w Krakowie też są takie se wg ostatnich zakupów, ale pewnie zależy na kogo się trafi. 

W Winddport trzeba szukać Pana Grześka (tego starszego, 50 latka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze buty kupiłem fatalnie. Przynajmniej o dwa nr. za duże (pan powiedział, że włoży się grubszą skarpetę, a faktycznie kiedyś tak się robiło). Na stoku Tragedia w trzech odsłonach! Lewa stopa odgnieciona, czerwono-fioletowa. Ale już dwie pary następnych butów dobierałem samodzielnie, bez fachowej pomocy sprzedawcy i o dziwo nie popełniłem żadnego błędu. Nie było trudno bo nogi i stopy mam chyba dość "nudne" i bez żadnych problemów dobrałem właściwy rozmiar i objętość. Obeszło się bez bootfitting'u i jest OK. Mam nawet jedne pełnosprawne buty, w których jeździłem niecałe 3 sezony do oddania (za tanie wino), bo od kiedy zacząłem jeździć używając krawędzi, twardość 80 zdecydowałem się wymienić na wyższą. Te obecne z pewnymi obawami kupiłem przez internet ale okazało się, że pasują jak ulał. Myślę, że jeśli się nie ma jakiś poważniejszych deformacji stóp to korzystając z niektórych (nieortodoksyjnych) porad z tego forum najlepiej jest zrobić to samodzielnie. 

                                                                Najlepszego w Nowym Roku 4all!!  🙂

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam z jednej strony podobne uczucia, w dużych sklepach specjalistycznych jest widoczna degradacja jakości obsługi. Może oszczędzali przez pandemie, skoro zbyt był ograniczony od ponad roku.

Z drugiej strony moje ostatnie dwa zakupy:

- w mniejszym sklepie ogólnonarciarskim naprawdę dobrze się mną zajęto, wysłuchano, buty zostały dobrze dobrane, stopy oklejone w wystających miejscach i buty wygrzane pod stopę; potem nastąpiły problemy ortopedyczne, więc

- ostatnio skorzystałem z oferty w pełni profesjonalnego bootfittera, specjalistycznego sklepu tylko z butami; cała usługa była w cenie butów plus wkładki, jestem wyjątkowo zadowolony. Mam świadomość, że to raczej ograniczona dostępność takiej usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mario33 napisał:

 

- ostatnio skorzystałem z oferty w pełni profesjonalnego bootfittera, specjalistycznego sklepu tylko z butami; cała usługa była w cenie butów plus wkładki, jestem wyjątkowo zadowolony. Mam świadomość, że to raczej ograniczona dostępność takiej usługi.

Możesz podać gdzie byłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gabrik napisał:

Możesz podać gdzie byłeś?

Podam, ale z zastrzeżeniem, że nie mam z nimi żadnego związku i wspólnego interesu. Jestem wyłącznie zadowolonym klientem.

SkiFanatic na Ursynowie w Warszawie. Teraz terminy to kilka dni naprzód, ale szybko się wydłuża, bo ferie niedługo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2021 o 17:13, Gabrik napisał:

Dziś odwiedziłem sklep (znany sklep). Niestety uczciwie trzeba powiedzieć nie mamy szans liczyć się w sporcie, co obrazuje nagminnie rzeczywistość...Brak jest kompetencji już na poziomie rekreacyjnym, a tu się przecież zaczyna.

Kto mnie zna w realu, wie że nie mam w sobie nic z megalomana. Niestety, ja osoba od 3 lat interesująca się nartowaniem, dobiorę but narciarski bardziej profesjonalnie niż człowiek zatrudniony w specjalistycznym sklepie. To jest dramat.

Potwierdza się, iż mamy w skali kraju pewnie 3-5 miejsc gdzie rzeczywiście jest prawdziwy fachowiec :(.

Chcemy kupować tanio, a praca ludzi kosztuje

Większość idzie do takiego sklepu, gdzie jest dobra obsługa, a ceny adekwatne do obsługi, mierzy różne buty 2-3h, zawraca obsłudze tyłek.

Następnie idzie do marketu lub siada do kompa i kupuje wybrany model gdzie taniej

Więc co si dziwić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, a_senior napisał:

A jakie mają ceny w stosunku do "internetu". Dużo droższe? Moja córka ma do nich blisko a że jest na kupnie butów, więc namówie ją by poszła właśnie tam. Chętnie bym uczestniczył w zakupie, ale troche mi daleko z Krakowa. 🙂

Może ja podam konkretny przykład. Buty Atomic Hawx Prime 130 S z tego sezonu - zapłaciłem 2280. Krótki przegląd i na sieci, nawet Allegro, oscylują wokół 2400. Oczywiście można kupić ten model przeceniony z zeszłego sezonu, oni też takie mieli, ale akurat mojego rozmiaru, dość popularnego, już nie było. Nie patrzyłem na stronach typu bittl albo podobnych, ale też moim zamiarem było być fair.

Dodatkowo zapłaciłem 380 za personalizowaną wkładkę (bez tego nie da rady w moim przypadku). Za dostosowanie skorupy, linera (termoformowanie oraz 2 punkty odbarczania) nie zapłaciłem nic, modyfikacje są gratis jeszcze przez 2 lata (teraz doczytałem, że ta usługa jest gratis jeżeli kupujesz wkładki).

Przy mnie dobierała buty kobieta i sam szef ją obsługiwał, bardzo starannie, bez żadnych dróg na skróty, wiec nie ma się co bać puszczać córki tam samej.

Edytowane przez mario33
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, jak mi tego brakowało, tego smaku napalmu o poranku. To spora nobilitacja dla autora tematu, bo jak Mitek wpada w gościnę to znaczy, ze temat rozwija się ciekawie. Wpada, bez odnoszenia się do konkretów, op****a wszystkich na lewo i prawo z właściwą sobie wyniosłą pryncypialnością i wychodzi w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku. A wszyscy muszą się domyślać o co mu chodzi (szczególnie Ci, którzy nie wiedzą jeszcze jakie Mitek ma zdanie o bootfittingu).

Powinno się tu napisać „żenada do kwadratu”, ale ja taki pryncypialny nie jestem. Powiem tylko tyle, że jak przyjdzie tu Adam Duch to chętnie przeczytam jego opinię, nawet jak mnie skrytykuje. Mitek, błagam, nie rób wioski (WIEM, że nie poskutkuje).

Edytowane przez mario33
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mario33 napisał:

Może ja podam konkretny przykład. Buty Atomic Hawx Prime 130 S z tego sezonu - zapłaciłem 2280. Krótki przegląd i na sieci, nawet Allegro, oscylują wokół 2400. Oczywiście można kupić ten model przeceniony z zeszłego sezonu, oni też takie mieli, ale akurat mojego rozmiaru, dość popularnego, już nie było. Nie patrzyłem na stronach typu bittl albo podobnych, ale też moim zamiarem było być fair.

Dodatkowo zapłaciłem 380 za personalizowaną wkładkę (bez tego nie da rady w moim przypadku). Za dostosowanie skorupy, linera (termoformowanie oraz 2 punkty odbarczania) nie zapłaciłem nic, modyfikacje są gratis jeszcze przez 2 lata (teraz doczytałem, że ta usługa jest gratis jeżeli kupujesz wkładki).

Przy mnie dobierała buty kobieta i sam szef ją obsługiwał, bardzo starannie, bez żadnych dróg na skróty, wiec nie ma się co bać puszczać córki tam samej.

Jeszcze tylko napisz, że to Ty jesteś tym, który zakupił je w dniu wczorajszym??!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Nie lubię takich tematów. Ocknijcie się kochani.

Ludzie którzy gówno w temacie wiedzą oceniają podobnych sobie  na podstawie wiedzy, która nabyli w sieci.

Żenada.

Pozdro

Mitek spokojnie. Taki zbieg okoliczności, że przyjechałem na lekcję i nie mam butów. Musiałem wziąć z wypo. Nie będę wstawiał już zdjęć swoich kulasów, ale mam siniaki na nogach (w czasie lekcji nie płakałem, bo nie wypadało). 4 godziny wytrzymałem, jednak zwyczajnie jazda jakaby nie była, nie ma sensu w czymś takim. Narty w końcu, to nie samoumartwianie. Technologia butów narciarskich pozwala teraz na wiele, budowę anatomiczną także mamy bardzo różną i każda firma ma różny swój wzorzec według którego robi buty. Wariactwem jest uznawać, że zakup buta narciarskiego, to tylko długość i szerokość, a reszta to cierpienie i się ułoży.

A co do podejścia niektórych sprzedawców, z całym szacunkiem - gwoździe, trampki czy kiełbasa wypada wiedzieć  co w trawie piszczy...ostatnia moja wizyta we wtorek "proszę Pana ja z tym butem mogę zrobić wszystko, wsadzam do pieca i leży jak ulał", przepraszam ale takie gadki, to niech gość opowiada dziecku lub komuś kto nie wie, że istnieje pojęcie anatomii i biomechaniki. Amen 🙂

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gabrik napisał:

Mitek spokojnie. Taki zbieg okoliczności, że przyjechałem na lekcję i nie mam butów. Musiałem wziąć z wypo. Nie będę wstawiał już zdjęć swoich kulasów, ale mam siniaki na nogach (w czasie lekcji nie płakałem, bo nie wypadało). 4 godziny wytrzymałem, jednak zwyczajnie jazda jakaby nie była, nie ma sensu w czymś takim. Narty w końcu, to nie samoumartwianie. Technologia butów narciarskich pozwala teraz na wiele, budowę anatomiczną także mamy bardzo różną i każda firma ma różny swój wzorzec według którego robi buty. Wariactwem jest uznawać, że zakup buta narciarskiego, to tylko długość i szerokość, a reszta to cierpienie i się ułoży.

A co do podejścia niektórych sprzedawców, z całym szacunkiem - gwoździe, trampki czy kiełbasa wypada wiedzieć  co w trawie piszczy...ostatnia moja wizyta we wtorek "proszę Pana ja z tym butem mogę zrobić wszystko, wsadzam do pieca i leży jak ulał", przepraszam ale takie gadki, to niech gość opowiada dziecku lub komuś kto nie wie, że istnieje pojęcie anatomii i biomechaniki. Amen 🙂

Cześć

Wybacz Stary ale nie kierowałem tego do Ciebie. Napisałem na forach chyba cztery albo pięć syntetycznych tematów dotyczących doboru butów, a w ostatnim okresie (odkąd powróciło SF chyba kilkanaście postów solidnych na ten temat i nikt tego nie czyta a nawet jak czyta to ma swoje koncepcje. Trudno. Ja dobieram i pasuje buty wielu ludziom cały czas, korzystam wyłącznie z dwóch firm i jednego sklepu i jak się umie czytać oraz stosować do zaleceń to można to powtórzyć.

Ja już na ten temat więcej pisał nie będę po prostu bo to strata mojego czasu i wiedzy a nigdy od nikogo za nic nie wziąłem złotówki.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncepcje każdy teraz ma, bo taki świat się zrobił, poczyta w internetach i ekspert, bujam się z tym na okrągło w swojej działce. Może zrobimy tematy przypięte, bez możliwości edycji i będziemy odsyłać do takich zasad? A ewentualne zmiany czy uzupełnienia mógłby robić tylko jakiś admin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Wybacz Stary ale nie kierowałem tego do Ciebie. Napisałem na forach chyba cztery albo pięć syntetycznych tematów dotyczących doboru butów, a w ostatnim okresie (odkąd powróciło SF chyba kilkanaście postów solidnych na ten temat i nikt tego nie czyta a nawet jak czyta to ma swoje koncepcje. Trudno. Ja dobieram i pasuje buty wielu ludziom cały czas, korzystam wyłącznie z dwóch firm i jednego sklepu i jak się umie czytać oraz stosować do zaleceń to można to powtórzyć.

Ja już na ten temat więcej pisał nie będę po prostu bo to strata mojego czasu i wiedzy a nigdy od nikogo za nic nie wziąłem złotówki.

Pozdrowienia

Wiesz Mitek,

- po pożarze część danych tego forum uległa dezintegracji (trudno czasem znaleźć odpowiednie tematy i treści)

- technologie się zmieniają i czasem jednak trzeba uzupełnić wiedzę, teorię i praktykę

- i jedno mnie zastanawia - w jaki sposób tracisz swoją wiedzę powtarzając swoje, skądinąd całkiem mądre, rady ?  cytat - "...po prostu bo to strata mojego czasu i wiedzy"

pzdr

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kaka61 napisał:

Wiesz Mitek,

- po pożarze część danych tego forum uległa dezintegracji (trudno czasem znaleźć odpowiednie tematy i treści)

Odbudowa SF to po prostu jakiś totalny bubel. Nie ma tematów przypiętych. Nie ma tematów rowerowych. Najśmieszniejsze, że trochę rzeczy przetrwało na przykład ten lobo o butach. Jak klikniecie na taki adres 

to okazuje się, że ten wiekopołomny wątek jednak istnieje!

Chciałem odnaleźć jeszcze mój o doborze nart i Mitka o strategii i taktyce ale tego już się nie udało. Jakkolwiek być może gdzieś są tajemnicze odnośniki pod którymi można je odczytać. Ciekawe czy jakoś z automatu nie dałoby rady wrzucić tego wątku o butach w tą kulawą strukturę obecnego forum...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki ze tutaj zamieszcze moj wpis , ale nie ma chyba dzialu sprzedam.,Wiec informuje szanowne grono ze jakby ktos chcial to mam do sprzedania nowiotkie buty Atomic Redster Club Sport 130 rozm. 26-26,5 z tego sezonu, oraz raz uzyte w sumie doslownie godzine Heady Raptor 140RS tez 26-26,5 model 20/21, . jakkogos cos to prosze na priv 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...